Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzien doberek, nocka u nas minela spokojnie chociaz pobodka co 2 godz 😉i powiem ze filip przyzwyczail sie juz do nakladek bo ciagnie je juz lepiej i nie trzeba go tak zmuszac...naszczescie jeden klopot miej, Mam jeszcze pytanko to normale ze dziecku oczka ropieja bo dzis mial jedno oko prawie zalepione wszesnie bylo to lewe a teraz prawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej 🙂

U nas tez nocka bez większych przygód chociaż Kornelka też budziła sie częściej niż zwykle ale też i jadła krócej a nie mogłam jej dobudzić jak była przy cycu żeby zjadła więcej 🙂

Domi nie wiem czy to normalne ale u nas nie ma takie problemu, może przemywaj Filipkowi te oczka solą fizjologiczną a jak nie przejdzie to chyba lepiej skonsultować.. ale to są takie "śpiochy" czy taka typowa ropna wydzielina i zaklejone całe oczko?
Super że Mały sie juz przyzwyczaił do kapturków- teraz z górki 🙂

A u nas dziś chłodniej to może i Mała będzie grzeczniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam ponownie lipcóweczki 😁
no jak to ropka nie śpiochy to nie normalne, przemywaj solą fizjologiczną, zapytaj położnej jak nie pomoże lub wskocz do nas na majówki i zapytaj dziewczyn bo nie które dzieciaczki też miały ropiejące oczka. Temat był chyba jeszcze na brzuszek.net poruszany no ale teraz wiadomo wszystkie tutaj są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też w upały napełniałam na wszelki wypadek na spacerku butelkę herb koperkową teraz właściwie Iguś na wodzie. Cyc cycem ale woda czy herb. po kilka kropelek od czasu do czasu nie zaszkodzi a i same wiecie nie zawsze można od razu tego cyca na spacerku wyjąć 🙃
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka

właśnie uspałam małą dzisiaj co 2h w nocy się budziłą 😮 a zazwyczaj spi po 4-5h no ale cóż... w końcu mogę się iść wykąpać 🤪 bo jeszcze w piżamie jestem...

Kasia u Nas pogoda fajna bo ochłodziło się troszku takie 25st pod chmurką a rano deszcz padał a teraz jest gicior 🙂

Domi ropkiejące oczka to nie jest normlana sprawa co innego ropka w kąciku oczka ale jak oko się skleja to ja bym poszłą do pediatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja sie właśnie trzeci tydzień zbieram z Małą do Kościoła i albo za duży upał, albo problem z brzuszkiem a dziś z kolei sie strasznie rozpadało i znowu nie poszłyśmy.. 😮 może w nast tyg 🙂

Kasiala pytałaś kiedy o okres- wydaje mi sie że to dostałaś to jeszcze nie okres tylko cały czas połóg bo on trwa do 6tyg i do tego czasu może sie jeszcze plamienie utrzymywać ale nie wiem jak z krwawieniem ale to chyba za wcześnie na okres 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
Kasia ja sie właśnie trzeci tydzień zbieram z Małą do Kościoła i albo za duży upał, albo problem z brzuszkiem a dziś z kolei sie strasznie rozpadało i znowu nie poszłyśmy.. 😮 może w nast tyg 🙂

Kasiala pytałaś kiedy o okres- wydaje mi sie że to dostałaś to jeszcze nie okres tylko cały czas połóg bo on trwa do 6tyg i do tego czasu może sie jeszcze plamienie utrzymywać ale nie wiem jak z krwawieniem ale to chyba za wcześnie na okres 🙂
tak jak pisze Monkado to jeszcze nie okres
ja miałam pierwszy okres po porodzie po pół roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyn tez tak mysle ze to nie normale bo mial juz troche ropiejace oczka w szpitalu ale nie duzo i kazali przemywac tylko woda, ale dzisiaj to bylo naprawde cale oko, musze powiedziec poloznej boje sie ze ma jakies zapalenie albo alergie bo oczka tez sa takie zapuchniete, slyszalam tez ze oczka ropiejace i nosek zatkany moze byc od znieczulenia albo do tego co mi dawali na wywolanie.no nic poczekam do jutra.my tez dzis zaliczylismy spacerek i musze powiedziec ze maly spi na dwoze jak susel dzic 4 godz, a mialam jeszcze spytac kladziecie wasze dzieci na bruszku do spania bo moj bardzo lubi tak spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć.
Antos też chętnie spi na brzuszku, ale pozwalam tylko jak lezy na mnie albo na mężu
dziewczyny po odpadnięciu kikuta długo oczyszczałyście pępek z tej ropki ? nie wiem jak długo się jeszcze będzie goił, jeszcze sie trochę świeci w środku, więc na pewno jeszcze nie zagojony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
domi ja kładkę Nelkę na brzuszku tylko wtedy jak ją mogę mieć na oku czyli w ciągu dnia, w nocy nie chociaż raz mi sie odwróciła w nocy i jak sie rano obudziłam to taką na brzuszku ją zastałam ale na szczęście nic sie nie stało tzn ładnie sobie główkę na boczku położyła a nie noskiem do dołu 🙂

Ula nie pamiętam dokładnie ale u nas króciótko to trwało jakieś 3- 4 dni i pępuszek był git malina 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula ja czyściłam około 4-5 dni po odpadnięciu 🙂 a wiecie co... ja zachowałam tego kikuta ☺️ 🤪

Kurde dziewczyny co zrobić żeby nie zapominać o witaminach dla dziecka ☺️ bo znowu zapomniałam już ze 4 razy mi się zdarzyło ☺️ 🤢 jak sie obudzi na cycy to jej dam... jak nie zapomne 😁 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ula-la napisał(a):
ja tez mam kikuta.
a w jakiejs kulturze, nie pamiętam w jakim keraju, to ten kikut wkłada sie po kryjomu upatrzonemu mężczyźnie do kieszeni, np. lekarzowi, prawnikowi, na szczęście dla dziecka
nie słyszałam o tym
u nas była położna, mała jest jeszcze troszkę zażółcona na buźce ale już jej schodzi i ma biały języczek i mam patrzeć czy nie będzie miała plesniawek. wczoraj przed spanie trochę dała mi w kość bo strasznie jęczała i się prężyła i biedna usnąć nie mogła, czyżby wzdęcia miała 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja.
Tak czytam o tym jak piszecie ile wasze dzieciaczki w nocy śpią to mi smutno bo mój berbeć budzi się co ok 2 godziny a od 5-6 rano to już bez przerwy i dlatego muszę go mieć u siebie w łóżku rano żeby na bieżąco mu wkładać smoczek lub cycka. Chociaż dzisiaj w miarę ładnie spał bo zasnął o 21, pobudki na jedzenie były po 24, po 3 i po 6. To i tak super!
Boże jak gorąco nie da się myśleć!!!!!!!!!!!!
Ja od rana sama z dzieciakami bo mąż w pracy, jestem niewyspana, duszno mi i jeszcze o dwóch dni uczę Franka siadania na sedes co już całkiem mnie wykańcza, ale mamy postęp bo wczoraj zrobił dwa razy siku i raz kupę na sedes i dziś od rana też siusiał. A Staś od rana śpi po 10-15 minut, już dosyć tej pieprzonej pogody, wykończyć się można!!!!!!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂
ale mialam przezycie w sobote wieczorem..
myslalam ze umre na zawal, maly tak mnie wystraszyl ze szok, zaksztusil sie w czasie jedzenia i tak go przytkalo ze nie mogl zlapac oddechu, wysztywnilo go calego, strachu sie najadlam, ale w koncu zlapal oddech i juz bylo ok, ale zasnac nie moglam co chwile patrzylam czy oddycha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hellou 🙂

ja pierdziele nie da się oddychać dziecko biedne mi się zapaca na smierć... z pola wieje tak gorącym powietrzem ze brak słów!!! w mieszkaniu mam 31 stopni 😞 Kaja co chwila się budzi i płącze bo tak gorąco 😞 ja jeszcze nie wymyta jestem śmeirdze potem na kilometr ale nie mam jak bo małą co chwila marudzi 😞 teraz zasnęła to poodkurzałam w pokoju ale nic wiecej nie mogę zrobić... czekam aż mąż zje i się wymyje i idę ja...

Podziwiam dzieczyny któe siedzą same z dziećmi powiedcie keidy wy jecie, myjecie się, gotujecie, sprzątacie...? Chyba ze wasze dzieci śpią cały czas... moja ma taką potówkę na buzi ze brak słów tzn nie jest wiele tych krostek ale kilka jest takich sporych...

Marta ja miałam to samo dzisiaj z małą że się zakrztusiła i nie mogła oddechu złapać bidulka ja w szok mąż z mordą na mnei że panikuje ja się wkur*iłam bo jak mam się nie denerwować jak dziecko mi się dusi!!! w ogóle denerwuje mnei mąż cały czas!!! wiem że go boli ale kurde wszystko na mojej głowie jest naprawdę 😞 😠 a on cały czas gra na komputerze.... i jak go o coś proszę tzn zadaję pytanie np. dasz radę odbić małą? Dasz radę przewinąć? Mogę się iść umyć? To wczoraj usłyszałąm na pytanie o myciu... " Musisz juz teraz a nie możesz poczekać 5 minut aż zaśnie twardym snem" 😮 mam dość czasami chodzę do łazienki i sobie ryczę do prysznica!!! Najbardziej denerwuje mnei to że do pubu raz w tyg to ma siłę iść i grać w lotki tyle ze później ja wysłuchuję stękania w nocy ze go boli i cał nastęny dzień jest do dupy!!!
ALe Wam esej walnęłam z moim problemem...

Ula to ja muszę wrzucić jakieuś miliarderowi tego kikuta :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia ja tez sie teraz czesto kloce z moim i placze jak dziecko . np wczoraj prosze go przynies mi cieplej wody to on mi przynosi zimna i mowie moze byc nie ma ronicy, jak mu rzucilam ta miska z woda to szok jak moza tak powiedziec.jak by mu nie zalezalo.ale becze teraz naprawde czesto wszystko mnie denerwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂

Kasiala ja też zachowałam kikuta ☺️ 😁 😁 😁 i też mam problem z tymi witaminkami już parę razy zapomniałam a teraz daję jej zaraz przed kąpielą i robie tak że zaraz po kąpieli jak ją już poubieram to kładę sobie tą K+D na przewijaku i tak sobie leży do nast dnia bo Małą na przewijaku przewijam tylko jak idzie do kąpieli a tak to na łożku więc przed kapielą automatycznie rzuca mi sie w oczy 🙂 położ sobie też tak żeby Ci sie rzucała w oczy to nie zapomnisz 🙂
A Mąż chodzi na jakąś rehabilitację czy masaże? może by mu to pomogło?

ech faceci są niereformowalni, wczoraj poszłam pod prysznic i mówie mu żeby patrzył na Nelę bo przed chwilą jadła, a jak wyszłam spad prysznica zaglądam do niej a ona cała ulana a Szanowny w drugim pokoju ogląda Igrzyska 🤢 chociaż tak ogólnie narzekać na niego nie mogę bo dużo mi pomaga 🙂

gorąco strasznie a ja na ten upał z Nelką musiałam po krakowie jeżdzić bo dziś miała usg biodrek i tak sie biedna wypociła w samochodzie ale dosyć nie marudziła tylko ładnie spała, ona chyba lubi jeżdzić samochodem bo ją kołysze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala u mnie też czasami tak jest że nie mam czasu zjeść, umyć sie, czasami muszę odłożyć Kornelkę jak płacze żeby iść do kibelka..
a ja już zupelnie nie wiem jak radzą siebie Mamusie które są same w ciągu dnia a jeszcze mają inne Dzieciaczki.. 🤨 🙂 (Kasia, Kinia, Karola- ukłony dla Was 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado moja też nie raz bączurzy jak stary dziad i też widżę ze ma gazy... i strasznie się poci przy wyciskaniu kupy 😮 a powiedzcie mi jakie kupy robią Wasze dzieci bo moja na początku mia ła takie jak ścięte mleko a teraz nie widze tych grudek tylko tak jak by sama musztardowa woda leciała... i nie wiem czy to czasem nie za rzadkie i się nie wybrać do lekarza.... ale w sumie ja nic nie jem zeby ją czysciło...

Pochwalę się bo zapomniałam ze już pożegnaliśmy odparzenia ( tfu tfu co by nie zapeszać) i grzybek też znika 🙂 😎 no ale potówka na buzo Nas wita :/ co zrobić żeby pożegnać potówkę?

Używacie jakiś kremów do buźki? Moja mała ma strasznie suche czoło mimo że ją kąpię w Oilatum to skóra jej schodzi i zastanawiam się czy nie kupić tego kremu z Oilatum dla niej...

Pisałam z Kinią i z Anią

Wiadomość od Ani
Nadal jesteśmy w szpitalu i nie wiem kiedy wyjdziemy. Poziom bilirubiny zaczął spadać ale nadal jest wysoki więc czekamy. Dalej mała leży pod lampami i przynoszą ją tylko na limitowane karmienie. Cały czas jest śpiąca, moje małe żółteczko. A ja dalej leżę i ryczę do jej zdjęcia

Wiadomość od Kini
Hej 🙂 U Nas nadzieja na wyjście jutro do domku ale to zależy od wyników badań także prosimy o kciuki!!! Jasiu grzeczny. Głodomorek wczoraj ważył 4030g :P Dzięki za troskę i pamięć 🙂 Buziaki ślemy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...