Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam się 🙂

Sandra córeczki masz śliczniutkie 🙂

Latka u nas akurat roczek wypada w sobotę, więc problemu nie mamy ale za to 16-stka starszej 10 dni póżniej. Niczym się nie przejmuję i robię wspólną imprezę z tym, że młodzież będzie siedziała u Sandry w pokoju.

Ja tam bym wolała zrobić imprezkę w restauracji niż u teściowej czy w domu. Na neutralnym gruncie. Ale to już wasza decyzja. My robimy w domu, bo mamy dużo miejsca ale mimo wszystko wolałabym lokal, żeby uniknąć całego zamieszania, szykowania i skakania nad wszystkimi. Też chciałabym sobie posiedzieć i odpocząć i świętować urodziny dzieci a nie biegać z kuchni do salonu 🤢

Isa super, że Szymonek już chodzi a co do ząbków to my też mamy mało 😁 Dopiero drugi wyszedł 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka no i małe sprostowanie, starsza jednak będzie obchodzić urodziny póżniej (w dniu, kiedy je ma). Chce zaprosić więcej znajomych, niż się spodziewałam, więc przy roczku byśmy się nie pomieścili. No i po rozmowie rodzinnej stwierdziliśmy, że nie będziemy łączyć tych dwóch wydarzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się z Augustowa tym razem 😉

Sandra, nim się obejrzysz, to już nie będziesz za nią nadążać!! rośnie druga bystrzacha!! śliczne dziewczyny!! 😉

ja robię urodziny na dniu, bo akurat w sobotę wypadają... i robię u siebie jakiś poczęstunek na słodko, dużo miejsca nie mam, więc i mało ludzi będzie, sami najbliżsi i chrzestny i tyle... (w sumie 11 osób+my) raczej w formie bankietowej na stojąco, bo ani stołu ani krzeseł, nie mówiąc już o miejscu na to 😜 hehe
zastanawiam się jeszcze, może u mojej mamy zrobię... a tak, żeby tamtej zrobiło się jeszcze bardziej głupio, z resztą nie wiadomo, czy raczy ruszyć swoją szanowną 🤢

także Latka ja w tej kwestii nie pomogę, bo za nic nie zrobiłabym tego u swojej teściowej... nie dość, że by się szczyciła, to później na pewno by mi wypominała!! nie, dziękuję!! w obecnej sytuacji na pewno odpada...

a my w augustowie, bo ostatecznie zdecydowałam się z M przyjechać na te dwa tygodnie, choć nie wiem, czy nie wrócę wcześniej, bo ponoć pogoda ma się zrąbać 🤨
oczywiście dojechaliśmy nie bez przygód... starym autem, bo tamto jeszcze w warsztacie (też nas z tej Warty kiwają kurna, ale jak będzie trzeba, to zgłoszę sprawę do firmy prawniczej, która takimi rzeczami się zajmuje i w nosie!! będą mi za wszystko zwracać i odszkodowanie za "pobyt" z małym dzieckiem w środku nocy na zadupiu też!! )... zepsuł nam się jakiś element odpowiadający za ładowanie akumulatora i wysiadł w czasie jazdy 😮 szczęście w nieszczęściu, że tym razem zatrzymaliśmy się w jakimś mieście, gdzie był warsztat dość blisko i po godzinie można było jechać dalej... akurat młody miał przerwę w podróży 😉

Isa niezły cwaniak i mądrala Ci rośnie!! mnie mały też zaskakuje każdego dnia!! z dnia na dzień jakieś nowe umiejętności, jak nie ruchowe, to językowe albo jeszcze inne 😉 ale to pewnie normalne na tym etapie 🙂 dzieci zaczęły dreptać, pewniej się poczuły, to jest czas i możliwość skoncetrowania się na nabywaniu innych zdolności 🙂

coś jeszcze miałam komuś, ale nie pamiętam...

Latka!! szczęsliwej podróży i udanego pobytu w PL!! odzywaj się jakoś i daj znać jak lot minął!!buziamy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej.
Kurde ja od 6 na nogach latam i latam pakuje i ogarniam a konca nie widać; / jak ja tego nie lubie jak zwykle chce wziąść więcej niz sie da hehe.

Agn dzięki za odp. :* u nas tak czy siak urodziny beda duzo wcześniej ale tego juz nie zmienie tzn ze miałabym w ogóle nie robic roczku w pl dla rodziny?

Inirtam ale z was podroznicy 🙂 super. Widze ze masz identyczna sytuację z tesciowa jak ja....eh
Dzieki ;* bede odzywać sie jak tylko będzie chwila bo jestem od Was uzależniona hehe :*

O 3 w nocy wyruszamy na lotnisko. ..juz sie bojee tego wszystkiego , tego zamieszania, jak Tymon sie będzie sprawował itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 .

dziś nie ogarniam ;p . Do 3:00 w nocy byli znajomi 🙂 . Drinki se popiłam :P .
Dziś Kubuś od 6:00 wstał a Ja ledwo żywa .. yhh

Dziś juz 11 miesięcy 🙂 . jeszcze miesiąc i rok 🙂 . My robimy u Siebie w domu chodź w ogóle nie mamy miejsc .. ale jakoś to ogar niemy 😁 tak jak na chrzcinach . Zrobię pod wieczór bo pewnie msza będzie o 17:00 i po Mszy zaproszę do Domu . Postawię zimną płytę i tort zamówię i będziemy robić w sobotę 21 .

Ja do Teściowej bym nie chciała iśc oj nie tym bardziej że ostatnio mam napięte stosunki z Nią .. yhh .
Opiszę Wam jedną historię .
Pisałam Wam że mieliśmy z Moim M i Kubusiem wybrać się do Krakowa . Dzwoniła któregoś dnia i pyta jakie mamy plany na długi weekend , to powiedziałam że w czwartek jedziemy do Krakowa , piątek tez gdzieś jedziemy a w sobote na działkę do Moich rodziców na grilla a potem znajomi przychodzą to nic nie powiedziała ale było słychać po głosie że już Jej coś nie pasowało i tekstami rzucała a po co Wy tam jedziecie pieniądze tylko stracicie niepotrzebnie .. i takie tam . Ale jednak nie pojechaliśmy .. Bo Nas choroba dopadła .. To i tak nie przyszła a jak była już sobota My siedzimy Sobie spokojnie na działce 🙂 i patrze na telefon dzwoni TEŚCIOWA .. odebrałam rozmawiałam spokojnie .. i pyta się co robimy a Ja że jesteśmy na działce ..to cisza w telefonie chyba z 5 minut .. to potem wielce się oburzyła jak jesteście na działce to Sobie bądźcie i sie rozłączyła . :] .
I nic Mój M mi pokazuje smsa od Niej jak napisała do Niego że My jeździmy tylko do Mojej Rodziny że Ona Kubusia w ogóle nie widuje i że ja to specjalnie robię i że jej sie to nie podoba że Ja zabieram Kubusia do Moich rodziców .. Ale to sie wytnie że Ona mieszka 2 bloki za Nami i jest prawie dziennie ! a napisze że nie widuje Małego! .Ha śmiać mi sie chce .. nie będzie mi zabraniać jeździć do Moich rodziców chyba jest śmieszna . i Do teraz sie nie odzywa .. Teściu to Samo .. jurto ma wolne ale Mnie w domu nie ma .. bo jadę .
Nie będę czekała w domu nie wiadomo ile .. :| czy łaskawie sie zjawią czy tez nie ! ..

Jakbym miała inne mieszkanie to od razu biorę jak najdalej Teściów !! :P


się rozpisałam mam nadzieje ze WAS nie zanudziłam 🙂 ale musiałam się wygadać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

My caly dzien na basenie tylko na obiadek pojechalismy do domu ale ola padla w aucie i obiadek jadla pozniej. Ale basenem byla zachwycona niewazne ze woda w buzi oczach i nosie ze zimno tak machala rekami i nogami ze momentami sama utrzymywala sie na wodzie i uciakala z rak m hehe moj dzielny szkrab ..

Pati Oli niestety tez nan nie sluzyl ale promocja super

Inritam Latka zycze milego wypoczynku

Karolka gratuluje zabkow Ola tez cos slabo je i na moje oko w koncu gorne jedynki ida... dobrze by bylo bo z tymi gornymi dwojkami ktore sa juz bardzo widoczne to ola jak zaciesza to jak wampir wyglada...

A Ola za miesiac roczek szok... kurde zastanawiam sie czy nie zrobic tydzien pozniej tego roczku ale nie wiem czy miejsce bedzie...

Uciekam spac bo padam po calym dniu a jeszcze przed chwila fopiero skonczylam lazienke myc a e miedzyczasie dwa prania.. a taka praciwitosc to znak ze okres bliskp hehe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Ale tu cisza ....

Latka jak tam podróż? Mam nadzieję że Tymek dzielnie ją zniósł:-)

A u nas wczoraj wieczorem przeszła wielka ulewa i dzisiaj chłodniej i zachmurzone niebo więc zdążyliśmy wczoraj na ten basen śmignąć:-) bo dzisiaj lipa. Uciekam sprzątać bo mam taki syf że szok a mama ma urlop więc wzięła mi Olę na spacer ale jak znam życie to połowy nie zdążę zrobić zanim wrócą a jeszcze bym okna przemyła najchętniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
Spóźnione życzenia dla Kubusia 😉

Ja cały weekend marzyłam o poniedziałku...
Nie miałam polskiej witaminy D i kupiłam małemu angielski suplement (zawiera witD jakoś bardzo mało i dodatekowo różne inne witaminy itp) i od czasu jak go podaje mam wrażenie że mały dostał apetytu. Czy to możliwe?!
Obecnie zjada:
sniadanie 80ml kaszki
cyc
gruszka utarta/ lub cistako rozmiękczone w MM (50ml)
cyc
obiad 60ml
kaszka 90ml

Jestem taka szczęśliwa, co drugi dzień dostaje żółtko i to też jakoś zjada;D mam wrażenie że on jest teraz na etapie w którym wasze maluszki były kilka miesięcy temu, ale ciesze się że się przekonał do jedzenia! 😁 nie jest jeszcze idealnie, i trzeba go długo przekonywać do otworzenia dzióbka ale postępy widać.

Sandra jakie śliczne dziewczyny 😉 widać że siostry 😉 a w domu to wy macie plac zabaw 😁
patinka jak Kubuś się czuje? dziwne że lekarka nie kazała podąc eletrolitów! Koniecznie kup Orsalit (malina lub banan) i jakieś bakterie... Co do teściowej to u nas jest podobnie, nawet jakby widziała małego częściej niż moi rodzice/. Bedzie się skarżyć że widzi go rzadziej...
isa Szymuś ma piękne włosy 😉 w ogóle śliczny chłopak rośnie i jak widać bardzo ruchliwy 😉 życze wam wszystkiego co najlepsze i mam nadzieję że ułożycie sobie życie w francji i będziecie tam szczęśliwi 😉 a Szymuś zrobi tam pewnie furoroę 🙂
kasia, ja robię przed urodzinkami- ale jeśli miałabym możliwość to robiłabym po urodzinach 😉
latka pewnie już w polsce 😉 odezwi się jak mały przetrwał lot! ( ja obawiam się ze z nimi teraz gorzej w samolocie niz jak byli mniejsi). a co do imprezy to fajnie by było jednak zrobić u teściowej. ale coś trzeba pomyśleć żeby nie miała za dużo do chwalenia 😉
karolka gratuluję ząbków
initram udanego wypoczynku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Marylu wcale za dużo nie je . 🙂
Moja dla porównania wpierdziela ,aż jej się uszy trzęsą:
-2 parówki morliny dla dzieci i chlebek z masełkiem
-obiadek duży słoik 190 ml.
-deserek 130 ml lub owoc i danonek
-kaszka 120 ml
i cały czas leci jeszcze do tego cycek ,woda do picia i ciasteczka od czasu do czasu.
Więc się nie martw. 😉
Wiki już prawie 11 kg.
Teraz śpi , od paru dni ma tylko jedną drzemkę ok.1 godziny i do 20 już nie zaśnie mimo ,że zmęczona i marudna na maksa.
Przez to nie mam kiedy usiąść na kompa i Was poczytać ,a co dopiero coś napisać. 😞
Ale chociaż śpi do 9 godzinki. 😜
Buziaki dla wszystkich byłych i dzisiejszych solenizantów. 😘 😘

Siedzę i piszę meile do knajp za ile by roczek zrobili.
My chcemy 15 w niedziele ,więc to już będzie po urodzinkach.
Byłam ostatnio u fryzjera ,podciełam włosy i zaszalałam .
Ogoliłam sobie kawałek włosów na boku ,ale tego nie widac bo przysłaniają włosy z wierzchu.
Taka moja osobista wariacja na głowie.
Mój M to o mało nie pękł z wściekłości. 😁 😁 😁 Ale miałam ubaw. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny. My po kontroli ubytek powolutku się zmniejsza ale zastawki tak samo jak były tak są.
Jutro z Mają jade do tej koleżanki bo dziś M nie dostal wolnego.Maja mi tak rozrabia dzisiaj,że koniec świata.
My mamy roczek za 40zł od osoby...JESZCZE 2 TYG I MAJA ROCZEK,oczywiście pierwsza w kolejce jest Lusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixi to Wiki nieźle wcina 😉 ale chodzi to potrzebuje dużo energii 😉 wklej zdjecie z nową fryzurką 🙂

Słuchajcie czy wasze dzieci wciąż mają problem z refluksem? Każdy lekarz mi mówił że to minie jak mały zacznie siadać i jeść więcej stałych posiłków a u nas jest bez zmian.
Co chwilę widzę jak małemu się cofa, mieli coś w buzi, lub czuję że ma lekko kwaskawy oddech 😞 jak był mały miał usg, i ono pokazało że ma gerd znacznego stopnia. Czy powinnam teraz powtórzyć usg brzuszka czy nie ma to znaczenia? może wystarczą tylko moje obserwacje?
Pytam się bo chciałabym umówić ewentualne usg przed wyjazdem żeby zdążyć ze wszystkimi wizytami.
p.s. wydaje mi się że on musi odczywać duży dyskomfort z tym refluksem i stad te nocne budzenia i bóle brzuszka. dodatkowo czesto jak śpi ma taki mega odruch wymiotny ... może to związane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
nooo Ula dala nam w koncu pospac, az zaspalam 😜

a ja tez wczoraj troche zmienilam swoja fryzurke, tzn kolor 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/850/c1nb.jpg/][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/3301/c1nb.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Marylu moja to strasznie ulewała od urodzenia ,ale jej to przeszło w ok.7-8 miesiącu .Co do refluksu to nie wiem ,może dla spokoju zrób to usg brzuszka .
Zdjęcie wrzucę jak się ogarnę i pomaluje 😜
Karolka też widzę ,że na szaleństwa Cię wzięło 😁 😁
Takie ombre Ci wyszło jak ja chciałam wcześniej.Mi się takie podobają włosy.
A sama robiłaś ?
Jejku poszaleli z tym roczkiem w knajpach 80 zł chcą za obiad ,tort,kawę ,herbatę i soki 😮 😮
Zrobię w domu ,bo na takie szaleństwa mnie nie stać . 😠 😠
Wiki ma niesamowity apetyt od tygodnia pewnie rośnie ,ja to widzę po starszej ,że jak idzie do góry to żre za dwóch 🙂 🙂
Natalia super wieści od lekarza . Myślę ,że jak Maja będzie rosła to ubytek będzie się samoistnie zamykał. Super ,ze nie trzeba znowu ingerować. 🙂 🙂
U nas pogoda pod psem 😁 😁czyli paskudna .
Od paru dni szukamy kuchni do zabudowy ,ale nam takie ceny wołają ,że włos się jeży . 🤪 🤪
Kiedyś robiliśmy całą kuchnie ze sprzętem AGD u faceta i daliśmy 12 tysięcy ,a teraz za taką samą bez sprzętu chce 8600 masakra ,aż się zdołowaliśmy.
Za tyle to ja kuchni nie zrobię nigdy. 😠 😜





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Nie bylo najgorzej wczoraj. Siostra mowila ze jak na takiego malucha Tymek jest bardzo dzielny. Jeszcze wczoraj wracalismy 2h z lotniska do domu w takim upale, tymek mokry jak z pod kranu i nawet dzielnie to zniósł oczywiście byl moment ze bez wyjęcia z fotelikasie nie obeszlzlo ale wcale sie nie dziwie bo i mi w tym upale ciężko bylo w aucie usiedziec . Dzis mamy zaproszenie do teściowej nanobiad...az juz jestem ciekawa....i musimy odebrać wozek bo przyszedł tak do niej ktory zamawialismy.
Teraz Tymek spi ja sie nusze dopiero ogarnąć i wyruszamy w odwiedziny.
Ehh zamieszania a zamieszania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, ja się nie znam, dlatego skonsultowałabym to raz jeszcze z lekarzem... to mały dzidziuś jeszcze tak naprawdę, więc chyba bym nie czekała, aż samo przejdzie, zwłaszcza, że nie przechodzi 🤨 może dlatego też ma słaby apetyt, chociaż mój zaczął zdecydowanie więcej jeść odkąd chodzi 😉 zdarza się, że i duży słoiczek obiadku wciągnie, gdzie wcześniej z małym były problemy 😉 ale waga wciąż stoi w miejscu, 8kg
miałam Ci jeszcze napisać o naszych nocach... Tymek w sumie ładnie zasypia, ale muszę być obok niego, ponieważ włazi na mnie, żeby się przytulić, jak już się wyprzytula i złapie pierwszą fazę, to sam się przenosi na swoje miejsce i śpi... a budzi się raz, maksymalnie 3 razy w nocy 🤪 🤪 🤪 i śpi niemal codziennie do 7, a nawet po 7... wcześniej dzień zaczynał zazwyczaj przed 6, więc jest mega zmiana... nawet się nie spodziewałam, że w tak krótkim czasie może zacząć spać normalnie... a jak się budzi, to albo na smoka albo na picie i w zasadzie w moment zasypia 🙂 a ja wreszcie się wysypiam!! do tego stopnia, że zaczęłam myśleć o drugim dziecku 🙃 skoro i tak siedzę w domu.. to tak trochę szkoda mi tego czasu marnować, a jak już wrócę do pracy, to zapewne trudniej będzie się zdecydować...

miałam problem z jedną piersią, bo jakoś sobie przygniotłam czy w nocy, czy fiszbiną od stanika i zrobił mi się dość spory, bolesny guzek, ale rozmasowałam, resztki mleka wyciekły i już jest ok

Karolka, fajna fryzurka 😉
Mixi, pochwal się swoją.. może być bez makijażu 😜

Latka, dzielny Tymuś!! dobrze, że bezpiecznie dotarliście 😉 miłego "wypoczynku" w PL 😉 i smacznego obiadku u teściówki 😜

a kiedy Doti wraca z wojaży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...