Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc babeczki, dzien minał okropnie szybko, nawte nie miałam czasu dow as wejsc.
nadrobiłam, poczytałam, ale wiekszosci nie pamietam.

Izu wspołczuje z pompa 🙂
astra zdrowiej 🙂
lady fotki cudne a ty taka laska ze szok, jak wercia pójdzie w mame to tatus bedzie chłopaków ganiał. a propos czemu matka chrzestna trzymała wercie jak ksiadz głowke polewał??
u nas tylko matka!!! w ławce podczas mszy moze kazdy ale przy ołtarzu tylko matka. nawet nas pamietam uczył ksiadz na religi jak było jakies takie przygotowanie... nie wiem...
Fiku Jasiiolek jakos przezył pierwszy dzien, chyba w sumie nie było az tak xle. pewnie w sumie pierwszy raz tak go zostawiłas z obcymi.
Gulciu, fajnie ze sie babeczki zgłaszaja i jest z czego wybrac. ale ja tak jak Lady chyba z ogłoszenia szukac nie bede, chyba ze bede miała nóz na gardle... najpierw znajomych popytam zeby ktos mi cos polecił...

a teraz co u mnie: dzien pod hasłem lekarze: Igusia spała od 20 do 6:30, dzieciok mi sie rozespał w tym tygodniu, rano zuzia pojechała do przedszkola, a ja na 9:50 byłam na szczepienie umówiona. kiepsko niunia wygladała (katar, nos zaklejony, a oczy jeszcze bardziej, az mi sie płakac chciało), ale poszłam bo i tak bym musiała isc zeby ja ktos zobaczył. i wyciagnełam rano zielone fluki do tego 😞
mała wazy 8150, niezły klusek z niej. mierzona była przy miarce na drzwiach, skoro juz wstaje na nogi. umierzyli 67cm, nie wierze, ale olac to.
potem na siedzaco była badana, bo an lezaco nie chciała. jeszcze na plecach ok, ale jak juz na brzuchu sie trezab było połozyc to zaraz hop siup i siedzi na przewijaku. lekarka była w szoku. jak jej pwoiedziałam co robi to powiedziała ze ona bedzie w 8m-cy juz chodzic, ale juz dawno dobrze rokowała pod tym wzgledem wiec sie spodzeiwała. jak w 4 mce sie obracała juz.
nio i pobadała pobadała, w sumie nic jej nie ejst ale te zielone fluki tzreba wygnac, dostalismy leki, przy okazji o zuzi pogadałam i szczepienie ma byc za tydzien... wypytała czy na samym cycu czy cos daje, jakie owoce dajemy, czy sztuczne mleko, czy miesko jje, i zeby ajk skonczy 7mcy dawac zółtko. wszytsko jest ok.
potem psozłysmy na spacerek. chyba z 2,5h chodziłysmy, wróciłam jakas uchodzona, zmeczona, rozebrałam ja i wsadziłam do łózeczka i an chwilke sie walneła, a ona siedziała potem sie siłowała ze szczebelkami i UWAGA - SAMA WSTAŁA 🙂 mam fotke jak stoi w łóżeczku. nie załuje ze opuscilismy je. wstawie mzoe jutro, jak zgram albo po niedzieli bo jedziemy do rodziców.
potem zjadła 60ml kaszki, zrobiłam luzniejsza wiec nawet bez owoców, sokiem popiła.
i poszła spac 🙂
niebawem wróciła ZUzia, juz byłam umówiona na wizyte. ale ze rano zagadałam lekarka te znajoma ze jej nie bedzie po południu to pogadałysmy i jak poszłysmy do tej innej to mało co jej słuchałam, bo była młoda laska, po studiach chyba swiezo, jakby zero pojecia.
tamta znajoma przepisała: gentamycyne do inhalacji,(na te zaropiałe oczy), mucofluid na zielone fluki i zeby to jej z zatok zeszło, i acc mini na spłyniecie tej wydzieliny i oczyszczenie wsyztskiego. teraz mam dwie rozpiski, co dla której 🙂 nie moge sie połapac tyle tego i jutro do rodziców pół apteki wioze 😞
nio i zaniosłam siuski zuzi do badania na automat, jest u nas w przychodni, wyszło ze ja leukocyty czy cos, wiec jutro powtórka juz w labolatorium, rano zawioze po drodze do pzredszkola.
nio i chyba tyle.
AAAA zuzie wczoraj w nocy wysadzalismy co 2h zeby sie nie zsiusiała a ona i tak wstała zlana 😞 rece mi opadaja, pralka chodzi non stop, dobrze ze ciepło.
i po lekarzu babcia została z dziewczynkami a my bylismyw poszukiwaniu płaszczyka. zdołowałam sie, talii dawno nie mam i we wszytskim wygladam mega grubo, wszytskei trencze w pasie wiazane podkreslaja moje niedoskonałosci 😞 buuuu
ide spac... jakby co do juterka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Miałam wczoraj akcje ząb, już dawno mnie tak nie bolał żeby jeszcze łeb rozruszać. Ukruszył się, ja go dobiłam i aż z bólu ryczałam 😮 Teraz znacznie lżej ale dalej daje jebaniutki. Ma wyczucie, jutro na wesele :]

A dziś żłobek podejście drugie, tym razem na 9 do 10 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Cześć 🙂
Miałam wczoraj akcje ząb, już dawno mnie tak nie bolał żeby jeszcze łeb rozruszać. Ukruszył się, ja go dobiłam i aż z bólu ryczałam 😮 Teraz znacznie lżej ale dalej daje jebaniutki. Ma wyczucie, jutro na wesele :]

A dziś żłobek podejście drugie, tym razem na 9 do 10 😞


dacie rade
Jasiolkowi jest na bank lzej niz Tobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia gratulacje dla Igi naszego sportowca 🙂
Co do chrztu to u mnie trzymał każdy po trochu, bo mnie bolał kręgosłup. A tak jak byłam na jakiś chrzcinach to zazwyczaj chrzestna podawała do chrztu, chyba, że dziecko u niej płakało i musiało być u mamy. U nas akurat w tym momencie padło na Gosię, ale to przypadek 🙂 Za długo małą trzymałam wcześniej i już nie mogłam. Przy przykrywaniu szatką już Łukasz trzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra Ty smarkaczu 🤪
Dzisiaj fryzjer. Zaraz moja mama przyjedzie na dyżur. Młoda teraz zasypia, więc może nie da popalić jak się wyśpi 🙂
Mogłabym poprosić teściową, ale ona pracuje, a po drugoe wiecie co powiedziała? Że ona się małej boi 😠 ale że jakbym ją poprosiła żeby została z małą, to nie miałaby wyjścia i musiałaby zostać. Raz jej zostawiliśmy jak byliśmy na wsi i na grzybach byliśmy. Jak wyjeżdżaliśmy to była senna, później teściowej usnęła. I zostawiłam jej butlę i powiedziałam że jakby się obudziła to żeby jej dać. Po godzinie dzwoniła po nas bo mała w histerię wpadła. Nie dziwię się skoro malutka widzi ją raz na dwa tygodnie. Nie zna jej zwyczajnie i się wystraszyła, że po przebudzeniu koło niej stoi jakaś obca baba.
Wczoraj mała się zaczołgała pod stół a ja jej szukałam. Od pasa w dół była pod sofą 🙂 mamy Ektorpa z Ikei i on ma takie jakby falbany na dole i ją przysłoniły ) cyknęłam fotkę to jak nie zapomnę to później zgram i wrzucę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzałka
takie noce to ja poproszę, spalismy do 6 🙂
Pola jest mega, ale jak sie obudziła o 6 to lezała z nami w lózku i zajadała stopy, a nam sie udało dospac do 7 🙂
dzisiaj Majka wogóle nawet juz o kotu i podusi nie wspomniała
a dyrektorka jak mnie dorwała, powiedziała ze juz papier kupiła wiec zaraz Majce serduszko prsyklei i powiedziała że chyba mnie o wykłady poprosi, bo jestem przykładem wspaniałego rodzica, powiem wam ze mnie zatkało... mówiła o tym , jak Majka jest bardzo samodzielna, że w samodzielnosci przesciga niektóre czterolatki, że jest bardzo rozumna, ze mozna jej wsyztsko wytłumaczyc 🙂 że ma poczucie wartości samej siebie, wyszła dumna i blada z Majki i oczywiscie z siebie
na sniadanie ciasto i kawa bo chleb wyszedł 🙂
słonko pieknie swieci, wiec POlce cycora zaraz daje i idziemy na spacer
dziecko ma 7 miesiecy a ja z nia na taki pierwszy długi spacer (samotny) dopiero wyjdę 🙂

bije sie z myslami czy do tesciowej dzwonic i proponowac pomoc

izu ta pompa mi sie przypomniała- ło kurwa
ewcia- pogratuluj naszej sportsmence, jest mega 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izunia1986op napisał(a):
Ewcia to ta sama co my
tez ja musim odpowiedno nosic i przewijac?


nam nic na ten ten temat nie mówiono 🤢 następnym razem zapytam

cześć
jakoś krzywo spałam, bark mnie napierdziela
Wikusia od paru dni budzi się z zatkanym nosem, ale w ciągu dnia nie ma kataru, tylko po nocy 🤔

gratulacje dla Igusi 😘
Sztunia super, pewnie cudnie jest coś takiego usłyszeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Hej Ksawery sie przeziebil bidulek moj 😞 postaram sie was
doczytac. Mam kurki chcialabym z nich zrobic sos na obiad polecicie jakis przepis??

Jaszminka w necie jest milion przepisów 🙂
http://www.mniammniam.com/Kurki_w_smietanie_takie__ze_dech_zapiera-8450p.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niania od Magdy tej przyjaciółki mojej Gosi z ogromną chęcią chce się z nami spotkać. Będzie się jeszcze zajmować Alą póki ta nie dostanie się do żłobka (jest 16 na liście rezerwowych i Magda mówi, że do końca roku powinna się dostać), a potem jeśli się sobie spodobamy mogłaby zacząć pracę u nas 🙂 Pewno byłoby to od nowego roku albo później. Bardzo miła kobitka tak z głosu i przede wszystkim sprawdzona. To ona wyprowadziła na ludzi Magdy starszą córeczkę strasznie rozpuszczoną przez prababcię, z którą panie w przedszkolu sobie nie radziły. Jest emerytowaną przedszkolanką, obie córki Magdy ją uwielbiają choć też czują do niej respekt. Akurat jak do niej zadzwoniłam to była u Magdy i już wszystko wiedziała 🙂
Chyba zaczynam nabierać ochoty na powrót do pracy, ale na razie ciiiiii.... 😉
Sztunia ja to widzę nie od dziś, że super mama z Ciebie. Przyznaję, że mam zamiar niektóre Twoje pomysły na zabawy z dziećmi jawnie zżynać 😁 Inspirujesz mnie, jesteś super 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia gratki 🙂 Ja się nie dziwie, bo tez uwazam że fajna z Ciebie mama 🙂 I tez bym taka chciała być.
Dziś wróciłam ze żłobka mega zadowolona bo Jasiol nawet usnął! 🙂)) Pół godziny sobie spał, zajęknął dopiero jak się obudził ale został przebrany i cacy wszycho 🙂) Z tej radochy zrobie dla Karolka zapiekanke z mięsem mielonym 😁 Ciekawe tylko jak w poniedziałek, tym razem 2 godzinki :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam
lawina zakupów, zarcie i ciuchy dla dzieciaków
straciłam kupę kasy
urzędy tez załatwione, nie miałam orzeczenia o stopniu niepełnosprawnosci, ale udało mi się zaczarować pana i wniosek przyjęty 😎 wózek będzie 🤪 🤪 🤪

Sztunia nam się tu rozpuści zaraz haha tez bym cos napisała, ale nie napisze, zeby umiar zachować 😜

nie no, zart, sztunia jest cudowną i przykładną nowoczesną mamą i wulkanem energii. Ja takim wulkanem nie jestem hehe tzn nie zawsze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no jakimś cudem nadrobiłam tą stronę :P

oj dziekuje dziekuje, miodzio cos takiego czytać 🙂
no ale jak powiedziałam mojemu michowi przez telefon jakie dzieci mamy wspaniałe to razem sie popłakalismy 🙂 a raczej mojemu chłoppowi sie to nie zdarza 🙂

byłam na wielkim spacerze, było pięknie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzę, w piecu nie mogę napalić to grzejnik se włączę elektryczny i ciul z tym. Ewentualnie mogę napalić ognisko na środku pokoju 😜
no ciary mi chodzą po kręgosłupie z zimna.
Dzisiaj 5 lat jak umarła moja najukochańsza prababcia, która mnie wychowywała, właśnie mi się przypomniało 😞 ech

Pikusia wstanie to zjemy coś dobrego.

Gdzie Was powywiewało w ten wietrzny dzionek? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałam znajomych u Elżbiety Jaworowicz i masakra jaki wylew, zupełnie to inaczej pokazali niż jest w rzeczywistości hahahaha 😁
straszni są oni wszyscy 🙃 🙃 🙃

Zjadłyśmy tarte jabłusio i kaszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...