Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Heja.. my po szczepieniu. Wrzask był nieziemski 😞 Teraz sobie Lula drzemie.
Ale powiem Wam że ja to chyba z innej planety jestem. W poczekalni w przychodni było tak gorąco, że ja w jednej bluzce z rękawem 3/4 się pociłam. Laura była w poczekalni body z kr rękawem i rajtuskach 🤪 . Inne mamusie też wyrozbierane (dzień szczepień to nagrzali) a dzieciaczki... wyubierane jakby zima była. Jeden dzieciaczek miał: body, bluzka, sweterek, rajtki, śpiochy i buciki... Masakra! A do tego kombinezon zimowy do fotelika. Nawet lekarka się zdziwiła jak weszłam z Małą do gabinetu że "pierwsza odważna dziecko rozebrała żeby się nie grzało".
Poza tym Mała pięknie rośnie, waży 5,8kg. Oczywiście przy badaniu znów skupiła się na kalendarzu na ścianie za sobą i zamiast głowę podnieść (przy podciąganiu za ręce) to gapiła sie na niego. Mówię lekarce niech najpierw zagada do dziecka a potem podnosi i drugą próbę zdała na 5 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, wszystkiego najpiękniejszego dla Laurki z okazji 3 miesięcy 😁 😘
A co do tego ubierania, to ja uważałam, że ubieram za ciepło, ale to co te matki wyczyniają w Twojej przychodni to już lekka przesada 😮 Ja swoją niunię w przychodni w poczekalni od razu rozbieram do bodziaka i ewentualnie spodenek dresowych.

Moja dziś koszmarnie ulewa 😞 Samym twarożkiem, ale lecą z niej takie ilości, że co chwila myję jej twarz i włosy i raz musiałam już bodziaka zmienić, bo cały rękaw sobie zalała 🤢
Nie wiem, co się z nią dzisiaj dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a już myślałam, że to ja przegrzewam swoje dziecko :/ Tymek jeszcze nie wie, co to rajstopy są, co prawda kombinezon zakładamy zimowy (bo innego nie mam, a kolejnego kupować już nie będę), ale pod spód zakładam mu bawełniane spodenki, cienkie skarpetki, body z długim i bluzę... do tego na wierzch jest ciepły koc, jeśli baaaardzo wieje, to wtedy zapinam ten pokrowiec od wózka, no i oczywiście czapka jest, cieplejsza, ale nie zimowa, rękawiczki w odstawce 🙂

Deira my też dziś mamy dzień ulewania.. dzieci tak mają... jeśli dobrze przybiera na wadze, to moim zdaniem nie ma powodu do obaw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam moja dziś miała body z kr. rękawem i cieniutką bluzkę z długim, lekką kurteczkę, rajtki, spodenki i buciki (takie materiałowe). Z tym że to do auta. A w wózku pewnie bym ją tylko przykryła.
Deira gdzieniegdzie dalej panuje pogląd że dziecku ma być cieplutko...

Plecy mi wysiadają od noszenia 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, moja przybiera aż za dobrze 😁

Doti, moja teściowa głosi taki pogląd. Ostatnio jak u niej zostawiłam Małą, bo musiałam do lekarza jechać, to ja ją zostawiłam w samym body i przykryłam tylko flanelową pieluszką, bo u nich w domu bardzo ciepło. A jak wróciłam, to Nata miała ubrane z powrotem spodenki welurowe, przykryta była rożkiem i jeszcze kocykiem polarowym 😮 Pomijam, że była zgrzana i mokra na karku i na nóżkach jak nie wiem co. Ale teściowa stwierdziła, że jej było zimno bo dłonie miała zimne... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe 🙂 A ja jestem niedoinformowana, nie wpadłam na pomysł, żeby takiemu maluchowi rajtki zakładać i mój "chodzi" w spodenkach na gołe nogi tzn. skarpetki ma 😁 Zazwyczaj ma body + bluzka + spodnie + skarpetki. Na dwór kurteczka dość ciepła i czapa + ciepły kocyk i osłona wózka. Jak go wyjmuję to jest cieplutki 😁 Biedny jest dziś, bo spać mu się chce, a nie może zasnąć na dłużej :/ Idę go lulać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jutro nie idziemy na szczepienia bo raptem zostalo dwa tygodnie do szpitala i pewnie porobią jeszcze w poniedziłek badania i wtorek,środa operacja 😞 tak nam pani powiedziala z kardiologii a szczepienia zrobi się po operacji. Boże cały czas myśle o tym a pozatym cały czas ryczę,a jak Majka się budzi to muszę przestać i wtedy ona się smieje to ja też...ja jestem jakaś nienormalna chyba!!!! Robię własnie zapiekanke z brokułami i filecikami z kurczaczka 🙂 mmm pycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti wszystkiego dobrego dla Laurki 🙂

mój Młody od 3 dni a właściwie wieczorów ma problem z zasnięciem 🥴 beczy, wisi na cycu, beczy, wisi na cycu i tak w kółko. nie wiem o co mu chodzi 🥴 jetem bliska podania mu mm 🤢

Natalia dasz radę, będzie dobrze, Maja też da radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja od dzisiaj od samego rana praktycznie marudzi, co zasnie to placze ;//
Pierdo... ocet i papryka ;//
Poki co ladnie przysypia.. mam nadzieje, ze zaraz nie obudzi jej bol brzuszka...

Ja sie mometami zastanawiam jak patrze na te dziecichoc u nadii w przedszkolu, jak teraz tak poubierane, to co zaloza dzieciakom zima.. chyba wogole nie bede ich przyprowadzac 🙂
Kiedys jedna matka mnie zapytala: i mowi, a zima to ludzie chyba wozkami tych dzieci nie woza do zlobka, prawda??
Toc jej nieladnie odpowiedzialam: ze nie wozą tylko biorą urlop na 3 miesiące zimowe 🙂

My kombinujemy i chyba pojedziemy na 3 dni nad morze 🙂 no ale zobaczymy jeszcze , bo wszystko zalezy jakby nie patrzec od tego czy Darek dostanie autko...

Mmmm juz mi sie marzy kapiel w morzu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, moja Żaba to nawet w swojej garderobie nie ma rajtek, więc też nie nosi 😁 Powiem szczerze, że wolę narazie nakładać jej jakieś spodenki i skarpetki albo półśpiochy, bo to wygodniejsze, a na rajtuzy przyjdzie jeszcze czas 🙂 Narazie podejrzewam, że skoro nałożenie skarpet powoduje u niej "podkówkę" na ustach i chlipanie, to nakładanie rajstop byłoby dramatem życiowym, hehe 😁

Moja skończyła ulewać, zalała M całą koszulkę, potem poszła do kąpieli i teraz słodko śpi. Narazie jej nie budzę na karmienie, bo aż mi szkoda tej błogiej ciszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a moja caly czas nosi rajstopki pod spodenki 🙂 i do tego jeszcze skarbety bo caly czas ma lodowate nóżki..
Dobranoc dziewczyny...Dzisiaj juz nie mam sil na nic,dobrze ze jest M to mnie wyrecza przy Majce bym za czesto przy niej nie byla jak placze...A i jeszcze glizda mała nie śpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heej
Jestem padnięta 😞 jakoś nie radzę sobie ostatnio z obowiązkami domowymi... wiem że nie muszę prasować itp ale ja nie potrafię tak po prostu przestać 🤢 🤢
Natalia. Bądź silna! ta operacja dla Majeczki na pewno będzie trudna ale sprawi że mała będzie zdrowa!
isa8 a gdzie piątkowe pierogi?! 😁 ja jem właściwie wszystko ale omijam smażone i cytrusy. Wg mnie mogłabyś spróbować jeść mięsko pieczone i w ogóle dania z piekarnika. Są tak samo dozwolone jak gotowane dania. No i najróżniejszych ziół możesz używać.
p.s. mój mały toleruje nawet czekoladę 😉 ale powidła chyba mu szkodzą- zresztą podobno wszystkich przetworów śliwki nalezy unikać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...