Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
100 lat dla Amelci 🙂

Tynka90 to nie potówki byłoby ich
po 1. więcej,
po 2 nie tylko na brzuchu
a po 3 wyglada to tak jakby wpadł w pokrzywy i wysypka zmienia sie w zalezności od godziny - plamy się zmienjszaja powiekszają itp

Co do snu to mój idzie spac o 21.30 (przestawiałam go z 22) a wstaje teraz o 6.30 bez podbudek w ciagu nocy - oczywiscie sporadycznie występuje takie przebudzenie ale spi tak ładnie jak skończył 2 miesiące - po mnie poszedł i jest śpioche. 🙂
Poszedł spac o 8 i ciagle śpi :/ a chciałąm sie przyjżec jego brzuszkowi i dzwonic do lekarza....
No ale niech sobie pospi bo akurat kończe robic soki i mus z borówki amerykańskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aleksandra a moze to plamki czerwonego wina /inaczej pocalunek bociana/. Jak dziecko placze maja kolor intensywny czerwony. Moj ma na glowie z tylu i na gorze, jedna kolo noska. To mija po 2 latach.
Tusiek zrobilam jak Ty. Wykapalam mlodego w naszej wannie. Fikal jak mala rybka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://i.imgur.com/p5Nfu.gif hehe
Ewka ja tez o mało nie nauczyłam dziecka lulania w nocy jak mi sie tyle razy budziło, na szczeście mąż szybko zareagował, bo mi było obojętne co robie byleby zasnął 😁
Olcia ja dzien wczesniej zabrałam małego na chwile do łóżka ale nie dawałam cycusia, zeby wiedział ze nie dostanie go na każde marudzenie, włączyłam muzyke, bo od amłęgo włanczam mu piosenki, w ciązy tez duzo słuchałam i tak sie uspokaja. Myśle że czuje sie bezpiecznie, w łóżeczku tez ma swoich przyjaciół, bezpuecznie zawieszone zabawki, łąpie za łapki misie jak zasypia, jak sie przebudzi to tez je dotyka, to chyba taki odruch zeby upewnic sie ze nie jest sam 😆
Nie wiem co Ci doradzic zebys sie wysypiała, bo wiem jakie to jest męczące. Kombinuj bo Amelce tak zostanie, ja tego sie najbardziej bałam, a i jeszcze zmeniłam butelke którą daję na noc, choc nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale łapie się wszystkiego.

zdróweczka i wysypianai w nocy dla Amelci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amisia ślicznie dziękuje za życzonka i oby się spełniło zwłaszcza to o przespanych nocach 🙂 🙂
Ja w nocy małej nie lulam ale cycuś musi być:/ kurcze nie chce jej brać do naszego łożka:/ jutro ja spróbujemy przenieść do jej pokoiku bo gdzieś wyczytałam że czasami dzieci się budzą bo dorośli się przewracają głośno oddychają itp. sprawdzę może pomoże trzeba kombinować.
zobaczymy jak Ania u Ciebie będzie wyglądała dzisiejsza noc jak będzie spał to zrobię to co ty 🙂
Malwina to będzie żurek w tych chlebkach okrągłych????
A co do mojej kuchni to na tym zdjęciu była akurat niedziela 🙂 ale w sumie staram się raczej żeby był porządek zresztą ja nie gotuje każdy dzień bo często jemy u mojej mamy więc nie mam jak nabrudzić a szklanki i talerze do zmywarki na bieżąco i jest oki 🙂 Za to wszędzie sa moje włosy i co chwilka pełno kurze nie mogę się go pozbyć choćbym sprzątała co godzinkę:/:/:/
Ewka fajny ten brodzik tylko ja mam prysznic półokrągły:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂
a ja wczoraj się zrelaksowałam z kumpelą w kinie, wyszłam po 19 to Nina już spała,jak wróciłam spała nadal i wstała dopiero o 6 rano 🙂
wszystkiego dobrego dla Amelki 🙂

aaa miałam Wam napisać, ja już przeszłam na DADA 4 bardzo chłonne i pasują już młodej, w ogóle pozaznaczałam sobie w kalendarzu kiedy zaczęłam opakowanie mleka, pieluch i chusteczek i będę wiedzieć na ile mi starcza 🙂 jak będę wiedzieć to wam dam znać i porównamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola u nas panuje rumień to jest zakaźne może w twoich stronach też to jest. U nas dziś festiwal szantowy byłam z Hania na chwilę i jestem w szoku bo na scenie stroili instrumenty i gwarno było a ona zasnęła w najlepsze 😆 Pisząc o lulaniu w nocy miałam na myśli podniesienie Hani do bekutka potem buziaczek i odkladanie do łóżeczka. W nocy zasypia sama a w dzień najczęściej na rączkach 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już trzecie opakowanie jedziemy na Dada 4. trochę lużne,ale w te upały to dobrze a nie widziałam żeby się zasikał,więc ok 😉Uzywałyscie kiedys z Lidla pampersów? U nas porażkowo bez wózka- siedzimy w domu jak dwa bąki i już mnie trafia... 🤢 Dobrze,że jest ten bujaczek to w nim trochę usypiam Alka,ogólnie bardzo mało go noszę na rękach,bron boze go nie lulam na nich.
Ja codziennie sprzątam kuchnię,bo jest otwarta na resztę mieszkania i...mam męża pedanta 😠 😆
Olu a Amelka naprawdę je w nocy czy tu chodzi o cysia? Alek na piersi budził się co 2 godziny ! ale zmieniłam na mm i zaczał spac po kilka godzin ciągiem-czyli sie nie najadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka no jak sie budzi pierwszy raz to je rzeczywiście z 10-15 minut ale kolejne razy to już nie przynajmniej tak jak dzisiaj bo od pierwszej pobudki następna była za niecałą godzinę więc nie zdążyła zgłodnieć tylko chce po prostu mieć cycusia w buźce:/:/
Kuzynka właśnie pojechała Amisia dostała śliczny bodziaczek i teraz czekamy na Kubę jak wróci z pracy. Zaczęło u nas padac i jakoś tak sennie się zrobiło a Amelka huśta sie w huśtawce już chyba z pół godzinki 🙂
Ja też mam właśnie kuchnie otwartą i musi jako tka być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka ja mam z lidla coś na Toujour czy jakoś tak mam rozmiar 3 ale one sa większe od innych firmy z 3 dlatego u nas pójdą na sam koniec 🙂
Teraz wykańczam huggies - jeszcze na jakies 4 dni mu starczy a potem kończe dade na dzień i pampersa na noc i własnie te z lidla 🙂

Ewo a jak ten rumień wyglada? Lekarz widział i stwierdził że to alergia.... jesli go to nie swędzi mam przeczekac a jeśli sie pogorszy to posmarować fenistilem. Mówił ze nie sądzi by to było od glutenu - bo wysypka pojawiła się po 4 dniu od wprowadzenia a u takich małych dzieci pokarmy wchłaniaja się do max 2 dni wiec teraz pytanie co ja takiego jadlam..... i tak siedze i siedze i chyba to mogła być sprawka cytryny - były wtedy upały - bo to od wtorku i robiłam męzowi mrożona cherbate z cytryna wiec ja sama wypiłam ok 2 kupków i moze to ta cytryna która w tym była :/ nie wiem....

Szymon przybrał 410 g w ciągu 4 tygodni :/ wiedziałam ze coś mi ciezej sie go nosi wiec mamy teraz 7,510g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola,a może nauczyć Amisiaka smoczka? Przecież Ty sie wymęczysz kobieto.... 😘
Wczoraj zrobiłam ;porządki w szafie Alka i pochowałąm już za małe ciuszki.Jestem zadowolona mimo,że pochowałam ok 24 sztuki samych bodziaków ! 😉 U nas też pochmurno i sennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny! dawno sie nie odzywalam ale jestem tak zabiegana ze na wszystko brakuje mi czasu. staram sie czytac was regularnie. moj maluch chodzi dzielnie do zlobka, ja pracuje. dzis mial kolejne szczepienie na razie tylko troche marudzil ale juz spi... wazy 6950. uwielbia jesc swoje nozki przewracac sie na brzuszek i gadac. 🙂 smieszek z niego niesamowity.czasem daje mi popalic ale jeden jego usmiech wystracza na cala moja zlosc. je marchewke z jablkiem i ziemniakiem. a w zlobku dali mu ku mpjemu zdziwieniu jablko z czerwona fasola i co dziwnego nic mu nie bylo na szczescie 🙃. uwielbia waniliowa kaszke do mleczka nie wspomne juz o probowaniu kazdej rzeczy ktora ma pod reka. trzymajcie sie mamuski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siema Dziewczy podczytuje i podczytuje i dopiero teraz mam chwile zeby odczytac. Wspolczuje Nince, ale juz niedlugo bedzie po klopocie!
Co do budzenia- sory za moja dosadnosc, ale jak sie karmi cyckiem to moze i czesciej sie budzi. ale ja nie wyobrazam sobie przejsc na mm wylacznie dla mojej wygody. Dziecku krzywda sie nie dzieje, a to ze mama kilka razy wstanie w nocy na te 5-10 min karmienia to korona z glowy jeszcze zadnej nie spadla. To ze sie nie napycha naturalnym mlekiem na cala noc nie znaczy ze jest straszniue poszkodowane i niedozywione Bobo. A dzieci jak sie ma to trzeba sie liczyc ze zdarza sie nieraz pobudki w nocy, a w szczegolnosci przy zabkowaniu. Nie mmoglabym przerzucic sie na mm bo sie nie wysypiam w nocy. A pommarudzic trzeba zawsze - ludzka rzecz, wiadomoze czasem sie chodzi jak zombi w nocy 😉
spadam bo wlasnie Aziz sie obudzil 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj bylismy na basenie 😉 Aziz byl w tak ciezkim szoku ze po wysuszeniu i ubraniu juz zasnal u taty w ramionach nie widomo kiedy doslownie fik i spal 😁 ale byl szczesliwy, chodzil z mama tata i dziadkiem i obserwowal co sie dzieje wokol niego!
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/515/sam3111w.jpg/][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/8089/sam3111w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a to Azizek z dziadkiem na prezencie wlasnie od niego- na Reksiu na biegunach:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/sam3100t.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/378/sam3100t.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

spadam spac jutro kolejny emocjonujacy dzien, mam nadzieje ze rownie udany!

a basen juz wiem ze bedziemy czesto odwiedzac, cos wspanialego, super relaks, i fajna zabawa z Maluchem!!! najwazniejsze jest to ze mamy go doslownie pod nosem, jakies 5 min drogi !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez mamy basen niedaleko, ale ja uwazam ze brud tam jest, czyszczą go raz do roku i było kilka przypadków chorób przez tą wodę. Jednak jest to bardzo fajny sposob spedzania czasu z dzieckiem 🙂 a Azizkowi musiało to przyniesc wiele radosci.
Co do karmienia piersią ja mam trochę inne podejscie niż Monia, ja tez walczyłam o karmienie naturalne, i z tej walki udało mi sie karmic tylkojedną piersią, dobre i co, prawda? po wielu konsultacjach i własnej opinii uwazam ze mleko mamy jest zdrowe i pełnowartościowe ale tylko do ok. 6-9 miesiąca później maleństwo potrzebuje innych witamin do zdrowego rozwoju. Wiec jak juz kilka razy wspominałam ze w 6mies bede etapami konczyc karmienie, jak to właśnie czynie. Jeszcze chce ominąć etap oduczania dziecka od piersi, bo później jest to o wiele trudniejsze, a teraz dziecko można spokojnie przestawic.
Prawie obyło sie bez wiekszych ekscesów w nocy ale o 4 zaczeły sie humory mojego synka 😞 nie chciał spać, krzyczał w łózeczku. Wiec trzeba bylo go zabrac do wspólnego łóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masz racje Ani7u, do 6 m-ca uwazam ze nie ma co narzekac jak juz sie karmi piersia, ale mi glowmie chodzi o te sugestie ze teraz na mm to Dziecko sie najada bo jak dawalam piers to sie nie najadalo ibylo przez to takie biedne. a dobrze wiemy ze to chodzi o to ze mama sie nie wysypia bo dziexcku nic nie jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się zgadzam z tobą też Aniu że do 6 miesiąca dziecko dostaje najażniejsze składniki z mleka matki ale po skończeniu 6 miesiąca życa - dziecku zaczyna brakowac już witamin np żelaza i dlatego trzeba dawac pokarmy i stopniowo wprowadzac mleko modyfikowane....
Ja nie wiem ile będe karmić piersią ale będa to sporadyczne karmienia coraz żadsze po skończeniu 6 miesięcy czyli jeszcze 1,5 miesiąca na samym cycku a potem posiłki bede wprowadzać.....
Za długo tez nie chce karmić - mówi sie że im dłuej się kamri piersią tym mniejsze prawdopodobnieństwo alegri u dziecka - za przeproswzeniam g.... prawda....
Bratowa karmiła wyącznie piersią przez 14 miesięcy a mała ma teraz 3,5 roku czesto choruje - ale to akurat przez pneumokoki - ale ma alergie wiec jak widac mleko matki nie chroni az tak pieknie jak to opisują 🙂

Moniko ja też chce sie wybrac z Szymkiem na basen 🙂 mam nadzieje że mi się to uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...