Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniag070 napisał(a):
mamusie czy zdarzyło sie Wam zanurzyc uszko malenstwa we wodzie? bo moj mąż to dzis zrobił a nie wiem czy sa tego jakies konsekwencje?


Nie zliczę nawet ile razy Alek wlał sobie wodę do ucha podczas kąpieli. Zawsze wycierałam uszko, czyściłam delikatnie patyczkiem żeby wchlonął wodę i w nocy jakoś nic się nie działo. Ból ucha jest okropny nawet dla dorosłego,ale moje dziecko nigdy mi mocno tak nie płakało- czyli raczej nic mu nigdy nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja na ucho uważałam gdzieś tak mniejwięcej do 3 miesiąca a teraz przy kąpeili zanurzam Szymonowi cała głowe że uszy ma pod wodą 🙂 lubi tak i sobie nawet wtedy gaworzy - zmienia sie jego głos i inaczej on słyszy jak uszka sa pod wodą.
Przeważnie wycieram uszka jak Tynka patyczkiem ale czasem zdarza się że tego nie robie.
Nigdy Szymon nie śpi przy otwartym oknie (na noc) wiec nie mam możliwości mu przewiania ucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aGNES sto lat dla Emilki! Moje Sloneczko tez dzisiaj konczy pol roczku. Jej jak ten czas leci!
Ania ja maczam uszka od pierwszych dni po porodzie, wazne tylko zeby dobrze wytrzec, ale za to patyczkow nie uzywam, bo tutaj odradzaja absolutnie.
Dzisiaj bylismy nad morzem, Azizkowi sie podobalo, otwieral buzke ze zdziwienia, najbardziej go fascynowaly fale 😉
Aleksandra86 czy nadal korzystasz z monitora oddechu? jak Szymon, nie sciaga go sobie z pieluszki?
Kamila i Malwina gratulacje z okazji wyznaczenia daty zalozenia sobie GPSow 😉 powodzenia w doborze sukienek. Bardzo podoba mi sie sukienka Kamili nr 1. Baardzo elegancka.
A mam pytanko co do chodzikow. Bo odradzja te tradycyjne. Tutaj takze. Ale fajna sprawa z drugiej strony bo Maly ma sie jak wyzyc, poobijac sie o sciany (bez urazow) i chwila dla mamy tez jest. Tutaj polecaajaa chodziki do popychania. Sama juz nie wiem bo w sumie nasze pokolenie i nie tylko wychowane na tych chodzikach i jakos nie wize pokrzywionych ludzi 🤢 nie wiem, co o tym myslicie?
wspolczuje powrotow do pracy i z drugiej strony zaazdroszcze ze juz to bedziecie mialy za soba. Ja zebym mogla to bym w ogole do pracy nie wracala,moglabym nawet tynk ze sciany jesc zamiast chleba no ale pieniazki szczescia nie daja tylko nie ma jak bez nich zyc. I nie sztuka zyc od 1 do 1, byleby przezyc. mnie czeka powrot do pracy w lutym i tak dobrze bo najpierw umawialismy sie ze wroce jak Aziz skonczy pol roku. 😉
A Tynka dbaj o meza, oby to nic powaznego a dobrze jak go troche nastrasza tym szpitalem. moj tez w maju mial operacje a teraz znowu juz prawie 2 miesiae zwleka z badaniami. Ehhhhhh te chlopy to juz tak chyba maja.
nie pisalam bo jakos weny nie mialam, duzo na glowie. ALe podczytywalam.
Aha Konefka wspolczuje samotnego okresu, ale Haneczka jest przy Tobie a maz ani sie obejrzycie a juz bedzie z powrotem 😉

A tak w ogole to cos upierdzielilo w domku juz Azizka, nagle zaplakal strasznie i po chwili zobaczylam miejsce ukaszenia na nozce, nie wiem, to bylo przed kapiela, obserwuje, nie napuchlo, a nie mam pojecia co to bylo 😠niech no tylko dorwe 😠

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/sam3278.jpg/][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/8725/sam3278.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/404/sam3281.jpg/][IMG]http://img404.imageshack.us/img404/6731/sam3281.th.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 lat dla Emilki i Aziza !
Monia myślałyśmy,że już przepadłaś gdzieś 😉
U nas od dzisiaj zaczną się przygotowania do wesela.Został mi tylko jeden pokój do "wylizania" a resztę już tak na bierząco. A w ogóle to Wam nie pisałam jak logistycznie zamierzamy zrobić z alkiem 😁 heheh No więc tak do 20stej Bobas jest na weselu,później go odwożę do domu, kąpię karmię usypiam i zostaje z nim....mój brat 😆 Podjął się tego zadania,bo może 2 razy zdarzyło się,że Alek obudził się więcej niż raz w nocy na żarcie. Z resztą praktykę już ma,bo nie raz zmieniał pampersy naszemu najmłodszemu bratu 😆 Oczywiście będę przeżywać jak młody rolnik wykopki,ale nie ma innego wyjścia. Nie będę dziecka męczyć i trzymać na sali, bo nie zaśnie mi w tym hałasie,ja nie będę z nim siedzieć w pokoju hotelowym bo też chcę się pobawić na weselu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Alek miał bardzo spłaszczona główkę z jednej strony przez ten krótszy miesień szyji. teraz sie to wyrównuje a podobno całkiem ma zaniknąć jak dziecko zaczyna wioecej siadac i chodzić.
rozciągała któraś z was buty u szewca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my nie mamy takiego problemu z glowka, tylka ta nierownosc na lewym czubku ale zrobili ktg, skontrolowali i jest ok. Ale corka tych naszych pseudonajomych miala baaardzo splaszczona glowke z prawej strony i chodzili na fizjoterapie i mialo calkowicie zaniknac. Aniu przycisnij lekarza i zapytaj o ta fizjoterapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, Nina miała spłaszczoną głowę z prawej strony, pediatra mówiła mi co mam zrobić i od samego początku, układałam i teraz już nie ma śladu po tym, główka się zrobiła okrągła 🙂 tyle,że teraz sama śpi na boku, na brzuchu itp co chwile sama zmienia pozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i wreszcie normalny spokojny dzień tak mi się przynajmniej wydaje że taki będzie 🙂 Wczoraj nie dałam rady dokończyć czytać ani odpisywać więc zabieram się za to teraz bo Amelka śpi, dom po dzieciach ogarnięty więc chwila dla siebie 🙂
Co do tych kolczyków i przebijania uszu hmm... każda jest na nie!!! A mnie nachodzi ochota i chyba mimo wszytko przebije Amelce jeszcze pogadam o tym z Kubą ale póki co jestem za!

Amelka też ciągle ma wodę w uszkach bo tak się wierci że szok w kąpieli ale odpukać nic jej nie jest, zresztą ja słyszałam że zapalenie to się dostaje od bakterii a nie zalania wodą czy wiatru!!!

Monia śliczne zdjęćka i zazdroszczę wypadu 🙂

Tynka ja mam we wrześniu wesele i zastanawiam się cały czas jak to ogarnąć z Amisiakiem hmm... sama nie wiem jak się jej nie zmieni to pewnie o 20 trzeba będzie się zwijać do domu 😞 😞 😞
Amelka też tłucze się jak cholera w nocy więc główka się równo układa 🙂
Też myślałam nad chodzikiem ale sama nie wiem... z jednej strony by sie przydał jak cholera a z drugiej jak by później było coś nie tak z kręgosłupem to bym sobie tego nie wybaczyła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie. 🙂 🙂 🙂
U mnie jest mama, wiec mam pomoc.
Maz nie dostal urolpu, na tygodniu asekurujemy sie basenem na tarasie.
Riccardo uwielbia dynie z marchewka i schabem ugotowanym na papke. Nie przepada za mieskiem ze sloiczkow, tam dorzucaja maczke kukurydzina.
Najlepiej uwielbia zmikowanego melona lub banana z dodatkiem grapefruta. Do mleka na sniadanie dodaje biszkopta bezglutenowego. A do kaszki na noc dodaje 2 lyzki kaszy manny.
Smoczki TT dla 6 miesiecznego dziecka musialam powiekszyc dziurki. Riccardo jak pil to az zzasysal smoczek. Niby te smoczki na kaszki maja zamiast dziurki krzyzyk to i tak byly male.
Mlodego kapie od miesiaca w naszej wannie. Uwielbia w niej sie pluskac.
Spoznione zyczenia dla wszystkich 6 miesieczniakow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny. Wpadłam na troche do taty więc pomyslałam że coś napisze. U nas wszystko ok martwie sie troche bo mały mało gaworzy bywają dni że cały dzień jest cicho... częsciej krzyczy jak już. Wszycy mówią, że spokojnie ale on zaraz kończy 7 miesięcy...Teraz jak będę na szczepieniu 14 to się zapytam o to może powinien mieć badanie słuchu muszę też poszukać nowego neurologa grzieś bliżej bo męczą mnie te dojazdy. Mały też nie chce się kulać chociaż z nim to ćwicze...stwierdziłam że może poprostu nie lubi. Jak się łapie go za rączki to się ładnie podnosi i lubi być w tej pozycji ale trzego go trzymać bo się chwieje.
Jesteśmy sami ale dobrze sobie radzimy tylko wieczorami jakoś tak smutno najczęściej prasuje albo piorę żeby nie siedzieć i nie myśleć. Tata wraca za 6 tyg. Może za 2 tyg pojedziemy nad morze z moja mama i jej facetem 😉 Pozdrawiamy mamy i dzieciaczki;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tynka moja dieta zakonczyla sie tak samo szybko jak sie zaczela 🙂 totalny brak czasu na wszystko ,od czerwca byla moja siostra a caly lipiec bylam w polsce wiec wypas na maxa zarlam wszystko co mialam pod nos podstawione ,nwet disco zaliczylam 🙂
tydz temu powrocilismy i sie zaczal mexyk z marcelem ,juz raczkuje a ja nie chce go na panele puszczac bo ma juz nos zdarty 😁
siedzi to w skoczku to w kojcu czasami w siedzonku do karmienia
co do chodzikow mialam przy natali i kupue napewno za jakis miesiac moze 3 tyg ,lekarze swoje a ja swoje ,przeciez nie bede go tam caly dzien tzrymac tylko z pol godz dziennie 🙂
moj kregoslup juz wy... na maxa nie daje rady marcel to juz klopsik i ciekawski jak cholera
w polsce przezylismy zapalenie ucha !! straszne nie zycze nikomu ,daltego teraz nosimy czapeczki 🙂
u nas upal 37 stopni nawet na plaze nie idziemy dopiero pod wieczor wszystkiego naj naj dzieciaczki z 6 msc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka jesteś bardzo dzielna 😘
Ewelcia ja w zasadzie na schudnięcie liczę,gdy wrócę do pracy. Nie będzie dostępu do lodówki, jedzenie będę nosić ze sobą,więc może mi się uda zrzucić,kurde jeszcze tak z 5 kg .... 🤢 🤢 poza tym od września wracam na zumbę,wtedy ładnie gubiłam kg.Do pracy mam 2 km,więc zastanawiam się nad odpaleniem rowerka,mam taką fajną holenderkę,tylko kupić koszyk i jazda ! Powypadały mi te piękne,sztuczne rzęsy i wyglądam jakbym płakała całą noc- taka różnica jak ich nie ma ! 😞 😞 szwagierka ma mi to dzisiaj dokleić,ale nie wiem czy jest sens.Szkoda mi wywalać 200 zł co miesiąc na uzupełnienie,wolę za to kupić sobie jakiś ciuch !
Pomyłam okna,teraz pranie i ogarnę jeszcze regał z książkami,bo jest na nim wszystko i nic 🥴
U nas dzisiaj też bardzo gorąco ok 36" na term...... miałam iść pośmigać na orbitreku,ale raczej w taki upał nie jest to zbyt mądre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniko co do Twojego pytania to tak jeszcze używamy monitora oddechu ale chyba bedziemy już od niego odchodzić 🙂 bo niby śmierć łóżeczkowa moze wystapić do 6 miesiąca życia - Szymon ani razu go sobie nie ściągnął i nigdy mu onb nie zleciał w nocy 🙂a zakładam pieluszke o 22 a zmieniam jak sie obudzi czyli ok 7 i jest w tym samym miejscu 🙂

Co do przykuwania uszu - dobrze że mam chłopca :P Ja sama miałam przekute uszy jak miałam 13 lat - na własne życzenia - paprały mi sie 2 lata :/ i swojej córce - jak bede miec - nie przekóje - poczekam aż sama bedzie chciała - by była to jej decyzja 🙂

Co do asymetri głowki mi położna mówiła jak była w pierwszym tygodniu by układac dziecko na zmiane - raz prawy bok i prawa pierś do karmienia a nastepne karmienie lewa pierś i lewy bok - i jak był mały i sie nie wierzgał to się super sprawdzało i dlatego ma ładna główkę - teraz to nie ma szans by Szymonowi ułożyć główke i by tak spał przez całą noc - pręcej znajde go w poprzek łóżka niż w tym samym miejscu 🙂

My jutro mamy szczepienie przeciw WZWB.... zobaczymy jak je Szymek przejdzie....

My od 2 tyg kąpiemy Szymona u siebie w wannie - ma więcej miejsca i moze teraz pluskać rękami i nogami 🙂

Ja za 2 tygodnie zostaje sama z Szymonem na 3 tygodnie :/ bo mój M. jedzie na szkolenie do Wrocławia a potem egzamin w połowie września a drugi na poczatku października wiec bedzie napieta atmosfera i pełno nerwów :/ ale musi te egzaminy zdać bo wtedy podwyżka w pracy i bedzie pracował na podstawie mianowania - czyli bedzie nietykalny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michałek ma plaską głowkę z tyłu, bo caly czas spał na wznak, więc to pod asymetrię nie podchodzi.
Monia pytałam u Was, a chodziło mi o to jak w Twoim kraju na takie coś mówią lekarze, bo widze ze opinie trochę się różnią, jedni mówią że sie wyrobi jak bedzie siadał i chodzil a inni że mu tak zostanie.
Aleksandra dobrze ze mieszkasz z rodzicami to nie bedziesz całkiem sama, i trzymam kciuki za męża, żeby ładnie wszystko zdał, my tez mamy sie wybrac na ost dawkę WZW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evelcia moze lekarzowi chodzilo o to ze do 3 m-ca moze poronic bo to najgorszy okres, ale nie moga jej zwoolnic!
Co do krzywych glowek to tak jak pisalkam tyutaj na fizjoterapie wysylaja. nie zostawiaja tego, na poczatku na kazdej wizycie sprawdzaly glowke czy jest ladnie okragla czy krzywa. pilnuja tego bardzo.
A my od dzisiaj jemy obiadki miesne i chyba te miesne bede robic sama bo to papka i nie dsadze zyby tam bylo jakies mieso 🤪 a owoce beda ze sloiczka bo sa ciekawe miksy.
tylko nie wiem w jakich godzinach podawac. Pytalam sie tez dzisiaj czy dawac juz kaszke to powiedziala ze jak karmie piersia tozeby nie dawac chyba ze chcem upasc dziecko. A gluten wprowadzamy od 7 m-ca w postaci chlebka 😮
Azizek wazy juz 7200 i jest bardzo ruchliwym dzieckiem 🤪 🤪 🤪
co do uszu: ja bym miala schiza ze odepnie sie kolczyk i Malenstwo go polknie. Tak samo jak nie uznaje bransoletek na raczkach bo jhak sie oberwie tez Maluch moze ja szybko polknac. Boje sie takich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Riccardowi nie wystarczalo samo mleko na wieczor. Co 2 h sie budzil na jedzenie. Wiec lekarz poradzil wprowadzenie kaszki juz od 5 misiaca. Dziecko przesypia po tej kaszce 4 h.
Riccardo wazy 9 kg i mierzy 72 cm. Nie jest gruby.
Ja podaje kaszke bezglutenowa Humany bananowa, dorzucam jeszcze biszkopta do niej. A od 3 dni dodaje jeszcze 2 lyzki kaszy manny ugotowanej osobno. Na 150 ml wody wrzucam 7 miarek kaszki, biszkopta i 2 lyzki kaszy manny ugotowanej osobno.
Obiadek najlepiej smakuje Riccardowi z dynia.
Gotuje 100 g schabu w wodzie. Osobno gotuje 1 kg dyni i 3 marchewki. Schab wyciagam, miksuje i dorzucam do ugotowanej dyni i marchewki, ponownie miksuje. Wychodzi 5 obiadkow.
Melona tylko miksuje jako deserek. Rano tez daje mleko z biszkoptem. W smoczku na kaszke zrobilam wieksza dziurke i 3 naciecia jak krzyzyk. / mimo, ze smoczek jest dla dziecka od 6 miesiaca/.
Tez robilam zupke z koprem wloskim, kalafiorem ale synkowi nie smakowalo. 😉 😉
Z tego co sie orientuje, jak kobiete zwolnia z pracy i jest na okrresie wypowiedzenia, i wtedy dowie sie, ze jest w ciazy. Dyrektor musi ja przywrocic do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...