Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj znów jakies niepotrzebne zamieszanie sie robi, dokladnie ja nie mam nikomu za zle i ciesze sie ze wyrazacie swoje opinie ale milo mi ze chociaz malwina zrobila by tak jak ja 🙂 a kłucie no Amelka też płakala ale chwilke i jak wychodzilysmy z salonu to juz ani troszeczke i do teraz nic mysle ze ja nie bolas bo by szarpala albo cos a on nic kompletnie wiec jestem zadowolona. A kolczyki pewnie nie sa za dobrej jakosci bo zasplacilam za nie 30 zl wiec one kupily pewnie duzo taniej ale wszyscy tak przebijaja wiec mysle ze bedzie oki i nie bede zalowala tej decyzji 🙂
sorki ze nie ma polskich znakow ale nie chce mi sie poprawiac a dalej mi nie dziala prawy przycisk musze napisac do nich na forum do jakiegos administratora i zapytac co jest grane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oj jak zawrzało 🙂 Każda z nas jest inna i ma inne zdanie - gdyby kazdy był taki sam i kazdy by sie z soba zgadzal to zwariowac moznabyloby 🙂

Mi sie paprały uszy wiec swojej córce przekóje jak sama bedzie chciala - by mi później nie marudziła że to przeze mnie ma przekóte uszy - choc mi sie bardzo podobaja uszy przekłóte - ale znajac mój charakterek to pewnie córka też bedzie takim wrednym typem jak ja :P

U nas ały czas ząbki próbuja sie przebic :/ dzis katar już dostał i maruda jest.... kupiłam czopki homopatyczne - koleżanki mi poleciły które juz te zabki przeszly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
ja się o kolczykach już wypowiadałam co i jak i nie będę się powtarzać 🙂krótko ja jestem na nie

cieszę się na weekend,ale pierwszy tydzień w pracy minął fajnie i już zaczynam poznawać swój zakres obowiązków, przedstawia się fajnie, bo już nie będę szeregowym pracownikiem, ale wyżej 🙂 Nina się dobrze zaadoptowała do żłobka, ja bym nie nazwała tego przechowalnią, bo przechować to ja mogę meble w magazynie, dla mnie jest do rodzaj zapewnienia dziecku opieki, kiedy rodzice pracują, ja już mówiłam wcześniej,że idę do pracy, bo chcę już i mam dość siedzenia w domu i pieniądze są potrzebne, bo mogłabym z jednej pensji żyć od 1 do 1 m-ca,ale jak dla mnie nie o to w życiu chodzi, jeśli możemy żyć na dobrym poziomie to czemu nie, cała trójka tylko na tym skorzysta. Tynka pisała o niani, oczywiście,że można wziąć nianię, dla mnie to za duży koszt to raz, poza tym z wielu względów dla mnie taka opieka odpada i już.

Nie można krytykować rodzica,że zapewnia mu jakąkolwiek (niania, żłobek, babcia, dziadek itp) opiekę, bo chce pracować, co innego jakby robił to typowo z wygody a sam nic nie robił... Ja uważam,że podjęłam dobrą decyzję o powrocie, ale powiem wam czemu, nie było mnie w pracy rok i co? firma podupadła, branża dostała w dupę i ofert pracy typowo w zawodzie brak i jakbym dłużej posiedziała nie miałabym ciągłości pracy i później z luką w cv miałabym kłopoty ze znalezieniem roboty...

Monia wg mnie masz bardzo ciężką decyzję do podjęcia i w tym wypadku coś czuję żadna z nich nie będzie do końca idealna, z jednej strony masz szansę na lżejszą i łatwiejszą pracę a Aziz będzie tylko pod waszą opieką - dwa wielkie plusy, ale mój mąż pracuje na zmiany i zdarzało się,że się mijaliśmy i po kilku dniach było kiepsko, bo nie po to ma się męża, żeby samemu siedzieć; dla mnie to,że byście pracowali w jednej firmie nie ma znaczenia, bo nie pracowalibyście razem, tylko mieli tego samego pracodawcę. Pomyśl na spokojnie, bez nerwów, emocji, pomyśl jak się czujesz jak jesteś cały dzień sama z Azizem bez pomocy Nabila i dołóż do tego teraz np 8 h pracy później lub wcześniej ... nie wiem czy to na dłuższą metę Ci będzie odpowiadać 😞

rozpisałam się jak na maturze,ale teraz rzadko siadam, więc nadrabiam 🙂

olcia ja też czasem kiece pożyczam, na jedną impre szkoda wydać majątek
malwina powodzenia z dzieciaczkami
aleksandra trzymam kciuki za te okropne zebiska
aniu no to życzę udanej budowy, oby praca szła szybko i bezproblemowo o!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa pytałyście o nawilżacz, ja właśnie chcę kupić,ale nie na prąd, bo o co, kupię taki do powieszenia na kaloryfer, od podgrzania woda będzie nawilżać wysuszone ogrzewaniem powietrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nienawidze siebie :P pozarlam kolacje, potem owoce a na koniec dopchalam sie batonem. Fuj, a mialo byc tak pieknie i zdrowo ☺️ poza tym polozylam spac mojego Brzdaca (wracamy do nauki samodzielnego zasypiania) plakal a raczej darl sie niecale 10 min i zasnal. Zaczelam potem lizac chalupke, bo jutro ma przyjsc znajoma (nie odmowila poki co - o dziwo ) i potem od razu na grilla lecimy do znajomych, wiec jutro mam tylko odkurzanie i mycie podlog. reszta pieknie lsni 😉 nawet obiad jest zrobiony na jutro. Mezul w praccy pewnie skoncza dzisiaj 4-5 nad ranem. a ja uciekam nadrabiac nowe odcinki Klanu.
Tak tez sobie pomyslalam a proposik jeszcze mojego tematu odnosnie pracy ze wole harowac jak wol ale na noce byc z Azunkiem a jakby Aziz mial beze mnie zasypiac to by mi serce peklo. A w tej pracy wlasnie tydzien na rano tydzien na nocki. W dzien jeszcze jakos obleci ale w nocy ? nigdy!
a co do uszkow i kolczykow to tak sobie pomyslalam ze lepiej polrocznej Dzidzi przekluc uszka niz takiej 3-latce ktora moze sie smyrac po uszkach i probowac odpinac kolczyki, a taki Maly Brzdac jak Amelka raczej sobie kolczykow nie wyjmie a jak podrosnie to beda one jak paznokiec albo po prostu ucho co sie ma od urodzenia i wagi sie do tego nie przywiazuje 😉 poza tym wiadomo ze jak uszko bedzie sie paskudzic to zadna mama nie bedzie trzymac kolczykow "na chama" i zareaguje odpowiednio. no to tyle. Dobranoc Mamuski.
Aha jeszcze ostatnie. Kupione juz mamy bilety na prom do Tunezji. Obsrana ze strachu jestem ale co tam. bedziemy tam niecale 3 tygodnie. Musze schudnac zeby jakies mozliwe fotki porobic na pamiatke 😜 chociaz z moja tusza to tam i tak laska jestem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow Dziewczyny nie szalejcie bo nie nadzam czytac :P eee tam, widac ze weekend sie zaczal. Moje Dziecie obudzilo mnie o 6 nad ranem i przed 8 poszedl spac po kaszce i spi do tej pory 😮 ta w ogole to w nocy dal czadu, bo budzil sie o godzina i tez byl po kaszce wiec to nie jest5 kwestia niedozywienia 😁 ale i tak jestem bardziej wyspana niz jak spal z cyckiem w dziaselkach bo wtedy nawet na plecy sie nie moglam przekrecic bo jak cyca nie czul to od razu sie wybudzal. Ponowna nauka samodzielnego zasypiania idzie super dzisiaj rano to nawet cycka wyplul, co znaczylo ze chce juz do lozeczka, pobawil sie chwile swoja przytulanka i zasnal bez zadnego jekniecia 😉 jestem mega dumna z mojego Bobo!
dziewczyny a ja poprosze o plan dnia jedzenia, bardzo prosze ☺️ wiem ze to bylo walkowane no ale. napisze Wam moj i powiedzcie czy jest ok.
8 lub 10 (zalezy jak wstaniemy) jest kaszka + cyc
10 cyc
w miedzyczasie jakis biszkopcik
15 obiadek
17 owoc
19 deserek mleczny z herbatnikiem
20 kaszka + cyc
nocka- cyc 😉
i jak mozecie to podrzuccie jakis fajny przepis na zupke jaas dobra. Postanowilam tez odrzucic blender i dawac Azunkowi wieksze kawalki. Wczoraj wsunal zupke z kawalkami ziemniaczkow i marcheweczek i poradzil sobie bardzo ladnie.
aha i musze wam powiedziec ze przez ten urlop Mlody schudl 🤨 i po 2 tyg okazalo sie ze ma tylko 50 gram wiecej! zalamalam sie i po rozmowie z ta sucza od wazenia po naciskaaniu itd itp obrazona ze jej porady mi nie wystarczaja laskawie umowila mi wizyte pielegniarki w domu, ma przyjsc i odpowiedziec na wszystkie moje pytania dotyczace Azunka i karmienia. Takze w srode o 16 bede miala kontrole w domku, specjalnie umowilam na taka godzine zeby i maz byl. Bo on wiecznie ma pretensje ze Aziz gruby nie jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia widzisz 😉 co nagle to po diable :P
u nas to wyglada mniej wiecej tak

8-9 snidanie , kaszka lub jogurcik
12-13 obiad + deserek
16 butla
19 butla

a w miedzy czasie jest grany cycus i chrupki 🙂

WRzucam filmik na yt 😁 Ada od wczoraj nauczyla sie robic ' nie nie nie ' 🙂)
młoda skolei nie chce jesc grudek :/ jeszcze w sumie zalezy co, bo np ziemniaki i marchewke mi z talerza to pochlonie, ale z tym kupnych obiadkow grudkom mowi stanowcze NIE :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
u nas przygoda z karmieniem zakończona, mała sama zrezygnowała 😞 7 miesięcy - dobre i to 🙂
nasz plan dnia jest raczej zawsze ten sam:
8:00 mleko z kleikiem 180 ml (1,5 łyżki)
11:00 mleko z kleikiem 180 ml
14:00 obiadek 190 g po jakies pół godzinie pije wodę
17:00 deserek w słoiczku 130 g + tak jak po obiedzie woda
20:00 mleko z łyżką kaszki glutenowej 180 ml
mała spi całą noc budzi się około 7:30, u nas posiłki są co trzy godziny bywają przesunięcia ale staramy się pilnować porządku dnia 😉 oboje pracujemy i jakoś musimy to ogarniać 🙂
my jeszcze nie podajemy żadnych chrupek, ale widze że wasze dzieciaczki wcinają więc muszę małej coś podsunąć do samodzielnego chrupania 🙂 Emilka nie pije żadnych soków i nie wiem czy nie powinnam jej wprowadzić? może zacznie w końcu pić
Olcia udanej imprezy 🙂
brawo dla Ady 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Aga, jeśli wprowadzasz Emilce do diety owoce w słoiczku to wg mnie soki są zbędne. Sama to kupowałam i wychodzi naprawdę drogo. Ja do picia kupuję herbatki z Hippa- mały je lubi. Tomek czasem kupi Alkowi sok,ale raczej wolę wydać te pieniążki na jakiś deserek.
U nas przypałętał się katar,trochę gorączki i brak humoru Alka 😞 Męczy się bidulek,przez weekend siedzimy w domu.Niech zdrowieje.
Dzisiaj pojechalismy z Tomkiem na zakupy. Obłowilismy ubranek dla Alka za 100 zł 😆 body,pajacyki,spodenki. ze wszystkiego wyrósł,aż mi głupio przed niańką że nic nie leży w szafie "na zapas". Już musimy kupować ubranka na 80 cm. Jestem przerażona,bo w tej wielkości mało jest fajnych,takich niemowlęcych ubranek. Już się zaczynają te bardziej "dorosłe" a ja jednak lubie go na noc ubrać w ciepłego pajacyka 🙂 Przekonałam się do ubranek ze smyka (tzn pierwszy raz tam kupiłam,bo wczesniej dostawałam) a pepco ostatnio mnie zawodzi jakością.jak juz kupuje tam tylko body.dzisiak wziełam z 5 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes mamy identyczne godziny podawania posiłków, ja podaje soczki, jest w nich jakaś witamina C, czasem dam deserek jak chce Misia przetrzymać do kolejnego posiłku a domaga się. A tak to soczki rozpuszczam przegotowaną wodą, żeby nie były za słodkie.
Monia a moze podawaj bardziej sycące kaszki, nie wiem jakie bo my raczej z małym prszyrostem wagi nie mamy problemu 😉
My dziś studnie tylko wykopaliśmy 😞 w poniedziałek zalewamy fundamenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fakt deserki dostaje codziennie, ale tyle jest różnych soczków w sklepach że kusi...
u nas do momentu aż mała nie zaczęła dostawać stałych pokarmów to z wagą było kiepsko za to teraz jest ok, przybiera na dolnej granicy ale w normie 🙂
Ania najważniejsze że budowa ruszyła 🙂 🙂
Tynka ja często kupuję w smyku bardzo lubię ten sklep i jest niedaleko 🙂 ale ceny są dość wysokie więc jak tylko jest okazja to korzystam z przecen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ada sokow pic nie chce, od lipca stoja 3 jeszcze nie zaczete. ZA to deserki wsuwa az sie uszy trzesał :P.
Zaczeła mi sie wsuwac pod wszystko co sie da ;x, biurko, krzeslo, wersalka, krzesełko do karmienia, hustawka.. i juz ktorys raz z rzedu budzi mnie walac stopka w moj ryj bo chce sie dostac na gore poduszi ;x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...