Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka 🙂
Kruszynka Fabiś najpierw miał problem z gazami,potem kolki i zielona kupka. I zaczął mieć czerwone wypryski na policzkach a potem zaczęło mu się rozchodzić na główkę i powoli na ciałko. Więc pojechaliśmy prywatnie do pediatry-alergologa. I tak jak mówiła położna to skaza. Mamy Bebilon Pepti i do kąpania żel kremowy z Emolium i emulsję specjalną też Emolium. Już jest poprawa,ale teraz Fabiś ma taką skórkę suchą na ciałku. Ma rączki i stópki bardzo wysuszone. Musimy mu smarować tą emulsją 3-4 razy buźkę i ciałko. Lekarz powiedział,że to raczej mu przejdzie,bo większości dzieciaczków przechodzi.

U nas noc ok,ale pomęczyłam dzisiaj Andrzeja, bo zawsze mówi,dlaczego taka zmęczona jestem,to już wie,dlaczego 😜 😜

Dzisiaj po obiadku to teściów...
Wczoraj wkurzyła mnie kuzynka Andrzeja! 😠 Napisała do Andrzeja,że ona przyjedzie,a nawet nie zapytała czy jesteśmy w domu czy nie mamy może innych planów! 😠 Nie lubię jej faceta,ani Andrzej. A ich syn to Andrzeja chrześniak i mają jeszcze córkę. Ale Andrzej napisał,że my jak dzisiaj będziemy u teściów to żeby przyjechali do nich.
Jaki tupet mają ludzie to masakra!

Elka Ale Laseczka z Ciebie 🙃 🙃
Zmykam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Noc średnio mąż wstawał, ale ja bym chyba stopery do uszy musiała założyć. 🙃
I miałam sen, że z jakąś misją do Rosji pojechałam. I tam w jakimś hotelu mieszkałam 😮 🙃
Kruszyna ja męża usypałam a Emilka obudziła. 😁 😁
Właśnie pada i pada a ja chciałam iść na spacer popołudniu.
Kasiulka jak karmimy butelką to mąż może w nicy wstawać 😜

Miłego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka u nas z kupkami jest ok tylko te czerwone krostki wszędzie i tez ma suchą skórę 🤨 buzię ma tak podrapaną bo ją to swędzi 🤨 i nie wiem czym do jutra jej ulżyć. Wczoraj na wieczór posmarowałam parafiną ,ale nie wiem czy dobrze zrobiłam 🤨
Nikusia nigdzie w misję nie wyruszaj 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc

Nikusia nie wiem czy pisałam ostatnio ze fajnie ze Emilka przytyła no irzeczywiscie przy jej jedzeniu to mistrzostwo swiata 😉

Kinga to ja tak z ciekawosci ile trwał Twój poród 😉

Nikusia ja ostatni tydzien to i bez cwiczen mam deski takie ze padam z nóg

Elka płaszczyk super mi tez sie mazy ... ale jeszcze nie teraz...

Dziewczyny dzieki za zyczenia dla Kini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i my juz po chrzcinasz nareszcie musze wam powiedziec ze po raz pierwszy miałam tak ze jeszcze goscie nie przysc=zli a ja mazyłam zeby juz wychodzili ...Za duzo sie tego uzbierało na raz jestem tak zmeczona głowa mnie boli no i mała złapała katarek i sie jeszcze meczy ...A co do chrztu to oczywiscie mała w kosciele była grzeczna choc wyspała sie przed msza to obudziła sie na chrzcie pózniej troszke pokrecila sie we wózku ale nawet niezaplakała tylko zasneła na nowo w domu troszke popłakiwała ale to dlatego ze prz yakiej ilosci osób było za ciepło a bałam sie ja rozebrac bo ten katarek juz miała a okna pootwierane ...Impreza w domu ok goscie chyba zadolwoleni newet ci co na koniec sprzatali 😉 pomogła mi mama i ciosia do tego tesciowa troszke poznosiła ze stołu tak ze jak ostatni goscie wychodzili to miała prawie porzadek reszta została na dzisiaj ale to juz na spokojnie ..dzis idziemy na imienimy do mojej mamy...
Mussze powiedziec ze Jakub mnie zaskoczył wytrzymał do 23 30 😉 jak dzwi zamkneły sie za ostatnimi goscmi to poprostu zamknoł oczy i juz go nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel a ja byłam święcie przekonana ze macie dziś chrzciny ☺️
Wszystkiego najlepszego z okazji chrzcin dla Waszej Kingi 😘
Anabel najwazniejsze ze macie juz impreze za sobą i teraz mozesz odpocząć 🙂 Pomocnice tez były a to bardzo wazne 🙂

My tez wybieramy sie na spacer, ale wiatr jest straszny 😮 No ale 8 stopni więc kusi mnie wyjsc z domku 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel gratulacje dla Kingi z okazji chrzcin, ja też z góry założyłam ze macie w niedziele. 😜 Super, że już masz za sobą i że jeszcze Ci pomogli posprzeczać. Muszę przyznać, że mi też.
Co do ćwiczeń to jak przed chrzcinami też nie robiłam bo mi czasu i siły brakowało. Zresztą przy tej ilości roboty gimnastyka nie była potrzebna. 😜
Kruszyna i już nie pada, nawet momentami słoneczko 🙂
Skoreczka ja też się zastanawiam nad spacerkiem, ale teraz walczę z wystawianiem ubranek na allegro. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
skoreczka napisał(a):
Nikusia chciałam Ci pomóc z tym podatkiem ale jednak nie pomogę, bo zabrali by z tego co mi zwracaja ( bo dopytywałam sie osoby która mnie rozlicza) a i tak zwracaja bardzo malo. Może w przyszłości się uda ☺️


Skoreczka ja też rozliczam PITy i to nie tak.
1% podatku jest zabierany z tego co masz oddać Urzędowi Skarbowemu, a nie z Twojego zwrotu. Nie wyjdzie 1% jeśli cały podatek dostajesz do zwrotu. Jeśli nie cały to wtedy jest z czego odliczać. Domyślam się, że korzystasz z ulgi prorodzinnej na Mikołaja, ew za internet (jeśli jest na Was). Ale jak nic nie wyszło to się nie przejmuj, bo u mnie też nic nie wyszło( bo cały zabrany podatek dostałam do zwrotu). Z osób, które do tej poru rozliczałam tylko jednej osobie wyszedł 1% do doliczenia.
Mam jeszcze prośbę, Beata wypowiedź się proszę na ten temat.
Skoreczka ale łap oklaski, że chęci 😘 😘 😘


Hej, ja tylko weszłam na chwilkę, żeby się odnieść do 1% podatku - otóż ten 1% przekazujemy Urzędowi Skarbowemu jeżeli nie wpiszemy organizacji i nie ma to niczego wspólnego z kwotą, która jest do zwrotu!
"1% nie jest darowizną ani ulgą. Można powiedzieć, że ze społecznego punktu widzenia jest to przejaw demokracji bezpośredniej. Dzięki niej każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować do kogo trafi 1% podatku dochodowego, który należny jest państwu. Korzystając z tej możliwości, "wspieramy" ministra finansów w trudzie dystrybucji środków publicznych. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% organizacji pożytku publicznego, podatek trafi do wspólnego worka. Z prawno-podatkowego punktu widzenia nie dysponujemy własnymi pieniędzmi, a tylko korzystamy z „uprzejmości” państwa, które pozwala nam samodzielnie zadecydować, gdzie trafią państwowe pieniądze. Nie ma to wiele wspólnego z darowizną, którą wykładamy dobrowolnie z własnej kieszeni.
Tak też jest to ujęte w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmniejszenie podatku o 1% stosuje się, jeżeli dokonane wpłaty nie zostały odliczone od dochodu na podstawie przepisów o darowiznach. (art. 26 ust. 1 pkt. 9)."

http://poradnik.ngo.pl/x/425036

🙂

P.S. Skoreczka jest mnóstwo programów, które pomagają samemu rozliczyć w prosty sposób PIT. Jak ta rozliczająca Cię osoba już Ci odda Twoje dokumenty, to wejdź z ciekawości w taki program do rozliczania i powpisuj wartości zgodnie ze wskazówkami i sama się przekonasz, że ten 1% nie jest zdejmowany z Twojego zwrotu - możesz nie wpisywać OPP i zobaczyć ile Ci wyjdzie zwrotu, a potem wpisać i zobaczysz, że zwrot ten sam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka my też byliśmy na spacerze, właśnie wróciliśmy. U nas wieje ale ciepło jest. Emilka sobie śpi 😉.
Beata bardzo Ci dziękuję. Łap oklaski za fachową wypowiedź. 🙂 🙂
Muszę sobie zapamiętać to co napisałaś, bo jak zaczynam komuś tłumaczyć to tak zamotam, że potem myślą, że coś kręcę. 🙃 🙃
Elka to u teściów na kompie siedzisz, wyrozumiałych masz teściów 😁 😁

Byliśmy na spacerze i zeszliśmy do parku, a tam są urządzenie gimnastyczne. A, że nikogo nie było to ćwiczyłam razem z Kubą hi hi, jakbym tam chodziła codziennie to może bym miała lepszą kondycję, bo śmiałam się sama z siebie jak nie umiałam jakiegoś ćwiczenia wykonać. 🙃 🙃
Siostra pojechała dziś do Makro i dzwoniła mi ile tam kosztuje nasze mleko i herbatki. I powiem Wam, że droższe niż w Biedronce 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata dziękujemy za wyjaśnienie, bede juz wiedziała na przyszłość. Należą ci się oklaski 🙂
Elka ja rzadko jeżdzę do teściów ale jak byłam ostatnio to miałam chwilę kiedy uciekałam w kącik i skrobałam coś w telefonie na necie do kolezanki 😎 😎 😎
Nikusia powalczyłaś juz z allegro? Ja kombinezonik wystawiłam, leży taki różowiutki i nikomu sie nie przydaje to wystawiłam, moze ktoś sie skusi 😉

Teraz wiatr ustał ale wczesniej był taki ze głowę chciało urwać 🙃
Moi śpią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...