Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka!

No Lala zaje……..iście Ci w tej grzywie, superancko. Majeczka jak zwykle cudna na spacerku, no a piesek opalający się rozśmieszył mnie do łez – brawko!!!!
Gosiaq – Mirena za 1200? Ja zapłaciłam niecałe 700!!!!Ale jest tylko 1 taka apteka u nas, lekarz dał mi cynk. Ale Filippo ma apetyt!!!! Toż to nasz jamochłon forumowy 😉 😉 😉!!!!
Mamma_mia – ty to masz pomysły, dziewczynki śliczne!!!!
Lenymama no witaj, cierpliwie czekałam na Ciebie. Wiesz mamy pomysł, co by zamiast kredytu na mieszkanie w Wawie kupić działkę w Otwocku? Jak wiesz o czymś fajnym to dawaj znaki. Ale byłoby fajnie, miałybyśmy blisko do siebie, hi, hi!!!!! Zdjęcia super, wy śliczne dziewczynki jak zwykle. My burzę piaskową przeżyliśmy w Egipcie – wiało jak cho….ra! Ja z ciepłolubnych, no ale 50 stopni to bym nie przeżyła chyba…. 🤪 🤪
Cygnee – nie wstydź się skorzystać z pomocy albo psychoterapeuty albo leków (albo to i to). Depresji nie można zostawić, bo się pogłębi, przyczai i da znać kiedy się najmniej tego będziesz spodziewać. A z mężem pogadaj na bieżąco zawsze – żeby się nie nazbierało, bo tylko się kobito nakręcisz a rzeczywistość nie jest taka zła, a poza tym powiedz jasno co ci się nie podoba, czego się boisz a co ci się podoba (ważne) bez dużych emocji. Jak będziesz w sobie kisić żale to emocje wezmą górę i z pogadania i kompromisu nici. Uszy do góry, pogoda śliczna, słonko to i humorek się poprawi, zobaczysz….
Madzia_m3 no te stopasy na twoim profilowym zdjęciu to takie do wycałowania, mhhhh!!!!
Aaa_anusia – ślicznie wyglądacie!!! Jak wiosennie – szczególnie tatko, w krótkim rękawku, to ci gorący facet, no,no!!!!
Yen, myśmy kupili dzbanek z filtrem do wody i cały kamień zbiera filtr – super sprawa, woda naprawdę lepsza!!
Jadwiga_róża witajcie z powrotem !!!! Nabierajcie sił w domciu, wysypiaj się kiedy możesz – sen to zdrowie (to napisałam ja – śpioch straszny…)
Martusiap – nie wiem jak z jabłuszkiem, my w weekend zaczniemy to ci powiem. Wczoraj za to jadł pierwszą marchewkę – no w ogóle pierwsze danie! Łykał ładnie ale tak po 3 łyżeczkach się skrzywił i miał dość no to przestaliśmy, żeby też nie przesadzić. Zaraz idę znowu mu podać. Na razie mały słoiczek na trzy razy ale większość wyrzucamy, żeby się żołądeczek przyzwyczaił. W weekend planujemy jabłuszko – też 3 dni po troszku i 2 dni przerwy i potem znowu nowość – kaszka bezglutenowa a potem dwuskładnikowe z przetestowanych. Ale mam zabawę, jak małolata z laleczką się czuję, hi,hi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaka! no za 1200 zł 😞 więc jak się domyślasz, poza moją strefą cenową! bo wtedy bardziej mi się opłaca brać tabsy 😉 no a Filip fakt, zjada niemożliwe ilości na noc 😉 a jak mu się buźka cieszy jak widzi po kąpieli butelkę, sam smoka wypluwa i zaciesza na głos! i ja też się czuję jakbym bawiła się lalką-Filipkiem 😉 hihihi
Yen! Ty się tak nie denerwuj! w Polsce, żeby iść do lekarza, musisz mieć dokument ubezpieczenia, więc czeka Cię pewnie wizyta w PUP-ie 😉 u nas wołają nawet jak idziesz z maluchem do szczepienia...co jest dla mnie z deka wkurzające, bo jak jestem na macierzyńskim, to znaczy albo mam pracę, albo jestem zarejestrowana... i tak cała Polska tonie w papierologii....
Martusiap, moim zdaniem może być po jabłku taka kupka, dałabym dzisiaj malutko lub wcale (raczej ta druga opcja). I przez 2 dni nic z nowości, dopóki się kupa nie unormuje 😉
Jagoda! Witamy w domku!!!!! Dużo zdrówka dla Wiktorka!!! 😉
Sandra! no jak Ty umiesz pięknie postroić swoje damy! zazdroszczę czasem takich spineczek 😉
Shelby! a jak Twój Maksiorek?
A! my też zainwestowaliśmy w dzbanek z filtrami, woda jest super! nawet pijemy taką, a nie butelkowaną 🙂 ale ogólnie woda u nas akurat smaczna 😉 o czym się Zania przekona latem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq - my - dorośli też pijemy filtrowaną, a i tak kamień się osadza - a dzbanek brita :/
ale pewnie darłowska woda lepsza niż bydgoska 😉

jak Maksio? właśnie śpi 😁 lubię go za to, że jak wieczorem po kąpieli i jedzeniu go kładę to usypia sam! 😁 oprócz tego to jak był na szczepieniu (7.03) to 66 cm i 6kg (pisałam już o tym?)

no i w kwietniu będziemy zmieniać mleko, w maju alergolog

codziennie spacerujemy, nawet dziś, mimo, że głowę urywa, tak wieje :P

a siateczka z ciuszkami, z których wyrósł coraz pełniejsza 😉

wczoraj się spotkał ze starszymi kuzynami - 4,5 i 3 latka, to z uwagą się na nich patrzył, a oni z przejęciem stwierdzili, że jest malutki, ale jak urośnie, to nauczą go, jak bawią się chłopcy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Ale dzisiaj miałam "latany dzień". Wpierw na 8 z Gabi do przedszkola i już tam zostałam bo od 9 razem z harcerzami organizowaliśmy zajecia dla przedszkolaków - w każdej grupie po 3 zabawy "nasze" i jedną wybraną przez grupę i to wszystko razy 6 - dosłownie susza w gardle od śpiewania. Później do domu, szybkie drugie sniadanko i na duze zakupy - głównie jedzonko. Po powrocie dzieci głodne to ja robiłam szybko obiad a mama nakarmiła mi Piotrka. A teraz Ulka poszła do babci, Piotruś spi a ja z kawką usiadłam do komputera i będę nadrabiać zaległosci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,

Wieje w Gdańsku strasznie. Naprawdę ciężko jest mi znaleźć czas, żeby przy pracy i z Kubusiem coś napisać u Was.

Widzę, że nocnikujecie dzielnie. Ja nie zaczęłam jeszcze, poczekam do czasu kiedyś Kubuś sam siądzie.

Mam pytanko czy jeśli karmicie dzieci piersią i mlekiem modyfikowanym to dajecie dzieciom też kaszkę manna, lekarka mi powiedziała, że przy takiej diecie powinnam podawać gluten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ponadrabiałam zaległości ale jak przychodziło mi do głowy co napiszę to chwile później czytałam to w Waszych postach 😁. Tak więc króciutko tylko to :
Jadwiga -róża super, że już Wiktor zdrowy 🤪
Lenymamo witam po przerwie.
Tak Shelby - dzieci się "wietrzą" w naszym ogródku, a ja przynajmniej mogę robić sobie coś w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa_aniusia napisał(a):
kurzce wiecie co jest najgorsze ze czasem maly zacznie plakac i ani nie chce pic ani jesc ani nie ma mokro i placze i placze i biore go narece albo w rozne miejsca i on dalej placze i niewiem co wtedy robic macie czasem takie sytuacje??


Ja mam tak dziś Normalnie nie wiem co sie dzieje Zaczeło sie w nocy wstał 4 razy a wstawal już tylko raz Płacze cały czas i chce byc ncały czas przy cycku Martwie sie ale nie ma goraczki kataru kaszelku i zeby tez jeszcze nie ida wiec nei wiem co to moze byc
Moze zmiana miejsca bo jestem teraz u rodziców Nie wytrzymałam juz u teściów nie wiem jak to dalej bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
aaa_aniusia napisał(a):
kurzce wiecie co jest najgorsze ze czasem maly zacznie plakac i ani nie chce pic ani jesc ani nie ma mokro i placze i placze i biore go narece albo w rozne miejsca i on dalej placze i niewiem co wtedy robic macie czasem takie sytuacje??


Ja mam tak dziś Normalnie nie wiem co sie dzieje Zaczeło sie w nocy wstał 4 razy a wstawal już tylko raz Płacze cały czas i chce byc ncały czas przy cycku Martwie sie ale nie ma goraczki kataru kaszelku i zeby tez jeszcze nie ida wiec nei wiem co to moze byc
Moze zmiana miejsca bo jestem teraz u rodziców Nie wytrzymałam juz u teściów nie wiem jak to dalej bedzie

jak to u rodziców??? opowiadaj tu w tej chwili 🙂
Madziu! u nas tez wichura, że hoho! Ja przy łączeniu karmienia naturalnego ze sztucznym nie podaję glutenu 😉 mam szczepienie w środę, to podpytam 😉 i brawo dla dzielnej pracującej mamy!
Shelby, nie wiem czy macierzyński też jest z PUP-u, napisałam tylko o konieczności przedstawiania dowodu ubezpieczenia w poradni dziecięcej. ale jak znam życie nic się nie należy 😞
a płaczem dzieci nie martwikujcie się... czasem jest gorszy okres, słaby dzień, ząbki, dużo wrażeń za dnia itp. na szczęście i to mija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadwiga roza- witaj spowrotem 😁 😁 😁 bardzo się cieszymy ze wszystko ok...

Ja tez nie podaję glutenu nic mi lekarka nie mówiła 😮 ksawery śpi... mnie tez cos głowa boli chyba się położe 😁 bylismy na spacerku... straszny wicher pewnie od tego głowa mnie boli... niby juz mogę mięsko podać na obiadek.... jeszcze sie chyba kilka dni wstrzymam... podaje ksawciowi juz tylko 4razy mleko a 1 raz dostaje sam obiadek i herbatke na popicie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No u rodziców. straszna awantura wynikneła ja teścia i oni mnie powiedzieli pare niemiłych słów. Mi generalnie jak zwykle wymówili wszystko. Mieszkanie bedziemy mieli dopiero w czerwcu a ja nie mam zamiaru tam wracac i nie wiem jeszcze co zrobi mój mąż, a mój szwagier doczepił sie nawet do tego ze jestem złą matka bo chce karmic piersią tylko szesc miesiecy. Mysle ze to akurat nie powinno go obchodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak to co zrobi mąż? wyniósł się z Tobą czy nie? a szwagrem się nie martw! to nie jego sprawa i nic mu do tego... ale faktycznie musiało stanąć na ostrzu noża...współczuję nerwów 😞 może właśnie maluch od Ciebie bierze emocje i poddenerwowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq napisał(a):
Aniu-xx, 5 posiłków już? Mnie się zdaje, że mało? muszę doczytać....


Nie domaga się więcej a ładnie przybiera na wadze... daje mu ok9 180ml mleka 12 obiadek ponad pół słoika i herbatka 15 deserek pół słoika +180ml mleka 18 180ml mleka 21 210ml mleka... no i znów o 9:00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Aniu-xx, 5 posiłków już? Mnie się zdaje, że mało? muszę doczytać....


Nie domaga się więcej a ładnie przybiera na wadze... daje mu ok9 180ml mleka 12 obiadek ponad pół słoika i herbatka 15 deserek pół słoika +180ml mleka 18 180ml mleka 21 210ml mleka... no i znów o 9:00

to mnie się coś popierdakało ☺️ toć to nie jest mało 😉 gapa ze mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również nie słyszałam, zeby na mixie już wprowadzać gluten, troszkę to wcześnie - wg schematu żywienia niemowląt gluten w postaci kaszki manny wchodzi dopiero w 6. miesiącu.

Gosiaq - mój maluch też dostaje 5 posiłków; rano 180 ml mleka, potem znowu 180 ml mleka + deserek, następnie pół słoiczka obiadku + herbatka, znowu mleko (a czasem nawet nie), wieczorem o 19. mleko z kleikiem i do spanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...