Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A i największą miłością mojego syna , oprócz picia, którego w przeciągu 20 minut wypił 210 ml...jest mój laptop. Boshe jak go od niego odciągnę to jest istny szał...a jeszcze mu włączyłam na YouTubie klub przyjaciół myszki miki...jejku jak się cieszył do monitora 😁 Naciskał guziki i co chwile pauzował i włączał bajkę...no sam wpadał w zachwyt, że tak można 🙂
Może kiedyś mi się uda nakręcić taki filmik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej!

Madziu, jak spojrzałam na ten film Lali, to sobie pomyślałam, że dobrze, że Maksio jeszcze nie potrafi się wszędzie dostać 😁 to samo pomyślałam, jak ostatnio odwiedziła mnie moja siostrzenica, która chodzi i wszystko sięga, uch!!!

Cherry - jejku - a pomyśleć, że to dopiero początek! chłopaki zawsze - poobcierane łokcie, kolana zdarte... wszystko przed nami! niechby kojec się sprawdził!

Lala - nieźle Maja śmiga, aż mi się nie chce wierzyć, że potrafi jeszcze bardziej 😁

yen - ale macie plac zabaw! istne szaleństwo! a jak Oskarek ślicznie siedzi!

martusiap - niech Wam szybko wszystko minie!

Jadwiga-roza - może się nauczy jeszcze siedzieć w tym kojcu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Maja wstała już o 6 i gugała do siebie aż do 7. Nakarmiłam ją, poszalałyśmy razem na łóżku, teraz wypiła 100ml herbatki i dosypia 🙂 więc ja lece korzystać i posprzątam.

Yen zdjęcia super 🙂 Fajowe z tą butelką. Oskar ją chyba wielbi no nie? Tak ładnie mu idzie picie samemu. Moja Maja kilka razy trzymała sobie butelke (mam takie specjalne uchwyty) ale teraz nie chce, leniwa jest. Widzisz u nas wszystko naraz siedzenie, lekie raczkowanie(bo raczkowaniem bym tego nie nazwała raczej czworakowaniem bo mało się przemieszcza w ten sposób, no chyba że do tyłu) i ząbki. Widzisz, Oskar zaczął bardzo ładnie siedzieć wcześnie 🙂 a u mnie w rodzinie dużo dzieci zaczęło najpierw chodzić.
I jeszcze odnośnie placu zabaw - chyba najlepsze rozwiązanie no nie? Ja wyprałam dywan, i kiedy schnął to była katastrofa bo puzzle nie wystarczały więc dołożyłam kołdre puchową - ale to i tak nie było to. No i przez to wydawało mi się że jest bałagan. Teraz jak dywan rozwinięty to kocham go miłością czystą! 😁 hihi
No i ogarnięcie tego majdanu trwa 3 sekundy bo tylko zabawki z dywanu pozbierać - tak jak u ciebie 3 min, ogarnąć zabawki , złożyć koc i dać ławe na miejsce 🙂 Najwygodniej jak dla mnie, dlatego jak będziemy robić Mai pokój to wybiore grubszą wykładzine - a panele dostanie jak pójdzie do szkoły! a co 🙂 oczywiście będzie to też miało swoje minusy , bo jak Mama zrobiła pokój moim siostrom (miały 5 i 6 lat ) to Ala wylała sok z cz.porzeczki i została plama - a mama sie z tego wszystkiego popłakała bo mimo że prała i prała to zejść nie chciało 🙂

Cherry i jak ? mamy siniaczki?? a i miałam dodać żebyś się nie przejmowała opinią ludzi bo normalny człowiek sie domyśli że dziecko chcąc się przemiszczać to się poobija. A nie patologia 😁 Mnie wkurza jak jakieś babki mnie zaczepiają ''panii a gdzie to dziecko ma czapke'' nie zawsze chce być odpysliwa, ale czasem mnie ponosi 🙂 bo co kogo to obchodzi
No ale kogo ja pocieszam 😁 przecież ty to jesteś mistrzem ciętej riposty :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂
Ja mam plac zabaw w calym domu:P tam gdzie poczłapie tam coś zostawi.

Lala-Majeczka śmiga jak szalona 🙂 rzeczywiście biedny Tyson. Pieski u moich rodzicow panicznie boja sie Matka, a szczególnie jeden chowa sie gdzie tylko może żeby Matek go nie zobaczył.
Yen-Oskarek bedzie chyba informatykiem 🙂 taki wpatrzony w lapka 🙂

a to zębole nasze 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/1007176m.jpg/][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/5774/1007176m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen najwidoczniej Oskar zaczyna od konkretów!
MamaMatka jaki słodziak z Matiego a te zębole oh lala 😁

My raz mielismy taki incydent że Maja tak szalała w chodziku że odpięło jej się siedzisko z przodu, wtedy chodziła oparta o chodzik, szczęście że nic sobie nie zrobiła bo jakby wpadła do chodzika to pewnie poobijałaby sie. Dlatego wzmocniliśmy przypięcia i teraz może śmigać ile wlezie!!!

No mój gizd mały wstał, ja posprzątałam i teraz Maja ze drugie śniadanie i fruuuuu na dwór! Dzisiaj przyjemnie bo chłodniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala taki chodzik to frajda, ale po takiej historii to można się faktycznie wystraszyć.

MamoMatka ale słodki ten zębalek 😉

Madziu tak mi się teraz przypomniało, pewnie masz już wszystko przemyślane, ale jak mojemu bratu miało urodzić się drugie dziecko, różnica 17 miesięcy, to tego starszego przede wszystkim uczyli, żeby jak najwięcej umiał sam. Szczególnie wchodzić do łóżeczka, żeby bratowa nie musiała go dźwigać. Ale na to masz jeszcze czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam teraz porządki w szafie i Moj młody oczywiście musiał pomagać 😁 wlazł do szafy i wszystko wyrzucił... a tak ładnie było... 😁
Ja jakoś nie ufam chodzikom, postanowiłam z moim ze Matek go nie potrzebuje i nikt kupował mu nie bedzie.

A i juz niedługo kupuje moja mama Matkowi typową spacerówke 🙂 a ten wózek co mamy damy bratu bo bratowa juz w 5 miesiacu jest 🙂
Widziałyśmy z mama super wózek który normalnie kosztuje 500 zł a jest przeceniony na 250 zł 🤪 okazja piekna, mam tylko nadzieje ze nikt nie zdaży go kupic przed nami.

Aa i Moj syn umie dawać Cześć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robie młodemu papa to robi wielkie oczy i skwaszona mine nieraz, chyba rozumie ze ide gdzies ale zeby raczka machac to niee, czasem zdarzy mu sie powiedziec papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo 🙂

Madzia, mój Konusik też sam nie wstaje i nie chce raczkować, a jest starszy od Kubusia. U nas to kwestia wielkości i ciężaru, a jeszcze do tego jest mu gorąco - kilku lekarzy go oglądało i odradzali jakiekolwiek rehabilitacje i inne cuda 🙂 Mam mu dać spokój i pozwolić rozwijać we własnym tempie 😁

MamoMatka - u nas z zasypianiem zazwyczaj nie ma problemu (chyba że mały jest przemęczony i nie może zasnąć) - nawet jeśli nie chce spać, to sobie leży i ogląda karuzelę 😜

Wiecie, co ?? Od wczoraj czuję się jakby mi ktoś po głowie dał... poszłam z małym wczoraj po poludniu na spacer i nie miałam sił do domu wrócić, a dziś nie mogłam się nawet obudzić, spałam tak twardo, ze nie słyszałam jak mój mężulek się szykuje do pracy, teraz też oczy mi się zamykają 😞 Jakbym miała jakieś śródletnie przesilenie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już po odwiedzinach u kuzynki 🙂 Biedny Oskar nie miał się czym bawić 😞 Nie brałam mu zabawek, bo ona ma 3 letniego synka, więc myślałam , że pobawi się jego zabawkami...a ten taki zazdrosny...absolutnie nic mu nie chciał dać, bo to jego i koniec 😁

MamaMatka śliczne te zębolki, a jakie Mateuszek ma niebieściutkie oczka...cudne!

A co najlepsze Oskar nauczył się włączać jedna zabawkę sam...mamy takie jeżdżące zoo, no i jak się zatrzyma to Oskar na guziczek i jeździ dalej...babcia jak to zobaczyła wczoraj to była w szoku...i tak w kółko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby dlatego mój apel o jakąś pomoc w temacie nauczenia Kubusia samodzielności. Bo jak ja próbuje to on mnie terroryzuje.

Kursyna ja się dokładnie tak samo czuję. Dzisiaj myślałam, że nie wrócę ze spaceru, głowa mi pęka, no i jest niedobrze, ale u mnie wiadomo z jakiego powodu. Bym tylko spała i spała, ale niestety nie mogę...

Co do zasypiania, Kubuś sam nie zaśnie, musi się zawsze przytulić. Czasem wystarczy, że jak przed chwilą przytulił się i zasnął. A karuzela została zmontowana bo Kubuś niestety mimo, że nie stoi wziął się za rozbieranie głównej części, na części pierwsze. Nie zrozumiem, jak mógł rozwiązać węzły ale widocznie ma zacięcie po tatusiu żeglarzu 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia- no tak, Twoje samopoczucie jest całkowicie uzasadnione 🙃 a u mnie to chyba jakiś chwilowy spadek formy 🤔
W kwestii samodzielności - Madzia, jeszcze chwilkę temu Maks też mnie terroryzował, ale zaczęłam go zostawiać w pokoju i wychodziłam, ale tak że mnie widział i głośno do niego mówiłam (w zasadzie robiłam to, co wcześniej ktoś już opisał) - potem na chwilkę znikałam z pola widzenia, a teraz da mi już wyjść i się w zasadzie sam umie bawić. Oczywiście nie jakoś długo, ale od czegos trzeba zacząć - chwilkę temu nawet siku nie mogłam sama zrobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu , ja Cię podziwiam naprawde! Sama jak byłam w szpitalu u koleżanki to mi się zachciało takiego maleństwa, ale boje się że sobie nie poradze (teraz kiedy dzieciaczk będą małe, bo potem to już z górki - teoretycznie) 🙂

Yen a to chytrusek mały!

A uu nas burza i deszcz! ale dwaspacerki zaliczone. Kończe obiadek gotować i czekam na męża żeby zjeść 😁 U nas dziś jaja w sosie koperkowym i młode ziemniaczki. No i już wymyśliłąm sobie coś na juro - karczek , ziemniaczki i sałata w śmietanie 🙂

Majeczka ma drzemke więc i ja mam chwilke dla siebie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

U nas siniaki są ale mało widoczne. To chyba dzięki temu że na noc posmarowałam altacetem.

Noc u nas spokojna.

Mamomatka żeby super 🙂 🙂 🙂

Madzia napisałbym ze tow drugim trymestrze przejdzie ale sama przeciez o tym wiesz 🙂 🙂 🙂

Krusyna a może Ty się zaraziłaś od Madzi co ??? 😮 😮 😮

U nas na obiad mielone drobiowe i fasolka. Miały być do tego jeszcze ziemniaki a że wyszło jak dla wojska polskiego to ziemniorów nie gotuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...