Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry. 🙂) my pospalysmy sobie do 8.30 🙂 pozniej tradycyjne tuli-tuli 🙂 nie wiem czemu ale tak sie przyzwyczaila . Jak byla noworodkiem to kladlam ja sobie na brzuchu i glowe miala na piersiach. I tak nam zostalo. Jak gdzies rano wyhodzimy i tak sie nie poprzytulamy to jest dziwnie marudna... taki moj przytulasek kochany. W ciagu dnia nie da sie jej przytulic bo sie wyrywa... 😁 a rano moze tak lezec i 20min...

Milena ostatnio bardzo polubila "misia lubisia" l. Lekarka powiedziala ze dawac jej bo ona i tak prawie nic nie je...:/ juz nie wiem jak mam jej przemowic bo rozumku 😞 jak czytam wagi waszych maluchow to jestem w szoku. Moja Milcia to jakos 7 kg nie potrafi przeskoczyc. Ostatnio wazyla 6.9kg no to moze teraz juz te 7 kg ma...i dlatego mamy problem w fotelikiem bo jedziemy nad morze a ta sie drze jak ma dluzej lezec trzymana sila :/ bedziemy musieli pomyslec nad 0-25kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Co napiszę to zanim skończę już nieaktualne 🤢
Coś się zorganizować ostatni nie mogę 🤔

Doti a co to za kubeczek? Moja Majka ostatnio tylko obiad zje z łyżeczki no i deserek a reszta musi być z butli, bo wypluwa 🤢 Może taki kubek by jej podpasował 🤨

No i wczoraj tyle napisałam i dzisiaj kończę....

Doti torty prześliczne. Ja też lubię robić takie cuda ale odkąd urodziłam Majkę to nie mam czasu ani weny 🤔

Latka wysłałam maila 😉

A co do roczku to my też już intensywnie myślimy 🤔
Zrobimy w domu, bo mamy dużo miejsca , może na tarasie jak będzie ciepło. I tak jak Sandra zrobię też urodziny starszej (o matko, to już 16-ste)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

My nie śpimy od 6:30 jak zawsze :P . Ale nie mialam dostępu do kompa bo była Szwagierka i robiła prace na studia a Ja w między czasie zrobiłam obiad 🙂 .Byłam z Kubusiem na zakupach . I zrobiłam Małemu rosołek jeszcze tylko potem makaron ugotuje i gotowe 🙂
Właśnie jaki wy gotujecie makaron dla Dzieci ?;>

A co do roczku to zielonego pojęcia nie Mamy ale pewnie w domu albo na działce jak będzie ciepło to się zrobi grilla ciasto i się posiedzi A tak to wiadomo msza a potem zobaczymy My mieliśmy na chruście tyle bo mieliśmy dopiero o 17:00 więc obiadu nie musiałam robić 🙂 . Tylko zimną płytę i resztę robili albo Moja Mama albo Teściu potem przynieśli i po sprawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane
Mały właśnie drzemie, a ja was podczytuje. Humor mam kiepski bo od wczoraj nie odzywamy się do siebie z M. Kurde nie wiem czy to ja przegiełam wczoraj czy on. 😮
Doti piękne torty ale chyba trzeba cały dzień spędzić żeby taki zrobić. Czy dobrzę pamiętam że robiłaś kiedyś tęczowy tort? Bo ja bym chciała na roczek Krzysia zrobić tort warstwowy z biszkoptów zabarwionych różnymi odcieniami niebieskiego. I ten tort był by tylko dla niego do zdemolowania 😁

Miałam coś jeszcze pisać ale jakoś wyleciało mi z głowy. Jakoś stresuje się tą sytuacją z m i jestem taka nieobecna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milena po trawie chodzi boso. Czasami zakladam jej sandalki z miekka podeszwa ktore kupilam za 6zl w sklepie dzieciecym. 🙂) my zrobilysmy obiad dla tatusia i babeczki. 😁 torcik bede tez sama robic . Jeszcze nie wiem jaki ale jak robilam na roczek i urodziny wujka to wszyscy byly zachwyceni .

Doti kolory masy cukrowej wychodza mi tak samo intensywne jak na tych zdjeciach.. 🙂 ale na urodzinki myslalam zeby kupic bo duzo pracy z zagniataniem. :// kupowalas juz mase?

Tak ladnie slonko swieci a mi jakos ni chc sie ruszyc na dwor. 😞( Milena by mogla zrobic sobie drzemke...ale u niej to mozliwe dopiero kolo 14-15. 😞 wasze dzieci tez spia tylko raz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia padła mi w krzesełku przy obiedzie 😁

Agn kubeczek o taki: http://allegro.pl/kubek-lovi-360-mini-210ml-9-genialny-i3326834143.html Sprawdzałam i trzeba naprawdę mocno potrząsnąć żeby coś poleciało 😉

Marylu robiłam tort tęczowy ale jako jedno ciasto - wlewałam do tortownicy oddzielone porcje zabarwionego ciasta tak żeby efekt tęczy wyszedł pionowo.
Mam nadzieje że się szybko z M dogadacie :*

Pauleczka nie kupowałam jeszcze masy. Kolory pewnie zależą od barwników. Podpowiedz jakie kupujesz, bo ja mam takie w proszku i one tak średnio wychodzą... Ciasto barwią ładnie, ale masę już mniej. Choć pewnie jakym mniejsze porcje masy robiła to by wyszło lepiej 🙂 Teraz będę próbowała nowy przepis na masę z użyciem Palmy i zobaczymy jak wyjdzie. A Ty jaki masz przepis??? Mogłabyś wrzucić zdjęcia swoich tortów?
A Luśka śpi co najmniej 3 razy dziennie 😁 Po trawie jak jest słonecznie i ciepło to też chodzi boso, ale jak jest kiepska pogoda albo gdzieś idziemy i jest wystrojona to średnio mi się widzi żeby śnieżnobiałe skarpetki zaraz były czarne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Barwniki kupowalam na allegro najzwyklejsze w proszku. Dlugo trzeba ta mase zagniatac zeby sie ladnie rozprowadzily i daje ich dosc duzo. 🙂) a przepis hmmm...wpisalam w gogle masa cukrowa i pierwszy lepszy 😁 cukier puder i glukozy duzo . 🙂) a co do zdjec to nie mam chyba ze jak bede u mamy to jakies z roczku wezme 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti o dobrze napisałaś że można próbować wlać wszystkie kolory do jednej formy. może trochę się zleją ale nie będzie tyle zamieszania 🙂 testowy tort zrobię wlewając wszystkie do jendej, i zobaczę jak wygląda.
Pauleczka mój śpi dwa razy dziennie. Spał jeszcze trzeci raz ale od długie czasu nie ma tej drzemki. Więc od 14- 21 jest na nogach 😁 a to najgorszy czas marudzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłyśmy na placu zabaw z Wiki i zasuwała jak perszing.
Wszyscy się z niej śmiali bo tak pokracznie.
Bawiła się ładnie z dziećmi i nawet pierwszy raz w piaskownicy siedziała. Bawiła się wiaderkiem i łopatką .Nigdy jej nie wkładałam do środka bo bałam się ,że będzie jadła piach ,a tu niespodzianka nic nie zjadła. 😁 😁
Ani nie płakała na widok obcych 😮 dziwne dziecko nawet jednej pani dała rękę i spacerowała po placu zabaw. 😁 😁
Wiki właśnie ma drugą drzemkę i pewnie ostatnią bo dość późną.

😘 😘 😘dla Lusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Zaganiana jestem jak nie wiem co. A dziś to już wogóle wariacki dzień. Rano na szczepienia z Małą a potem pędem do pracy, a jeszcze byłam spóźniona, bo pediatra miała prawie godzinną obsuwę.
Dziś miałyśmy drugą dawkę pneumo. Natala dzielna, bo zapłakała tylko podczas wkłucia. Waży już 9 kg 🤪 A długa jest na 73 cm. Ale ta miara długości coś mi się nie zgadza, bo ubranka na 74 już są na nią za małe. Nosi już prawie wszystko na 80 cm. No i idą nam kolejne 3 zęby u góry 🤪 Ja tam szukałam białych kresek jak na dole, a pediatra pokazała mi jak ładnie już się zęby odznaczają na przodzie dziąseł 😜 Więc pewnie za chwilę wyjdą.
W poczekalni miałam ubaw z moją Bubą. Po szczepieniu posadziłam ją w wózeczku na te pół godziny odczekania. Ona bawiła się pudełkiem po szczepionce i w pewnym momencie podbiegł do niej chłopczyk, taki z 1,5 roczku. Najpierw zaczął po swojemu coś do niej mówić, potem obejrzał sobie przyczepioną lalkę do wózka. Natala cały czas bacznie go obserwowała, ale nie reagowała. A potem wyciągnął rękę do Natalki, pokazuje na pudełko i mówi "daaaaj". Natala w odpowiedzi zdzieliła go w rękę i krzyknęła coś co brzmiało jak "mmmooo brrrr" 😮 🤪 Chłopczyk chyba się obraził, odwrócił się i poleciał do babci, z która przyszedł 😁 Obie z babcią chłopca żeśmy stwierdziły, że sobie fajnie pogadali wymieniając poglądy 😁

A od paru dni mam ciśnienie na truskawki 😜 Na śniadanie truskawki, na obiad truskawki, na kolację truskawki 😁 Aż M zaczął się pukać w czoło jak wczoraj podaję mu talerz z ziemniakami i rybą a sobie miskę z truskawkami 😁

Mixi, przyszedł pchacz dla Małej, taki jak ma Wiki 🙂 Fajny jest, jestem bardzo zadowolona. Natalii też się spodobał, bo ciągle baw się albo pianinkiem albo telefonem. No i próbuje już się podciągać na nim. Na razie zablokowałam przednie kółka, bo dla niej na chodzenie jeszcze za wcześnie. Ja ostatnio chciałam swoją tez do piaskownicy posadzić, ale wciąż mam właśnie obawy, czy piasku nie będzie jadła... 🤢

Dziewczyny, jak dajecie dzieciom chlebek, to kroicie na mniejsze kawałeczki, czy dajecie całą pajdę? Bo moja dostała ostatnio trochę więcej do ręki, to całość wepchała sobie do buzi i się lekko przytkała, bo jej się wszystko do podniebienia przykleiło 😮 Musiałam jej palcem wygrzebywać... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepszego dla Laurki 😘

Deira moja Majka nie je chleba a bułeczkę, podaję jej suchą, przekrojoną na pół i sobie ją skubie.

Mixi fajnie, że Wiki potrafi ładnie się bawić w piaskownicy. Moja córcia traktuje ten obiekt jak stołówkę i jak tylko nadarzy się okazja wcina piasek 🤢

A co do bucików to pomimo, iż Majka ma ich niezliczoną ilość par to i tak biega na boso lub w skarpetkach po trawie lub tarasie. W domu też w samych skarpetach. Będzie tak długo kombinować, aż ściągnie kapcie więc przestałam jej już zakładać. Buty tylko "do miasta" 😁 A w ogóle chciałam kupić jej adidaski rozmiar 21 i nie zdążyłam 😠
http://www.zalando.pl/adidas-performance-disney-minnie-tenisowki-i-trampki-bialy-ad543a0nh-002.html

Może któraś z was wie, gdzie można jeszcze takie znależć?

Majka na drugiej drzemce, muszę ją zaraz obudzić, bo będzie mi szalała do 22 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Az 21??? Moja siostra co ma poltora roku ponad nosi 21 😁 a pediatra moeila ze ma duze stopy. Moja to jakies 17 ma. Zreszta ona jakas srednio wymiarowa. 😁 bo ma 71cm ciuchy na 74 niektore za male a na 80 o wiele zw szerokie bo to taki szczypior....jak porownywalam Milene i Julie jak miala 9miesiecy to byla duuuuzo grubsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu fajny efekt wychodzi jak lejesz po kolei kolory tęczy od najciemniejszego (fiolet) do najjaśniejszego (żółty) na środek tortownicy. Tu masz przekrój: https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/431585_433034870107213_1641367141_n.jpg tylko tu jest jeszcze ciemny biszkopt w środku.

Dziękujemy za życzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

ja dopiero teraz, zawsze jak M ma wolne, to dzień mija szybkoo, albo zakupy, albo sprzątanie, albo staramy się jakos miło spędzić czas.
Tymek dził prawie wcale nie spał wieć chwilę po 18 , po kąpieli już spał.

Tez bym chciała upiec tort dla Tymeczka, ale nigdy nie robię wypieków, więc niestety ...wole nie próbować 😜.

Doti, wszystkiego najsłodszego dla Laury 😘

Marylu, 😘 głowa do góry!

Mixi, to faktycznie niezła cena tych butków;/. ja po przecenie płaciłam 12funtów, czyli góra 60zł.

Pauleczka, mój też śpi przeważnie dwa razy, ostatnie dwa dni spał trzy razy, no ale później oczywiście szedł spać. Wole pierwszą opcję 😁

Marylu, mój jak wstaje o 14 to o 18 juz jest niezywy 😁, Krzys widzę ma moooc 😁.

Deira, ja podaję kawałek buły , albo całą i sobie Tymek gryzie, lub skubie paluszkami. Ostatnio też dawałam w kawalkach to sobie smakował , 'nabijał' na te swoje małe szpileczki jak sushi 😁

agn, może ten model buta po prostu wpisz w wyszukiwarce i pojawi się jeśli gdzieś w sklepie sie znajduje, choć pewnie już tak próbowałaś 🙂. albo na allegro. ebay moze?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam 🙂

U Mnie Kubuś Już śpi 🙂 Oj mam w końcu trochę czasu Dla Siebie Mąż w pracy więc znów wieczór samotnie ... Byli rodzice pobawili się nawet Mój Tata wziął go na spacer :P Ale nie spał wybawili go wymęczyli wykąpała go Babcia 🙂 Pojechali zrobiłam Kubusiowi butle z Mlekiem 220 ml z kaszka do picia i zjadł całą he :P . Mój Głodomorek 😁


Doti Najlepszego Dla Małej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...