Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Astra napisał(a):
To dobre wieści Lady 🙂

Kasia, a Ty jak długo zamierzasz karmić Manię cycem? Tez mi się wydyma,ze przez tą butlę na noc możesz mieć jeszcze mniej pokarmu.

EwciaPM, moja tez normalnie oddycha, miarowo, spokojnie...
A może Tobie sie wydaje,że on te 15s nie oddycha, może oddycha, tylko cichutko i co jakiś czas bierze głębsze wdechy?


nio ja własnie pisze, ze jak ona na cycu spi tyle godzin to co to za szwankowanie cycków, ja bym tak chciała. a Kasia butla ograniczysz napewno pokarm. bo ty chyba po nocy wiecej odciagałas, na nastepny wieczór i na noc jej dawałas. wiec po co te bebiko?? pewnie dlatego tez mniej sciagasz teraz. moim zdaniem to wsio było oki, z twoimi piersiami. mówiłas ze zawsze było duzo pokarmu i o tym swiadczy długi sen nocny Mani 🙂

Lady, super wiesci. moze rozkreci biznes, a zawsze tzreba kombinowac, i czegos zrezygnowac czy zmienic plany jak sie złapie okazje. gratki dla meza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A moze i macie racje. Ale ja dopiero dwa razy jej dalam to bebiko. Dzisiaj nie bede dawala.
Sztunia bo ja mam takie fazy czasami dziwne, ze mi sie wydaje cos a sie myle w rzeczywistosci.
Astra tak mysle ze do roku chce ja karmic.
A Wiki zagrzebiasta 🙂 i tez robi takie minki jak moj maly robak 🙂
Moja na razie nie ssie kciuka, ale jak ja katmie to czasami wypluwa cycka i wklada sobie do buzi piastke 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas się od piąstek zaczynało, później paluszki, a teraz kciuk i już.
Kasia bo coś mi się wydawało,ze pisałas,ze do pół roku ją chcesz karmić,ale chyba mi się pomyliło cuś.
Prasowanie nie zając, odpuszczam, bo mi za gorąco przy tym 🤢 masakra jest.
Kazałam Bartkowi wlać wody do woreczka na kostki lodu, a on wlał do wszystkich w paczce, bo fajną zabawę miał ehehehehehe i mam teraz pół zamrażalnika kostek 😁
Sprzedam Wam dobry patent na fajne kostki. Ja mam plastikowe pojemniczki, kwadraciki zwykłe i serduszka. I do kazdego wrzucam np. kawałek cienkiego plasterka cytryny albo listki mięty, melisy. Zależy do czego będą mi potrzebne. Robiłam kostki też z oliwkami, z truskawkami, z listkami nagietka, z tymi małymi polnymi bratkami, z jagodami, malinami 🙂 a jak się do kostek dolewa syrop owocowy, to po rozpuszczeniu osiada on na dnie 😉 mala rzecz a cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Dziewczyny, ja sobie z tym jej kciukiem nie radzę 🙃
Normalnie masakra, przed chwilą nagrałam:
http://imageshack.us/clip/my-videos/341/92dzdoyasecsbdrurbxrng.mp4/
ona nie umie usnąć bez ssania kciuka, a jak widać, smokiem gardzi totalnie.
To też ma po tatusiu...

Gdzieś czytałam,ze powodem, dla którego dzidzia zaczyna ssać kciuk jest m.in. ząbkowanie...może i tak. I że mija samoistnie...a jak nie minie? wolałabym jednak,żeby polubiła ten smoczek.


nio u mojej tak samo, choc nie wiem czy nie z wieksza werwa jeszcze ssie, mało nie zje kciuka. nawet po karmieniu od razu go sobie wkłada. juz nie mam siły wmymieniac na smoczek, choc ona jeszcze czasami zassie. np niedawno jej dałam i tak patrzyła mi w oczy a ja robiłam buzia odgłos ssania i ona ssała. i ssała smoka, jak konczyłam wypluwała. ale moja to tragedia, jeden i drugi na zmiane, smoka se wyjmie jedna reka i kciuka drugiej wsadza 😞
nie wiem jak z tym ząbkowaniem, ja wiem ze to tako samoistnie u zuzi nie pzreszło. tyle ze ona zaczeła pózniej ssac, i przeszło po gorzkim lakierze, a smarowałam nawet czarnym lakierem, ze zczarniał palec, ze chory, nic nie pomagało 😞
a z zabkowaniem to tez nei wiem, bo u mojej ponoc do ząbkowania daleko, lekarka ogladała dziasła i mówiła ze jeszcze nic sie nie dzieje, wiec nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra, oglądam Twój filmik już któryś raz z rzędu 🙂 zajebista ta Twoja Wikuchna 🙂 i też po przebudzeniu się zaciesza tak jak moja i tak fajnie się gapi 🙂 Maniek też coś smokiem zaczyna gardzić i go wypluwa, a tak przez jakiś czas twardo go memlała 🙂
Teraz jedyny smoczek jakiego toleruje to moje suty 🙂 hahaha 😁 uwielbiam jak je doi muuuuuuu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No hejooo witam panienki 🙂

Kurde nie wiem od czego zaczać :P Pomysł na kostki lodu rewelkaaa, musze cos wykombinować 😁 A że kupiłam jeszcze fajną foremkę w kształtach muszli to już w ogóle, na lato jak znalazł 🙂

Wika cudo małe!! Kiepska sprawa z tym kciukiem. Znajomej córa długo ssała tak, że teraz ma paluch wygiety więc może póki czas to oduczaj Astra ale też nic na siłę. Może Jej to samo wreszcie przejdzie.

Kasiu szkoda, cycuchów na to Bebiko. Ja sobie zawsze powtarzam (jak wydaje mi się, że mam mało pokarmu), że to tylko kryzys i tak jest jak dzidek rośnie i potrzebuje więcej. Nigdy się nie złamałam tylko dostawiałam dziada nawet w nocy jak się wyjątkowo budził i w tej chwili rano udaje się ściągnąć nawet 190 ml. Ale decyzja należy oczywiście do Ciebie, jesli czujesz że już nie dasz rady to nic nie stoi na przeszkodzie żeby stosować karmienie mieszane 🙂
A propo karmienia - bo chyba mi umknęło, czyżby Obdarzona już nie karmiła piersią?

Lady gratki dla męża!! Super mu się udało. A że tak zapytam postanowiłaś już co zrobisz z Werką i żłobkiem? 🙂

Bożenkę widziałam, hehe 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze oddech - u Jaśka to jak wiatr powieje, raz oddycha cichutko, raz płytko, raz głęboko, często też chrapie i rzęzi co mi się nie podoba ale ile razy był osłuchiwany to wszystko ok.

Wasze misie pysie też mają czasem taką chrypkę/sapkę? Bo już nie wiem co myśleć ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
obdarzona karmi, ale mi tez cos wspominała ze dawała, ale chyba jak chciała gdzies wyjsc czy jak. czy na noc. juz nie pamietam bo to kiedys na fb mi pisała.
co do sapki to nasza czasem ma,ale staram sie czyscic jej nosek, bo wtedy zalegaja jej te kózki mleczne, z karmienia:

znalazłąm cos takiego:
Sapka

Podczas oddychania noskiem, słychać niekiedy odgłos przypominający leciutkie chrapanie – to tzw. sapka, przypadłość dość często występująca u niemowląt. W nosku mogą zalegać resztki śluzu, ulanego pokarmu, drobinki kurzu czy po prostu katar, utrudniając maleństwu swobodne oddychanie. Warto wówczas zakroplić dziecku do nosa sól fizjologiczną z ampułki lub specjalny preparat na bazie soli morskiej przeznaczony dla niemowląt. Potem już można delikatnie oczyścić nos gruszką (najlepiej z tzw. balonikową końcówką).


[color=blue]Sapka doskwiera również tym niemowlętom, które przebywają często w pomieszczeniach, gdzie jest bardzo gorąco i sucho (nosek zatkany drobinkami wysuszonego śluzu utrudnia malcowi swobodne oddychanie). Aby zmienić „klimat” na bardziej przyjazny dziecku wystarczy obniżyć temperaturę w pokoju , gdzie przebywa maluch do 18-20 °C, jak również poprawić wilgotność powietrza (na przykład kładąc zimą na kaloryferach grube, mokre ręczniki, a latem rozwieszając w oknie grube, mokre prześcieradło.

Uwaga! Długo utrzymująca się sapka, utrudniająca maleństwu prawidłowe ssanie i oddychanie, wymaga zawsze interwencji lekarza!
[/color]

u nas w domku tak parno ze ledwo siedze, wypiłam prawie całego lecha shandy i nic mi nie pomogło tylko mi na zoładku ajkos dziwnie, powąchałam alkoholu, hehe marne 2 procent z kawałkiem, ale zawsze, hehe
i dylemat: myc sie czy nie myc jak i tak człowiek cały mokry jest. nie zartuje, ide sie myc, nie wyobrazam sobie inaczej, pani porządnisia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia dzięks 🙂 Tak myślę, że to ta sapka. Kropie wodą morską ale jak chce odciągnąć to ni da rady. No zobaczymy 🙂

Ja też piję piwko, ale tym razem normalne a co :P I jedno ofkors. Muszę jeszcze na rowerku pojeździć więc choćbym chciała iść na trola to nie ma mowy haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba zaczniemy sobie mlesio zagęszczać, bo dzieciok się budzi o 4 na flachę, jak w zegareczku 🤢
Już ma za mało, jak widać.

Kasia, moja Wika to ma zaciesz na okrągło 😁 Tutaj usypiała, inny dzieiak by sie rozplakał, a ona jak widać 😎 wariatka.

Ja już po prysznicu z rana, bo upał trwa nadal, mordownia normalnie.
Chłopaki pojechali do prababci zawieźć jej 2 koty, bo ma myszy w stodole. Nikt tej stodoły nie używa, stoi od wojny chyba, ale jak to u starych ludzi, rozebrać nie da, bo to po tacie...I wylęgarnia myszy tylko.

Idę przebrać księżniczkę, bo sraczkę waliła.
A potem jakieś śniadanie może 😁 bon apetit 😁 Najpierw pielucha, a potem żarcie? Niestety, w innej kolejności sie nie da, bo księżniczka się wierci i jest jej z powodu tej kupy w gacich bardzo źle 😎

Ooooo Boże, Boże, Boże, Bożenko..... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki jest zajebista 🙂 Ale rzeczywiście tego kciuka ciągnie strasznie. Moja piąchy, albo kilka palców na raz obrabia jak już, ale do smoczka też się trochę przekonała, tyle, że tylko do usypiania, a nie gdy chce coś possać.

Co do zagęszczania ja nie wiem Astra jak to jest ale moje dziecko odkąd zagęszczam jej mleko na noc wstaje na jedzenie po nocy punkt 4:45, a wcześniej sypiała i do 6 😮 Nie jarzę.

fiku żłobek będzie jak się wszystkie inne warianty wyczerpią. U nas problem jest taki, że Werka ma chodzić do żłobka w drugim końcu miasta, więc czasowo masakra i na benzynę wydamy tyle, że ja nie wiem czy to się będzie opłacać. Także może jednak niańka. Bliżej nas jest jakiś żłobek, ale nie wiem, słyszałam cos kiedyś, że gówniany jest. A w prywatnym na naszym osiedlu winszują sobie 490 wpisowego i 700 miesięcznego czesnego bez wyżywienia (za wyżywienie dodatkowo się płaci) to już przegięcie. Także wciąż nic nie wiem.

Maż mnie wczoraj upił winem i wykorzystał eheheheh. Mam lekkiego kaca normalnie 😎 A plastry działają 😜 Sama z siebie na żadne takie akcje ochoty już nie mam :/
Dziś jedziemy do rodziców na obiad gdzie będzie kuzyn z rodzinką. Znowu sobie na Zuzę mała popatrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz Wam powiem akcję tygodnia
Wikusia gardziła jabłkiem z Hippa, pluła, nie chciała.
Dzisiaj wkładałam swoje jabłka w słoiki i jeden mi nie złapał, więc mówię, a spróbuje jej dać.
I malpiszon wpierniczył większą połowę słoika!!
Dla mnie dziwne, bo wczoraj jeszcze próbowałam jej wcisnąc łyzeczkę jabłka z hippa i nie chciała za żadne skarby,a to moje zjadła 😮 i bez cukru robiłam, więc było kwaskowate.

Teraz jej gotuję na parze ziemniaka z marchewką i pietruszką na obiadek, wczoraj jej też robiłam i smakowało 🙂
Jutro jadę na zakupy to jej kupię ziemniora z dynią.
Mój żarłoczek 🙂
Potem zgram filmik jak jadła to jabłko i Wam wrzucę 😁

a TU stronka z przepisami dla maluchów 🙂 NIEKTÓRE FAJNE :
http://przepisydladzieci.dla4.pl/7.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale miała na niego ochote 😁

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120729/POWIAT01/120729449

Kolezanka chce mojego Dawida na chrzestnego do syna 🥴
I co......przeciez nie odmowimy dziecku.
Ma dzwonic do Dawida sie zapytac.Ciekawe co jej powie 🤔


Niko dostal fana gre od mojej mamy.
Chinczyk na dywanie 😉
Bedziemy grac.
Pozniej idziemy na boisko,bo jakis festyn maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...