Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wygląda na to, że fajna pogoda się zapowiada 🙂 A my dziś na 17:30 do tego dziwnego lekarza jedziemy. To Wam wieczorem napiszę, czy jakieś badania Natalka mieć będzie i jak to wygląda.
i jak zawsze mam problem z ubraniem Małej 🥴 Bo nigdy nie wiem w co ją ubrać żeby nie było jej zimo ani, by nie przegrzać...
Myślicie, że jak ma body z długim rękawem + spodenki + skarpetki i wsadziłabym ją w kombinezon to będzie źle? Założyć jej coś jeszcze??? Bo jak były te ogromne mrozy to zakładałam jej jeszcze na to sweterek i drugie spodenki (też sweterkowe). Poratujcie radą 🙃 😆

31072010 ja trzymam swój mocz na miejscu 🙃 ale miałam po porodzie inny problem a mianowicie nie czułam, że mi się chce siku... i jak już poszłam do wc to umierałam z bólu przez pół dnia, tak mnie pęcherz bolał 🤢 Dziwne to takie było, ale już się uspokoiło i wróciło wszystko do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doberek 🙂
Nie miałam już czasu wczoraj zdać relacji.Byliśmy 50km od domu u lekarza pediatry,który jest także alergologiem. Potwierdził,że to skaza. Przepisał Fabisiowi znów Bebilon Pepti na receptę i prosił,żeby kupić żel do kąpieli i emulsję specjalną z Emolium. Od wczoraj stopniowo przechodzę na ten Pepti z NAN H.A.
Teściowa mnie wkurzyła znowu! 😠 Wczoraj mówiła,że może to od herbatki z Humany,którą daję mu od początku! A potem zadzwoniła do mojej mamy i powiedziała jej,że może ona źle pierze! Taki tupet ma 😠 A dzisiaj dzwoniła i nie odebrałam. A Andrzej ma teraz na mnie nerwy. A okazało się,że Andrzej miał też skazę jak był mały i ona nic nie powiedziała!!! 😠 Wcześniej byśmy pojechali do lekarza!!!
Mam dość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiulka55544 napisał(a):
Doberek 🙂
Nie miałam już czasu wczoraj zdać relacji.Byliśmy 50km od domu u lekarza pediatry,który jest także alergologiem. Potwierdził,że to skaza. Przepisał Fabisiowi znów Bebilon Pepti na receptę i prosił,żeby kupić żel do kąpieli i emulsję specjalną z Emolium. Od wczoraj stopniowo przechodzę na ten Pepti z NAN H.A.
Teściowa mnie wkurzyła znowu! 😠 Wczoraj mówiła,że może to od herbatki z Humany,którą daję mu od początku! A potem zadzwoniła do mojej mamy i powiedziała jej,że może ona źle pierze! Taki tupet ma 😠 A dzisiaj dzwoniła i nie odebrałam. A Andrzej ma teraz na mnie nerwy. A okazało się,że Andrzej miał też skazę jak był mały i ona nic nie powiedziała!!! 😠 Wcześniej byśmy pojechali do lekarza!!!
Mam dość...


Właśnie Kasia... a masz jakieś zaświadczenie, że Fabian jest uczulony? Bo ja właśnie w tej sprawie jadę dziś do lekarza... bo mi powiedziano, że jeśli chcę mieć to PEPTI na zniżkę to muszę odpowiednie zaświadczenie zdobyć bo inaczej będę płacić 100%. Niby takie wymogi w tym roku stworzono. I dostałam ostatnią zniżkową receptę, dzięki której puszkę kupiłam za 7 zł a nie za 24 😮

wiesz Kasia mi się wydaje, że nie ma to tutaj znaczenia, czy Andrzej miał tą skazę, czy nie. Przykładowo ani ja ani mój mąż jej nie mieliśmy... a Natalka ma problem 😞 Najważniejsze, że stwierdził lekarz skazę i z tym PEPTI to zobaczysz, że będzie ogromna zmiana i spokój 🙂 A co do teściowej....... Teściowej się nie wybiera, niestety 😎 😎 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka i Kacha ja jestem żylasta więc u mnie łatwo pobrać krew, pielegniarkom to aż oczy się cieszą jak widzą moja rękę 😁 A mnie też to nie boli więc jakoś zawsze zniosiłam to bez bólu 😎
Nikusia nie cierpie jak psują się auta. Szczególnie w momencie kiedy człowiek wsiada aby gdzieś jechać a tu ups 🤢
Kacha a ja nie lubię byc podawaczem smoczka 😜 Mały uporczywie sie krzywi i wypluwa a ja nadal próbuję i próbuję- syzyfowa robota 😁
KingaS to twój synek juz taki dorosły 😉 😁 Sto latek!!!
Wielka to super ze humor w lepszym stanie 😘
31072010 nie mam problemu z trzymaniem moczu po orodzie, ani razu nic mi sie nie przytrafiło.
Elka ty chcesz wiosne a ja chyba ja mam ale w głowie 🙃 Dziś podjechała listonoszka a ja do niej poszłam przez podwórko w kapciach 😁
Kasiulka przykro mi ze twój narzeczony złości się na Ciebie o swoja matkę. Jak dla mnie to niezrozumiałe.
Co do skazy to wazne ze stwierdzona i ze teraz wiesz jak karmić i pielegnować.
Kacha wydaje mi sie ze dobry zestaw ubrań dobrałaś. Najwazniejszy kombinezon 🙂 I pamiętaj o czapce 😁
Nikusia moze ktoś musiałby delikatnie trzymać Emilkę jakby tak leżała pozujac do zdjęcia.
No to udało mi się napisać post,to teraz czekam aż maluszek wstanie 🤪 Teraz dwóch synów śpi więc mam chwilke dla siebie, ale pewnie krótką 😉

Dopiszę jeszcze ze dziś mam etat sekretarki 😁 Mąż zapomniał telefonu i odbieram i kieruję na służbowy 🙃 Ambitna rola 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka ale Ci dobrze 😘

Kasia ja ubieram na spacer body z dlugim rekawem na to pajaca na tych ramionach zapinany na to skarpet i portki dresowe oraz bluze dresowa zapinana na zamek gruba czapka i do kombinezona. a we wozku kłade kocyk.

kinia no wszystkiego Naj z okazji miesiaca 😘


sorki za bledy pisze z Jasiem 😁

nasz 1 spacerek 😎 😎 😎

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/zdjcie0394k.jpg/][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/1803/zdjcie0394k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/zdjcie0396hbl.jpg/][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/5821/zdjcie0396hbl.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Dziewczyny mam do Was pytanie czy w ciągu dnia też jesteście takie zmęczone, bo ja mam wrażenie, że ciągle ziewam, spać mi się chce itd.Nawet jeśli do Emilki wstaję raz w nocy lub w weekend wstawał mąż.
Elka ja wczoraj tak zakopciłam w domu, dobrze, że rozpalałam jak wróciłam ze spaceru i Emilka jeszcze spała w wózku. Wszystkie okna pootwierałam i jeszcze drzwi. 🙃
Kacha no to ważne funkcja jest. Widzicie to jest jeden plus, że moja mała nie chce smoczka, nie trzeba go podawać. 😁 😁
Kinga super, że to ciemieniucha. A ja nie wstawiałam Ci fotki bo mąż jeszcze wieczorem grzebał w oprogramowaniach drukarki.
WielkaB super, że już humor lepszy 🙂
Kruszyna ja będę musiała pomyśleć o szukaniu pracy 😮 😮
Kasiulka teściową to kłopotliwą masz. Porozmawiaj z mężem na ten temat, bo trochę nie tak, że on za mamą a nie za Tobą stoi.
Kacha leciał teraz na TVN Style jakiś program o dzieciach i alergiach. Mówili, że małym dzieciom potwierdza się alergię poprzez badanie krwi a testy robi się dopiero dzieciom które skończyły 3 lata.
31072010 dzieci lubią rutynę, nudę itd za dużo wrażeń to na pewno powód że mała się częściej budzi. Nie mam problemu z nietrzymaniem moczy, wiem że pomagają ćwiczenia kregla. Nie wiem czy Ty piszesz o tym drugi raz czy ktoś niedawno o to pytał?
Skoreczka z tym etatem sekretarki to ja już też miałam 😁 😁 😁 z tym, że mąż służbowego telefonu zapomniał i od 6 rano telefony 🙃 na szczęście ostatnio jak jeszcze w ciąży byłam. 😁 😁
Kacha mi się też wydaję, że zestaw ok. Mała będzie w aucie a potem w pomieszczeniu. Weź kocyk jakby tam było zimnom lub lekarz chciał żebyś Natalkę na nim położyła. 😉

Becikowe dostajesz z tytuły urodzenia dziecka(potrzebne to zaświadczenie, że byłaś pod opieką lek od 10tyg) a zapomogę jak nie masz wysokich dochodów. Najprościej mówiąc jak Ci się należy rodzinne to też zapomoga.
Skoreczka poczekaj bo może jeszcze druga decyzja przyjdzie. Skoro dostałaś zapomogę to becikowe też musisz dostać.

Idę na kawkę z mężem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia to ja dostałam tylko jednorazową zapomoge z tytułu rodzenia sie dziecka. O rodzinne dopiero sie staramy.
Elka a ile dostałaś jesli moge spytać bo ja 1000zł
Fajne zdjęcia i ładny wzór wózka 🙂
Nikusia nie odczuwam zmeczenia mimo ze w nocy wstaje to rano i przez cały dzień jestem pełna werwy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skóreczka dam ci znać jutro bo jade własnie o to do miasta noi o rodzine moze ktoras skladała już papiery o rodzine wie co jest potrzebne

kacha ja zakładam tak body pajacyk na to pluszowy pajacyk i kombinezon dwie czapeczki noi chusteczkę polarową pod szyjkę naraie wędrujemy ale naprzykaład po pewnym czasie czy nie jest upocony
kasiulka co do teściowej to zapytaj czy nie chce jechać z wami nad morze do piasku się przyzwyczajać 🤪 🤪 🤪 🤪jejku jaka jestem cienta na te teściowe to szok az sie wemnie gotuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wielka to będę ci wdzieczna jak sie wypytasz 🙂
A wieczorkiem Ci napisze co trzeba do rodzinnego bo teraz nie wiem 😎
Elka to dostałysmy chyba to samo 😉

Synus wstał, nakarmiony, przebrany a teraz lezy i cos mruczy. Będę husiać 😁

Wielka a tekst z piaskiem jest zabójczy. Łap oklaska. Myślałam ze padne 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😆 czyli body z długim rękawem + spodenki + skarpetki + czapeczka + kombinezon i siup do samochodu 🙂 Nie będę nic dodatkowo zakładać bo cieplej jest i nie chcę przesadzać. Co innego jak była temperatura minus 15 😮
Czekam na męża bo chciałabym się spokojnie przyszykować do wizyty lekarskiej 🙂 a już się ładnie pomalowałam ☺️
Dzięki Nikusia za info. Mam nadzieję, że jednak wywiad z nami wystarczy i na tej podstawie + samo skierowanie, dostaniemy papierek 😆 i nie trzeba będzie kilka razy jeździć bo jedna wizyta to jedyne 100 zł 🙃
Podpytam przy okazji o kupki bo mi się ostatnio nie podobają... są ze śluzem, ale tylko niektóre (nie wszystkie). Czasem tego śluzu jest malutko, czasem więcej. Bo ten gastro... bla bla jest także pediatrą.

Ja jeszcze się nie zabrałam za becikowe. Skąd się pobiera wniosek i jakie dokumenty trzeba mieć oprócz zaświadczenia, że było się pod opieką lekarską? No i gdzie się składa to wszystko?

A to rodzinne to co to takiego jest???

Co do wstawania w nocy i wcześnie rano to kiedyś byłabym mega nieprzytomna 😮 a teraz jakoś mi to nie przeszkadza. Czasem w ciągu dnia jestem zmęczona ale jednak nie śpię w dzień. Mamy w sobie siłę mamuśki 😎 😁

Wydaje mi się, że to cisza przed burzą... 🙃 🙃 aaaaale Natalka dziś ładnie śpi w dzień 😁 w ogóle nie protestuje... ciekawa sprawa 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Becikowe dostajesz z tytuły urodzenia dziecka(potrzebne to zaświadczenie, że byłaś pod opieką lek od 10tyg) a zapomogę jak nie masz wysokich dochodów.

do Becikowego musisz miec zaswiadczenie od lekarza ze bylas pod opieką od 10 tyg ciazy, kopie dowodu osobistego, aktu urodzenia, i dokument który z gminy bierzesz.

Ja składałam w Urzedzie Gminy, ale jak miszkasz w miescie to w urzedzie miasta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka wlasnie czytam dokument który dostałam i nie zgadza się to co piszesz
" Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia sie dziecka" - przysługuje opiekunom dziecka niezaleznie od wysokości dochodów" - tak jest napisane w tym dokumencie który dostałam. Chyba ze "jednorazowa zapomoga " to jest tzw. becikowe????

A zasiłek rodzinny to zapomoga dla rodzin przyznawana co miesiac - to jest ok. 60 zł . I tu są potrzebne juz inne dokumenty niz do becikowego. Na pewno trzeba jechac do ZUSU i Urzedu skarbowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...