Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mi lekarka powiedziała, że albo jakiś syropek albo czopki, a że ja czopków wsadzać nie umiem to kupiliśmy syrop "Calpol". Taki nam poradziła aptekarka. Na szczęście nie trzeba było w nocy niczego stosować i mam nadzieję, że nic też dziś się z Natalką nie będzie działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czesc

Kinga ja własnie u synka tez tak miałam chrzest ii robiłam w domu przed kosciołem kawe i reszte po kosciele tylko wtedy jak szłam do koscioła to w domu zostawiałam siostre i ona miała wszystko naszykowane wiec powystawiała na stół pozmywała talezyki i nakryła do zimnego a teraz młoda jest chrzesna a starsza siostra na koncówce ciazy wiec nie chce jej obciazac no i zdecydowalismy ze wszystko po koscielee poprostu bedzie szybka imprezka...

Elka to rzeczywiscie powazna sprawa moze nie ma co czekac tylko niech maz jedzie do lekarza moze to tylko jelitówka..

A ja tydzien temu walczyłam z chorobami meza a miał powazna jelitówke a ten tydzien jest pod znakiem choroby synka ... mam nadzieje ze na tym sie zakonczy...

Kinga ja to robie w konie tego imagrshac zgrywam jedno zdjecie i póznej odswierzam i szybko kopiuje jak zdazysz skopiowac zanim wyskoczy komunikat o emailu to wstawiasz 😉 a jak nie zdazysz to odswierzasz i szybko kopiujesz 😉

Kinga no w koncu Cie widzimy 😉

Kacha a mozna dawac syropel takiemu malenstwu??? ja słyszałam ze tylko czopki.
A co do szczepionek to oszczedziłas małej stresu ja wybrałam 5w1 i ciesze sie mo mała i tak swoje napłakała ...U nas nie było zadnych reakcji po szczepieniu 😉Doczytałam ze lakarka ci mówiła ze mozna ja nie wiedziałam o takim syropku 😉

Nikusia to trzymam kciuki za Emilke no i super ze je wiecej 😉

Kacha co do miesiączki to mozecie mnie doliczyc do tych co dostały ja dzis i tez mnie brzuch pobolewa...

Nikuisa ciesze sie ze Emilka zaakceptowała smooczek moze sie nim troszke zajmie i bedzie mniej płakała Emilka jak tak opisałas jak krzyczy to wyglada jak by ja brzuszek bolał i podjada po trochu a pózniej wymiotuje bo za duzo albo skurcze jakies ma moze jak tak marudzi to dobrze by było ja dłozej w pionie potrzymac zeby jej sie lepeij odbiiło nie wiem moze by to pomogło

Nikusia no nie Pami w kolejce bo ja sie wcisłam ;/
i to nawet przed skoreczke I niby jak sie karmi piersia to dłózej nie ma sie okresu...

Kinga trzymam kciuki .daj znac jak po wizycie...

Wielka jak mój synej zaczoł przesikiwac pampersy to przeszłam na hugissy premium i te dały rade 😉Teraz nie mamy tego problemu a uzywamy tych biedronkowych 😉
Wielka tylko jak cos to komplecink nie zdzay dojsc bo chrzciny w sobote 😉
Ale dziekuje za dobre checi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel poświece się przywioze ci 😜 😜 😜 😜 😜
co do papmpersów to mam te biedronkowe ale wdzien jest ok w nocy tez ale dwa razy mi sie tak przemoczył i to zawsze nad ranem
ja sie własnie maluje i uciekam do miasta dom juz posprztałam a Fabiana wcislam tesciowej oj dał jej popalić to stwierdziła ze w koncu mnie zameczy i nadal mam popekane rzyłki w oczach hmm od czego mam do was szybkie pytanko jak braliscie becikowe to czekaliscie na decyzje czy mieliscie danego dnai kase tylko ja nie mam przelewu na konto tylko sama sie musze zgłosc do banku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Wczoraj miałam mega zabiegany i zwariowany dzień. Co próbowałam usiąść by coś poczytać i napisać - to albo odrywała mnie od kompa Kaja, albo kończyło się kolejne pranie i trzeba było rozwieszać 😁 Do tego ogarniam mieszkanie, bo na jutro wprosiły mi się koleżanki z pracy 🙃 Nie lubię czegoś takiego, gdy ktoś dzwoni i oznajmia że przyjedzie wtedy a wtedy - a nie czeka na zaproszenie. Czy tak ciężko uszanować czyjąś potrzebę prywatności i dochodzenia do siebie w połogu? Tym bardziej, że po moim masakrycznym porodzie na prawdę ciężko było mi się pozbierać...
Co do szczepionek bo któraś z Was pytała (sorry za sklerozę) to ja dziś odbieram z Przychodni receptę na 2 szczepionki TRIPACEL (to szczepionka skojarzona na błonnicę, tężec i krztusiec) i ENGERIXa (na wzw). Kupię je w aptece i przyniosę w dniu szczepienia. Wówczas doszczepią mi Kaję tylko 1 szczepionką z Przychodni na Hib. Niestety NFZ w bezpłatnych szczepionkach jeśli chodzi o tą przeciwko wzw proponuje EUVAX który zawiera w sobie rtęć.
Mam do Was pytanie w kwestii karmienia - to pytanie kieruję do mam karmiących dzieci butlą. Co ile karmicie maleństwa w nocy? Co 3-4 godziny czy jak się same obudzą? Bo ja nastawiam sobie alarm w telefonie i karmię Kajkę w miarę regularnie (nawet na śpiocha). Ale gdzieś wyczytałam, że maluchy śpią Wam długo w nocy i zgłupiałam 🤔
Co do chusteczek nawilżanych - to ja również jestem zdania, że warto dla odmiany wprowadzić również przemywanie wodą - czyli płatki kosmetyczne i miseczka ciepłej wody przed zmianą pampersa. Na pewno nie polecam wprowadzania akcji typu "dziecko z kupą to pod prysznic". Moi znajomi tak robili bo twierdzili, że wówczas będzie najbardziej higienicznie jeśli dziecko będzie obmywane pod prysznicem - i tak wyjałowili córce florę bakteryjną, że zapadała co chwilę na ciężkie infekcje i skończyło się długim leczeniem.
Jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy to się odezwę 😜
Aha - co do pieluch... My próbowaliśmy różnych i na stałe używamy DADĘ 2 z Biedronki - dla mnie są idealne. Mogę również polecić niemieckie pieluszki z Rossmana Babydream. Pieluszki DADA są pakowane po 78 sztuk a ich koszt to ok. 30zł z groszem.
Wybaczcie, że nie odnoszę się indywidualnie do Waszych postów - ale muszę się jeszcze wdrożyć i ogarnąć czasowo 😉

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natia ja karmię butlą i o ile w dzień Natalka je co 3 godziny to w nocy jej nie budzę i czekam aż sama się obudzi i wtedy ją karmię. Jak kładę ją spać ok 20:00 to śpi do 3 - 4 rano. Potem znów co 3 godziny. Nawet lekarki mi mówiły, aby w nocy nie budzić skoro sama się nie budzi. Ale oczywiście każdy wybierze dla siebie i dla malucha to co najlepsze. Ja wolę się w nocy wyspać skoro mogę a i Natalka przybiera ładnie na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To wygląda na to, że tylko ja przepłacam za pieluchy 😮 Bo ja używam pieluszek pampers 78 sztuk za 49 zeta. Czy ktoś jeszcze Pampresów używa??? Zastanawiałam się nad zmianą ale nie wiem na jakie bo słyszałam, że niektóre uczulają (Huggies).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha ja u synka tez uzywałam pampersów jak zaczoł sie przesikiwac to przeszłam na hugiss premium wydawało mi sie ze lepiej dac wiecej niech dziecko ma lepsze pieluszki Kubus miał uczulenie tylko na pampersy sleep&play nie wiem jak to sie pisze ale to sa te pomaranczoew z rumiankiem chyba a poza tym nie a teraz kupilam te w biedronce i jestem nimi zachwycona bo jakosciowo nie odbiegaja od pampersów a sa duzo tańsze i mała nie ma na nie uczulennia dziewczyny tez uzywaja i nikt sie nie skarzył na jakies uczulenia wiec może spróbuj 😉

Mała dzis spokojna tylko je co 2 godziny i polezy troche pooglada porozmawia i zasypia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha ja tez należę do osób które za wszystko przepłacają 🙂 używam pampersów,ale dziewczyny piszą o tych tańszych dobre opinie wiec kiedyś kupię i spróbuję 😁 Najpierw wykorzystam zapasy bo mam w domu 6 dużych paczek,ale to idzie jak woda więc nie długo podzielę się wrażeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha czemu nie możesz ćwiczyć?? ja już wczoraj na skakance skakałam... wizytę mam na 13.03 więc bym msiała jeszcze tydzień czytać a położna mi powiedziała że cwiczyc mozna po 6 tygodniu co się zechce... a wczesniej są też cwiczenia tylko zeby zbyt wiele nie dzwigac i tyle... niektórym dzieciom zdarza się przesypiać gorączkę, więc nawet w czasie snu lepiej sprawdzić 🙂

Nikusia małą sobie ustawiam właśnie wg zegarka 🙂 bo w nocy wiem jak mi wstanie 🙂 czyli o 2:30 i o 6:30 🙂... Czasem wyjątki od reguły są 😉 Nikusia co do wymiotów to dajesz Emilce jesc chwile przed kapielą??

Skoreczka właśnie czytałam ten artykuł... ciekawe co to będzie...

Kacha zmień chusteczki bo natalka moze miec delikatna skore jak na te fresh... i wykorzystasz je w przyszlosci...ja tak mialam z huggiesami

Kruszyna ja 2 od razu brałam z biedronki... zeby malej nie przyzwyczaic do tych drogich bo w zyciu roznie bywa...skakanka masz racje super sprawa

Wielka ja czekałam na decyzje

Natia ja karmie jak mala wstanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam ze sklepu. Szkoda mi Małej bo taka fajna dziś pogoda ale musiałam ją w domu zostawić bo ma stan podgorączkowy po tej wczorajszej szczepionce 😞

Pamii
ja chwilowo nie mogę ćwiczyć ale nie jest to związane z połogiem. Takie tam 🙂 Jeśli już używam chusteczek to i tak pupkę jej myję później wodą chociaż staram się tylko wodą ale w nocy to wiadomo... byle szybko i żeby Mała się nie wybudziła 🙃 i nie ma już ani krostek ani zaczerwienienia 🙂
Kruszyna ja też wypróbuję te z Biedronki, gdy tylko skończę zapas który mam 🙂

Jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać 😁 😁 😁 jak to w reklamie było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
A ja dziś dopiero teraz. Rano mi koleżanka zadzwoniła, że chciała żebym jej papiery pomogła wypełnić i za pół godziny będzie to ja biegiem z łóżka. A potem na 12 byłam z siostrą umówiona na spacer, więc jak koleżanka poszła to zaraz biegusie bo już byłam spóźniona. Teraz wróciłam i obiad robię.
Za chwilkę spróbuję Was doczytać, a popołudniu pędzę na wywiadówkę. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka pewnie, że włosy na fotce mogą wyglądać inaczej, myślałam po prostu, że obciąłaś.
Adzia fajnie, że się odezwałaś 😘 😘
Kacha jeśli wygoiłaś pupę to możesz spróbować wrócić do chusteczek, nawet tych co uważałaś że uczulają. Jeśli sytuacja się powtórzy to będziesz pewna że to ona i zaraz zmienisz na inne.
Wielka a jakich pampersów używasz? A co do propozycji sukienki dla Anabel to ona chyba chrzci teraz?
Kruszyna usuwam fotki z ostrożności. Miałam problem z tą koleżanką co mnie obserwowała i teraz jestem przewrażliwiona.
A sen okropny 🙃 🙃 🙃
Kacha czopki się bardzo łatwo wkłada, łatwiej niż syrop, bo jak Ci wypluje to nie będziesz wiedziała ile wypiła. No i czopek nie obciąża żołądka.
Anabel jedzenie Emilki było jednodniowe teraz znowu mało je. 😞
Emilka chyba zaakceptowała ten smoczek. Zobaczymy. A jak wymiotowała po jedzeniu to była w pionie, nosiłam ją do odbicia.
Elka ja też mam butelki z aventa i teraz dokupiłam smoczek.

cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiem, że czopki ponoć lepsze ale sama bym nie chciała by mi ktoś je wkładał 🙃 Mąż na szczęście bez problemów zrobił to za mnie i teraz czekam, aż gorączka spadnie. Ciekawe ile trzeba czekać na poprawę??? Będę musiała w przyszłości sama jej czopka wsadzić, ale tak mnie to przeraża 😞 Natalce się nawet jeść nie chce bo już jej pora na jedzenie a ona biedna śpi 😞 To jej budzić nie będę, nadrobi gdy będzie się dobrze czuć. Tak mi jej szkoda 😞 Dobrze, że nie płacze bo by całkiem osłabiona była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natia karmię Emilkę w nocy jak się obudzi, ja sama jej nie budzę. ja też lubię Dady 2 z Biedronki. Mam jeszcze spory zapas z Pampersa, ale 3 i Emilka musi do nich dorosnąć.
Kacha z uczulaniem to różnie, moje Emilki żadne jeszcze nie uczuliły. A miałam Pampersy, Hugissy, Haapy, Gagi i Dady. Kup najmniejszą paczkę z danej formy i sprawdź.
Pamii18 nie karmię jej przed kąpielą, jeśli płacze przed samą kąpielą to kąpię ją i wtedy je po, a jak jest jeszcze z godzinę do kąpieli to wtedy je a ja trochę przesuwam kąpiel, żeby była później.
Kacha a jaką mała ma temperaturę? Bo stan podgorączkowy u dzieci jest normalny.
Mra faktycznie przelotnie 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Beata za scany 😘 😘 Oklask!
Ewidentnie ma stan podgorączkowy spowodowany szczepieniem bo ubieram ją tak jak zwykle. Wczoraj była szczepiona a dziś śpi jak nigdy. Nawet nie chce by ją na ręce brać bo się awanturuje, a jak ją położę to jest spokojna i zasypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Ja używam teraz Dada z Biedronki 🙂 ale wcześniej miałam też Pampersy i Happy. Mieliśmy też Huggies,ale Fabiś miał strasznie odbite pachwiny,aż mu skóra zeszła,więc je odstawiliśmy.
Teraz po tych Dada jest ok 🙂
Udało się,że w czwartek nie mam 2 zajęć,a jedne przełożyłam na jutro i jadę jutro po zajęciach do domku!!! 🤪 😁 😁
Już się stęskniłam za Fabisiem 🙂 no i za Andrzejem też troszkę 😉 😉
Jutro dzień Kobiet 😁

OOO dziękuję za oklaska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...