Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
topie sie...................36 stopni w cieniu 😮

Niko bawi sie z kolega
Domek pachnacy
Alanek przy cycu
Nalalam wody malemu do basenu 😉Troszke tylko.Poczekam,az slonce sie schowa za dom i w bodziaku sie popluskamy.


Jezeli ns dwa dni to po jakiego...on chce tam jechac.Ma Was na miejscu.Za mamusia teskno 🤪 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ło bozie aniołeczek biedny

u nas afera,majka nie spi w dzien i teraz dostaje szału,nie chce sie umyc
a lego znowu schowane 😠
a Pola zobiła sluz kupe- wycofuje sie z glutenu na jakis cza, moze to od tego a druga rzecz to przy lokciach ma szorstkie, wiec podejrzewam to


hehe z maja widze to samo co z zuza, jak sie nie wyspi, to na wieczór przy kaszy marudzi, i kąpanie to katusze, wszytsko źle.
oooo to nieźle z tym glutenem... ja narazie powolusiu zaczynam dawac te słoiki, w pon u rodziców spróbuje jabłuszka z Hippa, mzoe lepiej jej podejda, a dzis daje soczek jabłkowy rozcienczany... z glutenem jeszcze troche poczekam jak miała te szorstkie w zgieciach, juz na szczescie jest ok, ale nie jem prawie nabiału, tylko tyci tyci mleka do kawy, jajek zadnych, staram sie uwazac. odczekam troche i znó bede próbowac jesc. nio a ze słoikami zaraz bede musiałą ruchy zageszczac zeby te kilka posiłków co bede w pracy zjadła innych niz mleko...
ps. ale u nas kupy sa ok, nigdy zielonej nie było i sluzu. tylko jedna kiedys zrobiła jakby ze smuzkami krwi, ale juz sie wiecej nie powtórzyło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Ja też myślę,że dzieciak się męczy w aucie tyle czasu i szczerze mówiąc nie jechałabym wiedząc, ze za 2 tygodnie i tak trzeba jechać. Ewcia, a nie macie mozliwości zostania w PL przez te 2 tyg do wesela?

Jesli nie, a chlop "chce i już" to niech se jedzie. sam 😉


Nie możemy zostać te 2 tyg bo mąż musi tu do pracy iść. Ja mu tak powiedziałam że jak chce to niech sam jedzie. zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
topie sie...................36 stopni w cieniu 😮

Niko bawi sie z kolega
Domek pachnacy
Alanek przy cycu
Nalalam wody malemu do basenu 😉Troszke tylko.Poczekam,az slonce sie schowa za dom i w bodziaku sie popluskamy.


Jezeli ns dwa dni to po jakiego...on chce tam jechac.Ma Was na miejscu.Za mamusia teskno 🤪 😁 🤪


Może za mamusią teskni 🤪 ale teraz mi się wydaje że będzie chciał postawić na swoim... wiecie napewno o co chodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
ggulek napisał(a):
Kurde, byłam przekonana, że śmierć łóżeczkowa do pół roku, masakra 😮
Mógł się nawet zakrztusić, nie ma co gdybać, zobaczymy jak zrobią sekcję.
Dzień dobry 🙂
Byliśmy wczoraj u wujków, mała spała jak zabita w hałasie, co za dziecko 🤪
Kot jej się podobał
Jutro jadę do rodziców, nie chcę mi się pakować ehh

Gulek, pakowanie jak pakowanie, ja kurwicy dostaję jak wracamy i trzeba się rozpakować. Masakra wtedy jest 😁

Patrzę sobie, a jakaś mała nóżka dynda za łóżeczkiem. Podchodzę, a Wikusia noga za łóżeczkiem, a tyłek w górze.
To znak,że trzeba łóżeczko opuścić o jeden poziom.
Słuchajcie, a Wasze dzieciaki tez już tak się siłują żeby usiaść? Bo mojej jak sie uda złapać za szczebelek to się podnosi i tak siedzi. Nie całkowicie,że plecy proste, ale się dźwiga na tyle,że może się przewinąć przez barierkę i wypaść. A jakbym jej podłożyła pod plecy chociaż tą cienką poduszkę to ona stale ma plecy uniesione i głowę, a bordowa z wysiłku. Nic nie podkładam,a robi to samo.
Mój mąż siedział jak miał 4 miesiące, a jak miał 7 to stał w łóżeczku. Masakra jakaś.


ja juz dawno opusciłam, wtedy pisałam to sie dziwiłyscie, ale nasza tez juz takie wygigasy odwala. wole wczesniej, dla mnie to nie jest jakos ciezko podnoci czy cos, a moge dzieki temu uniknac jakiejs tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
Astra ale Wiki jest duża i pewnie silna, każde dziecko własnym tempem się rozwija, więc nie masz co się przejmować. 😉
Nie miała któraś odparzeń pod pachami? Od lat używałam antyperspirant w sztyfcie i coś mnie skusiło, żeby kupić w kulce z adidasa, bo ładnie pachniał i od 2 tygodni mam takie rany, golić się nie da, tzn raz próbowałam, na krzyku i płaczu się skończyło. Sudocrem trochę zelżył, ale rany są, masakra... Do lekarza nigdy nie mogę się wybrać. 😮


gulciu swedzi?? i jest czerwone??
ja miałam kiedys i poszłam do lekarza. u mnie sie zrobiło po rexonie, niby nie w kulce tylkow sztyfcie, ale od tego sie zaczeło. a lekarka mówiła ze tyo grzybica i dała pimarucort masc czy krem juz nie pamietam. ale jest na recepte wiec musisz isc. i kilka dni smaroawania, poszło bezpowrotnie a rexona w smietniku wylądowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
No już Ewcia opuściliśmy.bo ona siedzi prawie. zaczęła się wychylać za łóżeczko i żarty się skończyły.


No to rzeczywiście Twoja córa idziew ślady tatusia 🙂 bo TY chcyba pisałaś że Twój luby siedział w wieku 4miesięcy 🙂

Mój to leniuszek, tzn przewraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie, albo jak jest przy cycu ijuz się na je to wstaje do pozycji siedzącej, fajnie to wygląda ja się siłuje 😁 a tak żeby w łóżeczku siedział to nie, jeszcze nie wyczaił że szczebelku mogą mu dużo pomóc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
własnie fiku nie wiem
ale ja swego czasu byłam w stanie dać 7 tysiecy żebymiec zajebste granie waucie
wiec dla dzieci 3 nie dam :P



u nas dzieci chyba nie tyle sie mecza w podrózy co nie lubia. Igusia jeszcze przysnie, ale zuzia jak nie jest podróz w porze spania to zaraz, "ile ejszcze minut?" i "ja nie utrzymam 😞" hehe
a co do sprzetu to my tez widzielismy u sasiadów, on ma dwóch synów i maja dvd załozone na zagłówki. fajnie, ale oni jezdza samochodem do chorwacji na wakacje, a my najdalej to jednak poki co do 200km. ja nienawidze podrózy, zawsze jestem umeczona jak nie wiem co, i wspomniane pakowanie i rozpakowywanie. mi sie nawet dziewczyn ubran nie chce pzregladac, co zakładałam a co nie, wiec to co jest w walizce zaraz ląduje w pralce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Ej Astra jak Ty robisz Wikusi mleczko? Na opakowaniu jest napisane, że 120 ml i 4 miarki a Ty czasami piszesz, że mała wydoiła 190 ml 🙂 podwajasz jakoś? W sensie 240 ml i 8 łyżeczek?
Moja też dostaje Bebiko na noc, bo moje cycki coś szwankują. Ale poza Bebikiem dostaje też cyca, ale przy takim upale mała co godzinę chce cyca i nie nadążam z produkcją mleka 🙂 więc na noc daję Jej Bebiko. I to jedyne mleczko po którym nie ma problemów z brzuszkiem, robi normalnie kupki i puszcza bączki 🙂 więc w razie jak przestanę ją karmić cycem w przyszłości to będzie dostawała Bebiko. Poza tym Bebiko daje Astra, Obdarzona, Leliva i nie wiedzę żebyście się skarżyły więc też postanowiłam wypróbować i jesteśmy zadowolone obie 🙂


Kasia a czemu Ty piszesz ze Ci cycki szwankuja i musisz dokarmiac na noc?? pzreciez twoja mała spi cała noc?? pisałas ze pierwsza pobudka o 7 czy jak, któregos dnia. to skoro tak spi dobzre to po co te bebiko?
a chce jesc co godzine, w nocy?? czy w dzien?? w upały?? jak w dzien to przystawiaj i tyle. cycki same reguluja produkcje, im czesciej pzrystawiasz tym wiecej sie produkuje, chyba ze jak w dzien sie rozhula z jedzeniem co 1h to potem po nocy masz piersi jak głazy.

chyba ze te bebiko to chcesz teraz dawac zeby jadła jak odpuscisz karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewciaPM napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
topie sie...................36 stopni w cieniu 😮

Niko bawi sie z kolega
Domek pachnacy
Alanek przy cycu
Nalalam wody malemu do basenu 😉Troszke tylko.Poczekam,az slonce sie schowa za dom i w bodziaku sie popluskamy.


Jezeli ns dwa dni to po jakiego...on chce tam jechac.Ma Was na miejscu.Za mamusia teskno 🤪 😁 🤪


Może za mamusią teskni 🤪 ale teraz mi się wydaje że będzie chciał postawić na swoim... wiecie napewno o co chodzi 😉



kur...de prad zabrali i post mi zniknał. ewcia nie mecz dziecka, niech jedzie sam jak mu pilno do mamy czy gdzies. was ma na miejscu, wiec gdzie mu sie tak spieszy na te dwa dni, jak zaraz bedziecie w PL. trzymaj sie dzielnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
unas widac ze upadłbo mloda budziła sie 2 razy w nocy
jak mowilamwalimy juz po sloiczku na obiadek 🙂
kupy sa juz spoko
ale czekamazzniknie drobniutka szorska skorka i dalej walcze z glutenem,no bo mzoe to nie od tego 🙂

co do tych podrozy
ewciapm, tu tofaktycznie bezsensu jechac do polski jak za dwa tygodnieznowu
aleja jestempodroznik ilubieautem jezdzic
sama jako kierowca czy jako pasazer
do tego mamy ogromne auto wiec gdy majka była mała robilismy czeste wojaze 🙂
najldalej bylismy na chorwacji gdy małamiała rok i 3 miesiace
jechalismy na nnoc
tak samowracalismy
na postojachsie budziła, topampa zmieniałam troszke chodziła
ale potem jak auto ruszało zaraz wkime waliła
nad ranem sieobudziła tosiadłam obok niej i ja zabawiałam
jechalismy ok 14h z tego co pamietam

u nas jest masakra
skwar jak cholera
w domuposprzatałam
ciasto upiekłam,rosołek dla tatusia ugotowałam
bo juz jada z warszawy 🙂 z lotniska

podlogi wymyłam
pazury wymalowałam
bo dziisja idziemy znowu na imprezez okazji 40szwagra
tym razem imprezadla mlodych wiec beda tance i popijanie 🙂 biorępiwko
tylko sie kurde boje bo jak tak goracoto polka sie mozebudzicczesciej
moze lepiej bede pic bez alko 🙂

michał wziałmajke na zakupy, bo jakzwyklestwierdziłże nie ma w cosie ubrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde wasze dzieci sie przewracaja a moja od kiedy miała zakazane i jej nie pozwalałam todupa
terazklade jana brzuchu non stopale nie chce walic fikołków
nie stresuje sie ale Majka juz dawno figlowała

moja oddycha normalnie tak wolno ale cały czas
wczoraj ja obserwowałam jaspiuchała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewciaPM moja tez normalnie oddycha, bez zadnych przerw.
a co do fikania, to moja w tej kaczej dupce tak cudakuje ze szok. chwilka i z maty juz wypełza na srodek dywanu, albo sie kulkuje, z brzucha na plecy, z pleców na brzuch. ale bardzo czesto jzu tak tyłek do góry i rece do góry, i ruszyc nie moze. ale czasami jej sie cos tam uda wycudowac. nio i pełza smiesznie. cudak mały... mam nadzieje ze dzieki zwiekszonej witaminie D, to juz ostatnie 2 miechy z pieluszkowaniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ej Astra jak Ty robisz Wikusi mleczko? Na opakowaniu jest napisane, że 120 ml i 4 miarki a Ty czasami piszesz, że mała wydoiła 190 ml 🙂 podwajasz jakoś? W sensie 240 ml i 8 łyżeczek?
Moja też dostaje Bebiko na noc, bo moje cycki coś szwankują. Ale poza Bebikiem dostaje też cyca, ale przy takim upale mała co godzinę chce cyca i nie nadążam z produkcją mleka 🙂 więc na noc daję Jej Bebiko. I to jedyne mleczko po którym nie ma problemów z brzuszkiem, robi normalnie kupki i puszcza bączki 🙂 więc w razie jak przestanę ją karmić cycem w przyszłości to będzie dostawała Bebiko. Poza tym Bebiko daje Astra, Obdarzona, Leliva i nie wiedzę żebyście się skarżyły więc też postanowiłam wypróbować i jesteśmy zadowolone obie 🙂


Kasia a czemu Ty piszesz ze Ci cycki szwankuja i musisz dokarmiac na noc?? pzreciez twoja mała spi cała noc?? pisałas ze pierwsza pobudka o 7 czy jak, któregos dnia. to skoro tak spi dobzre to po co te bebiko?
a chce jesc co godzine, w nocy?? czy w dzien?? w upały?? jak w dzien to przystawiaj i tyle. cycki same reguluja produkcje, im czesciej pzrystawiasz tym wiecej sie produkuje, chyba ze jak w dzien sie rozhula z jedzeniem co 1h to potem po nocy masz piersi jak głazy.

chyba ze te bebiko to chcesz teraz dawac zeby jadła jak odpuscisz karmienie.

Ewcia w dzień co godzinę chce jeść, wody nie chce w ogóle, wypycha smoczuś.
Ja właśnie nie mam głazów po nocy 😮 kiedyś miałam, teraz już nie.
A noce przesypia do 6. Wieczorem jak ją karmię, to przysypia na 20 minut i budzi się i tak ze 3 razy robi, aż w końcu dałam jej butlę, wytrąbiła 120 ml i poszła spać. Odciągać już nie odciągam bo nie mam za bardzo czego odciągać. Ciągne ciągne, a wychodzi z tego tylko z 40 ml 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu ja też dziś poczułam moc. Chałupa lśni, 2 prania już zrobione, jeszcze miałam gości od 10 do 12:30 i spacer z dzieciakami zaliczyliśmy. Przyjechał mój kuzyn z półtoraroczną córcią Zuzią. Ale Wera patrzyła jak ta mała gania. Siedziała na swoim tronie, piąchę glamała i wodziła wzrokiem za Zuzią żywym srebrem 😉 A Zuzia ganiała kota co się Loli bardzo podobało i nawet nie właziła na meble by się skryć tylko specjalnie uciekała tak by tamta za nią ganiała 🙃 Nawet się dała trochę pogłaskać 😉
Dostałam wór ubrań dla małej stąd dziś tyle prańska. Sama pozbyłam się opakowania wkładek laktacyjnych i podkładów poporodowych, bo Ola rodzi w grudniu to jej się przydadzą, a ja nie zużyłam tego wszystkiego, bo w szpitalu dawali. A u nich chłopczyk teraz będzie. Faaaaajnie 🙂

Wernisaż rozsmakował się dziś w dyni wyobraźcie sobie. Zeżarła prawie cały słoiczek. Już miałam wyrzucić, ale myślę, a spróbuję jej dać, zobaczymy. I dobrze zrobiłam. U nas tfu, tfu na szczęście żadnej szorstkiej skóry nie ma, a jemy już jabłko, marchewkę, ziemniaka z dynią, kleik na razie jeszcze bezglutenowy i sok jabłkowy. Kupy piękne.

Jeszcze dobre nowiny dziś mąż przyniósł. Musiał pójść wyjątkowo w sobotę do pracy, bo zadyma się zrobiła w firmie szwagra jego szefa, która jest w tym samym budynku. Nie mogę się wgłębiać w szczegóły, ale musieli pozwalniać wszystkich i mojemu zaproponowali pracę w tej drugiej firmie jednocześnie. Musi tylko przychodzić godzinę wcześniej czyli na 9 i co drugą sobotę. Kasy dużo więcej i tym samym dogonił już mnie. Jestem taka dumna 🙂 Więcej pracy niby, ale kasy też więc wreszcie będziemy odkładać by mógł tą swoją firmę transportową rozkręcić. Poszło coś do przodu. Minus jest taki, że nie są zachwyceni jego urlopem tacierzyńskim. Na pewno nie będzie mógł tego połączyć z wypoczynkowym, którego specjalnie nie wykorzystuje teraz. Będzie musiał brać w odcinkach, ale dobre i to. Po prostu on zacznie, potem moja mama, potem jego, potem znów on itd. Kombinowanie. A potem połowę grudnia ja mam wolne w pracy i tak kolejny rok wskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre wieści Lady 🙂

Kasia, a Ty jak długo zamierzasz karmić Manię cycem? Tez mi się wydyma,ze przez tą butlę na noc możesz mieć jeszcze mniej pokarmu.

EwciaPM, moja tez normalnie oddycha, miarowo, spokojnie...
A może Tobie sie wydaje,że on te 15s nie oddycha, może oddycha, tylko cichutko i co jakiś czas bierze głębsze wdechy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja sobie z tym jej kciukiem nie radzę 🙃
Normalnie masakra, przed chwilą nagrałam:
http://imageshack.us/clip/my-videos/341/92dzdoyasecsbdrurbxrng.mp4/
ona nie umie usnąć bez ssania kciuka, a jak widać, smokiem gardzi totalnie.
To też ma po tatusiu...

Gdzieś czytałam,ze powodem, dla którego dzidzia zaczyna ssać kciuk jest m.in. ząbkowanie...może i tak. I że mija samoistnie...a jak nie minie? wolałabym jednak,żeby polubiła ten smoczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz tak potrzymała, bo zazwyczaj robi jak za pierwszym razem, ledwie jej włoże to wypluwa 🙃
Śpi teraz, bo przedtem ją obudziłam jak zabrałam ten paluch. Ale oczywiście kciuk w buzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ej Astra jak Ty robisz Wikusi mleczko? Na opakowaniu jest napisane, że 120 ml i 4 miarki a Ty czasami piszesz, że mała wydoiła 190 ml 🙂 podwajasz jakoś? W sensie 240 ml i 8 łyżeczek?
Moja też dostaje Bebiko na noc, bo moje cycki coś szwankują. Ale poza Bebikiem dostaje też cyca, ale przy takim upale mała co godzinę chce cyca i nie nadążam z produkcją mleka 🙂 więc na noc daję Jej Bebiko. I to jedyne mleczko po którym nie ma problemów z brzuszkiem, robi normalnie kupki i puszcza bączki 🙂 więc w razie jak przestanę ją karmić cycem w przyszłości to będzie dostawała Bebiko. Poza tym Bebiko daje Astra, Obdarzona, Leliva i nie wiedzę żebyście się skarżyły więc też postanowiłam wypróbować i jesteśmy zadowolone obie 🙂


Kasia a czemu Ty piszesz ze Ci cycki szwankuja i musisz dokarmiac na noc?? pzreciez twoja mała spi cała noc?? pisałas ze pierwsza pobudka o 7 czy jak, któregos dnia. to skoro tak spi dobzre to po co te bebiko?
a chce jesc co godzine, w nocy?? czy w dzien?? w upały?? jak w dzien to przystawiaj i tyle. cycki same reguluja produkcje, im czesciej pzrystawiasz tym wiecej sie produkuje, chyba ze jak w dzien sie rozhula z jedzeniem co 1h to potem po nocy masz piersi jak głazy.

chyba ze te bebiko to chcesz teraz dawac zeby jadła jak odpuscisz karmienie.

Ewcia w dzień co godzinę chce jeść, wody nie chce w ogóle, wypycha smoczuś.
Ja właśnie nie mam głazów po nocy 😮 kiedyś miałam, teraz już nie.
A noce przesypia do 6. Wieczorem jak ją karmię, to przysypia na 20 minut i budzi się i tak ze 3 razy robi, aż w końcu dałam jej butlę, wytrąbiła 120 ml i poszła spać. Odciągać już nie odciągam bo nie mam za bardzo czego odciągać. Ciągne ciągne, a wychodzi z tego tylko z 40 ml 🥴 [/quote

to dziwne Kasia troche, bo jak karmisz mała co godzine w dzien, moja sie tez tak domaga jak taki skwar, to potemw nocy jak sie nie budzi tak czesto to mam rano mzoe nie głazy ale czasami zalane wkładki. nio i ja karmie jak jest goraco o 3-4 i potem o 6-7. a jak twoja mała zasnie i budzi sie za tyle godzin to Twoje piersi tyle czasu wytrzymuja i sa normalne??
a Ty długo dajesz te bebiko?? ona na tym mleku tak spi do 6 czy i na cycu spała?? jak spała na cycu tylko ciezko jej sie było uspac to nie znaczy ze twoje cycki szwankuja, tylko mzoe jej czy za goraco było i sie nie mogła ululac. bo tyle spac na mleku kobiecym to wszytsko z nimi ok. nie ma obaw. ja bym sie cieszyła jak moja na cycu spałaby bez pzrerwy tyle godzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...