Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
he j hej moj maluch spi od 19.30 😁 padl normalnie jak kawka 😁
ciekwe do ktorej pospi dzis.
ja sie jeszcze musze wykapac i zjesc kolacje jakas. a ja mam dziewczynyjuz 1,5 kg mniej niz przed ciaza 🤪 🤪 50,5 kg a w bioderkach tak jak bylo 90cm nic szerzej hmmm sama sie dziwie.ale i ciesze 🙂
dzis tatus wzial synk a na spacer ja mialam wychodne 1,5 godz,a wczesniej z maluchem zalatwailam sprawy w miescie. jutro jak tylko bedzi epogoda planujemy z Olim dluugasny spacerek .
narazie sie zegnam bo w sumie nie wiem czy zagladne pozniej jak cos todo jutra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej wieczorkiem 🙂
mam nerwa bo mój mały ma jednak skazę białkową, od dłuższego czasu miał na buzi krostki takie szorstkie, ale lekarka twierdziła że póki nie ma objawów z układu pokarmowego to nic z tym nie robimy, a we wtorek nagle wysypało go na całym brzuszku, pleckach, w zgięciu łokci zaczął mieć 😞 całe ciałko czerwone jak poparzony i kupki zaczął robić co karmienie. poszłam do niej, i znowu kazała czekać, dała krople antyuczuleniowe i jak kupy się nie unormują to am przyjść za tydzień. ale nie mam zamiaru czekać bo dziś kupki juz wodniste się zrobiły 😞 co za baba, mówiłam jej że ja miałam skazę, a w takim przypadku to jest 60% że mały też będzie miał, nie wiem na co ona czeka, że nagle przejdzie? przecież on nic innego nie je tylko mleko, a płyny i proszki cały czas te same mam 😞,... może sama kupie w aptece to pepti 🤢, juz nie wiem co robić, żeby nie dostał biegunki tylko a tu weekend idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u mnie tez płaskodupie sie pojawiło 😉 i jeszcze jakieś takie obwisłe haha, dobrze że mąż okulary silne nosi 😜, a chuda już jestem niesamowicie, jakos nie mam czasu jeść ani lepiej gotować, choć mały w ogóle nie absorbujący, no ale jakoś i tak czasu brak, ale brzuch i tak duży, a im chudsza jestem tyn on większy się wydaje 😠
aż tęskni się do ciąży kiedy tak człowiek miał zajawkę żeby sobie coś ekstra ugotować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co, chyba coraz mniej postów piszemy, ale wchodziłam na inne miesiące, to dziewczyny w ogóle nie piszą, lipcówki cały czas najaktywniejsze są 😉
a Antoś już łapki wyciąga do zabawek, grzechotek, i co przyciągnie do siebie ( bo chwytem to jeszcze ciężko nazwać) to do buzi 😜 a najpocieszniejszy jest jak na macie leży, próbuje złapac zabawkę ze stojaczka ( bo stawiam taki na 4 nogach i tam wisi lusterko, bączek, grzechotka, a po bokach sie kółka kręcą i wiatraczek, fajniejsze niż te na pałąkach do maty), to prubuje złapać, mysli że w łapce ma i do buzi rąsia 😜 😜 i tak w kółko haha, i patrzy się patrzy na środkową zabawkę, skupia wzrok, i pac zabawkę obok, no taki pocieszny jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula twoj juz zabawki lapie ale fajnie moj to czasami trcnie cos przez przypadek ale nic konkretnei a na maice moje dziekco sie nudzi ostatnio odkryl o rece mamy i reszty domu i co lezy w wozku i nagle rywka i plac z bo na rece chce bo juz mu nudno hm,m dobry jest a jak byl mlodszy to spal w kojcu a tera jak go tam poloze to placvz o tak mu sie poprzestawialo
na brzuszku niecierpi lezec i ta glowke sreddnio dzwiga.

Ula a moj tez ma takie krosteczki dziwne na buzce ju dlugo i na brodce ale mama moja mowi ze to przez to ze sie slini tzn wklada raczki do buzi nawet cale palce i slina leci

marti mnie to ze jeszcze nie trzyma glowki wysoko podnosi ale tak o.
no i nie jest cierpliwy zeby sie bawic na lezaczku lub tej macie nie wiem moze go juz czytac powinnam zaczac uczyc hhaha albo liczyc skoro zabawki nudne 😁 lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co nie szukam sobie chorob ale ostatni o kreci mi sie w glowie i tak chudne szybko i pomyslalam moze to anemia ??? hmm jak powiem Mto mnie wysmieje ze szukam dziury w calym. a i wlosy mi chyba leca...chyba bo moj maluch jak jest na rekach do odbicia to wyrywa mi z jednej str wlosy hehe 😁 (b o z drugij sa krotkie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te krostki to na buzi ma takie szorstkie, no i miał często na szyjce i pleckach z tyłu, one tak się zlewają i skóra się luszczy, a za uszkami pęka, a jak ma pojedyncze krostki to sie nie przejmuj

widocznie go interesuje wszystko w kło, a perspektywa inna i fajniej na rękach, mój na szczęście ma odwidziane na odwrót 😜, teraz spanie z mamą w łóżku jest be bo nudy i w dzień to tylko w łóżeczku albo na macie poleży, bo go strasznie karuzela i zabawki interesują, tak że mam luz, a wieczorem jedynie pomarudzi troche bo mu sie spać chce i jak do 19 nie wykapiemy to juz nie ma szans na to, ledwo daje się przebrać i tylko główkę odwraca żeby oczy schowac i nakrywa sie swoim kocykiem, a w dzień, jak widzę że się troche zmęczył to przykrywam go kocykiem a on chyc go w łapki od środka( wygląda jak nietoperz 😜) i blisko buzi! jak poczuje go tylko na policzku to jakby mu baterie wyjąć, 10 sekund i śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala link o który prosiłaś http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23873062

Tosia ale laska z Ciebie! Super wyglądasz! Kasia fajowy spacerek miałyście 🙂

Ula ja się właśnie martwię, bo Zojka jeszcze rączek nie odkryła 😞 tylko pakuje je do buźki i grzechotkę łapie i też celuje to w oko to do buźki 🙂 i ostatnio zaczęła splatać paluszki ale jeszcze ich nie ogląda i się martwię 😞

A na płaskodupie też cierpię ale to zawsze miałam 😞 a waga nadal 2+ ale poszłam za przykładem Tosi i przymierzyłam najobciślejsze jeansy roz. S i się okazało, że jakimś cudem w nie weszłam 🤪 oczywiście jestem przeszczęśliwa 🙂 jeszcze tylko ten brzuch doprowadzić do porządku bo jak tylko coś zjem większego to mi wyskakuje, ale robię brzuszki od trzech dni. Tośka a jak Twój Weider?

Monika zazdroszczę wagi 🙂

Hmm....coś jeszcze miałam pisać ale już nie pamiętam:/

A nie pisałam Wam ale już w szpitalu z Zojką wyskoczył mi węzeł chłonny i już go mam tak 1,5m-ca i dziś poszłam do lekarza ta mi skierowanie do szpitala daje 😮 i zaleca biopsje także jeszcze takie dziadostwo się przyplątało.

Dobra idę się kąpać i spać bo jutro do Olsztyna jedziemy a ja rano na badania, pakowanie i spacer w międzyczasie by się przydał, szalony dzień się zapowiada. Ale się napisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
własnie tak myslę, że chyba nigdy nie musiałam, go usypiać, tylko jak miał te bóle brzuszka tak pod koniec 1 miesiąca, to często go tuliłam
ale teraz tak myśle że to nawet mmogły nie być bóle, tylko głodny był np. bo to na początku nie wiadomo co dziecku jest, a jak on na butli jest od początku, to ja mu nie dawałam tak często jeść, jak na rządanie cycem, i może on po prostu jeść wołał, bo kolki, z tego co słyszę to taki długi i silny płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rosi007 napisał(a):
Kasiala link o który prosiłaś http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23873062


Ula ja się właśnie martwię, bo Zojka jeszcze rączek nie odkryła 😞 tylko pakuje je do buźki i grzechotkę łapie i też celuje to w oko to do buźki 🙂 i ostatnio zaczęła splatać paluszki ale jeszcze ich nie ogląda i się martwię 😞

rosi no co ty, no to własnie odkryła łapki, i jak splata je na osi ciała to przecież wszystko dobrze jest, ona musi widziec rączkę, żeby ja do buzi włozyc albo trącić grzechotkę, albo przyciągnąć do buzi, bo tu koordynacja wzrokowo- ruchowo działa, a jakby nie widziała, to by celowo nie wyciągała do czegos rączki

a na ręce jeszcze bardziej w przestrzeń , wyżej, tak, że przed oczka to ma czas
poza tym widze ze dzieci różne funkcje w różnym czasie mają, mój za to niechętnie do siadu, i jeszcze głowa mu opada jak go podciągam, po prostu inną umiejętność najpierw wyćwiczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula no niby tak, ale chodzi mi o to że jeszcze ich oczy nie odkryły, wiesz nie ogląda nich w sumie to ani razu nie widziałam, żeby spojrzałą na dłoń. A grzechotkę trzyma jak jej włożę do rączki i mam wrażenie, że tak mimowolnie do buźki ją pakuje. Dopiero ze trzy razy widziałam jak próbowała wyciągnąć rączkę do czegoś co ją zainteresowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rosi007 napisał(a):
Ula no niby tak, ale chodzi mi o to że jeszcze ich oczy nie odkryły, wiesz nie ogląda nich w sumie to ani razu nie widziałam, żeby spojrzałą na dłoń. A grzechotkę trzyma jak jej włożę do rączki i mam wrażenie, że tak mimowolnie do buźki ją pakuje. Dopiero ze trzy razy widziałam jak próbowała wyciągnąć rączkę do czegoś co ją zainteresowało.

no a jak ma rączki na piersiach splecione, i wkłada do buzi to nie spuszcza wzroku i nie patrzy na paluszki? musisz się przypatrzec dobrze, Antos tez nie patrzy jeszcze w taki sposób jakby to był 7 cud swiata 🙂 mała mojej koleżanki wczoraj skończyła pół roku i u niej to dopiero widać, że liczy paluszki i kręci żaróweczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia oj coś wiem o karmieniu na chodzonego 😮 plus do tego oczywiście podskoki, śpiewanie i prawie klaskanie uszami 😁 Kornelia miała taki etap jak nabiał jadłam to była strasznie głodna i chciała jeść ale z drugiej strony bolał ją brzuszek i jeść nie mogła i tylko taka metoda działała żeby zjadła cokolwiek a i tak skończyło sie tak że przestała przybierać i wpadła w anemię.. 🤢
na szczęście wychodzimy na prostą a i za Jasia trzymam kciuki żeby zaczął ładnie jeść- na siedzonego 😁 😁

Ania oj ci faceci jakoś czasami to zero myślenia 😠 mój dziś rano zaczął jakiś alarm ustawiać w budziku i pipka piiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiii aż Mała zaczęła stękać no myślałam że go trzasnę 😠 niby była już 6 ale Kornelia śpi zazwyczaj do 7-8 a godzinka snu piechotą nie chodzi 😁 na szczęście sie nie obudziła 🙂

ok ja zmykam na ostatnie dziś mam nadzieje karmionko a później Mała do łóżeczka a Mamusia w końcu książe poczyta bo cały dzień nie miała czasu 😁

dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Obiecane zdjęcia ze chrztu 🙂
z mamusią 🙂
[IMG]http://i49.tinypic.com/5yhjk2.jpg[/IMG]

z mamusią chrzestną (siostra moja te buciki zrobiła mi koleżanka na szydełku 😎 )
[IMG]http://i50.tinypic.com/xp81s8.jpg[/IMG]

z rodzicami
[IMG]http://i45.tinypic.com/14nk67m.jpg[/IMG]

z rodzicami i rodzicami chrzestnymi
[IMG]http://i48.tinypic.com/qsnw3c.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale mieliście sliczną pogodę, ja w grudniu chrzczę
a mamusia i malutka śliczne, ładny ten jasny niebieski, zawsze unikałam, ale z beżem super, musze pomysleć co ja założę, chciałam kupić sobie marynarkę ciemno niebieską, granat ale nie za ciemny, no i własnie chyba jakąś koszulę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie, u nas od rana piękne słonko,
jak mała wstanie to zmykamy na spacerek 🙂
Byłyśmy dzisiaj na bioderkach i na usg wszystko w porządku ale napięcie jeszcze jest i mam małej uszyc majciochy z tetry i zakładac na noc i na 2 godziny w dzień jak śpi 🙂 (tylko że ona nie śpi 😁).
No i mam jej nie zakładac body bo krępuje ruchy, tylko koszulki. No ale jak założę za duże body to nie będzie krępowac, chyba tak mi się wydaje + luźno pieluchę zakładac, już widzę te kupy na plecach 😁
Za 6 tygodni kontrola. A mała od powrotu śpi w foteliku, nawet jej nie wyjmowałam.
Zjadłam śniadanko i zaraz kawkę wypiję.
Wczoraj moje dziecko usnęło o 1.30 😮 a tak to tylko jadła i drzemki ucinała sobie po kilka minut. Wstała o 5.30 nakarmiłam ją i położyłam się jeszcze na pół godzinki, wstaję do kąpieli a moje dziecko już nie śpi 😮
No to teraz odsypia nockę 🙂 tylko ja nie odsypiam, bo jest co robic w domku 🙂

Kasiala do znajomych mnie proszę przyjąc 😁 Dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😘
Ale mieliśmy nockę 🤪 🤪 🤪 Jaś usnął o 21, ja obudziłam się o 4 i tak patrzę czy on na pewno śpi. W końcu postanowił wstać o 5 🤪 pierwszy raz spał ciągiem 8 godzin 🤪 zatankował i wstal dopiero o 8 🤪 tak więc jestem przeszczęśliwa.
Rosi, mój Weider stoi w miejscu 😁 udanego wyjazdu 😘
Kasiala laseczko 🙂 Kaja jest identyczna jak mamusia 🙂
Ania, brawa dla Kamilki za grzeczność i spanie w foteliku 🤪 a może lepiej zakładać pajacyki? ja Jasiulowi ostatnio kupiłam w h&m ze smerfami, super wybór mają 🙂 bo nie wyobrażam go sobie w samej koszulce 😮 miałby gołe plecy 😁

u nas zimnica 🤨 wyszłam rozwiesić pranie i myślałam, że zamarznę, ciekawe kiedy mi wyschnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂 Widzę, że jest piękna kontynuacja forum z brzuszka 🙂
A tematy jak najbardziej ciekawe 🙂 Mi też od kilku dni na potęgę zaczęły wypadać włosy:/
Zresztą powiem Wam że w życiu tyle nie chorowałam co przez te trzy miesiące.. gronkowiec, angina, zapalenie pęcherza moczowego, przeziębienie, zapalenie nadgarstka i barku od noszenia małego, anemia, no i dalej nie przeszło mi to mrowienie rąk, a neurologa mam dopiero w listopadzie 🙂 Ale to wszystko nic jak patrzę na mojego małego skarbka 🙂 Też jestescie takie zakochane w swoim maleństwie? 🙂 my chrzciny robimy w nd przed wigilią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...