Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martka - co za dyrektorka :| porażka, chyba nie chce nic zrobić dla swoich uczniów :/

Cherry czekam na relacje z zajęć zumby! 😁 sama bym chętnie skoczyła na jakieś tańce,
kiedyś jeden instruktor mi powiedział, że salsa płynie mi we krwi :P a raczej mam ją w biodrach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
oj nabiegałam się za zielonym sokiem do shreka.... ale w końcu w biedronce mieli

wiec shrek juz prawie jest jeszcze tylko galaretke na wierzch i gtowe.... wydaje mi się że bedzie dobry 🤪 🤪czekam z niecierpliwością

dostałam pierwszy okres i jakoś dziwnie ciągnie się już 2 tydzień czy to normalne i mam wrazenie że coraz obfitszy jest.... 😞 koniecznie muszę iść do lekarza do gina bo mi się tabletki kończą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lenymama napisał(a):
No to nasuwa się pytanie dlaczego NIE. Nie bo - nie, czy NIE - bo rodzice nie życzą sobie żadnych wpływów z zewnątrz, bez uprzedniej konsultacji z nimi. Oczywiście to jest absurdalne, ale szukam wytłumaczenia. Przecież nic te dzieciaki bardziej nie zachęci do harcerstwa - jak widok fajnie, kompletnie ubranego harcerza. Z ulotek to są fajne - ale samoloty a nie efekty.

Myślę, że to zwykły brak dobrych chęci ze strony pani dyr. Nic więcej. No i jak tu ma być dobrze...

NIE BO NIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie,no i z dzisiejszego szczepienia nici!Zmierzyłam rano Oskarowi temperaturę, a tam 38 stopni, więc już wiedziałam , że nic z tego i umówiliśmy się do lekarza. Lekarka go osłuchała, sprawdziła uszka, gardełko i na szczęście wszystko czyste, więc mam nadzieję, że skończy się na zwyczajnym przeziębieniu. Oczywiście zaleciła paracetamol dla dzieci , jak to w UK, innego leku chyba nie znają. Ja jednak leczę go po swojemu. Dawałam mu Ibufen dla dzieci,ale on ma pomarańczowy intensywny smak i Oskar darł się jakby ze skóry go obdzierali jak mu go podawałam. Dziś kupiłam Ibum malinowy , ten ma łagodny smak i mały nie protestuje. Szczepienie przełożyliśmy na sobotę, lekarka sugerowała następny wtorek, ale Mój do pracy będzie chodził do środy jeszcze i nie miałby mnie kto zawieźć, a to daleko od domu. Zaraz nadrobię co naskrobałyście, ale póki co oglądam powtórkę"M jak miłość", bo już dekoder sprawny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Cholipka, chyba kupię tego śpiewaka, a niech Was 😁 😁

Marchewka zejdzie z ubranka w 40 stopniach????



raczej w 60 pierz i na wstępne pranie też bo ja dziś nie włączyłam wstępnego i mi plamy zostały po marchwi 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):
krusyna napisał(a):
Cholipka, chyba kupię tego śpiewaka, a niech Was 😁 😁

Marchewka zejdzie z ubranka w 40 stopniach????



raczej w 60 pierz i na wstępne pranie też bo ja dziś nie włączyłam wstępnego i mi plamy zostały po marchwi 🥴 🥴 🥴


Niezbyt mogę, bo troszkę się boję, że ciuszki poniszczę 😞 Na razie zamoczyłam, może pomoże 🙂

Shelby - właśnie wiem, a przed nami inne atrakcje, jak jagody, wiśnie itd. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny
Podczytywałam Was w miarę możliwości ale na pisanie zabrakło czasu, weny itd. Ale mój maluszek właśnie śpi na balkonie więc mam chwilkę (oby się nie obudził 😉
Cherry to co opisałaś nie mieści mi się w głowie…Twoja teściowa mocno przesadza !!! współczuję mamie Oliwiera…sama się denerwowałam jak miałam kryzys laktacyjny a takie docinki na pewno w niczym nie pomagają!!! Zumbę polecam….sama zapisałam się do klubu fitness i chodzę właśnie na zumbę, i fit-ball a jak podreperuję kondycję chcę chodzić dodatkowo na step i ABT.
14A11 to się porobiło 😞 zgadzam się z dziewczynami…przekonaj męża aby do Was dołączył…choć w sumie to On sam powinien to wiedzieć!!! Ale wiem jacy są faceci….byle do czerwca
Mamma-mia zdjęcia dziewczynek boskie i jakie uśmiechnięte- musicie mieć wesoło w domku, że takie roześmiane…jak się napatrzę na zdjęcia Twoich dziewczynek i Lali Mai to naprawdę bardzo chciałabym mieć jeszcze córeczkę (w sumie zawsze chciałam mieć parkę)- tylko muszę popracować za jakiś czas nad mężem bo On na tą chwilę twierdzi, że nie chce więcej dzieci…
Yenefer oby Oskarek szybko wydobrzał…. kiedy wyjeżdżacie?
Lala w grzywce wyglądasz super….nic nie zmieniaj…bomba!!! I dzięki za ponowny link do śpiewaków…zamierzam kupić 3….jeden dla Dominika a pozostałe dwa dla dzieci znajomych, które w kwietniu mają urodziny….
Lenymamo super, że jesteś znów z nami…zdjęcia super szkoda tylko, że takie malutkie…zazdroszczę tych widoków i słońca…temperatury to już może mniej- nie wyobrażam sobie żyć w 50 st.C. no ale 38 to jeszcze znośnie 🙂
Martka zaskoczyłaś mnie z tym harcerstwem oczywiście pozytywnie….fajnie, że z mężem macie wspólną pasję…mój mężulek jak był dzieckiem to też był w harcerstwie i wspomina te czasy super.
Mi również mocno wypadają włosy ale to chyba normalne po ciąży??? Mam nadzieje, że niedługo się to unormuje bo inaczej zostanę łysolkiem 😁 Wczoraj byliśmy na szczepieniu- na szczęście nic złego się nie dzieje ….z tym szczepieniem to był Meksyk bo od ponad 3 tygodni nigdzie nie było tej szczepionki…dopiero wczoraj przyjechała dostawa do przychodni.
Co do karmienia to Dominik w ciągu dnia je co 4 godziny 125-130ml mojego mleka(ściągam) ….wieczorem o 20 dostaje również butlę o 24 się budzi i jest cyc…potem co 2 godziny jest cyc (za bardzo to ja się nie wysypiam) do 6 a ok. 8-9 jest ponownie butla….nowości jeszcze nie wprowadziłam….jeśli nadal będę karmić piersią to poczekam jeszcze miesiąc…
Wczoraj był zważony- 6,5 kg i ok. 64 cm. długości (długość sama mierzyłam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal z Dominika spory chłopak.

Ja dzsiaj zaczełam temat harcerski to dorzuce jeszce to:
Podsumowanie biwaku tanecznego z maja 2009
http://www.youtube.com/watch?v=GJOTUWGvEhQ - niestety średnia jakość, bo przy dobrej wolno się wczytywało 😞
A tu dla wytrwałych przegląd co robiliśmy w Szczepie ZHP Komorniki "Róża Wiatrów" w roku 2011
http://www.youtube.com/watch?v=Ygqxhy4DjJY

Aha ja marchewkowe itp. plamy usuwałam vanishem - plamę polewalam wodą, na to vanish i albo od razu do pralki albo troszke tak zostawiałam, żeby vanish intensywnie zadziałał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już jestem 🙂
Mi też nie schodzą plamy z marchewki...chyba wypróbuję Vanish!

Martka3 ja w wieku 13-15 lat sama byłam harcerką i super wspominam ten czas 🙂

A śpiewaki rządzą 🙂 🙂 🙂Oskar zawsze reaguje na niego z uśmiechem, pcha mu paluszki do buzi i wcina uszy 🙂

Cherry super, że się zapisałaś na zumbę itd...ja tez zamierzam po powrocie się ruszyć, bo moje boczki i oponka zamiast się zmieszać to się powiększają...dziś znowu kupiłam sobie kawał ciasta czekoladowego...Mój nie wierzy, w moją dietę i ćwiczenia, ale ja na bank się wezmę za siebie, jednak nie będę zaczynać teraz , bo mam wystarczająco stresów teraz,a na diecie zawsze jestem jeszcze bardziej nerwowa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę, też chciałam pójść na fitnes, ale poinformowano mnie, że po cesarce muszę czekać pół roku 🙂

Plamiska na razie zamoczyłam w wodzi z ludwikiem 🙂 A potem wypiorę z Vanishem 😎

Lenymamo - wg mnie nr 1 jest ta: http://allegro.pl/ikona-matka-boza-nieustajacej-pomocy-i2200220000.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja piorę wszystkie jego ubranka w 60 stopniach i na praniu wstepnym i zasadniczym i schodziły plamy z jagód marchwi itp... dziś nie włączyłam wstępnego i zostały...brzydkie fuj... a ubranka się nic nie niszczą przynajmniej te co ja mam.... a nie mam żadnych super firmowych a większość nawet używanych a po za tym tak krótko je nosi bo wciąż rośnie że co rusz muszę pakować na wydanie więc nie żal mi ubranek....
wg moich obliczeń ksawery ma 71cm i ok 8kg sama go ważyłam i mierzyłam...jego nowym odkryciem jest obracanie się wokół własnej osi jak leży kręci kółka zapierając się nóżkami 🙃 pierwszy raz byłam zdziwiona jak to się stało że jak po chwili na niego spojrzałam to leżał w inna stronę 🤪 🤪 🤪 🤪 no i już dość często przekręca się na boki szczególnie do zabawek

Cherry nieźle cię na-wkurzali...moja tesciowa tez mnie denerwuje ale nie aż tak np. jak przyjedzie do nas to mam wrażenie że denerwuje ksawcia wciąż by go nosiła nas ustawiała że mamy być cicho itp.. a ja staram się go wychowywać że dzień to dzień oczywiście bez wrzasków... jak ksawery główkę kładł na jedną stronę to mi wciąż mówiła że MUSZĘ go pilnować i mu przekładać a ja co 5min a nawet częściej to robiłam wkurzało mnie to bo czułam się jakbym wg niej była złą matką... jak jej coś powiem że jestem nie wyspana czy coś to mi mówi: NO A CO TY MYŚLAŁAŚ... to mnie najbardziej do szału doprowadza.... jak karmiłam tylko piersią to powiedziała JA TO NIE WIEM GDZIE TY MASZ NIBY TEN POKARM.... bo mam mniejszy biust!!!! ona by tak skakała nad nim i tak latała moim zdaniem nerwowo np. buja nosi głaszcze non stop.... mój mąż był bardzo płaczliwym dzieckiem powiedziałam mu że się nie dziwie że tak ryczał jak ta jego matka tak wciąż nad nim chodziła jak zapłacze to już że głodny,mokro,pić a po prostu czasem smok potrzebny i odpoczynek, A najlepsze jak mu założyłam bluze z kapturem to mi godzine głowe suszyła mimo że dziecko spało ze mam mu ten kaptur poprawić bo go napewno ciśnie 😠 😠 ale ja naszczeście mam z nią kontakt sporadycznie.... A jak urodziłam to mi powiedziała że w domu może mi pomóc ale przy dziecku nie.... więc ja to pamiętam!!! teraz to by pewno chciała bo mały jest grzeczny ale ja wole z moją mama go zostawić bo ma podobne podejście do mojego i jak jej powiem to tak robi co jej karzę jak idę do pracy... teraz dałam mamie urlop 😁 😁 pojechała do koleżanki a ja w domku siedzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):
ja piorę wszystkie jego ubranka w 60 stopniach i na praniu wstepnym i zasadniczym i schodziły plamy z jagód marchwi itp... dziś nie włączyłam wstępnego i zostały...brzydkie fuj... a ubranka się nic nie niszczą przynajmniej te co ja mam.... a nie mam żadnych super firmowych a większość nawet używanych a po za tym tak krótko je nosi bo wciąż rośnie że co rusz muszę pakować na wydanie więc nie żal mi ubranek....
wg moich obliczeń ksawery ma 71cm i ok 8kg sama go ważyłam i mierzyłam...jego nowym odkryciem jest obracanie się wokół własnej osi jak leży kręci kółka zapierając się nóżkami 🙃 pierwszy raz byłam zdziwiona jak to się stało że jak po chwili na niego spojrzałam to leżał w inna stronę 🤪 🤪 🤪 🤪 no i już dość często przekręca się na boki szczególnie do zabawek

Cherry nieźle cię na-wkurzali...moja tesciowa tez mnie denerwuje ale nie aż tak np. jak przyjedzie do nas to mam wrażenie że denerwuje ksawcia wciąż by go nosiła nas ustawiała że mamy być cicho itp.. a ja staram się go wychowywać że dzień to dzień oczywiście bez wrzasków... jak ksawery główkę kładł na jedną stronę to mi wciąż mówiła że MUSZĘ go pilnować i mu przekładać a ja co 5min a nawet częściej to robiłam wkurzało mnie to bo czułam się jakbym wg niej była złą matką... jak jej coś powiem że jestem nie wyspana czy coś to mi mówi: NO A CO TY MYŚLAŁAŚ... to mnie najbardziej do szału doprowadza.... jak karmiłam tylko piersią to powiedziała JA TO NIE WIEM GDZIE TY MASZ NIBY TEN POKARM.... bo mam mniejszy biust!!!! ona by tak skakała nad nim i tak latała moim zdaniem nerwowo np. buja nosi głaszcze non stop.... mój mąż był bardzo płaczliwym dzieckiem powiedziałam mu że się nie dziwie że tak ryczał jak ta jego matka tak wciąż nad nim chodziła jak zapłacze to już że głodny,mokro,pić a po prostu czasem smok potrzebny i odpoczynek, A najlepsze jak mu założyłam bluze z kapturem to mi godzine głowe suszyła mimo że dziecko spało ze mam mu ten kaptur poprawić bo go napewno ciśnie 😠 😠 ale ja naszczeście mam z nią kontakt sporadycznie.... A jak urodziłam to mi powiedziała że w domu może mi pomóc ale przy dziecku nie.... więc ja to pamiętam!!! teraz to by pewno chciała bo mały jest grzeczny ale ja wole z moją mama go zostawić bo ma podobne podejście do mojego i jak jej powiem to tak robi co jej karzę jak idę do pracy... teraz dałam mamie urlop 😁 😁 pojechała do koleżanki a ja w domku siedzę


Ojej... zwariowałabym z taką 😁 😁 😁 Podziwiam cierpliwosć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja to jestem dość ciepliwa...sama się czasem dziwie 🥴 🥴 🥴 shrek super smakuje tylko mały błąd zrobiłam za szybko dałam galaretke na wierzch i mi się dzióra w tej śmietanie zrobiła i troche galaretki wleciało pod śmietane.... ale i tak pychotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczynki czy wasze dzieciaczki po marchewce robią czerwone kupki i takie twarde? napiszcie proszę ile dajecie marcheweczki i jabłuszka na raz? cały słoiczek? mai podaję od trzech dni marcheweczkę i niewiem czy mam dawać cały słoiczek 🤔 czy nie za wcześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis spacerek trwał 3godznki no i przy okazji zakupki niewielkie kilka ciuszków adidaski kupilismy hehe no i dwie apaszki czerwona i niebieskia takie jak od lat sa dla malych dzieci szukalam ich po calym krakowie ale w koncu znalazlam heh dlatego spacer trwal 3 godziny bo dzis nie za cieplo było noooo aa ja mam maly problem gdyzz,,,,,okres mi sie spózniaaa:/;/;/;/;;/ dosc dlugo hehe jak na mnie bo ponad tydzien i mam nadzieje ze to jeszcze po ciazy ...bo jak nie ...to.....no wiadomo;p;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...