Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Na potówki kąpiel z dodatkiem rumianku albo kąpiel z krochmalem, albo przemywanie wodą przegotowaną i cieniutka warstwa sudocremu. Słyszałam też o przemywaniu spierytusem salicylowym, ale to brzmi nieco drastycznie 😉

ula-la napisał(a):
jak ktoś zna chętnie podkradnę, u nas buzia tragedia i tez nie chcą schodzić 😜

A to pewne,że to potówki, skoro są na buzi? Może to zwykły trądzik? U nas na trądzik też krochmal pomógł i przemywanie buziuni wacikiem ciepłą wodą przegotowaną. To wina hormonow, niestety musi to wyjść na buźkę i już. Moja miała koło miesiąca jak jej się wywaliło, po 2 tygodniach nie było sladu, do dziś buźka śliczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No to jak już o buźce mówimy to mojej też zaczynają wychodzic takie białe krostki
chyba nie potówki, zaraz po urodzeniu miała takie na nosku i zeszły a teraz wychodzą na nowo,
buźkę przemywam tylko wodą przegotowaną, zobaczymy czy coś da

Wiem że nie powinnam mojej małej za bardzo chwalic, ale po jedzeniu o 9 znowu poszła spac 🙂
a ja głupia siedzę i się martwię, że za długo śpi i może robi się senna i anemiczna bo jej hemoglobina spadła a badania krwi robimy dopiero w przyszłym tygodniu
Jak śpią źle, jak nie śpią też źle. Ciężko nam dogodzic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
Na potówki kąpiel z dodatkiem rumianku albo kąpiel z krochmalem, albo przemywanie wodą przegotowaną i cieniutka warstwa sudocremu. Słyszałam też o przemywaniu spierytusem salicylowym, ale to brzmi nieco drastycznie 😉

ula-la napisał(a):
jak ktoś zna chętnie podkradnę, u nas buzia tragedia i tez nie chcą schodzić 😜

A to pewne,że to potówki, skoro są na buzi? Może to zwykły trądzik? U nas na trądzik też krochmal pomógł i przemywanie buziuni wacikiem ciepłą wodą przegotowaną. To wina hormonow, niestety musi to wyjść na buźkę i już. Moja miała koło miesiąca jak jej się wywaliło, po 2 tygodniach nie było sladu, do dziś buźka śliczna.

według pani doktor "raczej potówka", więc do końca to nie wiadomo co 😁 🤢 bo ja myslałam ze to skaza białkowa, ale "raczej nie, obserwować! "- według pani doktor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój miał a swoich grubych fałdkach, ale to zasypywałam zwykłym puderkiem, i kąpiel w krochmalu działa cuda!!! 🙂
Tylko zapomniałam się i główkę też mu umyłam, a na włoskach kisiel 😁 😁 😁

TERRORYSTA USNĄŁ!
Muszę się pochwalić, bo niedowierzam ☺️ Waga sprzed ciąży 🙂 Wczoraj było 2kg więcej, a teraz już wyszłam na zero 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój siłacz 🙂
[IMG]http://i50.tinypic.com/fwhs8.jpg[/IMG]

Przytulasek 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/2rm2r2d.jpg[/IMG]

W betach... 😁 A podobno dzieci mają spać w swoich łóżeczkach... 😁 Standardowo wykopany spod flanelki 🙂
[IMG]http://i46.tinypic.com/w0jpg3.jpg[/IMG]

Śpi 😁 😁 Ta mina mnie rozwala 🙂 Pije cyca ze śliniakiem, bo cały zachlapany 🙂
[IMG]http://i46.tinypic.com/15qp5j8.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ale mam dosyć tej pogody, a bardziej chyba moje dziecko bo ma pełno potówek na główce, na karku, szyi... Od wczoraj jesteśmy u rodziców, tu chłodniej i mam więcej pomocy przy dzieciach.
Wczoraj załatwiliśmy lokal na chrzciny-na 16 wrześni. Mam nadzieję że schudnę do tego czasu bo waga ciągle stoi 😠
U nas nocka standardowo-pobudka co 3 godziny, tylko nad ranem nie było bólu brzuszka, obym tylko nie zapeszyła! Krostki na buziaku podobno ma bledsze (opinia męża i moich rodziców), ale nadal ma całą buźkę w takiej sieczce!!! No i 4 dzień robi mi bardzo rzadkie kupy, 4 dzień daję mu Bobotic zamiast Espumisanu i wydaje mi się że to od tego.
A ja już od kilku dni łykam Urosept bo mam chyba infekcję układu moczowego, ale poprawy nie ma, cewka moczowa mnie nieraz tak nachrzania że ledwo chodzę.
Kinia dzisiaj już nie mam krwawienia, więc chyba nic złego tam w środku się nie dzieje, właśnie muszę się wybrać do lekarza, może w czwartek jak mi się uda wyrwać i będę miała z kim dzieci zostawić.

Ania śliczna ta twoja córeczka, taka drobiniuteńka w porównaniu z moim Stachem 😜
No a jaś to przystojniak że hohooo, dorodny facet z niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam kupić Bobotic, ale narazie mam Sab. Jak patrzyłam na ulotki to w Espumisanie 40mg symetikonu, a w Sabie i w Boboticu koło 70 więc pewnie dlatego pomaga na brzuszek 🙂 Nam Espumisan też nic nie dał...
Zasypiam przed kompem, wykończył starą matkę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia ale masz fajnego przystojniaka, a to pierwsze zdjęcie super 🙂 mówisz że sobie tak całymi dniami leżycie 😁
Karola spróbuj jeśc żurawinę, przy karmieniu też chyba można, bo mi położna mówiła
chociaż nie wiem czy jej wierzyc 🙂

Teściowa do mnie jedzie cytuję "pomóc mi". Ciekawe w czym, chyba dziecko przy cycku potrzymac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂

Ania, Tosia cudowne te Wasze Dzieciaczki 😘 😘
Ania też tak mam- jak za długo śpi to źle jak nie śpi to też źle 😁

Kasiala ja słyszałam że Dziecko jest w stanie ściągnąć nawet do 30% więcej mleczka niż laktator więc nie martw sie że tylko 90ml ściągasz, Kajcia na pewno sie najada 🙂

Tosia podobno wszystkie Dzieciaczki zaraz po narodzinach są Aniołkami- jedzą i śpią 🙂 a wynika to z tego że odsypiają trudy porodu i są troszke w szoku że nagle znalazły sie w takim dziwnym zimnym miejscu.. dopiero po ok 3tyg życia wychodzi prawdziwy charakterek naszych pociach 😜 😁

Ania a jak z ruchliwością Kamilki? bo pamiętam że na brzuszku pisałaś że Mała strasznie szleje w brzuszku. u mnie też Kornelka szalała w brzuchu i teraz jest podobnie jest mega ruchliwa 😮 normalnie myślałabym że to normalne że dzieci sie tak wiercą ale odwiedzam teraz te moje kuzynki co też rodziły w tym roku i wszystkie zgodnie powiedziały że straszny wiercioch z Kornelki, normalnie czasami śpiochów jej nie mogę ubrać tak wierzga wszystkimi odnóżami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u mnie z tymi spacerami to różnie bywa- czasami wystarczy że tylko wlożę Małą do wózeczka i od razu na pstryknięcia palców śpi a czasami jak Tosia muszę- Kornelia w jednym ręku a wozek pcham drugą i tak sobie idziemy 😁 😁

smoczka Nelka dostala.... w 2 dobie życia 😁 i od tej pory często mi życie ratuje 😜 😁

a pytanko- czy Wasze Dzieci robią kupkę w nocy? bo moja robi tylko za dnia a w nocy nie tylko pierdzi jak stary, nie wiem czy to normalne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zawsze największą wali pomiędzy 8, a 11 😁
Mówiłam, że zasypiam przed kompem... no to już mój syn wziął sprawy w swoje ręce, bo 2 śpiące osoby w 1 pokoju to o 1 za dużo 😁
Tak więc...cyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado też mam problemy z ubieraniem bo spokojnie nie poleży tylko macha czym tylko może

Ja laktator kupiłam w szpitalu jak powiedzieli że mam dziecku pokarm odciągac bo nie przyniosą mi jej i laktatorem to idzie jak krew z nosa, nawet teraz jak do leków próbuję odciągnąc, szybciej mi idzie jak wyciskam i sobie psika wtedy 😁 a Kamilka jak pije to bokami wylatuje tak mój mały laktatorek ciągnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam ☺️

Przepraszam że tak weszłam Wam w temat, ale mam pytanko. Czy udziela się tu mamusia która urodziła ponad miesiąc przed terminem? Bo ja jestem sierpniówką która urodziła w lipcu-równo 4tyg przed terminem. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy wcześniaczek z lipcówek rozwija się swoim tempem czy rówieśników.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnylok napisał(a):
Witam ☺️

Przepraszam że tak weszłam Wam w temat, ale mam pytanko. Czy udziela się tu mamusia która urodziła ponad miesiąc przed terminem? Bo ja jestem sierpniówką która urodziła w lipcu-równo 4tyg przed terminem. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy wcześniaczek z lipcówek rozwija się swoim tempem czy rówieśników.

Pozdrawiam

to ja też się wtrącę, jakoś lubię Wasz wątek 😜
ale co to znaczy "swoim tempem czy rówieśników", każde dziecko rozwija się swoim tempem. ponad 4 lata temu urodziłam syna 8 stycznia, a termin miałam na 7 lutego, z wagą 2450 i 50cm długi, spadł z wagi do 2300g, rozwijał się swoim tempem, bardzo szybko tez dogonił czterokilowych rowieśników i zaczął raczkować jak miał ok 7 miesięcy. To,że dzidzia rodzi się wcześniej, jeśli jest zdrowa, nie oznacza,że będzie opóźniona, ale wiadomo,że zadne dziecko nie będzie tak do końca rozwijało się podręcznikowo.

A może coś Cię niepokoi i dlatego pytasz? bo nie wiem, od ktorej strony ugryźć to zapytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia dziękuje, tylko właśnie widzę że ostatnio na forum była 03.08. no trudno, może jeszcze kiedyś zawita.
Macie śliczne duże pociechy 🙂

Astraaa ja urodziłam równo miesiąc wcześniej Juniora o wadze 2300 i 46 cm i wszyscy mi mówili w szpitalu że pewnie wszystkie czynności jak na wiek po urodzeniu będzie robił później niż dzieci w tym samym wieku tyle że donoszone 🤨 Wczoraj byliśmy u Pani Neurolog i powiedziała że jak na 6tyg 3dni rozwija się jak 5-6tygodniowy dzieciaczek i nadgania szybko-z czego bardzo się cieszę, po prostu nie wiem czemu w szpitalu tak mówili 😞
Na chwilę obecną waży już 3600kg.

Sorki że w temat się wcięłam, ale nasz jeszcze nie ruszył bo nie wszystkie się rozpakowały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 😉 u nas kolejna nocka super mala zasnale przed 12 w nocy I wstala o 7,20 na cyca. W sumie Fajnie ze tak mi nocki przesypia no w dzien to co 2/3 godziny, ale tak jak was czytam ze te wasze dzieciaczki budza sie caly czas co 2/3 godz, dzien i noc to martwie sie ze z ta Moja cos noe tak jest 😞 jutro idziemy na wazenie i miezenie 🙂

Ania Tosia sliczne dzieciaczki buziaki od cioci.

Ja przez to moje przeziebienie niemam pokarmu (chyba) rano wstalam a cycki jak flaki a tak to zawsze rano twarde ze dotkac sie niemoglam, mala troche pociagla i poszla spac.


Wizyte kontrolna po pologu mam w przyszly piatek


Dziewczyny a jak tam wasza waga po porodzie mi zostalo 2 kg do zgubienia tylko za nic niemoge dopiac spodni w pasie brakuje mi tak okolo 5 cm. I zastanawiam sie czy jesZcze kiedys wejde w stare spodnie czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosi jest z Zojeczką w szpitalu/albo już wyszła? 🙂 Na pewno na dniach zawita 🙂 Buziaki dla Twojego wcześniaczka 😘
Agatka, ja bym sobie dała ręcę i nogi obciąć za przespaną noc. Jeszcze możesz sobie sama z ukochanym w sypialni i tylko nianię włączysz 😁 Sama radość. U mnie to nad uchem było łeeeee ehe ehe łeee co godzinę, liczyłam że padnie po takim maratonie, a on wstał w najlepsze 4 30 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...