Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
🙂
Ewka rozmiaru 86 juz nie ma 😞
nasza mała je również 5 posiłków, zjada wszystkie obiadki i deserki, cokolwiek bym jej nie podała to wsuwa cały słoik, a kupujemy Gerbera, Bobovite i Hipa 🙂oby nie zapeszyć 😉 od wczoraj zaczynamy podawać chlebek 🙂, staram się przestrzegać godzin czasem zdarzają się niewielkie przesunięcia czasowe, nasza mała waży 8050 g mimo tego że nie mamy problemów z jedzeniem, niektóre dzieci są po prostu drobniejsze i tyle 🙂
ostatnio mała nie chce spać w łóżeczku, usypia na rękach a dopiero potem ją przenosimy, nie wiem co się z nią porobiło 😞 może zęby idą...jakiś kryzys
my mamy te całe hydromasaże i szczerze nie korzystamy z nich w ogóle 😜
Monia to się strachu najadłaś 😞 dobrze że już jesteście u siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monia fajnie, że już jesteś. Przygody z dokumentami nie zazdroszczę 🥴 a bujania na wodzie tym bardziej. Ja to bym padła tam nad wodą wychowana jestem ale fali nie znoszę.
Miałam napisać o wizycie u lekarza. Tak więc mam znów małą załamkę 🥴 Hania do ukończenia roku ma dostawać:
BIOSTYMINA PŁYN DOUSTNY - to zastrzyk z aloesu ma dostawać 10 dni potem 10 dni przerwy i tak w kółko.
oraz
KETOTIFEN SYROP - łagodzi świąd itp. Leki nie są specjalnie drogie bo na miesiąc nawet 100 nie wychodzi. Tylko lekarz przepisuje nam leki na miesiąc i trzeba płacić za wizytę i co gorsza jechać z Hanią 30km do lekarza.
To wszystko jestem w stanie przełknąć. Mówię do lekarza, ze bywają dni, że mam mało pokarmu i co mam wtedy dziecku podać skoro wykluczamy nabiał. On do mnie, że pozostajemy przy tym co było. Czyli podstawa do zupa jarzynowa koniecznie na króliku lub indyku. Dziecku nic więcej nie trzeba nie stosujmy udziwnień. Ja do niego z wielkimi oczami jak to dziecko ma jeść tylko zupę? Jego odpowiedź -TAK.
Przepraszam za wyrażenie ale za żadną cholerę nie mogę się z tym zgodzić!!!
Wyobrażacie sobie przez 3 miesiące jeść cały czas to samo. Urozmaicenie chlebek, ryż albo ziemniaczek, do pochrupania marchewka. Dla mnie to jakiś SZOK!!!
Jeśli chodzi o Haneczkę to jej ciałko wygląda super w porównaniu z tym co było do pełnej perfekcji troszkę nam brakuje ale jest o niebo lepiej.
Napiszcie co Wy o tym myślicie?
Ja i tak wielu produktów jej nie daję z owoców tylko banan, jabłko i gruszka. Z frykasów to chrupki i wafle ryżowe.
Co to będzie jak przestanę karmić ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój też nie chce usypiać w łóżeczku sam a zawsze pieknie usypial nie miałam z nim nigdy problemu kładłam odchodziłam zaraz przyszłam i spał a od jakiegos miesiąca to jest meksyk,trzeba go nosić albo przytulać w łóżku bo inaczej nie zasnie,kiedyś czytałam ze przyjdą trudnosci z zasypianiem i koleżanki mi to mówiły bo mają pare miesiecy starszych synkow a ja w to nie wierzylam mówiłam a cos ty mój Nikoś pięknie usypia i teraz juz wiem jak to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zupki można różne gotowac np.kalafiorem z ziemniakami marchewka i mięsko/brokuły,brukselka,groszek zielony,szparagi itd.ja bym próbowała dawac rybke przeciesz bardzo zdrowa i nawet wymagana przy diecie dziecka i musisz ja obserwowac jak nic nie jest dalej.ja bynajmniej bym tak zrobila ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zakładam że lekarz u którego byłaś to dobry specjalista i ja bym mu zaufała 🙂
pierś plus to co piszesz to chyba nie najgorszy zestaw, rozumiem że chlebek, ryż i ziemniaczki co jakiś czas możesz podawać?
wiem że są dzieci które niewiele więcej jedzą a ich głównym przyskmakiem jest cyc 🙂
trzymam kciuki 🙂 zwłaszcza że bardzo często dzieci wyrastają z tych wszystkich alergii 🙂 choć pewnie dla Ciebie to żadne pocieszenie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
Ewa nie załamuj się. Jeśli jest już jakaś poprawa ze skórą Hani to tego bym się trzymała. Pomyśl,że to przecież dziecko i nie potrzebuje ono aż takiego zróżnicowana diety jak my. Raz przecież może zrobić więcej ziemniaczków + marchewka a innego dnia mięsko z warzywem.
Miałam właśnie Ciebie pytać jak tam alergia Hani. Przypilnowałabym tego,pomyśl że zaraz H będzie miała rok i może coś się do tej pory poprawi 🙂
Ja dzisiaj cały dzień na uczelni,ale jestem zadowolona bo mniej więcej mam już zarys pracy magisterskiej.Nic tylko zaczynać pisać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa ja bym zaufala specjalisty rowniez i po prostu kontrolowala wage dla wlasnego spokoju ducha 😉 Jesli Haneczka beedzie ladnie przybierac to nie bedzie czym sie martwic. Najwazniejsze ze jest poprawa! oby tak dalej!
Ewa mamy wspolna znajoma z Pisza 😉
wrocilismy wlasnie od znajomych. Azizek jest drobniutki teraz pewnie w tej Tunezji nic nie przybral 😞 ale od jutra wprowadzam posilki co 3 godz. Na wieczor wypil 50 ml kaszki. Zawsze cos. Najgorsze jest to ze on w jednym miejscu nie usiedzi wiec butle wypija na raty. Jak go wsadzam w krzerselko to usiedzi bo nie ma wyjscia a juz po chwili i tak sie denerwuje. Normalnie ADHD 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ale u nas wiatry no masakra jakaś!!!!
a ja niedawno wstałam bo wczoraj po urodzinkach z Amelką wróciliśmy koło 20 i Amelka poszła spać Kuba z nią został a ja z powrotem na imprezkę 🙂 I trochę posiedziałam i musiałam odespać , na szczęście mój kochany mi pozwolił 🙂 Ale miał w tym swój interes b o zaraz na mecz jedzie 😉 🙂

O ale miła niespodzianka kilka stron do poczytania więc siadam czytam i komentuję!!!!
O kurde znów wojna o karmienie?? Masakra!!!! Dajcie już spokój!!!!! Bo nam się forum rozleci!!!
Ewka no ja też myślę że trzeba zaufać specjaliście i przynajmniej na razie się zastosować i zobaczyć na efekty i miejmy nadzieję że Hani się nie przeje to "obfite" menu!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EWa, najwazniejsze ze z Hania lepiej. Do roczku jeszcze tylko 3 miesiace, zleci ze nawet nie bedziesz wiedziała kiedy 🙂))
Olcia, gratuluje dla Amelki stania samodzielnie!! 🙂 moja jeszcze nie ustoi sama, ale probuje juz :P ale leci od razu na dywan na placka :PP

co do lazienki, mam te polki w scianie, i nie polecam!! klne na nie nie z tej ziemi, tyle tam syfu sie zbiera ze szok :/. Kafelki na podlodze mam granatowe z niebieskimi plamami :P nie jest tak tragicznie 🙂 bo nie sa az tak ciemne, sciany mam az do sufitu w kafelkach zielonych, ktore ukladaja sie w taki wzor jakis dziwny 🙂

Wczoraj bylam w szkole - Ada spała 3 godziny!!! szok! 🙂 i juz dzis lepiej je 🙂 wczoraj dalam jej kiwi, to az kwiczala tak sie zajadała :PP a jak sie skonczylo to byly spazmy :P. wkoncu bylam z nia na spacerku od ponad tygodnia!! przez te choroby mialysmy zakaz wychodzenia :/ jak zaczełam ja ubieram to zaczeła mi wyc az sie zanosic :/ bo tylko do lekarza ja ostatnio ubierałam, a ona strasznie nie lubi lekrzy - chyba zaczeła ubierania sie kojarzyc z lekarzem. Jak doktor ja osluchuje i bada to jest ryk nie z tej ziemi i nie da sie jej uspokoic :/ a jak krew jej pobierali w szpitalu bo nawet nie zakrzyczała!! lekarka byla gleboko urazona :PP

nie wiem czy ktos pisał, nie pamietam, ale w tesco jest promocja na pampki pampersa zielone, ta duuza paka kosztuje 79 zł 🙂) 3jek jest 150, a 4rek chyba 132 :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam pytanko bo zaczęłam Amiśke kapać w brodziku bo sypialnie mam juz całą zachlapana :/ i ta gąbka misiek którą miałam w wanience kompletnie sie nie sprawdza bo jest za mała i Amelka jeździ po całym brodziku i chciałam kupić jakaś mate antypoślizgową macie może coś sprawdzonego????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kupiłam juz wczoraj te pampersy koleżanka mi przyniosla bo pracuje w tesco 🙂 co do choinki to ja zamierzam mieć dużo choinkę i od dołu poprostu powieszę bańki plastikowe i ja ucze Nikosia to można tego nie i przy choince tez naucze go poprostu trzeba stanowczo uczyć dzieciaki co moha a co nie.siostra ma syna i wchodzi jej na głowe wszytsko ma i nic go nie cieszy,poprostu masakra.i powiedziałam sobie ze ja nie rozpuszcze swojego dziecka tak i bede go uczyć ze ma słuchać i jak narazie np.mam nisko tv kino domowe dekoder i bardzo go ciekawiły te rzeczy przewracał dekoder ale pare dni wystarczyło go pilnowac i mówic nie nie i teraz juz to go nie interesuje chodzi koło tego ale nie rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam wanne na szczescie 😉 Ade kapie od lipca w niej bo lozko mialam mokre cale. kupiłam jej taka najzwyklejsza mate antyposlizgowa za 20 zl w sklepie 🙂 w delfinki :PP i sie super sprawdza 🙂
taka mam http://allegro.pl/mata-lazienkowa-do-wanny-antyposlizgowa-delfiny-i2712906667.html
z tym, ze ona bedzie za duza do brodzika bo dluga jest.

http://allegro.pl/ikea-mata-antyposlizgowa-pod-prysznic-kwiatek-i2761385461.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj poszlam na latwizne i dalam tradycyjny ulubiony obiadek z dynia, ale jutro robie rosolek i ten obiadek z ziemniazkiem. Moze miesko dam nie z kurczaka a mielone z wolowinki. Kurcze no tak bym chciala zeby Azizek juz jadl domowe obiadki a nie sloiczki 🤨 wlasnie oglada Klub Myszki Miki i mam chwile dla siebie, Ta bajka i Ul to zaklinacze Azizka bo siedzi spokojnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
u nas dzisiaj na obiadek Alek dostał miks ugotowanych buraczków,kaczki,ziemniaka i marchewki do tego odrobinę dałam rosołu żeby nie było takie gęste. Nawet zajadał.
Miałam wczoraj napisać to,ale zapomniałam. Kamila,wprowadz Adzie stałe godziny posiłków, nie podkarmiaj jej biszkoptami,wafelkami itp. bo nie ma się co dziwić,że później dziecko jest najedzone i nie chce jeść słoika. Ja Alkowi wprowadziłam stałe godziny karmienia wtedy kiedy przestałam karmić piersią ,dawałam mm co 3 godziny i tak się nauczył. Warto byłoby ją przegłodzić trochę,nic nie dawać i robić podejścia do zupek i obiadków. Nie zje to za 10 min spróbować. Faktycznie waży mało,ale jak sama zauważyłam Adrian jest bardzo szczupły,więc na pewno ma to po nim 😉 Ale mimo wszystko walczyłabym z tym jedzeniem trochę 😉 trzymam kciuki
Monia oglądłam twoje fotki z Tunezji na fb i wrażenia mega 🙂 Sama bym pojechała na jakąś wycieczkę hehehe.
Zobaczyłam to zdjęcie "pozwolenie na chodzenie" i pomyślałam,ale kretyński zwyczaj 😁 😁 Ale teraz wydumałam,że to właściwie bdb z perspektywy rodzica. Córka nieraz przyprowadza takiego patałacha do domu i przedstawia jako swojego faceta a rodzicom słusznie ręce opadają do ziemi 😆 a tam- nie pozwalają i koniec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie Tynka, tylko wiesz, na takim "zapytaniu" to nie jest tylko zapytanie ale tez przedstawienie calego planu, na tym spotkaniu brat Nabila zadeklarowal sie za rok zrobic przyjecie zareczynowe (na nim kobieta ma mega suknie i henne z naksza) za kolejny rok kolejne zareczyny (to samo) i za 3 lata slub. Bo wtedy bedzie mial wykonczone mmieszkanie z meblami. Tam kobieta wchodzi na gotowe i w dupie maja rodzice mlodej jak przyszly maz to zrobi i za co. Ona zbiera sobie w tym czasie jakies filizanki talerzyki firaneczki i tyle. Za to na slub i te przyjecia zareczynowe to mloda z rodzina zapewnia jedzenie a mlody slodycze i owoce. Na to spotkanie tez pojechalismy ze slodyczami i owocami. Na slub panna mloda od meza dostaje nie tylko obraczke ale i naszyjnik, kolczyki i bransoletke zlota.
No. Azizka znowu teraz nafaszerowalismy kaszka nz butli, znowu ok 100 ml tylko Nabil to musi robic bo u mnie do cyca sie dobiera. Od jutra caly dzien chyba cyca mu nie dam, mam nadzieje ze nie wymiekne. Ciezko bedzie :/
Z Tunezji fotki bardzo mi sie podobaja, pamiatka na caale zycie, ale niestety za duzo nie zwiedzilam 😠 wina mojego malzona ale coz. zawsze cos :P powiem Wam ze Aziz byl jednym ze starszych niemowlat. Naet miesieczne dzieci plynely z nami do Tunezji i jak sie z jakas para zgadywalismy to nie spotkalismy NIKOGO kto by szczepil dodatkowo swoje dziecko/dzieci. Ja uwazalam z woda tylko zeby mial zawsze z butrelki, nawet przegotowywalaam tez tylko z butli do kaszek, I tyle. Nie swirowalam, nie nakrecalam sie nawet buzie i rece mylam w tej z kranu. Owoce mylam i obieralam ze skorki ale to i tutaj tak robie. A tak sie balam, ze jest za maly, Dzieci leoppiej znosza zmiany niz dorosli :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam mamuski!!!!!
nareszcie moge cos naisac,ma nadzieje e mnie jszcze pamietacie 🙂
dalam rade tylko 3 strony przeczytac .wybaczcie 😉
moje dzieci juz spia ,marcel zazwyczaj najpozniej zasypia o 20,30 ale itak nie spi w nocy 😞 w dzien tez nie za duzo jestem juz zmeczona ale coz taki typ ,ani kaszki ani mleko na noc niepomaga 😞
Monia boze jak ja ci zazdroszcze urlopu!!! moze kiedys do nas wpadniecie macie blisko 🙂
co do kapieli to ja juz chyba od 3msc wstawiam wanienke do wanny ale jutro ruszam po antyposlizki i kapie dzieci razem 🙂
ewa marcel mial skaze bialkowa do 8 msc i nagle zniknela!!!! mowe ci jaka niespodziaka !!! nareszcie dostaje normalne kaszki ,wiec nie martw sie najwazniejsze ze malutka przybiera na wadze

































Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...