Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja jeszcze nawet nie patrzyłam na foteliki, przeraża mnie kolejny wydatek tego rzędu... 🤨 🤨 Ale muszę się tym zająć. Ale juz o tym myslałam i na pewno bedzie to 9-25, ze sa 9-36 nawet nie wiedziałam.

A tobie współczuję, casting na nianię przy takim samopoczuciu... 🥴

Zuza z zainteresowaniem patrzy w tv, baby tv kolorowe 🙂

Znów twarda kupa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady wika juz jezdzi w 9-36 ale ja nie wiem jaka to firma bo fotelik ma zmienione obicie,mamy uzywany od kuzyna, pewnie jakis dobry bo fajny jest.
Potem sie wozi na tej podstawce pod tylek,ale ja nie moglabym jechac spokojnie jak dziecko bez ochrony glowy
maxi cosi bartka jest 9-25 i albo go przekonam by jezdzil w wiki rozowym bo on do 36kg a ona w jego
albo cos sie kupi
ej a moze sa te podstawki sa jakies z ochraniaczem na łebek 🙃 ochujec idzie haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meti u nas za to była mega sraka z czarnymi nitkami i pierdy jakich swiat nie widział 😜 po bananie
śpi wreszcie
szczurek zgrzytajacy zebami hehe
chłopaki pojechali zawiezc Wiki chrzestna na weekend do stadniny koni bo sie uczy przez płotki skakac. Mały jaki podjarany ze bedzie czesał Belladonnę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kasia rozgniatam widelcem i jej daje
mam 3 skrzynki bananow i co miesiac nowa dostawe. Zielone są,a jak chce by dojrzały to jabłko do skrzynki wrzucam. Meza kuzyn jezdzi tirem po europie i wozi banany i inne takie. zawsze jak jedzie to nam podrzuca. A tak to tez deserki kupuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i nawet nie połowe zjadła,ja sie boje tak na surowo jej dawac bo rozne sa opinie nt bananow. A ostatnio wziełam cwierc banana, kawałek brzoskwini i cwiartke jablka,zawinelam w folie i upieklam w piekarniku. Pycha! Mloda zjadla i zadowolona,kupa byla ladna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia TAK to moje ukochane pierniki takie duże w różnych kształtach i w mlecznej czekoladzie 😁
Astra ale to znaczy, że w tych fotelikach z większym przedziałem wagowym dla dzieci starszych jest opcja tylko z podkładką pod pupę, a jak kupujesz inny fotelik na większą wagę to jest cały łącznie z ochroną głowy? Bo nie kumam.
W ogóle trochę nie czaję jak może być dobry fotelik dla niemowlaka i dzieciaka które waży 36kg 😉 Rozumiem, że niby zostaje tylko ta część pod pupę potem, ale od jakiej wagi tylko to się zostawia i czy przy innych fotelikach jest inna bezpieczniejsza opcja? Oświećcie mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daenerys napisał(a):
Kasia TAK to moje ukochane pierniki takie duże w różnych kształtach i w mlecznej czekoladzie 😁
Astra ale to znaczy, że w tych fotelikach z większym przedziałem wagowym dla dzieci starszych jest opcja tylko z podkładką pod pupę, a jak kupujesz inny fotelik na większą wagę to jest cały łącznie z ochroną głowy? Bo nie kumam.
W ogóle trochę nie czaję jak może być dobry fotelik dla niemowlaka i dzieciaka które waży 36kg 😉 Rozumiem, że niby zostaje tylko ta część pod pupę potem, ale od jakiej wagi tylko to się zostawia i czy przy innych fotelikach jest inna bezpieczniejsza opcja? Oświećcie mnie.


To kiedy to pod pod tyłek zostaje zależy od wzrostu, ale nie pamietam dokładnie, jakie tam sa wymogi, moj Filip juz dawno jeździ na samym siedzisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astra napisał(a):
meti a jak to wyglada z ochrona głowy?
Bo jak Jule naszą wozą to ja mam ciary
samo siedzisko i pas i zaglowek od tylniej kanapy,czyli zero ochrony 🙃


a ty jak jeździsz??? Nie widziałam dzieci chodzacych juz do szkoły i jeżdżących w "pełnych" fotelikach, tylko właśnie na siedziskach... Nie wiem czy w ogóle robią takie duże, a mój Fifi jakims gigantem nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W normie europejskiej ECE R44 regulujacej kategorie fotelikow ochronnych. W tym wypadku wlasciwe bedzie siedzenie grupy III - 22 do 36 kg (wiek: 6–11 lat). Siedzenia grupy III konstruowane sa zwykle jako same poddupniki. Niektore siedzenia sa zbudowane jako kombinowane, grupa II-III i po osiagnieciu odpowiedniego rozmiaru dziecka mozna uzywac ich samego poddupnika po odjeciu oparcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://fotelik.info/pl/news/siedziska_bez_oparcia_nie_gwarantuja_ochrony,76.html

Znalazłam też to, ale kilka lat temu doradzono mi samo siedzisko, Filip jeździł autem od przypadku do przypadku...
Teraz pewnie pomyślałabym trochę inaczej, zreszta wiele rzeczy zrobiłabym inaczej.
Masz rację Astra, ale to juz po ptokach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...