Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
leliva napisał(a):
Humor mi totalnie siadł przez te centyle. Nie powinno chyba być takiej różnicy pomiędzy wzrostem a wagą:/ Chociaż od urodzenia taka długa byla, tylko z wagą lepiej stała, bo tak pośrodku, pomiędzy 50 a 25 centylem była. Zawsze ładnie równo ta linia szła, a teraz poleciała w dół. Muszę ją podtuczyć troszkę... Tylko ona też przez to ciepło chyba nie czuje głodu i sama ją muszę przystawiać, bo się nie upomni, że chce jeść 😞 No nic, poczekam jeszcze z tydzień, będę ją ważyć codziennie, jak nie będzie poprawy, to pójdę do lekarki. A póki co, to idę spać i zabieram mój zdup..ny humor ze sobą.
Dobranoc.


leliva, nie martw sie tak kochana na zapas, moze to i pzrez te upały, nie stresuj sie tymi siatkami. moja zuza była pomiedzy 3-10 i spadła na 3 tez. ten 25 to nie taka tragedia. przystawiaj czesciej w ciagu dnia i pobudzisz je. ja np nie pije na siłe, za czesto, ale jak sie zachce pic to potrafie i dwie szklanki soku rozrabianegoz woda wydoic. a jej musisz dawac nawet jak sie nie upomina, zeby sie dziecinka nie odwodniła w te upłay. moja to tak jets umordowana ze non stop cyca woła, napije sie troche , próbuje przysnac. głowa do góry, pij wiecej i ja pzrystawiaj.
a wiesz ona wstawała kilka razyw nocy wiec moze ta przerwa tak źle podziałała, ze najpierw wiele razy cyc, a tu raptem pzrez 9h (jak piszesz) nie ma cyca. i ona niby spi, ale juz produkcja spada, bo ponoc te nocne karmienia najbardziej pobudzaja laktacje.
dla ciebie dobrze bo w koncu mzoesz sie wyspac, sama chyba kilka dni temu własnie pisałas ze sie wyspałas i juz nie masz obiekcji co do dokarmiania. to zupełnie normalne, wiadomo ze takie wstawanie meczy. ale moze taki efekt dla tych cycków...
ja znów sie schizuje ze mała moze miec ta skaze czy cos... patzrec na nia nie moge takie ma te ciałko zaczerwienione w zgieciach, jeszcze teraz pod wpływem tego upału sie nasila, bardziej widac, ona cała sie klei, jak ja nawilzam, natłuszczam to wszytsko sie do niej czepia, byle włos i juz na raczkach, juz w buzce... ku....wicy dostaje...

a maz mi znalazł artykuł akurat sie pokazał w pzreddzien 30-stki:

http://kobieta.wp.pl/gid,14736815,img,14736846,kat,1025653,title,Czego-nie-powinna-nosic-trzydziestolatka-Kolorowe-koszulki-z-zabawnymi-nadrukami,galeriazdjecie.html

hihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewcia 🙂 Może faktycznie to za duża zmiana przejść nagle z trzech nocnych pobudek do jednej. Mam nadzieję, że to przejściowy kryzys. Ale i tak co parę dni będę wskakiwać z małą na wagę, bo wolę mieć to pod kontrolą. A na dziś już sobie postawiłam dzban wody w widocznym miejscu 🙂 Się wyspałam i bardziej optymistycznie podchodzę do tematu 🙂

Czas na śniadanie i kawusię. I książkę w dłoń! Kurczę, trzeba albo kłaść się koło północy, albo wstawać o 6, żeby mieć trochę czasu tylko dla siebie, do czego to doszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Leliva u nas też tak było tylko że ja nie dokarmiałam małego a i tak piersi były bee zachowywał się tak jakby nie chciał jeść więc trzeba było się namęczyć żeby go przystawić i mimo że ja zalewałam się mlekiem mały nie przybierał na adze nie wiem co było nie tak z tym pokarmem musiałam zacząć go dokarmiać no i w końcu mały był zadowolony bez problemu zjadał butlę i ładnie zaczoł przybierać na wadze.
Ja też chciałam karmić piersią ale niestety nic z tego nie wyszło,di tej pory nie mogę tego przeboleć,ale najważniejsze że dziecko jest szczęśliwe i mam pewność że nie jest głodne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wszystkiego najlepszego Ewcia

Do trzydziestki-ważna rzecz-trzeba parę rzeczy mieć!
Trochę zwiedzić, coś tam zdobyć, aby życie to osłodzić:
1- zwiedzić New York
2- Rzym
3- i Pragę
4 -zdobyć w życiu równowagę
5- uwieść męża wspaniałego
6- mieć miłość, serce jego
7 -na paluszku brylant nosić
8 -na wesele swe zaprosić!
Do trzydziestki ważna rzecz
9 -trzeba dobrą szkołę mieć
10- zdobyć dyplom i uznanie
11- i zarobić na mieszkanie
12- mieszkać z pieskiem albo kotem
13- i mieć relaks co sobotę
14- dobrą furę sobie kupić
15- pić tak, aby się nie upić
16- pływać w morzu
17- przejść przez góry
18- i raz w roku-na Mazury
19- trzeba matką chrzestną zostać
20- trzeba sobą wciąż pozostać
21-umieć sobie w oczy spojrzeć
22-to co w ważne umieć dojrzeć
23-żyć na swoim-nie na kredyt,
24-nie napytać sobie biedy:
mijać sądy i szpitale
Nie zaglądać do nich wcale
25-tysiąc książek już przeczytać
26-wiedzieć tyle by mniej pytać
27- biznes własny już założyć,
By z procentów sobie pożyć!
28-kupić trzeba dzieło sztuki
By nie stronić od nauki.
29-komplementów zdobyć setki
To jest ważne dla kobietki!
A trzydzieste: w te okrągłe urodziny
Spędzić czas bez smutnej miny, nie mieć zmartwień,
Lecz rodzinę, co odgoni smutną minę.
Wtulić w męża się ramiona- niech 30stka zniesławiona
Z krociem róż się już kojarzy, fajerwerkiem jasnym jarzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia wszystkiego naj, ale ten link ze zdjęciami co Ci mąż podesłał mi się nie podoba 😜 Co to 30stka nie może nosić bluzy z kapturem, czy szortów, czy strojnej biżuterii? Może najlepiej niech założy takie okrycie jak kobiety w krajach arabskich? Niejedna kobieta w tym wieku ma lepsze ciało i figurę jak nastolatki. Już nie wspomnę, że w tym wieku każdy już na tyle ma ukształtowany gust i zna atuty i mankamenty swego ciała, że rzadziej zdarzają mu się wpadki modowe, a ofiary mody to zazwyczaj małolaty. XXI wiek, a Polacy ciągle zacofani w niektórych kwestiach... Pytałaś po co mi sukienka optycznie wyszczuplająca. Bo zdaję sobie sprawę z mankamentów swojej figury - zbyt wiele tłuszczyku w talii. Ale też zdaję sobie sprawę ze swoich atutów, dlatego ta nowa sukienka również wędruje do krawca na skrócenie. Uff to na tyle co do wieku i ubioru 😜

U nas wczoraj był dzień kazania u księdza przy załatwianiu chrzcin. Mieliśmy pecha, bo trafiliśmy na nowego proboszcza, który mnie nie zna. Musieliśmy niemal przysięgać, że weźmiemy ślub kościelny i chciał nas nawet zapisać na tego 22 lipca 🙃 W całym swoim życiu się tak nie powstrzymywałam od gadania, bo przecież co bym powiedziała to by nakręciło kolejny monolog i byśmy pewnie do tej pory tam siedzieli. Łukasz widział jaki ze mnie czajnik parujący i co chwilę całował mnie w ramię na uspokojenie. I tak musimy przyjść w poniedziałek w tygodniu przed chrztem, bo nagle się okazało, że to za wcześnie na zapisy, choć inny ksiądz mówił o dwóch tygodniach wcześniej. Także czeka nas pewnie drugie kazanie u kolejnego księdza. Choć pozostałych to ja chociaż znam i jeden z nich kiedyś sam przyznał, że zdaje sobie sprawę, że niejednokrotnie pary bez słubów żyją ze sobą lepiej... A ten wczoraj jeszcze ruszył temat feministek wypowiadając się z pogardą 😠 😠 😠 😠 Nie wyobrażacie sobie jaka ja byłam grzeczna.

Wieczorem wczoraj ululaliśmy Nunka wcześniej i poszliśmy do wanny z winem 🙃 Bzykaliśmy się potem 3 razy co nam się właściwie od początków związku nie zdarzało 😁 Trzeba było się uspokoić 😁 😁 😁
A Nunek wstał na papu o 3 wyjątkowo, ale potem spaliśmy wszyscy do 9:30, jeszcze o 7 mała zjadła szybciutko.
Dziś w planach działka, ale takie czarne chmury są, że nie wiem co to z tego wyjdzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziecko spi...........
postawie na rosół............
spadam prasowac,bo ostatnio wyprasowalam 5 rzeczy...........


Mam opne w wozku przebita 🤪Tesc ma przyjechac naprawic.To wszystko przez te kamienie na drogach polnych 😉

Kolejne pranie wlaczylam............co za tym idzie nastepne proasowanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka zaraz poczytam, bo na brzuszku chyba nie opisywałaś.

A wiecie, że zrobiłam dziś brzuszki? 😁 Pierwszy chłodniejszy dzień to mi się chciało. Ale mnie Michał oświecił jak ostatnio przyjechał na piwo z Łukaszem jak robić najbardziej efektywne brzuszki i takie teraz będę robić. Trzeba się położyć na łóżku czy stole tak by od pasa w górę wisieć. Ktoś musi trzymać nogi, żeby nie rąbnąć i się odciąga cały tułów jak najwyżej trzymając ręce na karku. I tak stopniowo zwiększać ilość tych brzuszków. To jest bardzo wyczerpujące, ja ze swoją zerową kondycją zrobiłam na początek tylko 15. Czuć to nie tylko w brzuchu ale w udach też. Postanowiłam robić co rano przed pracą Łukasza, bo on mnie trzymać musi. Bardziej się może zmobilizuję jak on też będzie tego pilnował 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdykam Jaszminka Ksawery 4480 ważył???? 😲 😲 😲 😲 A ty ile ważysz z 45kg jak nie mniej jak widziałam na zdjęciach? Biję pokłony, że siłami natury dałaś radę 😲 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...