Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia, jeśli to jest ropne i jest tego dużo, to moim zdaniem lekarz powinien Marysię jak najszybciej zobaczyć, bo to może być zapalenie skóry albo objaw jakiejś alergii. Ja to Cię w ogóle podziwiam,ze się pastwisz nad Marysią tym cycem...ja bym nie zniosła, gdyby moje dziecko po ponad miesiącu życia nadal cierpiało. Ja wiem,ze kolki dzieci mieszankowe mają tak samo, jak te karmione cycem, ale przynajmniej miałabym pewność,że mała dostaje stale pokarm o jednakowym składzie i nie jest to zależne od tego,że na przykład nie potrafię się powstrzymać od nabiału, lodów czy smażonego...Przy dziecku z tak wrażliwym układem trawienia trzeba być mega ostrożnym przy jedzeniu czegokolwiek...

Lady, u nas "ejułeju" też jest i jak Bartek był mały to też tak robił, jak płakał i dawałam mu smoczka i zassał go,to "ejułeju" było takie szybkie i nerwowe jakby na mnie krzyczał 😁 Dzisiaj zawalił tekstem to myślałam,ze z dywanu na podłogę spadnę: "Mamusia, a kiedy się ZAINSTALUJĄ Wikusi ząbki?" 😮 Zainstalują...Boże...komputer przez okno wyląduje, jak babcię kocham 😁

Sztunia, na myśl o spirali aż mi się coś w środku skręca, nie dałabym sobie niczego w środku...zainstalować 😉 Może kiedyś się przekonam do tego, poza tym też nie znam nikogo, kto by to miał i może dlatego jakoś tak mam opory.

Ewcia, ja do dzisiaj nie wiem, skąd się ten Bartek wziął, zabezpieczaliśmy się gumami, ale jakoś nie mieliśmy w zwyczaju sprawdzać później czy nic nie było uszkodzone 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej

a kasiu może ona ma trądzik noworodkowy
moja Pola też nie ma idealnej skórki na buzi
najpierw zrzucone to było na płyn do płukania, no ale troche to potrwa zanim wsyztsko od naowa sie przepierze, czasem jej cos wyskoczy wiecej, czasem jest piekniunia, ale i tak ta buźka jest szorstka
ale nie rzucałabym karmienia cycem, no chyba ze faktycznie folgujesz sobie z jedzeniem a przez to Marysia cierpi, a kolki do końca są chyba niepoznane skąd się biorą, bo to nie jest niestrawnośc jak wiekszości sie wydaje

jeść mi się chce a rodzina moja spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja zjadlam kisiel.Niko sie bawi na werandzie opryskiwaczem,bo chcial w domu mi woda pryskac.Oszalal ten moj syn.ALan spi,ale juz tam chyba kloca wali.Slysze w niani jak steka 🙂

Chcialam isc z nimi na spacer,ale tak szaro za oknem i grozi to deszczem 😠
Myslalam,ze z mezem pogadam na skype...hmmmm...nawet przez tel.trudno z nim rozmawiac 🤪 😁A niech cierpi,po jakiego grzyba mieszal alkohole.Jak jego znam to na koniec popil wszystko piwem i dzisiaj jest gotowy.

23.05 wybieram sie z Alanem na szczepienie.Bo juz bede spokojna o ta ospe.Beda w sumie 4 tyg.jak Niko wysypalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia ja nie chce odstawiac jej od cyca. Bron boze! Codziennie wpierdalam to samo, juz rzygam indykiem i kurczakiem 😞
A moze to byc tradzik. Teraz jak ja potrzymalam przy otwartym oknie w chlodnym pokoju to troszke zelzalo. Przegrzana na pewno nie jest, bo juz pilnuje tego i mam pierdolca na tym punkcie. Zobaczymy co jutro lekarz powie. Teraz spi poki co. I jedziemy do tesciow na obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Sztunia ja nie chce odstawiac jej od cyca. Bron boze! Codziennie wpierdalam to samo, juz rzygam indykiem i kurczakiem 😞
A moze to byc tradzik. Teraz jak ja potrzymalam przy otwartym oknie w chlodnym pokoju to troszke zelzalo. Przegrzana na pewno nie jest, bo juz pilnuje tego i mam pierdolca na tym punkcie. Zobaczymy co jutro lekarz powie. Teraz spi poki co. I jedziemy do tesciow na obiadek 🙂


Kasia moja miała to samo ropne pryszczyki i czerwone plamki, które prawie znikały na dworze lub balkonie, a się nasilały, gdy robiło jej się gorąco i zeszło zupełnie po maści robionej przepisanej przez lekarza, która ma w składzie wit. A, D3, Lakobazę i coś czego się nie mogę doczytać :/ Ale zeszło dopiero po tygodniu stosowania maści.
Lekarz wtedy skazy nie wykluczał, a nawet kazał mi zmienić mleko na Nutramigen na receptę, gdyby w ciągu tygodnia nie było poprawy. Na szczęście poprawa była, nie musiałam zmieniac mleka i już mnie nie straszą żadną skazą 😜 Także szybko do lekarza, bo tak nic nie poradzisz. Teraz jak tylko cos pojedynczego jej wyskoczy to smaruję tą maścią i znika 🙂

Musiałam dziś wygotować większe butelki Aventu, bo Wera od wczesnego ranka je co 3 godziny po 130 ml i marudzi cały czas. Zrobiłam jej więc 170ml i wciągnęła w szybkim tempie 150, a teraz szykuje się do spania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Polozylam Alana na mate,ale sie skubany bawi.Jaka dziecko ma radosc 🙂Malpka ciagle spada 😠tylko ja wieszam i zaraz bam,lezy.Do teraz potrafil sie tylko misiami zabawic.Musze go czesciej samego zostawiac na macie.

Niko wpokoju klocki uklada,a ja czekam na kolezanke.Mowila,ze od 17 powinna byc.
Chcialam isc na spacer,ale pada deszcz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja dziś tylko na chwilkę wpadam i zaraz wypadam, bo nie mam czasu. Dziecku się zaś odwidziało i flaszki już nawet w półśnie nie przyjmuje 😞 Nie wiem co ja mam z nią zrobić 😞 A we wtorek mam wizytę u dentysty umówioną, tylko jak ja mam małą samą zostawić? Nie mówiąc, że czasem po prostu chciałabym wyjść sama z domu 😠

Do tego jeszcze zaczęłam trochę plamić 😠 Czyżby okres? Tak szybko? Myślałam, że z pół roku będę miała spokój... Chyba że się przeciążyłam przy robieniu brzuszków, bo zaczęłam tą A6W. Ale dopiero 4 dzień, jeszcze lajcik, żadnych zakwasów, zmęczenia mięśni, nic! A wcześniej też już brzuszki robiłam, tylko bez żadnego konkretnego schematu ćwiczeń. Raczej nie od ćwiczeń tylko się zbiegło w czasie. Zobaczymy co będzie jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Izu okładam i nic nie daje 😞 mała jak ciągnie to muszę koszulkę zagryzać tak boli 😞 masakra! Głupia taka jestem, że mózg się lasuje. Chciałam być piękna to teraz będęcierpieć 😞 fuck 😠 jestem zła sama na siebie!!


szukaj w necie co jeszcze pomoze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my po chrzcinach jestem wykończon ledwo na oczyska patrze sory za byki hubus zadowolony a ja wykończona a mały mi przespał w burze bo u nas byla straszna piorun walił w słup i nie było światla tak sie balam bo nic nie widzialam a on spał mi 7 godzibn jak sie cieszyulam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kaśka z tego co wiem to moja siostra jak cyca miała zapalenie, to do nas znajoma połozna przyszła masowała jej te cycka a ta aż wyja do księżyca, po czym miała dziecko przystawiać żeby spijało mleczko bo jej się wielkie zastoje robiły

maluje paznokcie, mam nadzieje że nie odbije mi się posciel na nich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
helo, ja tez tylko an chwilke, padam z nóg. jakos przezylismy komunie, ale te szykowanie sie na konkretna godzine to dla mnie tragedia. i tak maz z zuzia pojechali do koscioła, a my z Iga zostałysmyw domku jeszcze, bo pogoda okropna była, zimno i wietrznie a ja jeszcze przeziebiona. rano robilismy jeszcze dla "komunisty" na przyjecie sałatke grecka w wielkim garnku bo na 25 osób. a potem ich wyprawic, ubrac, poczesac (Zuzi wyprostowalismy włosy dla jaj, smiesznie wygladała troche, jak nie ona, ale az sie do pasa zrobiły jak proste, cud miód , supcio). potem oni pojechali a ja miałam godzinke zeby sie wyszykowac Igusie. dobrze ze mała spała, to jas iebie ogarnełam, układanie włosów, malowanie,a potem mała obudziłam i karmienie cycem, odbijanie, ubieranie, i ubieranie siebie. tam an przyjeciu tez sie umordowalismy, bo mała wybudzona, niedospała, wiec była troche marudna, niby lezała w lezaczku, troche gugała, zaraz płakała ze zmeczenia. karmienie tez do bani, niby w sasaiednim pokoju, ale ta bluzka nierozpinana mnie dobiajała, cała sie wygniotłam 😞 na chrzciny kupuje rozpinana koszule 🙂 jak znajde na siebie, hehe
maz nas potem przywiózł ze mała w ciszy i spokoju usnie w swoim łózeczku, ale niestety. Zuzia tez juz padała, mała płakusiała dalej, sie utulic nie mogła, a maz pojechał jeszcze pomóc im posprzatac troche, meble ponosic, bo robili w domku wiec graty z salonu po całym mieszakniu poroznoszone, nio i stół przywiózł dla nas na chrzciny juz... i sama kapałam mała a on jak wrócił ok 21 to ja ululał, bo dalej miała problem, chyba za duzo ludzi, za duzo wrazeń, wszyscy gugali, gadali do niej. teraz spi, i starsza tez sie usypia.
a ja sobie uprzypomniłam (zaprosilismy dzis ostattnich gosci) ze u nas takie zamieszanie za 3 tyg i jzu sie trzeba streszczac ze wszytskim, bo u nas bedzie podobna imprezka, tez na tyle osób. nio i do tej pory to jakos nie myslałam o tym bo była ta komunia, a komunia sie skonczyła i teraz juz do chrzcin czas leci. hehe

lece spac chyba bo apdnieta jestem a tu juz 22, do juterka laseczki.

PS> Dzis Iguni 2 miesiączki stukneły, naszej kruszynce kochanej 🙂

nio o starszej 3 latka i 3 miesiaczki.
moje kochane skarby oba 🙂 szczesciary moje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Izu okładam i nic nie daje 😞 mała jak ciągnie to muszę koszulkę zagryzać tak boli 😞 masakra! Głupia taka jestem, że mózg się lasuje. Chciałam być piękna to teraz będęcierpieć 😞 fuck 😠 jestem zła sama na siebie!!


Kasia mi pomogło przykładanie kapysty ale conajmniej 12h i ibuprom, bo on jest przeciwzapalny. i jeszcze ciepła kąpiel na piersi.Trzymaj się!!! wiem jaki to ból 😞

A u nas prawie ok. godzine temu był ostry płacz ok 20min, chyba bolał brzuszek a nic nie jadłam nowego i bądź tu mądra jaka była przyczyna 😞 dobranoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Ewcia widzę,że dzień pełen wrażeń...
my wczoraj po południu cały czas goscie, jedni wychodzili, drudzy przyjeżdżali i tak aż do późnego wieczora. Mała miała w dupie wszystkich, spała u taty na klacie, a Bartek o 19 wrócił z kościoła z dziadkiem i też padł po kolacji.
Mam mega syfa na brodzie, syfów nie widziałam całą ciążę, to teraz mam. Boli jak uj...

Po 16 dziś bioderka 🙂
Jutro szczepienie 🙃
Pojutrze ginka.. ☺️

Wstawać, lenie....... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka z rana!
U nas nocka piknie. Standardowo od 21-4 spanie, później cyc do 5 i od 5 spanie do 8.
A ja pomimo ciepłej kąpieli, odciągnięciu nawału mleka i przykładaniu całą noc kapusty dalej cierpię 😞 prawy cycek mam tak twardy, że szok. Usiłowałam go masować, ale tak boli, że nawet palcem go dotknąć nie mogę.
Dzisiaj będzie położna to będzie musiała mi wymasować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Kasia,
też słyszałam,ze to w chuj boli 🙃
a masaż to podobno masakra jest...

A jak ta Marysi wysypka? U nas trądzik zniknął po dwukrotnym posmarowaniu buzi krochmalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, spróbuj ten krochmal, u nas też to jednego dnia wyskoczyło i groźnie wyglądało. Jak znikało samo, to pojawiło się w innym miejscu następnego dnia. A odkąd jej posmarowałam to krochmalem - zniknęło jak dotąd bezpowrotnie 🙂 krzywdy jej tym na bank nie zrobisz,a mozesz pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra a nam ten krochmal tak wysuszył buzię, że się skorupa zrobiła 😞 Była poprawa na początku, a potem ta masakryczna skorupa :/
Ja się wyspałam, choć o 4 była godzinna akcja karmienie plus kupa. Wstałam, zobaczyłam, że Pampers nogawką przepuścił siki, więc niuńkę przewinęłam, przebrałam, potem karmię, w trakcie karmienia zaczęła walić kupsko, więc znów przewijanie, mycie pupki, potem dalsze jedzenie i tak godzina zeszła. Ale po tym zasnęłam jak kamień i dopiero wstałam razem z Werą 🙂
Szalejemy z moim sexy kotkiem cały weekend 🤪 Oby rodzeństwa dla Wery z tego nie było 😉
hahaha Sztunia odciski pościeli na lakierze. Skąd ja to znam! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...