Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kursyna ściskamy mocno. To pewnie przez tą naszą trójmiejską pogodę, niby ciepło, a jak zawieje to szkoda gadać. Jeszcze jedno info dla Ciebie w galerii jest sklep z ekolgiczną żywnością organic na dole, mają też warzywa. Zakupiłam dzisiaj ekologiczne marchewki. No i co ważne wczoraj Kubuś był tylko na mleku i spał super w porównaniu z tym co było wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chyba brzuszek nie przyzwyczajony do marchewki i jabłuszka. Jutro sama upichcę mu marchwiankę, może będzie lepiej 🙂

Wiem że kiedyś pisałyście już o spacerówkach, ale nie mam siły wertować. Kiedy nasze pociechy można przesadzić do spacerówek, jest jakiś rozsądny czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trzymaj się Krusyna- oby jak najszybciej zapalenie minęło 🙂
Yen współczuje tego pakowania, ostatnio przeprowadzaliśmy się 2 lata temu i było masakrycznie a jak pomyśle, że teraz jeszcze z dzieckiem...brr...dzielna jesteś
Martka będziemy musiały spacer przełożyć aż dzieciaczki się wychorują 😉
U nas już lepiej kaszel i katar minął.
Mam pytanie do dziewczyn, które podają dzieciom kleik ryżowy...dziś kupiłam z Nestle bo doczytałam na schemacie żywieniowym, że to powinno być podane jako pierwsze 😮
jakie proporcje rozrabiacie i jakie smoczki do tego? Dominik pije cały czas z 2 ale nie wiem czy to nie będzie za gęste dla 2??? proszę o radę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Chyba brzuszek nie przyzwyczajony do marchewki i jabłuszka. Jutro sama upichcę mu marchwiankę, może będzie lepiej 🙂

Wiem że kiedyś pisałyście już o spacerówkach, ale nie mam siły wertować. Kiedy nasze pociechy można przesadzić do spacerówek, jest jakiś rozsądny czas.


Moim zdaniem jeśli dziecko mieści się w gondoli i nie przekracza dopuszczalnej wagi to poczekałabym do momentu aż zacznie w miarę stabilnie siedzieć...producenci podają, że gondola ma służyć mniej więcej do 6 miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję Dziewczyny 🙂 Maksik jest już po dwóch inhalacjach i lepiej oddycha, śpi przy włączonym nawilżaczu i się nie dusi, więc chyba jest troszkę lepiej. Oby 🙂 Co prawda ma lekko podwyższoną temperaturkę, ale to minimalnie.
Madzia, zaczął chychrać po ostatnich wichurach, a potem doprawił go zakatarzony tatuś.
A i jak byś chciała namiary na dobrego pediatrę, to służę 🙂

My do spacerówki przesadzamy się na początku kwietnia, Maks się w gondoli już nie mieści, ale chcę go jeszcze odrobinę przetrzymać, bo jednak gondola lepiej go chroni przed tą niestabilną pogodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Chyba brzuszek nie przyzwyczajony do marchewki i jabłuszka. Jutro sama upichcę mu marchwiankę, może będzie lepiej 🙂

Wiem że kiedyś pisałyście już o spacerówkach, ale nie mam siły wertować. Kiedy nasze pociechy można przesadzić do spacerówek, jest jakiś rozsądny czas.


może domowe mu lepiej zasmakuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
Trzymaj się Krusyna- oby jak najszybciej zapalenie minęło 🙂
Yen współczuje tego pakowania, ostatnio przeprowadzaliśmy się 2 lata temu i było masakrycznie a jak pomyśle, że teraz jeszcze z dzieckiem...brr...dzielna jesteś
Martka będziemy musiały spacer przełożyć aż dzieciaczki się wychorują 😉
U nas już lepiej kaszel i katar minął.
Mam pytanie do dziewczyn, które podają dzieciom kleik ryżowy...dziś kupiłam z Nestle bo doczytałam na schemacie żywieniowym, że to powinno być podane jako pierwsze 😮
jakie proporcje rozrabiacie i jakie smoczki do tego? Dominik pije cały czas z 2 ale nie wiem czy to nie będzie za gęste dla 2??? proszę o radę...


jak podawałam Maksiowi mleko z kleikiem to proporcja stopniowo zwiększana, aż do 5 łyżeczek bebiko/4 kleiku - smoczek trójprzepływowy - sprawdzał się świetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Dziękuję Dziewczyny 🙂 Maksik jest już po dwóch inhalacjach i lepiej oddycha, śpi przy włączonym nawilżaczu i się nie dusi, więc chyba jest troszkę lepiej. Oby 🙂 Co prawda ma lekko podwyższoną temperaturkę, ale to minimalnie.
Madzia, zaczął chychrać po ostatnich wichurach, a potem doprawił go zakatarzony tatuś.
A i jak byś chciała namiary na dobrego pediatrę, to służę 🙂

My do spacerówki przesadzamy się na początku kwietnia, Maks się w gondoli już nie mieści, ale chcę go jeszcze odrobinę przetrzymać, bo jednak gondola lepiej go chroni przed tą niestabilną pogodą.


niech będzie już tylko lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
Agisal napisał(a):
Trzymaj się Krusyna- oby jak najszybciej zapalenie minęło 🙂
Yen współczuje tego pakowania, ostatnio przeprowadzaliśmy się 2 lata temu i było masakrycznie a jak pomyśle, że teraz jeszcze z dzieckiem...brr...dzielna jesteś
Martka będziemy musiały spacer przełożyć aż dzieciaczki się wychorują 😉
U nas już lepiej kaszel i katar minął.
Mam pytanie do dziewczyn, które podają dzieciom kleik ryżowy...dziś kupiłam z Nestle bo doczytałam na schemacie żywieniowym, że to powinno być podane jako pierwsze 😮
jakie proporcje rozrabiacie i jakie smoczki do tego? Dominik pije cały czas z 2 ale nie wiem czy to nie będzie za gęste dla 2??? proszę o radę...


jak podawałam Maksiowi mleko z kleikiem to proporcja stopniowo zwiększana, aż do 5 łyżeczek bebiko/4 kleiku - smoczek trójprzepływowy - sprawdzał się świetnie


u nas 180 ml wody, 6 miarek mleka, 4 miarki kleiku - od razu, bez stopniowania - smoczek trójprzepływowy (polecam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna niech Maksi zdrowieje i to szybciorem 🙂

W sumie to nie pamiętam co maiłam napisać... Dziś wykończona jestem. Cały dzień głowa mnie bolała i w ogóle jakoś tak słabawo się czułam.

W nocy przydarzyła sie nam masakra. Myślałam że na zawał padnę. Smacznie sobie spałam a tu łup i melodia z karuzeli gra. My mamy niańkę włączoną więc to jeszcze głośniej grało. Ja jak poparzona na proste nogi o co chodzi. Lecę do pokoju Kacpra a ten przez sen pacnął ręką i włączył. Sama byłam tak przestraszona że wydawało mi się z początku że to jakieś duchy to ustrojstwo włączyły, ale potem sobie wszystko racjonalnie wytłumaczyłam. Nie zmienia to jednak faktu że noc była pełna emocji. Oby dziś było spokojnie.

Dziewczynki trzymam za Was kciuki oby Wam wszystkim się szybciutko udało.... No ja po cesarce więc dwa lata muszę poczekać. Jak wypisywali to mówili że najbezpieczniej po cesarce następna ciąża to dwa lata później.

Shelby Wy już macie spacerówkę? Kojarzysz może czy w x-landerze oparcie jest regulowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na szczepieniu ok, płacz krótki. Tylko od 2 dni nie może w dzień zasnąć i krzyczy w niebogłosy. Zasnął dopiero o 19.30. Padam. Jasiek waży 8150, mierzy 67. A i w poczekalni zaczepiał ("eeee" i uśmiech bezzębny) rodziców wszystkich dzieci ale się śmiali !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobietki... a wy jak zwykle (jak mnie nie ma) rozpisalyscie sie na calego 🙂 ale mam do nadrobienia....

przepraszam, ze tak dlugo mnie nie bylo ale to byl bardzo wyczerpujacy weekend 🙂
w piatek moj skonczyl wczesniej, wiec wiadomo 😁 w sobote kupilam wielka trampoline (musze gdzies zgubic jeszcze 10 kg 😮 ) i zanim ja przywiozlam, rozlozylam to juz znajomi sie zaczeli zjezdzac, bo robilismy grilla, no i tak zlecialo az do nocy 🙂 (zabawa byla przednia na tej trampolinie - polecam! ) no i padlam. a rano w niedziele, nie dosc, ze nie moglam sie z lozka podniesc, to jeszcze pojechalam na paintballa 🙂 super zabawa, bieganie od 9.30 do 15... 🤪 wrocilam do domu i znowu padlam 🙂 jak dobrze, ze moj sie mala zajmowal, bo ja nie mialam nawet sily jej podniesc 🤢 pozniej znowu znajomi przyjechali i siedzielismy na ogrodzie do samej kapieli malutkiej (19.00), oczywiscie kruszynka razem z nami. pozniej jeszcze w kinekta chcieli grac- ja wymieklam 🤨 🤨 🤨 no i wczoraj wzielam sie za wiosenne porzadki, i nie wiem kiedy dzien mi zlecial 🙂 pogode mamy cudowna, wiec zaczelam od koszenia trawy, przekopalam ogrodek (jakies 2 metry kwadratowe 🙂 )a pozniej w domku sprzatanie 🙂 no i dzisiaj posialam marchewke, pietruszke, rzodkiewke i bob 🙂 no i teraz tylko czekam 🙂mniam mniam...

wiec prosze wybaczcie mi moja nieobecnosc 🙂 postaram sie was nadrobic :*

no i dziewczyny... mam pytanko, bo ela dostawala juz marchewke i jablko, co polecacie nastepne? myslalam o marchewce z ziemniakiem, ale nie wiem... i w ogole kiedy moge zastapic np. popoludniowe mleko posilkiem? ile musi zjesc? jejku ja nic nie wiem 😮 😮 😮 ale jak to dobrze, ze mam WAS 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja póki co nie zastępuje tymi dodatkowymi posiłkami mleka. Mleko po prostu jest godz później - ale to też nie zawsze. Ja dawałąm Mai następnego bananka
(kupny bo mój wyszedł gęściejszy więc bałam się dać) Teraz dostaje już zupke jarzynowa, rosołek z mięskiem i do tego kilka nitek makaronu (miksowane), a ostatnio dostała gotowanego ziemniaczka. A jak w ciągu dnia nie ma zupki (czasem coś nam wypadnie i nie ugotujemy
) to do mlkea dodaje kaszke truskawkową.
Świetnie z tą trampoliną, pewnie ubaw po pachy!
Ja waże teraz 50kg przy wzroscie 165. Chce do lata zgubić te 2kg i ważyć 48 jak przed ślubem ☺️ ahh byłoby pięknie. To niby 2kg, ale ja widze ogromną różnice. I niby tak łatwo do tego się zabrać, ale ciągle coś z lodówki się do mnie uśiecha na noc. Ale koniec z tym! I ograniczam słodkości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ahha i Maja marudzi od 2 dni, nawet nocą przez sen. Wydaje mi się że mto jakiś związek z ząbkami bo pcha wszystko do buzi - a jak smoczek wypadnie to koniec -śliniaczek, kocyk, kołderka zabawki i obie rączki.. i gdyby nie śliniaczki to przebieralibyśmy się 4 razy w ciagu dnia. Śliniaczek jeden 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...