Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A widzisz Kasia, jednak kolki. A z koprem już dawno pisałam, że to błędne koło. Też mi położna wspominała i o herbatce żeby sobie odpuścić.
W moim przypadku kolki pozbyliśmy się w chwili kiedy całkowicie odstawiłam mleko i jego pochodne ze względu na ryzyko skazy. Od tego czasu spokój, zobaczymy jak będzie dalej. Dlatego polecam jakby co i nad tym się zastanowić w razie kryzysu 🙂

Dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kurde w szkole rodzenia też nas przestrzegali przed tym koprem włoskim. W herbatkach dla dzieci też. A mnie podkusiło i od przedwczoraj dawałam małej do picia zamiast wody i jak do tej pory w ogóle problemów z wypróżnianiem nie miała aż do teraz. Nie robiła kupki przez półtorej doby. Właśnie przed chwilą wstałam, bo jej się w końcu udało, a teraz je butle. Nie będę już tego dawać tym bardziej, że bez tego piękne bąki sadzi. Tylko, że samą wodę tak niechętnie pije :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂Ale mamy piękną pogodę dzisiaj cudnie słoneczko świeci i tak ciepło i właśnie się zastanawiam czy jak mój maluszek ma ten katarek to czy możemy iść na spacer 🤨
Ksawery spał w nocy od godziny21.30 do 4 rano zjadł mleczko i spał do 8 jestem w szoku 😆
A z tym koprem włoskim to chyba macie rację mój mały ją pił i zawsze pod wieczór była jazda z kolką teraz dostaje inną herbatkę i wczoraj prawie wcale nie płakał,szkoda,że wcześniej o tym nie wiedziałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo 🙂
piękny dzien był i się kurwa zmył 🤨 pospacerowałysmy póki słonko świeciło, a teraz pada.
Misiunia śpi 🙂
Pryszczole z buzi zniknęły bez śladu po krochmalu, oby się nie pojawiały więcej... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Kasia gdzieś czytałam,żeby podawać dziecku herbatkę rumiankową albo samą wodę że to pomaga na zaparcia.
Może za mało pijesz wody? Albo masz za mało błonnika? Powinnaś jeść jabłka i razowe pieczywo,


rumianek podobno uczula. i sie teraz nie zaleca picia, pzremywania oczu czy czegos innego.
Ja padnieta jestem. mąz pojechał na zakupy a my we trzy zostałysmy i swira dostałam. jedzenie na raty, mycie sie na raty, wszystko na raty, kur.... tak sie wkurzyłam ze meza obstawiłam. jeszcze obie królewny sie darły, zuzia ze tata miał ja zabrac do sklepu, stała przy drzwiach i krzyczała, a małej tez cos było i płakała. hardcore na całego z dwójka małych szkrabów.
potem walnelismy spacerek 2h az mnie nogi bolały, Zuza na rowerku z tatusiem obok wózka.
a teraz usneły wykonczone i chwilka jest, ale juz czeka gotowanie i sprztanie bo potem sasiedzi w odwiedki przychodza. a jutro meza brat z rodzinka przyjezdza.

a wiecie co, od jakichs dwóch dni dziwnie mnie brzuch boli, tzn podbrzusze pachwiny jakos mnie rwa, troche jak na okres, troche tak jakby mi se cos tam w srodku obwaliło na dół czy cos. ale nic poza tym sie nie dzieje. nie krwawie, jeszcze takie malusie plamienie, ale lekko pomaranczowe, zółte. tylko pochwa taka sucha w ogole jest, bo te plamienie to raz poleci na dzien ze dwie kropelki i nic, zadnego sluzu ani nic. A wy macie jakas wydzieline z pochwy czy tez sucho??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Kasia gdzieś czytałam,żeby podawać dziecku herbatkę rumiankową albo samą wodę że to pomaga na zaparcia.
Może za mało pijesz wody? Albo masz za mało błonnika? Powinnaś jeść jabłka i razowe pieczywo,


rumianek podobno uczula. i sie teraz nie zaleca picia, pzremywania oczu czy czegos innego.
Ja padnieta jestem. mąz pojechał na zakupy a my we trzy zostałysmy i swira dostałam. jedzenie na raty, mycie sie na raty, wszystko na raty, kur.... tak sie wkurzyłam ze meza obstawiłam. jeszcze obie królewny sie darły, zuzia ze tata miał ja zabrac do sklepu, stała przy drzwiach i krzyczała, a małej tez cos było i płakała. hardcore na całego z dwójka małych szkrabów.
potem walnelismy spacerek 2h az mnie nogi bolały, Zuza na rowerku z tatusiem obok wózka.
a teraz usneły wykonczone i chwilka jest, ale juz czeka gotowanie i sprztanie bo potem sasiedzi w odwiedki przychodza. a jutro meza brat z rodzinka przyjezdza.

a wiecie co, od jakichs dwóch dni dziwnie mnie brzuch boli, tzn podbrzusze pachwiny jakos mnie rwa, troche jak na okres, troche tak jakby mi se cos tam w srodku obwaliło na dół czy cos. ale nic poza tym sie nie dzieje. nie krwawie, jeszcze takie malusie plamienie, ale lekko pomaranczowe, zółte. tylko pochwa taka sucha w ogole jest, bo te plamienie to raz poleci na dzien ze dwie kropelki i nic, zadnego sluzu ani nic. A wy macie jakas wydzieline z pochwy czy tez sucho??

ja mam żóltawo białą i już doś mam podpasek no ale dzięki bogu grzyba nie ma bo byłam u lekarza no i rana nie krwawi już i mniej boli ale jeszcze boli antybiotyk jeszcze nie działa;/
no i pęcherz też nie boli już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu byłam u tego fryzjera 4 godziny. Już mi było tęskno za niunią i wydzwaniałam co chwilę do Łukasza. Ale jestem zadowolona z efektu. Sprała mi ciemne i znów mam rude 😁

Mojemu dzidkowi pogarsza się wysypka od tej robionej maści 😠 Kurde ci lekarze. Znów jej gębulkę to natłuściło i znów pryszcze ropne wychodzą 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Moja mała ma kolke 😞 była położna i ją odgazowała, wsadziła jej taką rurkę Windi w dupcię i jak jej kupsko zielone wyleciało to masakra, mega cuchnące, później przez tą rurkę bąki puszczała. Położna pytała co po kolei piłam i jadłam. No i powiedziałam, że herbatkę na laktację, i powiedziała, że mam odpowiedź dlaczego mała ma kolkę, ziółka z tej jebanej herbatki podziałały na maluszka wzdymająco 😞 wczoraj nie piłam i malej nic nie było. A w środę i we wtorek piłam i darła się w niebogłosy 😞 już nie ruszam tego gówna. A pokarmem to mogę strzelać, jest go tak dużo 🙂 🙂 tylko, że maluszka bolał i troszkę pewnie jeszcze boli brzuszek i dlatego się tak rzucała, a mi się wydawało, że ona nie dojada, a to ta jebana kolka 😞

Jaką herbatkę piłaś? Ja testowałam kilka na rynku i jak na razie odpukać małej nic nie było i daje jej herbatkę z hippa koperkową w dzień, problemów z kupką nie ma w ogóle, a z bąkami to sadzi ostro 😜
My byliśmy dzisiaj na usg i wszystko ok, mała nie płakała, później goście i tym sposobem mamy 2 maty edukacyjne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bylismy z Niko u lekarza....co za pacan.Przepisal mi te same leki,ktorych nazwe sama wczesniej podalam.Pytal sie mnie,a co Pani dziecku podawala...wiec ja Nurofen,tatnum verde,rutinacea i prawoslaz.....i to samo w rubryce zalecane leki 😠Stwierdzil,ze tylko mocno gardlo zaczerwienione.U lekarza Nikos mial temp.37,6.W sumie szkoda bylo naszej drogi,ale coz lepiej sie upewnic.Bo jak angina miala byc to kijowo 😉


Alan spi na werandzie.Maz trawe kosi traktorkiem z noga w gipsie.Wczoraj sobie pozwolil i chodzil bez gipsu za to dzisiaj od rana walczyl z bolem.Kazanie dalam i zakladal gips jak grzeczne dziecko 😁
Poprasowalam cale pranie czyli 3 duze kosze 😮Ale plecy odpadaja.

Jak ladnie u nas jest,az sie chce isc na dwor.Ide cos na dwor robic.Zaraz i tak Alancisko wstanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Moja mała ma kolke 😞 była położna i ją odgazowała, wsadziła jej taką rurkę Windi w dupcię i jak jej kupsko zielone wyleciało to masakra, mega cuchnące, później przez tą rurkę bąki puszczała. Położna pytała co po kolei piłam i jadłam. No i powiedziałam, że herbatkę na laktację, i powiedziała, że mam odpowiedź dlaczego mała ma kolkę, ziółka z tej jebanej herbatki podziałały na maluszka wzdymająco 😞 wczoraj nie piłam i malej nic nie było. A w środę i we wtorek piłam i darła się w niebogłosy 😞 już nie ruszam tego gówna. A pokarmem to mogę strzelać, jest go tak dużo 🙂 🙂 tylko, że maluszka bolał i troszkę pewnie jeszcze boli brzuszek i dlatego się tak rzucała, a mi się wydawało, że ona nie dojada, a to ta jebana kolka 😞

Jaką herbatkę piłaś? Ja testowałam kilka na rynku i jak na razie odpukać małej nic nie było i daje jej herbatkę z hippa koperkową w dzień, problemów z kupką nie ma w ogóle, a z bąkami to sadzi ostro 😜
My byliśmy dzisiaj na usg i wszystko ok, mała nie płakała, później goście i tym sposobem mamy 2 maty edukacyjne 😮

ja też podaje z hippa i kupiłam mu teraz po pierwszym miesiącu herbatkę na ułatwienie trawienia i jeszcze mam z humany słodki sen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Kolek ciąg dalszy. Wezwałam pediatrę, niech ją zbada.
Gulek ja piłam herbatkę bocianek.

kasiu dasz radę mojego dzis też boli brzuszek i dałam mu espumisanku do mleczka i chyba przeszło bo pierdy wali a nie mógł
a na brzuszek kłaść próbowałaś ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia to jak ma kolkę to może niekoniecznie po bocianku, bo go właśnie piję i mam rekordową laktację w lewym cycku - 40 ml 😁 Trzymaj się tam 😘
Mulant espumisan jest spoko, raz pozwoliłam sobie na karkówkę smażoną, nie mogłam się oprzeć, więc małą bolał brzuszek i pomógł. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja mała ma początki atopii czy coś takiego, i ma coś z krtanią, bo jak leży albo je to się tak na cheilę zanosi 😞 lekarka powiedziała, że ma mało tych dobrych bakterii, które powinny pomagać jelitkom strawiać pokarm ;( Michał pojechał właśnie po probiotyki dla malutkiej, będziemy podawać leki i mam nadzieję, że będzie dobrze.
Moja biedna kruszynka 😞 a i lekarka powiedziała, że dzieci kolkowe potrzebują baaardzo dużo ciepła i muszą spać na skosie, nie mogą całkiem na płasko, no chyba, że na brzuszku.
Mam lekkiego doła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werka wodzi już wzrokiem za zabawkami 😁 Kotu też się długo przyglądała 🙂 Ale się pobawiłyśmy grzechotkami i misiem dzisiaj. Mój nowy wygląd też długo studiowała 😉
Widzę, że każda ma jakiś problem 😞 A to kolki, a to wysypki, a to dzidki niespokojne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...