Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ale masakra z tymi cyckami. Raz leci dużo, raz mało. Moja mała wczoraj po spacerze, czyli po 14 się obudziła i darła się z przerwami na cycka do 2 w nocy. Wydaje mi się, że bolał ją brzuszek 😞 dzwoniłam dzisiaj do położnej i powiedziała, że prawdopodobnie malutka ma kłopoty z trawieniem 😞 załamana jestem. Michał ją nosił chyba z godzinę na jednej ręce, mała leżała mu brzuszkiem na tej ręce i zasnęła, spała do 7. Dałam jej cycka, zjadła, odbiła, znów zjadła, znów odbiła i tak kilka razy. I strasznie rzuca się na cycka, martwi mnie to cholernie, może przez te nerwy mam słabszy pokarm i się nie najada. Ale w nocy zrobiłam jej butle to wypluwała, krztusiła się 😞
Dobrze, że jest jeszcze moja mama i Michał bo inaczej bym wykitowała :/ już byłam wczoraj zrezygnowana 😞 😞 rano też się rzucała, ale przysnęła, aż się boję myśleć co będzie jak się obudzi. Położna kazała mi zjeść jabłko bo ma dużo błonnika i może maluszek będzie mógł puszczać bąki dzięki temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mi też tak raz na cycku wisiała, 7h, i zaczęłam ja dokarmiać, ale jak widac to nie była zła decyzja. Szczerze kasiu, to mam nadzieję, że to brzuszek, i ze spokojnie będziesz ją mogła dalej cycem karmić. Uciekam, bo zjadła i marudzi. Pobawimy sie troszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia- nie karmię go piersią,ponieważ się nie najadał no i okazało się,że ma skazę białkowa więc podaje mu Bebilon Pepti 1.
wydaje mi się,że to przez butelki mały za łapczywie je i połyka powietrze ale znalazłam takie specylane butelki antykolkowe troche drogie prawie 80 zl za dwie butelki plus przesyłka ale je zamawiam.
podawałam mu esputicon ale nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przepraszam dziewczyny, ze wtarcam Wam sie w watek, ale widze, ze rozmawiacie o diecie. Polceam Wam fajna stronke, ja z niej korzystam i moja mała ani razu nie miala kolki

http://www.rodzinko.pl/karmienie-piersi/1324-ci-gawka-matki-karmi-cej.html


Życze Duzo zdrówka Wam i dzieciaczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia zadzwoń lepiej do swojej przychodni czy pielegniarki srodowiskowej, a jak masz mozliwość to najlepiej do pediatry. telefon zajmie ci kilka chwil a przynajniej się uspokoisz, albo pobiegniesz do lekarza.
Nawypisujemy ci jakichs głupot i bedziesz sie tylko denerwować, lepiej spytaj kogos kto się zna nieco na tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo 🙂
Dopiero mówiłam,ze nie mamy z niczym problemu, a tutaj cała druga broda u mojej małej wysypana, okolice noska i lewa powieka trochę. Co to jest do diabła - czerwone kropeczki z białymi łebkami? Pierwszy raz coś takiego widzę. To jest ten cały trądzik czy coś gorszego?
Jutro na całe szczęście mamy wizytę u pediatry, przy okazji to obejrzy.
Mój dzieć obalił 120ml o 22:30, spała do 4, o 4 tyle samo i takim to sposobem wszyscy spaliśmy do 9:30 🙃
Teraz już też po butli, wali pierdy jak stary dziad po wińsku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Hejo 🙂
Dopiero mówiłam,ze nie mamy z niczym problemu, a tutaj cała druga broda u mojej małej wysypana, okolice noska i lewa powieka trochę. Co to jest do diabła - czerwone kropeczki z białymi łebkami? Pierwszy raz coś takiego widzę. To jest ten cały trądzik czy coś gorszego?
Jutro na całe szczęście mamy wizytę u pediatry, przy okazji to obejrzy.
Mój dzieć obalił 120ml o 22:30, spała do 4, o 4 tyle samo i takim to sposobem wszyscy spaliśmy do 9:30 🙃
Teraz już też po butli, wali pierdy jak stary dziad po wińsku 🤪


Astra a moze zwykłe potówki, one sa czerwone z białymi czubkami chyba. i takie miejsca newralgiczne własnie podałas. moze mleczko sie ulało czy spociła sie podczas jedzenia. choc w sumie jak na butli, sama nie wiem. moja mała jak sie dossie do cyca to tez cała jedna strona mokra az, ulepiona taka i czerwona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra napisał(a):
Hejo 🙂
Dopiero mówiłam,ze nie mamy z niczym problemu, a tutaj cała druga broda u mojej małej wysypana, okolice noska i lewa powieka trochę. Co to jest do diabła - czerwone kropeczki z białymi łebkami? Pierwszy raz coś takiego widzę. To jest ten cały trądzik czy coś gorszego?
Jutro na całe szczęście mamy wizytę u pediatry, przy okazji to obejrzy.
Mój dzieć obalił 120ml o 22:30, spała do 4, o 4 tyle samo i takim to sposobem wszyscy spaliśmy do 9:30 🙃
Teraz już też po butli, wali pierdy jak stary dziad po wińsku 🤪


U mnie była mowa, że to trądzik ale, że nie znika po odstawieniu od mleka z piersi (bo trądzik robi się od hormonów matki) to teraz podejrzewają skazę białkową 😞 Byłam dziś u lekarza i przepisała maść robioną. Jeśli w ciągu tygodnia się nie poprawi to musimy przejść na mleko antyalergiczne na receptę Nutramigen. Na początku wyglądało to jak pryszcze, były białe czopy właśnie, a po krochmalu zniknęły te czopy i zostały same czerwone kropki. No i nasila się to jak dziecku gorąco, a prawie znika na balkonie :/ Mam nadzieję, że ta maść robiona pomoże i nie będzie miała skazy 😞 Ponieważ dopiero od niedzieli mała nie dostaje mojego pokarmu to jeszcze może to być alergia na coś co ja zjadłam (może te banany? albo czekolada??). Zobaczymy.

A wiecie ile mój Okruszek już waży? 😁 3730!!! 😁 Od dziś oficjalnie nie jest już Calineczką 😁 Przytyła ponad kilogram od wyjścia ze szpitala, bo ważyła na wyjściu 2500 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra moja miała to samo w tych właśnie miejscach, potem przeszło na czoło i policzki. Lekarka powiedziała, że to trądzik niemowlęcy i potówki. Przemywam solą fizjologiczną, smaruję kremem emolium i jest coraz lepiej, tylko, że pojawia się w innych miejscach.
Lady ja myślałam, że to od hormonów które zostały w ciele dziecka po porodzie i utrzymują się do końca 3/4 miecha i dziecko karmione mieszanką sztuczną też może mieć. Sama już nie wiem. A jeśli u Twojej blednie na chłodzie to raczej nie skaza, bo ona utrzymuje swoją barwę 😉 Koleżanki synek miał i to były suche plamki, które było widać nawet na polu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, coraz więcej problemów z maluchami się pojawia. U mnie też tak było, że pierwszy miesiąc Uli nic nie dolegało, a potem zaczęły się przeboje. Teraz też sobie popłakuje od godzinki, albo jej jednak dżem brzoskwiniowy na śniadanie nie spasował, albo po prostu jest przemęczona i nie umie zasnąć (bo babcia z dziadkiem ją trochę pomęczyli). Powtórzę próbę za kilka dni, zobaczymy.

Jakiś czas temu dostałam dwa opakowania pieluszek Dada (z biedronki) i kurwicy z nimi dostaję 😠 Jak najszybciej je muszę zużyć i więcej ich nie chcę widzieć! Za każdym razem jak jest kupa, to przeciekają i muszę małą całą przebierać i myć. Na początku tłumaczyłam to tym, że może Ulka była za malutka do tych pieluszek, za duży luz był, ale dziecko mi przybrało a problem pozostał:/ Są tańsze od pampersów, ale co z tego skoro zużywam ich więcej, żeby nie przeciekły? Stosuję je tylko na dzień i w domu, a jak gdzieś wychodzę to zakładam pampersy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mojej też to blednie na dworze.. Przemywam jej buziola często wacikami i wodą przegotowaną i też smaruję tym kremem emolium stopniowo te białe czubki znikają.
Śpi ta potworzyca od 14:00, bo ją wymęczyłam i siebie przy okazji hehe 😁

Lady skazę białkową miała córka mojego kuzyna i jej się policzki normalnie aż obierały i czerwone to były, szorstkie plamy raczej, a nie takie punkciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio Pampersy przeciekają 😮 Co 3 godziny zmieniam a mimo to nogawką siki wylatują i potem ubranko i becik zalane 😮

gulek to mam nadzieję, że to nie skaza. Ja mówiłam lekarzowi, że to prawie znika na zimnie to mi powiedziała, że większość odczynów alergicznych nasila się w cieple, a znika w zimnie, więc to nie może wykluczyć tej skazy :/ Ona najpierw miala to tylko na policzkach, potem na policzkach, czółku i głowie, a teraz ma na policzkach i dekolcie, trochę na bródce. Po Oilatum kremie nawilżającym najpierw była lekka poprawa, a potem wysypało ją jeszcze bardziej. Po krochmalu poznikały ropne pryszczyki i zostały tylko czerwone kropki, ale też bardzo sucha skóra na policzkach :/ Zobaczymy czy ten krem robiony pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pampersy nie przeciekają, może za luźno zapinasz? Wysłałam chłopa do biedronki po tą dadę, ale on i tak wrócił z pampersami, więc póki co dady nie wypróbuję. Wiem,ze dopóki sama ich nie kupię, to on nie kupi, bo od czasu kiedy Bartka odparzyliśmy w Huggiesach tatuś moich dzieci nie chce słyszeć o innych pieluchach niż Pampers 😁

Lady, a jaki rozmiar zakładasz małej? My od początku mamy dwójki, są o wiele lepiej chłonne niż jedynki, a rozmiarem niewiele się różnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra ja mam jeszcze ostatnią pakę jedynek. Na początku one były nawet trochę przyduże i wtedy nie przeciekały, a teraz dopiero od dwóch dni dwa razy z rzędu w nocy mi przeciekły 😮 Zakładam tak jak zawsze. Kupa nie wylatuje, a siuśki jakoś po nogawce pociekły 😮

Fajnie, że Sztunia się odezwała. A obdarzona chyba jest bardzo Fifim zaabsorbowana cały czas, bo pisała, że mały rykot z niego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Astra ja mam jeszcze ostatnią pakę jedynek. Na początku one były nawet trochę przyduże i wtedy nie przeciekały, a teraz dopiero od dwóch dni dwa razy z rzędu w nocy mi przeciekły 😮 Zakładam tak jak zawsze. Kupa nie wylatuje, a siuśki jakoś po nogawce pociekły 😮

Fajnie, że Sztunia się odezwała. A obdarzona chyba jest bardzo Fifim zaabsorbowana cały czas, bo pisała, że mały rykot z niego 😉



Moze pampersy sa za male.Ja tak mialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Położyłam Zuzkę, mam nadzieję, że nie wstanie przed północą, zebym chociaz zdążyła sie do łóżka położyc 😜 Bo z nia to nigdy nic nie wiadomo...
Kasiu, przekaż Maryni, że ciotka Dorota życzy duuużo pierdów, co by brzyszek nie bolał 🥴
Idę troche poleniuchować, bo jakaś padnięta jestem dzisiaj.
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...