Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kochane nie mówiłam wam ale mojej znajomej córeczka-4 miesięczna ma wodniaki w główce,dodatkowo ciągle wymiotuje,alergii nie ma i nie wiedzą od czego to się wzięło 😞
Szkoda mi malutkiej 😞Ale i trzymam kciuki żeby wszystko było ok 🙂
Nawet nie wiecie jak ja lubie karmić piersią.Mam nadzieję,że potrwa to trochę bo jest super 🙂
A i dzisiaj rano było bara-bara,przestałam się nastawiać i było dość przyjemnie,tyle,że to nie to samo co w ciąży...Ciężko wytrzymać 7 tygodni bez bliskości 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no widzisz malwina powinnysmy cieszyc sie ze nasze maluchy chociaz placzace sa zdrowe 🙂
co do bara bara to ja bym teraz mogla codziennie,gdybym nie byla tak padnieta 😞
ja karmilam tylko 2 tyg i mi tez sie to podobalo ,teraz gdy wyjezdzam to biore termosik butelke i pojemniczek z mlekiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój mały nie chciał jeść na początku, szybko męczył się przy piersi i położna doradziła żeby modyfikowanym mlekiem rozciągnąć mu żołądek, dawałam 30ml co 3h. To nie był dobry pomysł bo syn zrobił się głodomorem i niesamowicie smakuje mu modyfikowane mleko, karmie piersią i daje 2x dzinnie 60ml, jak poczuje to mleko to robi się bardziej pobudzony i chce wiećej, musze dawać modyfikowane bo wydaje mi się że się moim nie najada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra, ja mialam to samo. Temperature mialam non stop 39'6, jak bralam paracetamol to max 2 h mialam na poziomie 38. Mi pomogly oklady z kapusty. bralam lisc kapusty, parzylam go wrzatkiem, potem tluklam mlotkiem do miesa, i na cyca. I tak co 2 h zmienialam oklady i po 2 dniach mialam cyce jak nowe 😉
Co do mleka to my dokarmiamy bebilonem hipoalegricznym bo Adrian ma alegrie, wiec mala tez jest narazona. To tam jest taka tabelka ze do 1 miesiaca dziecko zjada 90-120 ml x 7 dziennie, po 2 je juz 180 ml x 6 dziennie. Ja karmie piersiom bo moge, ale juz byl moment ze chcialam to rzucic w pizdu bo bolalo, ale jesli bym ne mogla to by tragedii nie bylo, wiadomo sa rozne sytuacje i nie kazda ma takie mozliwosci :P, i kij komus do tego ;xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odciągam pokarm i wlewam je w specjalne pojemniczki zakrecane z Canpola.Tylko że ja daję też mleko modyfik. wiec nie musze odciagac az tak sporej ilosci zeby dziecko jadło cały dzien tylko moje. Szcerze mówiąc nie wyobrażam sobie ciągnąć Małego na uczelnię tylko dlatego żeby go nakarmić swoim mlekiem. korzystaj Malwina z laktatora i tej chwili wytchnienia jaką daje (wczesniej znienawidzona) szkoła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za podpowiedź...
Ale zastanawiam sie czy jak przewiozę mleko zamrożone w takiej torbie np. z Lidla i będzie to mleko jechało 70 km tzn godzinke czy się nie rozmrozi.Jak myślicie?
Właśnie Tynka ja mam zamiar odciągać mleczko i zostawiać,zawsze od tej 8 do 14 będę miała spokój...Kocham tego mojego szkraba ale chwila wytchnienia się przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my z bara-bara czekaliśmy do wizyty u gina były 4 podejścia, bo mały co chwile popłakiwał hehe był ubaw.
Dzisiaj byliśmy na kontroli robili mu usg czaszki cos tam wyszukali i nie widzedzą co...p. doktor kazała napisać torbiel ze znakiem zapytania ale mówiła, że popostu to mogą być naczynia ilnaczej położone czy coś i mamy się nie stresować. Niektóre dzieci też maja nawet rodzice nie wiedza i same znikają. Ale ja i nak sie martwię kurde co chwile coś.
Jedna dobra wiadomość to, to że Tomek prace dostał 😉 jupi!

Co do karmienia to ja chyba rezygnuję...no trudno i tak długo się męczyłam..ja się męcze i dziecko też bo mało mu leci. A juk widzę laktator to mi sie odechciewa już wszystkiego! Jak w poradni mi nie doradzi co dalej to rzucam to. Będę dawała tylko jak będę czuła, że sie uzbierało dużo ciekawe w jakim tępie zaniknie słyszałam, że to nie takie proste. Ale ja mam mało więc pewnie pójdzie szybko...
Dzisiaj znowu miałam doła jak widziałam w szpitalu matki karmiące piersią...muszę jakoś się z tym pogodzić, że nie było mi to dane eh i może wtedy będzie łatwiej. Będę wypoczęta i karmienie nie będzie trwało 1.5h w nocy tylko pół godzinki 😉 (cyc 30min +butelka,odbicie+ściąganie) Niby Tomek mi pogadał ale niedługo się skończy dobre heh.

W środe znowu szpital..mam dosyć tych podróży z małym dobrze, że je ładnie znosi lubi jeździć samochodem całą drogę śpi 😉 Mam nadzieję, że rozwieją moje wszystkie wątpliwości. Aha któraś pisała jeszcze na brzuszki o tej przepuklinie pępkowej no więc pytałam się i powiedziała mi dr. że to sie samo wchłonie i trzeba często kłaść dziecko na brzuszek i że mam sie podpytać jeszcze w środę, bo ona czasu nie miała żeby go zobaczyć bo dużo ludzi było.
Mnie nastraszyła, że mam nie brac smoczka do buzi bo zarazków tyle mamy i dziecko może mieć zapalenie jamy ustnej i karmione przez kroplówki!
Dobra ja lecę na film trzymajcie się ciplutko;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina a jak na uczelni podgrzejesz mleko do właściwej temperatury?bo jak odciągniesz to wg książeczki, którą dostałam może stać około 7h, więc może lepiej przed wyjazdem odciągnąć w 2 butelki i do opakowania termoizolacyjnego co?

Aleksandra86 u mnie na opakowaniu jest napisane,że 120ml w 2 miesiącu

Evelcia ja daję Nestle Nan pro 1, takie mąż kupił asekuracyjnie jak zaczęły się moje kłopoty i Mała je toleruje,więc zostałam przy nim

W ogóle, dziewczyny, dałam asekuracyjnie małej espumisan, bo troszke gazy miała, to sobie myślę ulżę jej tym i dawałam jej 3 dni, w dawce jak na ulotce i trzy dni miała kolki, espumisan odstawiłam, bo pokojarzyłam fakty i od 2 dni kolek nie ma. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale może Nina nie toleruje tego leku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek mój Gabryś będzie z tatą i moją mamą u moich rodziców w domu,więc nie będę musiała podgrzewać mleka w szkole...
Ale już wiem jak to mniej więcej będzie wyglądało...Tydzień przed wyjazdem zacznę odciągać mleko i bach do zamrażarki...W piątek jak będziemy wyjeżdżać do torby i w drogę,później normalnie do lodówki nie zamrażarki,a przed wyjazdem do szkoły nakarmię go cycem a później 2 razy dadzą mu butlę przyjade o 15 i dostanie cycunia 🙂
Muszę sobie jakoś poradzić...
Agata nam też mały harce zaczynał jak się chcieliśmy kochać...Śmiesznie w takich sytuacjach to wygląda...Gratuluję Tomkowi znalezienia pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,troszke sie przespalam a teraz marcel musi swoje dospac przy suszarce ja juz nie moge jej warkotu zniesc 😠 a on spi jak zabity
agata napewno bedzie wszystko dobrze lepiej na zimne dmuchac ,wszystko sie pouklada juz twoj tomek ma prace wiec dobry poczatek zlej passy 🙂
co do smoczka to ja juz przy natalii plukalam we wodzie ,na smoczku pozostaja i bakterie i wszytskie inne choroby np jesli masz zapalenie dziasel to malenstwo moze to od ciebie odziedziczyc poza tym nie calowac baby w usta!! dopiero po kilku miesiacach ,mnie tak pediatra i dentysta nastraszyli ze buziki leca ale tylko w glowke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja ma fajny patent na podgrzewanie mleczka poza domkiem np w szpitalu..
Biore mleczko w butelce do torby, termos i pudełko od serka takie wierze chyba jakiś taki wiejski bez tłuszczu moja mama jadła duzo i zostawiała sobie heh. Wkładam do niego butle i zalewam wrzątkiem 😉 jak używacie wąskich butli to moze być kubek.
A właśnie pochwalcie się jakich butli używacie do swoich maleństw.
Ja mam TT, Lovi aktywne ssanie (nie polecam coś się ze smocziem stało i nie mogę nawet sprawdzić temp. nie chce lecieć) i canpola taką małą. Z żadnej nie jestem zadowolona eh niby TT używam ale leci mu bokiem często i się krztusi chyba za duża dziurka, canpola się brzydka zrobiła po gotowaniu porysowana jakas może to też moja wina.. Myślę, żeby zaopatrzyć się w avent (ktoś ma?) ale poczekam koleżanka mi ma przywieść do szkoły bo dostała więcej nie używała jak będzie ok to kupujemy duże i to ze 3 bo nie chce mi się w nocy do chwile latać je myć. Po za tym mam problem z nimi bo myję w płynie pózniej zalewam wrzątkiem i nadal zastaje na nich tłuszcz od tego mleka w proszku (podaję hipp bio combiotic) ma ktoś sposób na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata nie martw się tak tym karmieniem. Ważne,ze cokolwiek pokarmiłaś Małego swoim mleczkiem. Mało,to mało,ale zawsze coś ! Próbowałaś to się liczy. Pamiętaj o tym 🙂 Są dziewczyny, które od początku nie karmią bo nie mają mleka.Moja Mama miała go dużo ,brat podobno ślicznie ssał,ale co po tym skoro miał wielkie uczulenie i nie przybierał na wadze na mleku Mamy. To jest dopiero żal. 😞

Miałąm wczoraj napisać,ale zasnęłam przy laptopie 😆 apropos tej sotrej propagandy dt karmienia naturalnego. Mnie w szpitalu to wkurzało,wszedzie plakaty "karm naturalnie, karm piersią, moja mama karmiła mnie tylko piersia" itd. Pamietam,ze jakw nocy mi go dokarmiali to szłam przez korytarz i ryczałam- czułam sie jak wyrodna matka.. 🥴 😞
Nikt nie powinien krytykować dziewczyn karmiących butelką. Fakt,nie rozumiem tych które z wygody nawet nie chcą spróbować- to jest chore. 😠 Dziecko własnie na samym poczatku najbardziej potrzebuje tych cennych składników a nie sztucznego proszku..

Tusiek ja tez mam nestle NAN 1 i jestem zadowolona. Kupiłam też asekuracyjnie jak wychodziłam ze szpitala. Mały wcina,chyba ładnie przybiera (nie wiem bo sie nie ważylismy jeszcze) i rosnie bo 62 juz troche ciasne !
Mam butelki TT i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Moj synek to cwaniaczek, nie mial i nie ma kolki, wiecznie chce siedziec przy cycku i dlatego placze. Jak go przystawiam do cycka zaraz spokoj i possa troche i spi. jak tylko mi sie uda go uspac odkladam go do lozeczka. Ale czesto to spi przy cycku. Wole juz tak niz by mial ta kolke. W nocy karmie go na lezaco. Wiec jak zasypia, zostaje z nami w lozku albo go przenosze. Dzis u nas piekne slonce 23 stopnie w cieniu. Milego dnia zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a ile Wasz pociechy śpią godzin w nocy? Nasz najdłużej raz spał 5h a tak to spi po 3-4 jeszcze eh ale to i tak dobrze dziecko mojej koleżanki ma 3 miechy i sie budzi co 2..
Ja tak siedze sama Tomek na meczu mały śpi powinnam się pouczyć a ja sprzątam.
Kurde nie mam na nic czasu. A jak juz ogarne wszystko i mam troche czasu wolnego to mi sie nie chce;/ Nie no muszę iść wywiesić pranie i do nauki! Wy tez tak nie lubicie prasować małych ubranek? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurne piszą mi, że nie mogę wrzuać linków bo jestm tu nowym urzydkownikiem;/
mam TT z rurką (termometr) beznadzieja zapowietrza się smoczek nie polecam!
TT normalną z odpowietrzaczem na smoczku w miare ko tylko leci bokiem.
A to lovi to wpisz sobie w google "lovi aktywne ssanie" oceniam na 4 niby je wolno tak ja przy cycku nic nie leci ale coś sie ze smoczkiem stało, że jak chce sprawdzić temp na ręce to nie leci a ściaskać nie chce za bardzo..
W najbliższym czasie sprawdze aventa. Mam też laktator TT elektryczny jest dobry ale nie najlepszy. Teraz zamuwiłam sobie pojemniczki na mleko w proszku TT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...