Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
rosi007 napisał(a):
Ilka nie pamiętam, chyba jako gdzieś z 4-5 słoiczek..może później


Dzięki, tak Cię pytam, bo ja podałam dzisiaj Jasiowi starte jabłuszko (tak 4-5 łyzeczek) i balam się ze może za wcześnie, bo nie czytałam w sumie od kiedy można. Ale tak mu posmakowało że chciał jeszcze, tak kręcił dziobem i szukał dookoła 😁 😁

Ale i tak pomimo tych marchewek, ziemnkaczków itd. cyc górą 😁 Bałam sie ze może laktacja mi się zaburzy, ale nic z tych rzeczy 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ilka u nas zasypianie też koszmar 😞
u nas jest tak że jak widzę że Kornelia jest śpiąca to daje jej cumla i dawniej possała possała i zasypiała a teraz possie i zaczyna płakać więc biorę ją na ręce i nie ma znaczenia czy z nią chodzę czy siedzę czy kołyszę czy śpiewam, tańcze, grzechoce, klaszcze uszami po prostu zawsze jest ryk w niebogłosy przez ok 5- 20 min zanim zaśnie... ona jest cała upocona i mokra i ja też.. więc od paru dni zaczęłam stosować metodę że jej nie usypiam tzn jak widzę że jest zmęczona, pociera oczka itp to kontynuuję zabawę mając nadzieję że jak sie tak mega zmęczy to jakoś lepiej zaśnie.. skutek jest taki że Kornelia nie sypia w ogóle w czasie dnia..
jedyne normalne jej zasypianie to to nocne i nie potrafię tego wytłumaczyć- po prostu koło 21.30 ją karmię a jak skończe to odkładam do łóżeczka, daje cumla i ona zasypia bez żadnego problemu, budzi sie dopiero rano.. 😮

aha i nie jest to spowodowane tym że jest umęczona po całym dniu niespania bo jak mi spała w ciągu dnia to też to zasypianie nocne miała bezproblemowe.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to u nas na szczęście takiego problemu nie ma. Zojka zasypia o 9.00 na 0,5-1,5 h po karmieniu potem o 12.00 na spacerze na 30-40min i o 15 znowu po karmieniu na 30-40min. Po spacerku ok13-13.30 je deserek a o 16.30 obiadek. Także u na rytm dnia już pięknie ustalony 🙂
Jeśli chodzi o nocne spanie to często zasypia przy piersi a jak nie to ją po prostu kładę do łóżeczka i za ok 5-10 min zasypia. W nocy za to budzi się o najprzeróżniejszych porach.

karola to Ty pisałaś o pobudkach z płaczem?? Hmm..nie jestem pewna, w każdym bądz razie Zojka też mi tak się budziła z okropnym krzykiem zawsze w dzień i odkryłam, że muszę ją kłaść zawsze w jedno miejsce. Wybrałam łóżeczko i po kilku dniach się przyzwyczaiła i już się budzi tak spokojnie, że często przez przypadek zauważam, że nie śpi tylko się rozgląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ilka u nas też cyc rządzi 😁 Ale uadło mi się zastąpić poiłek cyckowy deserkiem. Po obiadku jej daje bo jest dość gęsty i chcę żeby się napiła, ale za kilka tyg zacznę jej dawać do popicia wodę na łyżeczce, oczywiście tylko do obiadku, żeby się nie zapychała. 🙂

My z nowości dziś drugi raz miałyśmy mięsko 🙂 kurczaczek się przyjął. Z owoców to na
razie były jabłuszka, jagody i dziś był banan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej amoj Oli marudny dzis bez spacerku bo padalo ciagle i zimno 😞

odkryl nowe dzwieki 😁 robi jakies brrr usteczkami i slinke wypiszcza hehe i p[iszczy normalnie 😁

dzien zlecial nam spokojnie w dzien mi roznie spi zalezy jak wstanie ale jakies 3/ 4 drzemki miewa jedna jest na pewno kolo 12/13 czasami 14 a wieczorkiem zasypia czsamina cycu czasami w lozeczku bez pomocy i wnocy tez gasze swiatelko ispi. ciekawa jestem ktorej sie obudzi dzis bo nie zjadl za duzo nie chcial i usnal juz przed 20 wiec pewnie bedzie pobudka w nocy.

jutro ide do laryngologa zobacze co mi powie czy to wiotkosc krtani a jesli tak to co robic z tym itp.
a moj Oli tez sie tak z krzykiem budzil i czasami tez tak ma ze placze w dzien jksi budzi i ciezko go uspokoic nawet smoczek nie pomaga 😞 a czasami sie budzi z zalosnym placzem jak nie wiem lzy jak grochy leca i tez nei znamy powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

My jeszcze nie rozszerzałyśmy diety 🙂 na szczepieniu zapytam lekarki co i jak

Dziecyzny z moją Kajcią też ostatnio usypianie nie po drodze... strasznie płacze mimo ze spiąca na maxa oczka zaciera zasypia na siedząco al ejak ją przebiorę i chcę do łóżeczka czy nawet na rękach to krzyki w niebogłosy... 😞

właśnie coś się wierci w łóżeckzu ehhh... idę luknąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas może być awantura a przy Twinkle, twinkle jest cisza i wielkie oczyska wpatrzone w monitor dopóki sówka nie pomacha na dobranoc potem awantury ciąg dalszy 🙂

Ja już nie mogę nic Zojce upować bo auentycznie nie będę miała gdzie mieszkać 🙂 ostatnio jej kupiłam super sukienusie jeansową w h&m ikrólika przytulankę i mówiłam Wam, że na smyk.pl są super przeceny i już wystarczy.

Zaczęłam już dziś pakowanie trochę i się wkurzam, bo jaka to polityka, że niemowlakom nie przysługuje bagaż podręczny przecież one mają więcej rzeczy do zabrania niż dorośli! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a moj u rodzicow naprawia auto i taka jestem wsciekla bo od 14 go nie ma i nawet nie mam sie jak wykapac kojarzycie??!! masakra jakas!!!iede choc zeby umyje.
a jeszce sie wkurzylam na niego bo dzw i pytamczy bedzie na kaiel on nie wiec spoko i cos jeszce mowil a ja nie slyszalam bo przerywalo i mowie co nie slysze cie? a on na to : nie dzyj sie ja cie slysze!! - taki wkurzony , wiec sie rozlaczylam OOO! takim tonem to do kumpli a nie do zony!!

potem dzwonil aja go rozlaczylam nie chce mi sie z nim gadac!! wiesniak jeden!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 🙂
Witam Kaje w drugim kwartale 😘 wszystkiego najlepszego
Tosia, ja coś mało ogarniam 😮 😜, ale najważniejsze żeby decyzje były dobre dla ciebie i Jasia i o to dbaj, reszta jest nie ważna 😘
Ania, jak tam?? 😘
Mi Antos raz sie tak wybudził z płaczem, pisałam,że aż mi serce chciało wyskoczyć z piersi, nie wiedziałam , co się dzieje, ale się to nie powtórzyło.
I z Antka to raczej spioch jest, wstaje na jedzenie przed 6, spimy jeszcze do 7, 7.30. potem się bawi max do 9, 9.30, pada jak kawka i śpi z przerwą na ubranie na spacer, na spacerze śpi ciurkiem, i tak do 15 do jedzenia, potem się bawi i robi drzemkę ok. 1 godz. I po kapaniu od 20 już śpi. a dziś to w ogóle to spał z przerwami na jedzenie i ranną zabawę do 18. Ale mnie też coś złamało, chyba cisnienie niskie. I zasypia sam w łóżeczku, chwile pogada, pośpiewam mu, albo trzyma mnie za rękę i zasypia. A w dzień jak widzę że śpiący, bo zaraz głowe układa na lewa stronę i tak smiesznie nogami wali o podłoże, to wiem że juz moc traci 😁 to do łóżeczka go odkładam bo tam lepiej śpi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...