Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cygnee napisał(a):



kurcze dziewczyny, bo ja juz wariuje... ile wasze malenstwa jedza??? (chodzi mi o butelke) bo ela np dzisiaj przed snem wypila 130 ml mleka z kleikiem ryzowym, po 15 min sie obudzila i dopila 30ml, a teraz (po okolo 1h) i znowu tak jakby chciala jesc, to dalam jej herbatki - 😮 😮wypila 70 ml 😮 😮... boje sie, ze rozciagnie sobie zoladeczek... a moze to dobrze, ze tak zajada??? w poniedzialek pedze ja zwazyc, bo moj dzisiaj stawal z nia na wadze domowej i wyszlo, ze wazy 7.200 😮 😮 😮 ale nie chce mi sie w to wierzyc...


Pewnie po tym kleiku chciało jej się pić....ja już pisałam, że Bąbel je ok 125-130 ml co 4h (moje mleko z cyca)....ostatnio nie zjada całości od razu tylko ratami np. 60ml i za ok. 2 h to samo.... myślę, że nie masz się co denerwować skoro nie płacze i robi ładne kupki, choć z drugiej strony uważam, że nie ma co na siłe rozciągać dziecku żołądek...sama da znać ile chce zjeść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monia1987 napisał(a):
Moj maly tez czasami bardzo szybko oddycha. Ale to jest chwilowe.

tylko to jest oddech jakby u powietrza brakowało?
dziewczyny chyba zaczynam panikować
Moja Maja je co 3 godziny 150 ml mleka Nan 1 a w między czasie pije herbatkę z koperku i rumianku'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusiap najlepiej jeśli przy najbliższej okazji skonsultujesz to z lekarzem...najlepiej nagraj to na kamerę lub komórkę aby pokazać lekarzowi...oczywiście jeśli Ci się uda natrafić....i nie panikuj!!! rozumiem, że Maja teraz śpi i wszystko jest ok.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wlasnie chodzi o to, ze ja jej nie wciskam na sile, ona sama tyle chce... a jeszcze 3 dni temu pila po 80-100ml max... ale jak ona mi placze i wciska kciuk do buzki - glodna - no to jej daje czasami az sie rzuca na butle 😁 a je co 3h.

nie pamietam czy juz was pytalam, a jak to u was ze smoczkami?? lubia??? bo moja to ma caly arcenal roznych ksztaltow, ale i tak kazdy przegrywa z kciukiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kiedyś poruszałyśmy ten wątek 🙂 Mój bardzo lubi smoczek ale jak mu wypadnie to ssie kciuka.... prawda jest taka, że lepiej aby tego kciuka nie ssała...no chyba, że przyjdzie czas i zaprzestanie... chrześnica mojego męża też tak miała....nie chciała smoczka ale ssała kciuk...teraz ma 4 lata i nadal jak jest śpiąca ssie kciuka...ma już problemy z zębami przez to...tzn. górna lub dolna szczeka jest przesunięta... (córka innych znajomych ma 7 lat i to samo...aparat na zęby a kciuk od ssania jest cieńszy) ja pilnuję aby Dominik ssał smoczek...choć wolałabym aby w ogóle nie miał takiego silnego odruchu ssania...ale cóż...trudno...mam nadzieje, że za jakiś czas mu to minie i smoczek pójdzie w niepamięć i kciuk też 🙂
co do jedzenia to wcześniej jadła mało bo z tego co pisałaś zrozumiałam, że miałaś mało pokarmu więc może ma braki i dlatego organizm potrzebuje więcej...nasze dzieciaczki ciągle rosną i potrzebują paliwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
no wlasnie chodzi o to, ze ja jej nie wciskam na sile, ona sama tyle chce... a jeszcze 3 dni temu pila po 80-100ml max... ale jak ona mi placze i wciska kciuk do buzki - glodna - no to jej daje czasami az sie rzuca na butle 😁 a je co 3h.

nie pamietam czy juz was pytalam, a jak to u was ze smoczkami?? lubia??? bo moja to ma caly arcenal roznych ksztaltow, ale i tak kazdy przegrywa z kciukiem 😞


Jeśli woła, to spokojnie dawaj jej jedzonko i ciesz się, że nie jest niejadkiem 😁
U nas smok obowiązkowo przy zasypianiu, a poza tym kciuk, 3 palce, cała łapka albo i dwie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wracając do tematu zdjęć to właśnie przeglądałam folder ze zdjęciami i znalazłam jedno z którego się uśmiałam... jakiś czas temu umówiliśmy się ze znajomymi na wspólny spacer...no i muszę pochwalić tu naszych panów....my dziewczyny przez cały ten czas a były to jakieś 2,5h miałyśmy czas dla siebie...Panowie przejęli w 100% obowiązki 😉 zamazałam twarze bo nie o to tu chodzi.... a ten w środku wcale nie jest taki niski....to pozostali panowie mają odpowiednio 205cm i ok. 190 🙂 ten w środku ma 175 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
Monia1987 napisał(a):
Moj maly tez czasami bardzo szybko oddycha. Ale to jest chwilowe.

tylko to jest oddech jakby u powietrza brakowało?
dziewczyny chyba zaczynam panikować
Moja Maja je co 3 godziny 150 ml mleka Nan 1 a w między czasie pije herbatkę z koperku i rumianku'

zdarzylo sie tak ze 3 razy, az sie wystraszylam ale po chwili juz bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a oto nasza kolekcja smoczkow 😁 oczywiscie z kazdego ksztaltu mam 2 albo 3 🙂
http://imageshack.us/f/163/dscf0835v.jpg/
jeszce w miare jej sie "podoba" drugi od lewej, bo ma takie matowe wstawki, niby jak paznokiec...ale i tak zeby choc przez chwilke go possala musze jej go trzymac...

kupilam eli nawet takie cos na zabkowanie, to jest takie miekki sylikon, ale tego tez nie chce 😞
http://imageshack.us/photo/my-images/710/dscf0836f.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee jeśli nie chce to jej odpuść 😉 nie zmusisz Jej aby pokochała smoczek...no chyba, że za każdym razem jak będzie ssała kciuk będziesz podawała jej smoczek aż się przekona do niego...trudna sprawa...a kolekcja spora 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusiap, ja skonsultowałabym z lekarzem przy najbliższej wizycie 😉 i nie panikuj, bo dzieciaki to czują niestety...
Krusyna, pokój cuuudny, a lampa faktycznie powala na łopatki 😉
Cygnee, jakie ładne zdjątka, no i smoki hihihi
Agisal, fajna wózkowa fota 😉 dla tatusiów brawo, że dali mamom czas dla nich samych 😉 ploteczki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂

Maks jest znowu przeziębiony - kicha, pokasłuje i ma katarek - tata go zaraził! Mama kupuje zabawki, a tata przynosi katar 😁 Póki co dostaje wapno i wit. C, no i zobaczę co dalej - poprzednim razem na tym się skończyło. Mam nadzieję, że mu przejdzie, bo w przyszłym tyg. mamy kolejne szczepienie.

Gosiaq - w lampie się zakochałam od pierwszego wejrzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry!

judziu - trzymam kciuki za prawko!

krusyna - Maksio ma świetny pokój, a lampa jest super, gdzie kupiłaś? 😁

cygnee - piękne z Was spacerowiczki 😁

Agisal - to foto to rajd paryż dakar normalnie 😁

gosiaq - ja też obstawiam opcję pokazania nam Twojego salonu 🙂 hihi 😁 i nie marudź, bo my mamy pokoik 11m kwadratowych i dajemy radę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby napisał(a):
no pewnie! zapraszamy! opowiedz nam coś o Was!


mam na imię Anna. o ciąży dowiedziałam się w swoje 21 urodziny choć wcześniej już podejrzewalam ze jestem w ciąży 🙂 mam męza 🙂 staz malzenski mamy nieduzy,bo bralismy cywilny jak bylam w 6 miesiacu 🙂 ciaze przeszlam dobrze 🙂 choc w 34tc lezalam w szpitalu 3 dni bo moj gin na badaniu wyczul ze szyjka jest miekka, ale co sie okazalo 2 tyg pozniej urodzilam:P pierwszy termin z miesiaczki byl na 5 grudnia, z USG na 19 listopada a wkoncu Mateo urodzil sie 9 listopada 🙂 Maly jest rozbrykany 🙂 ma juz swoja ulubiona "zawawke" tak naprawde to mala koszulka widzaca na scianie 🙂 jak na nią popatrzy to gada jak nakrecony 🙂 i to tak w wielkim skrocie o nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mateo nie chce wogole pic z butli. karmie piersia od samego poczatku. wczesniej lubil pic z butelki rumianek, herbatke z koperku a teraz nic. jak chce mu dac pic to bawi sie smoczkiem. jedynie lyzeczka i piers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agisal napisał(a):
Witaj MamaMatka 🙂 Długo zwlekałaś aby się nam ujawnić skoro jesteś z nami od brzuszka 😉


tak wiem,ale jakos tak sie skladalo ze sie nie rejstrowalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...