Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ależ zamieszanie wpprowadzilam ☺️
Ja za tydzień spróbuje dać marchewke a potem jarzynowa. A będę gotowala zupy-pomidorowa, jarzynowa i rosół i będę mrozila w takich plastikowych pojemnikach. 🙂
Najważniejsze by dziecko było zdrowe i przybieralo. Podobno po czwartym miesiacu może tylko 270gr na miesiac przybierać. Więc nie ma co się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

U nas dziś pięknie ale zimno tylko 2stopnie, spacerek 1,5h. Zojka już w wózku ma najwyżej oparcie i się rozgląda więc spacery to przeważnie przyjemność.

My już od tyg jemy zupki ale dopiero od dziś zaczynam codziennie podawać. Do tej pory dawałam 1/3 słoiczka dwa dni pod rząd potem przerwa 1-2 dni.

Tośka ale Ty masz pamięć w szoku jestem 🤪 Zojka w dwa miesiące podwoiła wagę ur ale nie miała dużo do podwojenia 🙂

Ilka ale Cię mąż w zrobił 🙂 fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania trzymam mocno kciuki za siostrę, konicznie daj znać.

Najlepszego dla Jaśka, Jaśka i Filipka 🙂

My na pneumo szczepiliśmy bo mamy jako obowiązkowe tak jak wszystkie wcześniaki, a na rota nie możemy bo żywe mamy odsunięte o rok. Ja się zastanawiam jeszcze nad meningokokami, bo ostatnio widziałam w DDTVN o dziewczynce, która w 5tym mcu życia zachorowała na sepsę meningokokową i musieli jej amputować rączki i nóżki.

Nie wiem co jeszcze miałam napisać... Aha a co z Ulą wiecie??

Ja świąt się nie mogę doczekać bo mój brat z rodziną przyleci i u moich rodziców będą pierwsze święta z dwójką wnuków, więc będzie bardzo wesoło i rodzinnie. A co do choinki to u nas zawsze była żywa, a jak po ślubie powiedziałam, że chciałabym sztuczną bo mniej sprzątania to mi powiedział, że dopóki on jest w tej rodzinie to sztucznej choinki nie będzie 🙂 A w sumie też wolę naturalną i pachnącą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
u nas dzis nawet słonko było wiec szkoda było nie wyjsc..
My nie planujemy choinki bo jedziemy do moich rodziców na swieta.
Jesli chodzi o rozszerzanie diety to mi pediatra kazał w 5tym miesiacu, ze moze byc na poczatku.
ja na pocztek słoiczki bo nie bedzie mi sie chciało gotowac dla -3 łyzeczek dziennie, no i nie mam za bardzo dostepu do ekologicznych marchewek i warzyw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
tak unas katarek nadal jest 😞 ale jakby mniej. tylko nie moge patrzec jak moj Maluszek tak placze przy sciaganiu- masakra i dlaczego aj mu musze to robic!!! katastrofa oby to juz byl koniec kataru, ale na domiar zlego maly mi pokaszluje i nie wiem czy przez to ze mu katarek scieka na gardelko czy to normalny kaszel 😞 oj Boziu zeby mu juz przeszlo!!!

Tosia buziolki dla Jasia :*:*:* na 3 mies. usciskaj go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam kobitki ale nasmarowałyście 🤪

Ania wierzę że u siostry wszystko OK!!!

Buzialki dla filipka i Jasia2!!! ale ten czas zaiwania 🤪 masakra dopiero co z brzuchem latałyśmy a teraz o zupach piszemy...

Ilka ja słyszałam że na 6msc ma podwoić wagę więc już w ogóle... ☺️ można ogłupieć... ja słoczki podam dopiero po skończonym 4 msc czyli od 5 😜

Tosia a nie mslisz że jasiu za niedługo polubi gondole? zresztą wiem jak łatwo się mówi komuś kto ie widział co się dziej... to tak jak u mnie ubieranie czapki kai... tak tego nie nawidzi ze masakra a pieluchę na głowie uwielbia 🤨 😁

Tosia yuśmiałam się tak samo ten hicior http://www.youtube.com/watch?v=JNNJKmVkMlE

Ilka ojciec cham ale też się uśmiałam 😁 😁 😁

Byliśmy w reali i kupiłam pampki premiumy za 35 zł bo miałam jeszcze 12% zniżki 😁 🙃 i ogólnie zamiast wydać 311zł wydałam 276 🙂

Tosia 4 🤪 pampki 🤪 moje szwagierki crka je nosi która ma 21 msc 😮 🙂

ja ostatnio mam fazę na chrupki kukurydziane i wcinam taki metrowy wór codziennie 😜 🙂

Kinia a omyśl ze jutro ma padać deszcz ze sniegiem 🤪 🥴 chyba nasze dzieci będą musiały przejść w 2kombieznach zimowych 62-68 i 68-74 skoro zima do nas już wita 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaś podziekował wszystkim ciociuniom i dał oklaski 🙂
Kasiala, nie śmiej się z 4 pampków hahahah ☺️ One są 7-18kg więc w tych polata dłuuuuuuugo. 🙂 No co ja miałam zrobić biedna nieszczęśliwa kiedy codziennie była pralka prania, bo kupa wychodziła z każdej strony 😁 Nawet taki mały ''pas startowy'' też był na plecach 😁 Ale w Premiumach 3 jest git, chyba dlatego, że są wyższe 🙂
Monia, wysyłam całuski w mały katarkowy nosek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia napisał(a):
Kasiala, nie śmiej się z 4 pampków hahahah ☺️ One są 7-18kg więc w tych polata dłuuuuuuugo. 🙂 No co ja miałam zrobić biedna nieszczęśliwa kiedy codziennie była pralka prania, bo kupa wychodziła z każdej strony 😁 Nawet taki mały ''pas startowy'' też był na plecach 😁
nie śmiejesię broń bże ale w szku jestem 🤪 🙂 a fakt premiumy jakieś w ogóle większe od activ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
my juz w domku i nawet juz troche was poczytałam. Małego kupka pieknie sie ustabilizowała, no robi takie jakby co sie niedawno urodził, juz zapomniałam ze to własnie tak ma kupa wyglądać. Wyniki ma ok. mamy zalecenie na testy prowokacyjne z mlekiem za miesiąc i wtedy to mleko będzie refundowane, narazie pełnopłatne. a i miał jeszcze robione testy skórne na inne produkty i nic nie wyszło. Wszakże nie były one kompletne, bo jeszcze powinien taki plaster przez dwa dni na plecach nosić, ale już nas nie chceili męczyć, jakby wyszła jakaś allergia podczas rozszerzania diety to pewnie wtedy zrobią jeszcze raz.
A poza tym to mały szczęśliwy, tylko jadł, spał i się usmiechał, no cudo aniołeczek normalnie. Leżałam z kobitką z 6 tyg córka, no juz zapomniałam jaki to meksyk 😜 co chwilę bidulka płakała i na rączki, na szczęście w nocy mamie ładnie śpi, bo sama musi ją budzić raz na jedzenie, no ale w dzień to po 10 min śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do podwajania wagi, to wedłu moich obliczeń koło 5 miesiąca, bo właśnie lekarki na oddziale mówiły, ze to się liczy na krzyż: po 700 gram przez 5 miesięcy, a potem 500 gram przez 7 miesięcy- taki powinien być przyrost roczny. Wieć tak średnio 3,5 kg na 5 mies
także Kamilka ma czas. a mój Antoś już 6130, a we wtorek 5950, no tak ale jak tylko leżał i jadł 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i widze że dzieciaczki inne też takie wiercipięty jak jedzą 🙂 mój to potrafi nieraz ze dwa razy sie wokół własnej osi obrucić 😜 albo łapie zawiechy, butla w buzi i ciumka tylko, a paczy na coś albo na kogoś 😜 i w ogóle zakładanie czegokolwiek przez głowę to od niedawna jakiś koszmar, no za cholerę na spokojnie nie da się ubrac, a było zawze normalnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula super ze juz jestescie w domu i z Jasiem lepiej bo sie martwilysmy o was 🙂 🙂duza buzka dla dzielnego Antosia.
Filipek dziekuje ciociom i przesyla buziaczki, moj anioplek juz spi nie moge sie na niego napatrzyc i uwierzyc ze juz jest ze mna 3 mieciace
Monika mam nadzieje ze u Oliwerka tylko na katarku sie skonczy i nic wiecej sie z tego nie rozwinie.
Tosia pampki 4 to zeczywiscie Jasiu musi niezle kupki strzelac choc nasze tez zazwyczaj na pleckach sie koncza 😁 😁 😁 😁 😁
Ania jak tam wyniki siostry, a waga kamilki sie nie przejmuj...juz od malego poprostu przestrzega diety 🙂wazne ze zdrowa i rozwija sie prawidlowo
cos mialam jeszcze pisac i zapomnialam...po calym dniu z dzieckem nie sposob spamietac co skrobalyscie 😲 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej śpicie? 🙂 bo my nie 🙂 no ja to już bym mogła, ale Kamilka ucięła sobie drzemkę po drugim już karmieniu od kąpania a teraz leży na macie i bawi się z tatusiem, tylko coś ten tatuś przysypia i zaczyna chrapac koło dziecka 😁 Nie no on naprawdę usnął 😁
W sumie to też kiedyś spałam na podłodze a mała na macie leżała 😁

Siostra wyniki już ma tylko że na telefon nie powiedzą, a nie zdążyłaby dojechac do szpitala po nie bo to nie u nas w mieście, tak więc musi czekac do poniedziałku 😞

Biorę małą do karmienia, może uśnie to ja też się już położę
Udanego rodzinnego wekendu życzę i kolorowych 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...