Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
Długo sie nie udzielałam, tydzień temu wróciliśmy od rodziców, mam na wakacjach siostrzeńca 🙂 🙂staram sie jak najwięcej czasu spędzać poza domem 🙂
do tego dochodzi rehabilitacja małej i jakoś tak czas leci, ale nadrobiłam Was 🙂
mieliśmy mieć szczepienie ale z powodu wirusa którego załapały dzieciaczki mamy odroczenie do 24 lipca, na szczęście Emilkę ominęło ale sam fakt że przebywała wśród chorych... wirus nazywa się gorączka bostońska i w wielkopolsce choruje dużo dzieci 😞
pozdrawiam wszystkie dzieciaczki i ich mamy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Aniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
boze ale jeszcze happy!!!!!!!!!! 😁 bylismy na rehab, a potem u pani doktor ktora miala stwierdzic czy dalej mamyt chodzic 😁 I NIE MUSIMY!! 😁 dla malej asymetria sie wyrownala i pani lekarz stwierdziła " my z nią nie mamy co robic. wszystko sie cofnelo i Ada robi wiecej niz powinna w tym wieku' 😁DD juz zaczeła pełzac 😁DD boooze, ale ulga :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu sto lat!!!!!!!!! ile to juz wiosen jesli mozna wiedziec ?
Dla Adiego rowniez sto lat!!!
No i gratuluje Kamila, super ze jest juz wszystko ok wiec teraz bedziecie szczepionki zaliczac 😉
a my mamy juz kawaleczek zabka na zewnatrz 🤪 🤪 🤪 bialy jak mleko twardy punkcik rano byl malusi a teraz juz wiekszy
mam nadzieje ze to NA PEWNO zab a nie plesniawka 😜 😜 😜 i Aziz od razu spokojniejszy (tfu tfu zeby nie zapeszyc)
dzisiaj znowu bylo brym brym juz dluzsza trasa, w sumie do 15 w aucie niemal non stop i moj Synus Cwaniak budzil sie na koniec juz na swiatlach zakwilil i co ruszylam to od razu 2 sek i spal, smialam sie z niego jak nie wiem, jak tak bedzie to wygldalo to dam rade z nim jezdzic sama.
Milego dnia. aha
Aziz za ktoryms razem zasnal w koncu twardo i polozylam go do lozeczka przespal jakies 3-4 godz i znowu pobudka i juz zostal lozku, bo nie chcialam alarmu miec. Dzisiaj sprobuje Twojej Aniu metody, mam nadzieje ze poskutkuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry mamusie.
My po piatkowym szczepieniu przezylismy 2 koszmarne noce. Mlody garaczkowal i jeszcze dziaselka dokuczaly. Najgorzej bylo z soboty na niedziele o 20,30 podalam czopek, a o 22,30 znow byla goraczka 38. Balam sie zaaplikowac drugi czopek bo za malo czasu minelo. I tak sie meczylismy do polnocy. Podalam drugi czopek po 3,5 h i mlody zasnal. Na drugi dzien dziecko nie do poznania, odsypial nocki zarwane.
Dziewczyny jak robicie zupki? ja to jestem sierota w gotowaniu. Czytalam na forum, ze mamy gotuja warzywa, potem je wyciagaja i miksuja, a wywar przelewaja do woreczkow na lody. Ja nie rozumiem po co robic zapas z wywaru warzywnego? A wy jak robicie? Tynka jak zrobilas dynie? wrzuc przepis.
Malwina widac, ze sie napracowalas, ladnie to wszystko ulozylas.
Skladam wszystkim solenizantom zyczenia i mlodszym i starszym.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga ugotowałam mięso z królika,osobno każde z warzyw (cukinia,ziemniaki). oczywiście poobierane. Później puściłam wszystko przez malakser i razem tam wymieszałam.do tego dałam tak na oko oliwy z oliwek.Wyszło mi tego sporo,więc też nie żałowałam oliwy.Nie przyprawiałam niczym.A dodałam trochę pokrojonej natki pietruszki,bo widziałam w skladzie jednego ze słoiczków że dali. Poczekałam aż ostygnie i przełożyłam do woreczków,zamroziłam. voila ! ;-)
U nas ok baardzo ok. Alek zasnął po 19stej spal do 24,nakarmiłam go i spał do 7.30 🙂
my oczywiscie dalej bez dętek,czyli siedzimy w domu mimo bardzo przyjemnej pogody 🤢 trafia mnie już szlag !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ho!
wczoraj byłam u chirurga z Niną po tej serii laserów na naczyniaka, lekarka powiedziała,że widać że już jest zmiana i dała skierowanie na kolejną serię, no to idę dzielnie do szpitala obok ją zapisać,a tam miła pani mówi,że w tym roku zapisów na laser już nie ma!!! no myślałam,że mnie kurwica weźmie,ja rozumiem dorosły i starsze dziecko,ale takie maleństwo ma tak samo czekać? no to dała mi inny adres,jadę tam,a tam kolejna przemiła pani mówi,że tak małych dzieci nie obsługują...... myślałam,że jestemw ukrytej kamerze albo filmie Bareji,no śmiech na sali, ale jeden plus dostałam karteczkę z adresami i nr telefonów do innych ośrodków z laserem, no i wydzwoniłam wszystkie, to prywatnie od zaraz,a na nfz przyszły rok lub koniec roku,a mi zależało żeby miała początek października, bo laser co 3 mce się robi ( a nawiasem mówiąc lekarka powiedziała,że takich serii to co najmniej trzeba będzie 4-5 no to szybko licząc, rok co najmniej wychodzi....) no i dodzwoniłam się w końcu do kolejnego ośrodka i gadam z jedną panią potem z drugą no i ona,że listopad, no to ja mówię no nich już będzie,a to o dorosłego chodzi tak?a ja mówiłam na początku,że o dziecko,ale widać nie usłyszała,ui mówię że o 5 m-czną córę,a ona no to trzeba tak od razu, dzieci u nas mają pierwszeństwo i mówiłam,że potrzebuję od 8 października, a ona prószę bardzo 🙂 🙂 🙂

ale za każdym razem jak idę na NFZ to mnie szlag trafia, wolałabym sobie te składki, które mi co miesiąc ściągają, sama odkładać na konta i poszłabym sobie prywatnie i miała wszystkich w dupie,chore to wszystko,ale najważniejsze,że się udało

a u nas ząbki ładnie idą w górę,jak się Nina śmieje to już widać je ładnie, taki królik z niej teraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka, Twoj Tomek golebie hoduje tak ? nie myslalas, zeby Alkowi zapodac? szczegolnie, ze masz ze sprawdzonego zrodla? podobno sie bardzo zdrowe i smaczne, dla malych babli akurat

http://www.mamopedia.pl/7-9-mies/jedzenie/mieso-z-golebia

http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?t=140141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek super,że się udało ! 🙂
Kamila słyszałam o tym. Mój dziadek też hodował kiedyś gołębie i nawet poswiecił dla mnie gołębia, gdy byłam mała 🙂 ale Tomek hoduje inne gołębie,cena jednego waha się nie raz od tysiaca w wzwyż,więc na bank nie da go na zupę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o matko jak ja wczoraj się nacierpiałam w nocy 😞 ból zęba plus zapalenie piersi (3x w ciągu miesiąca!!) ósemka mi wychodzi i za ciasno mam w uzębieniu, i to jeszcze tak na ukos! już w ciąży miałam z tym problem, powinnam iść na chirurgiczne usunięcie ale jak z karmieniem 😞 i jeszcze to zapalenie. Macie jakieś sposoby na zatrzymanie laktacji? ja już dawno przymierzam sie do odstawnienia, zmniejszam częstotliwość karmień i 2x już zastępuje samą butelką, a tu takie zapaleie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie piłam nic,po prostu przestałam karmić i tyle.na początku piersi były nabrzmiałe to "spuszczałam" z nich odrobinę,zeby poczuć ulgę.po jakims czasie pokarm sam zanikł,no ale ja pod koniec odciagałam laktatorem,wiec pewnie wpłyneło to na mniejsza ilosc mleka i stad szybciej sie z tym uporałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...