Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dudasia ja jeszcze nie dawałam bo nie widziałam tutaj słoiczków z buraczkami, a na gotowanie jakoś nie mam czasu. Z tego co pamiętam Piotrek już jadł buraczki w wiek Adasia.
A Ty próbowałaś jabłuszka, albo śliwek? My po deserkach zawsze mamy kupe, bez względu z czym są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
I ja tam sie komentarzami o wprowadzaniu nie przejmuje. Daje to co uważam za słuszne i nie mam zamiaru patrzeć na innych. Jak widze ze mojemu dziecku nic nie jest to dlaczego mam mu odmawiać? Pewnie nie podawałyscie pomidorów, a my juz od tygodnia jemy i Adaś jest zachwycony. Odrazu mu posmakowały. Pewnie ma to po mamusi, która wielbia pomidory 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj hej!
mam takie dni ostatnio ciężkie, że nie wiem w co ręce włożyć!
Asia i jak dałaś buraczka? bo mój jadł chyba ze 3 razy i baaardzo mu smakowało 😁 nie było żadnej niepokojącej reakcji.

JUSTYNA a wiesz ostatnio też pomyślałam o pomidorku czy nie podać? a jak Adasiowi podajesz? dodajesz do czegoś? Ja też uwielbiam pomidory! W ogóle u mnie w domu jemy wszyscy dużo pomidorów, cebuli i czosnku też sporo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna tu są słoiczki z pomidorami. Adaś jadl spagetti i risotto. Dzis dostał troche krupniku, a mlaskał przy tym nieziemsko 😉
Czy Wasze dzieci śpią dużo na dniu? bo mój książę ostatnio przez dzień moze śpi góra 1,5 godziny. Takie drzemki po 20 minut sobie robi. I nie chce spac sam w łóżeczku. Masakra jakas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ach to Ty Justyna specjalnie nie skupiasz się na stopniowym wprowadzaniu glutenu?

a jeśli chodzi o spanie to mój mały właśnie też nie dość, że wydłużył sobie okresy pomiędzy drzemkami to i te drzemki są też czasem 20 min max do godz. i czasem dwie tylko a jeszcze nie dawno spal ze 3 razy (dwa razy 2-3 h i przed wieczorem jakąś chwilkę).
Chyba te ciągłe nie zbyt regularne czasowo wyjścia go rozregulowały a poza tym cóż, mają dzieciaki teraz ciekawsze rzeczy do roboty niż spanie 😁
Chociaż w weekend ten pięknie spał w dzień (ze 2 razy po ok 2,5h).
A jak inne dzieciaczki sypiają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze, u nas to minimum 3 drzemki są ale faktycznie ok pół godziny Hubertowi może wystarczyć ale często to ok godziny. Śpi sobie ładnie w łóżeczku, zasypia sam więc luz. W nocy chyba już nei będzie luzu dopóki ne odstawię cyca. Nauczył się spać przy cycu i tyle 🙂

Justyna, Adaś sie wyspał za młodu i teraz sobie odbija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dudasia chyba racja, bo wczoraj moje dziecko spało tylko 15 minut przez cały dzień! Na szczescie w nocy jest spoko, oczywiście jak nie usne karmiąc go bo wtedy śpi ze mna, a tak to ładnie w łóżeczku. No nic moze mu przejdzie w koncu.
Mamusie a dawałyście kasze manne? Tą bobovity? Bo ja próbowałam ugotować taką zwykłą ale mi sie grudki zrobiły i stwierdziłam ze nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam mamusie 😁

ja jeszcze nie wprowadziłam glutenu teraz miał uczulenie wiec wszystko odstawiłam nawet raz dziennie dostawał pepti i sinlac bo myslalam ze to od mleka ale chyba uczulony na banana. Zobaczymy jak mu znowu zaczne wprowadzać poki co z bużki schodzi miał jakby liszaja brzydko wyglądało. Mamusie pokażcie swoje łobuzy 🙂 dawno tu zdjęc nie było 😁

Mój w dzien spi raz góra dwa i to jest albo 15 min albo z 40 wczoraj był tak marudny ,że cały dzien nosiłam tego klopsika na rękach mam bicka jak burneika 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuśki!
Tysiu o fakt to konkretna reakcja z tym czymś na buźce, jacyś alergicy w rodzinie?
ja gluten od m-ca wprowadzam, podobno trzeba 2 m-ce więc jeszcze m-c i daję juz wszystko 😁 no więc kaszy manny jeszcze nie daję, przyznam że nawet żadnej kaszki jeszcze nie dałam bo mi ciągle jakoś nie po drodze z czasem na to. ciagle nas nie ma, więc na razie robię zupkę, deserek a tak to przelotnie gdzieś ten cyc- moje wybawienie 😁 chociaż ostatnio przez tyle zajęć trochę mi pokarmu przybrakło a wczoraj taki nawał, że hałasowałam mocno by Igor już się budzil do jedzonka bo myślałam, że mnie rozsadzi 😁

kompletnie nie pamietam bym przy Manii tego glutenu pilnowała, pewnie jak Ty Justyno dawałam co popadnie 😁 na pewno kaszki leciały które pod rękę wpadły, więc na pewno były pszenne- też nic jej nie było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj Tysia uświadomiłaś mi, że prawie nie mam zdjęć małego- czasem cyknę coś z telefonu. A wiadomo Mańka ma ich setki jako pierwsza niunia 😁



[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/29/img20121004009.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/5534/img20121004009.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



dziewczyny polecam tą ostatnią pozycję, tak m. in. ćw - chodzi o to by jego łapki prostowały się w łokciach- takie przygotowanie do raczkowania. W siadzie bocznym dziecko nie ma dużego obciążenia na kręgosłup (więc super dla dzieciaczków które same nie siadają) a za to wzmacnia łapki- bo musi sie utrzymać na nich 😁 Na początku nie cierpiał jej a teraz to jego ulubione ćw, nawet zaczyna w tej pozycji podnosić jedną rączkę do zabawki. polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Asiu ale super ta ostatnia pozycja jak dziecko posadzić?? 😁 sliczny Iguś :*

co wprwadzasz z tego glutenu bo nie wiem od czego zaczac?


dzięki Tysiu 😁
posadz tak normalnie jak byś go sadzała, podtrzymując zegnij wybrane kolanko po prostu tak by obie nóżki były skierowane w tą sama stronę. Postaraj się by Adaś podpierał sie na całych dłoniach i pewnie na początku bęcnie (bo bedzie łokcie zginał- ...albo załapie 😁 ), więc raczej go podtrzymuj- u nas się trochę zeszło zanim złapał równowagę ale po trochu, po trochu i jakoś załapał. Wiadomo długo nie usiedzi ale mogę póki co mogę go zostawić na chwilę 😁

polecam też pozycję na brzuszku, taką normalną jak nasze urwisy robią ale niech sie podpierają też na wyprostowanych rączkach w łokciach. Można uklęknąć za nimi, położyć obie nasze dłonie na ich brzuszku i tak delikatnie drgać dłońmi, wtedy mięśnie brzuszka milusińskich pracują, wzmacniają się a przy okazji pomagamy im utrzymać się w tej pozycji na wyprostowanych rączkach.

aaa u nas na dzien dobry pytali czy łapie się Iguś za kolanka leżąc na plecach (pełen ful wypas to oczywiście gdyby łapało się za stópki) bo podobno to pierwsza oznaka przygotowania ciałka do raczkowania 😮 nawet nie wiedziałam. Jak tego nie robia to pomagać 😁

Asia wiem że zajmujesz się rehabilitacją dorosłych ale może jednak coś Ci się obiło o uszy na temat fajnych ćw dla maluszków 😁

a z glutenu to na 100 ml zupki dodaję 1,5 łyżki stołowej kaszki ryżowo pszennej z jabłkami i gruszkami z bobovity. Można też 1 łyżkę wieloowocowej bez mlecznej kaszki manny też z bobovity. czasem dodaje do deserku.
w tych dawkach są zalecane te 2-3 g glutenu. teraz się pilnuję bo w rodzinie pojawiła się jednak celiakia 😞 chociaż jak wspomniałam- Mani nic nie było jak sie nie pilnowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masakra, nawet sie nie zastanawiałam nad tym glutenem az tak bardzo. Piotrek jakos tak zaczął jesc kaszki i tyle. Dziś dam do mleczka na wieczór bo oczywiście musze go dokarmiać tej manny i zobaczymy co to bedzie.
Co do łapania nóżek to Adaś od dawna je zajada. Piotrek nawet nie chciał ich dotykać. Ale nie wiedziałam ze to ma jakiś związek z raczkowaniem. Adas przemieszcza się albo przekręcając się z brzuszka na plecki i odwrotnie, albo pełza do tyłu jak raczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dziś byliśmy na sesji. zdjęcia wyszły super, szkoda tylko że dopiero po fakcie sie dowiedziałam że zdjecie darmowe jest tylko pierwsze, reszta płatne. Cena za zdjęcia wszystkie 660e!! Za 5 zdjęć formatu troszke mniejszego niż a4 150e. Zamurowało mnie. Wzieliśmy tylko jedno dodatkowe Adasia z Piotrusiem za 40e. Ale cena i tak z kosmosu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! no u nas też bardzo lubi paluszki stópek zajadać, więc to pomijaliśmy na ćw ale z tym siadem bocznym to tak właśnie wyglądało, jak powoli ręce odsuwałam to od razu czułam że leci więc na początku nie wierzyłam że to coś da i byłam zdziwiona, że ćw to nie tylko Iguś (wtedy akurat skończył 5 m-cy) i inna rówieśniczka z boku. Myślałam że są za małe. No ale w ćw chodziło nie o naukę siadania tylko o ten wyprost rąk do raczkowania i okazało sie to fajną zabawą. Na początku miałam wrażenie jakby mu głowa ciążyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...