Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Pati tak=ja już płowa ciąży-a wymioty nie odpuszczają ;/ ale już stwierdziłam, ze mogę się męczyć z nimi nawet do końca byle tylko synuś był zdrowy.

Karolka to powodzenia na wizycie - oby nowy lekarz coś mądrego dla biednej Ulci wymyślił.

Latka buziaki dla biednego Tymka. Marcinek łączy się z nim w ząbkowym bólu. Chociaz na szczęście mi nie gorączkuje.

a ja jutro idę do lekarza sprawdzić czy te moje skrzepy się wchłonęły... trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie. Za 2,5 godziny mam wizytę u gina... Stres mnie zżera. Oby wszystko było dobrze...

Karolka trzymam kciuki za wizytę u pediatry :* Oby pomógł Uli.

Buffy współczuję Ci tych wymiotów. To ja mam o tyle lepiej że choć mnie mdli to nie przytulam sie do kibelka. No i te mdłości stopniowo mijają i nawet ten niesmak w ustach zlikwidowałam rezygnując ze słodkiego.
Buziaki dla Marcinka żeby ząbki mniej bolały :*

Latka dla Tymusia też buziaki :*

Isa :* trzymasz się jakoś? Nie daj się :*

Kasia gratuluję Oleńce postępów 🙂 Ona dużo mówi a moja w ogóle. Takie tylko "mama, tata, baba, daj, am, papa, kici". Nic słów nie łączy. Za to bawi się w alpinistkę...

Pati u nas to samo - Lusia niewiele mówi ale wszystko rozumie i bardzo się słucha 🙂 I strasznie walczy o swoje jak jej coś nie pozwalam..

Agn super, że znaleźliście kupca na mieszkanie. Masz gdzieś wystawione ogłoszenia z tym co oddajecie / sprzedajecie? Powodzenia z szukaniem mieszkania :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Nie mogę patrze jak moje dziecko cierpi 😞
Nigdy jeszcze tak nie bylo.

Jesli to zeby to ile moze tak goraczkowac dni?

Mam elek. Termometr wiec na czole a na skroni rozncica jest 1, 5st nie raz;/ w każdym bądź razie około 4h po podaniu leku juz potrzeba następny zaaplikowac
Raz z buzi nie wyjmuje nawet smoka nie zadyss tylko pcha go z boku w dziasla i gryzie i ryczy. Noc masakra. Nigdy takiej nie mialam. Jak patrze w buzie to sa mega opuchniete dziasla gora i dol. Ale nie wiem czy to na dniach sie przebije...
Na noc podalam czopka paracetamol u ale dlugo sie temp nie poprawiala nie wiem dlaczego ale odskakuje mi Tymek przy aplikacji czopka;/ syrop tez nie. Jesc nie chce na wieczór zjadl parowke a później troszke mleka. Teraz gryzie chrupki ryzowe..
Zaraz sprobuje ppdac kaszke. Z buzi sie leje ale z nosa czasami taka woda tez...
Oczy takie zaczrwienione...

Doti buffy trzymam kciuki za wizyty !! :* dajcie szybko znac

Dziekujemy z Tymkiem za wsparcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem zła.... nic się nei dowiedziałam 😞 Lekarz nie zrobił USG tylko wystawił skierowanie na badanie. Nie mam pojęcia czemu skoro ma sprzęt w gabinecie. Do tego nie wiem nawet gdzie mam iść na to badanie bo jeszcze chyba nie jest umowa z NFZ podpisana. Okropność!!!! Nie zbadał mnie nawet ginekologicznie, ale to mi akurat nie przeszkadzało. Najgorsza jest ta niepewność czy wszystko jest w porządku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

Krolka, Latka dużo dużo zdrówka dla dzieciaczków no i dużo sił dla was!!
Doti poszłaś do gin i tylko z nim gadałaś i dostałaś skierowanie na kolejne badania? nie zrobił usg i nie zbadał ginekologicznie?? to po co ta wizyta?? ;/ dziwne... chore jak dla mnie. jak sobie przypomnę jak chodziłam do swojego gin na wizytę to aż jestem w szoku że facet tak się troszczył i co wizyta byłam badana i oczywiście usg obowiązkowe. i od czasu do czasu morfologia i mocz.
a ten Twój jakiś niepoważny jest... ;/


u nas nieciekawie... szkoda gadać... z wszystkimi wokoło się kłócę. mam dość!!
albo M zjedzie albo ja do niego jadę, nie chce tak żyć! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa tylko że ja chodze na NFZ więc nawet nie oczekuję usg na każdej wizycie ale tak ważne jak genetyczne chyba powinien zrobić... Naprawdę nie chce mi się znów szukać innego lekarza i jeździć nie wiadomo gdzie 🤢 Zwłaszcza że ten nie lekceważy żadnych moich obaw i wszystko dokładnie tłumaczy... Sama już nie wiem co myśleć 😞
Sprawdził mi wyniki badań różyczki, toxo i coombsa i właściwie tyle. Zalecił TSH, FT4 (mam wrażenie guli w gardle), OWA i HBs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, a może woli, żeby zrobił Ci je specjalista od USG... ja od swojego lekarza też dostawałam skierowanie i musiałam jeździć gdzie indziej, może mają też takie procedury? fakt usg na nfz zrobiłam raz, bo "specjalista" nie raczył mi nawet powiedzieć, czy wszystko ok, no ale.. prywatnie miałam opis na dwie strony A4 😁 i płytkę z nagraniem 🙂


teraz też w zasadzie czekam na moją ginekolożkę, bo sama w sierpniu urodziła i na macierzyńskim jest... jakos bez niej do tej drugiej ciąży mi się nie spieszy 🙂 (taka tam wymówka 😉 )

ja tez nie zawsze miałam badanie ginekologiczne... jeśli wszystko było ok, żadnych dolegliwości, to było mi to na rękę 😉

aaaaa no i znalazłam działkę marzeń 🤪 mogłabym tam zamieszkać choćby w namiocie 😜 od zaraz!! 😁 😁 😁
jeszcze tylko M musi być przekonany na 100% i będziemy kupować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja chodziłam cały czas do gina na NFZ, ani razu nie byłam prywatnie, wszystkie badania, usg itd miałam za darmo... do tego po każdej wizycie miałam zdjęcie maluszka i oczywiście pełny opis. więc nie wyobrażam sobie lepiej 😜
w sumie to ten mój lekarz jest rozchwytywany na wszystkie strony, ciężko się do niego dostać... i żeby mówić się na wizytę trzeba już zapisywać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem... no ale coś za coś.
jestem do niego przekonana i nawet kuzynka mojego M (która jest też bardzo dobra i działa podobnie jak mój gin) to mnie tak nie przekonała jak on.

uciekam, ubieram małego i wybywam z domu... trzeba jakieś zakupy zrobić i pochodzić po sklepach...

inirtam powodzenia z działką, oby M się spodobała 🙂 pochwal się jak masz oczywiście jakieś fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też mi się tak wydaje, że może woli żeby specjalista zrobił USG. W końcu stwierdzić że jest płód i że bije serce to żadna filozofia, ale porobić pomiary dokładne to już coś 😉 Poza tym on jest nowy w tym ośrodku, widać że nie do końca orientuje się jeszcze w programie komputerowym i obsłudze sparatu do USG.

Isa, Inirtam wyślijcie tych swoich ginów na kilka miesięcy do Krakowa 😜

Z Lusią chodziłam do gina który uważany był za jednego z najlepszych w Krakowie a jak dla mnie wydawał się całkiem przeciętny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
meldujemy się od moich rodzicow 🙂 Ula przebadana porzadnie, dostala antybiotyk - ciagle ma niedoleczone zapalenie górnych drog oddechowych 🤨 na dodatek oko zaczelo jej ropiec 😮 zostajemy tu do soboty, w pt idziemy jeszcze raz do tego lekarza na kontrole 🙂 już jestem spokojniejsza, bo myslalam, ze to cos gorszego się szykuje...
Sandra, czyli nasze odwiedziny w sobotę nie wypalą 🤨 🤨
A noc była koszmarna, ula ciagle się darla, zasmarkana, wsciekla, praktycznie nie spaliśmy...licze na to, ze przez te kilka dni rodzice mnie odciążą choć trochę 😉
Doti ja tez cala ciaze chodziłam na nfz i za każdym razem było badanie usg i dokładne ogledzimy faskolki, niestety zdjecie od czasu do czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szkoda Karolka... ale wazne zeby Ula doszla do siebie jak najszybciej...

Doti, nie robienie USG mnie ni dziwi, jak to ze ni badal ginekologicznieee 😮 A skierowanie na co Ci dal?? Na USG wlasnie...
Miedzy 11 a 13 powinna byc oceniona przeziernosc karkowa i obecnosc kosci nosowej i to badanie jest OBOWIAZKOWE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra dał mi skierowanie na USG dopiero jak się upomniałam że powinno być zrobione. I nie ma problemu tylko że poradnia gdzie on przyjmuje chyba nie podpisała jeszcze umowy z pracownią USG i nie wiem gdzie mam iść z tym skierowaniem.. Jestem już w 13 tygodniu i jak nie będzie terminów w tym lub następnym tyg to będę musiała isć prywatnie. A to że badanie jest obowiązkowe to ja wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozumiem, myslalam, ze on po prostu olal temat i nie widzi potrzeby tego badania...
Bys musiala podzwonic, po poradniach.. aczkolwiek oni sami powinni ci powiedziec, gdzie i do kogo masz sie udac z tym skierowaniem...
Ty u siebie chodzisz do gina, czy w Krakowie?

Szok, nieziemski dostalam rozliczenie z administracji i policzyli mi 6,3m2 na osobe za wode, tak wiec rachu ciachu szybko musze zalozyc liczniki, bo na starym mieszkaniu mielismy ustalone 10m2 na 4 osoby 🙂 i nam wystarczalo, a tu mam placic prawie 20m3 bo ryczalt...
Tylko oczywiscie zeby prosto nie bylo, musze zalozyc dwa liczniki, bo sa chyba dwa piony, a jeden z nich znajduje sie w lazience GDZIES 🙂
Wezcie mnie obudzcie, jka juz przestane ciagle placic ;///
Bo juz mi sie pieniadze niestety wyczerpaly, a tu ciagle cos na tapecie ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
On zapomniał o tym badaniu... myślałam że on to zrobi jak ma sprzęt w gabinecie... chodze w wieliczce i cholera wie z kim podpiszą umowę, bo jak sie M dowiedział pół godziny temu to mooooże w piątek będą wiedzieć cokolwiek...
A ja pójdę i zrobię rozróbę, że jak nie będzie terminów tam gdzie podpiszą umowę to mają mi zwracać kasę za badanie prywatne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!

U nas długi weekend minął spokojniutko o dziwo, synuś grzeczny był. Byliśmy u babci M. i nie mogła się nachwalić swojego prawnuka 🙂 byłam dumna!

Moje drogie poradźcie mi co mam robić... Jak powszechnie wiadomo mam dość mojej chorej teściowej, która ma w nosie mojego M. a o wnuku już nie wspomnę, widziała go na roczku, czyli 2,5mca temu i przyjechała na godzinę.
Teraz zbliżają się urodziny mojego M. i wyprawia je razem ze swoim bratem, siostra M. zaprosiła na nie moją teściową, a ja nie chce się z nią widzieć, unikam jej jak ognia... Co mam robić w tej sytuacji, bo już sama nie wiem i tracę nerwy!!!

Doti, trzymam kciuki, żeby w najbliższym czasie udało ci się to USG zrobić, bo jest mega ważne, no a jak nie dasz rady na NFZ to spróbuj prywatnie, jakoś sobie odżałujesz, a nigdy nie wiadomo co z niego wyniknie...

Agn, gratulacje "prawie" sprzedanego domku 🙂

Karolka, dużo zdrówka dla Ulci

Buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny my caly czas na wielkich obrotach. w sobote przemeblowanie naszego pokoju a wczoraj juz zrobolismy Mai pokoik 🙂 na swita bedzie juz miala swoje lozko jednoosobowe,ale czy sama w pokoju bedzie spala to jeszcze raczej nie. Dzisiaj Maja caly czas przebywa w swoim pokoiku mamy tu komputer wiec jestem przy niej takze wszystko pod kontrolą ale najwazniejsze,że sie zaklimatyzowala 🙂
Stwierdzilismy ze koniec spania w naszym łózku z mlodą wiec od soboty kladziemy ją spowrotem do lozeczkaw dzien dzisiaj w nocy spala juz do 2,ale chyba sie przestraszyla bo z rykiem ogromnym sie obudzila i potem nasza decyzja Maja śpi z nami do rana 😁
Juz coraz wiecej rozumie,je ładnie obiadki ze sloiczka,mowi duzo po swojemu zaczela fajnie tanczyc 🙂
Pozniej was poczytam bo teraz bedziemy sie bawic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja jak byłam w ciąży to badanie miałam na każdej wizycie a na USG też dostawałam skierowanie do "specjalistki" do gabinetu obok, która była tak mega beznadziejna i wkurzająca jak się spytałam czy z dzieckiem ok to mi powiedziała "ciąża pojedyncza" 😠i tyle... gdy przyszło do drugiego badania to powiedziałam wprost mojemu lekarzowi, że ja nie chcę na tą babkę źle mówić bo to jego koleżanka z pracy ale ja jestem w ciąży i mam prawo się nie denerwować i chcę zrobić badanie u niego prywatnie to stwierdził ze mam przyjść na oddział i mi zrobi w szpitalu za darmo hehe 😁 jeszcze miałam w 3D bo mają wypasiony sprzęt na oddziale. A później to już dali USG do jego gabinetu i od połowy ciąży to miałam w zasadzie co wizytę badanie 🙂

Karolka zdrówka dla Ulci 😘 tak nasze dziewczynki jeszcze trochę i też będą śmigać 🙂 ja już nie mogę się doczekać ale nie poganiam Olci bo i tak robi super postępy 🙂

A my po wizycie u neurologa. Pani powiedziała że Oli ma chodzić w normalnych sztywnych bucikach a nie na boso i że ona tak zawsze zaleca jak tylko dziecko zaczyna wstawać i chodzić więc przynajmniej rozwiała moje wątpliwości jakie buciki na zimę kupić 😜 no iże na jej oko to z 2-3 wizyty i skończymy rehabilitację a ona chce ją zobaczyć za 3 m-ce jak już sama będzie chodzić no ale ogólnie że jest ok:-) no i standardowo jak każdy kto ma do czynienia z Olą stwierdziła że jest bystra aż za bardzo jak na swój wiek 😁 Aha na koniec stwierdziła że Oli ucieka trochę oczko ale że jeszcze w tym wieku to normalne tylko mam obserwować więc coś czuję że i okulistę odwiedzimy 🤢
Dziewczyny i tu moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie takich normalnych butów na zimę? Jakie możecie mi polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehh...
Później Was nadrobie bo tylko na szybko przeczytalam


Kurcze powiedzcie mi ile jesli juz przez zeby moze występowac goraczka ktora wczoraj pokazywala nawet ponad 39st tylko nie wiem na ile on jest miarodajny

Noc masakra. Ale nie podawalam juz nic jak o 21 czopek. Ale rano dalam mu nurofen i dopiero teraz o 16 paracetamol. Juz myslalam ze będzie ok mimo wielkiego marudzenia to myslalam ze z goraczkowaniem skończony 😞 😞

No i juz szukam i szukam czy to zeby . W ogóle nie chce nic jesc ani pic. Jak pije to placze wiec moze gardlo?
Zjadl nawet sporo tylko obiadku wiec chociaż to i jakos staram picie w niego lac daje mu rozne rurki do picia jakos choc trochę sie napije.

Jak juz się tak wpatruje to na stopkach przygaszone kropki rano zobaczylam a popołudniu na brzuszku ale moze to z goraczki takie objawy:/ 🤢 bo trzydniowke juz dawno przechodził. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...