Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Latka u mnie na razie nie ma mowy o gotowaniu dla Mai, jestem zbyt leniwa 🤨 Wolę gotowe i wybieram te, w skład których wchodzi najmniej marchwi, z tym że ja już podaję obiadki po 5 miesiącu, często po kolorze widać, że marchewki jest mało 😁
A tutaj link z przykładowymi obiadkami, jakie dziewczyny gotują (wtedy możesz wykluczyć marchew albo zmniejszyć ilość - ja wybrałabym to drugie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hehe, nie wkleiłam 😁

Ja za jakiś czas będę Mai sama gotować ale na razie nie chce mi się, skoro tak ładnie wcina te gotowe. Myślę, że jeszcze z dwa-trzy miesiące będzie na kupnych a póżniej będzie mi już łatwiej jej coś przygotować.
Teraz i tak muszę się nakombinować, co przygotować starszej córce i mojemu M na obiad, bo wydziwiają mi przy jedzeniu 🤔

Mam straszną ochotę na czekoladę albo cokolwiek innego, byle by słodkie 😮 Przeszukałam szafkę, gdzie trzymamy słodycze a tam pusto 😮 A, że jestem pepsiholiczką to i tego nawet w domu już nie mam 🤢 No i byłam w mieście i zakupów nie zrobiłam, chyba zjem zaraz Mai deserek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam szwagra w Londynie (to przyszly chrzestny Uli) i zawsze mu temat ciuszkow z nexta zapodaje, a on mowi, ze kupi 😁 no wiec jak przyjedzie na chrzciny za miesiac to ma cos przywiezc 😆

Ja Uli na razie tylko jabluszko daje i swojego cyca. jak sie zupelnie z marchewki oczysci to podam jej troszke dyni (jedyne sloiczki jakie znalazlam z sama dynia to te z babydream z rossmanna), a jak sie przyjmie to na nowo zaczne po malutku marcheweczke dawac...tylko nie wiem co z tym glutenem, bo jeszcze nie zaczelam dawac 😮 a nie dam jej tego przeciez z inna nowoscia, bo w ogole jej sie w brzuszku pozamienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, sama nie wiem czy marchewka pasuje, czy nie, bo oprocz zbituch kup, ktore sam Zrobi bez problemu nie bylo zadnych objawow, no i jeszcze zauważyłam nad lokciem ma takiego "liszajka"taki suchy placek malutenki ale sama nienwiem czy od marchewki. Ale dzisiaj chyba brzuszek mu dokuczal ale zjadl obiadek z mixem jarzyn np groszek wiec moze to to ale bylo od 4 mc ale te ang obiadki to często mnie zastanawiaja ze szybko sa rozne rzeczy wprowadzane...a do tej pory po marchewce nie bylo płaczu ani nic... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka marchewka ogolnie zatwardza i jesli poza tym nic wieecej sie nie dzieje to ja bym podawala dalej i obserwowala bo po co odstawiac jesli sama piszesz ze wszystko bylo ok. tym barrdziej ze jesli chcesz dawac kupne to ciezko cos znalezc bez marchewki w skladzie. ja u nas znalazlam tylko dynie z ziemniakiem i szpinak z ziemniakiem... wiec sie wkurzylam i sama gotuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka Maja też po marchewce robi zbite kupki ale to normalne dopóki dziecko bez problemu się wypróżnia i nic się nie dzieje. Majka czasem postęka, robiąc kupę ale jak za dużo marchwi się nawcina (np, Hipp marchew z ziemniekami - bo to jej ulubione danie) to widzę, że ma zatwardzenie i podaję jej sok jabłkowy, 2-3 godzinki i robi kupkę 😁 Najpierw zbitą a potem już normalna 😁
Sory dziewczyny za szczegóły 😁
W naszych sklepowych zupkach też jest groszek w jarzynowej (po 4 m-cu) i kalafior ale w bardzo małej ilości, Maja już jadła 😉

A ja spać nie mogę, bo czekam aż córa wróci z wycieczki klasowej ok. 24 😮 Wyjechać po nią nie mogę, bo Mai samej nie zostawię, mój M wraca z delegacji ale będzie chyba po niej, napisła, że koleżanki ją odprowadzą. A na naszej ulicy ciemno jak w d.... Nie marzę o latarniach, ale mogliby sąsiedzi w domach chociaż oświetlenie na czujkę zamontować, włącza się tylko u nas ale co z tego jak nasz dom stoi na końcu 🤢

Marylu chciałabym, żeby to na zęba 😁 Uwielbiam takie maleństwa uśmiechnięte z wystającym ząbkiem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie te kupy to wiem ze norma przy marchwi 🙂
Sama juz nie wiem będe obserwować; )

Agn, nie martw ssie o dziecięcych kupach mozemy zdawac relacje jakie sa heh 😁

U nas jest dynia jablko pietruszka np, a ze szpinakiem jest ziemniak ale z dodatkiem sera 🤢
Wogole obiadek z czerwona papryka 😮 i duzo innycj dziwnych a moze mi sie tylko wydaje ze dziwne:P

Agn ja na Twoim miejscu a bardziej na miwjsxu Twojej corki to narobilabym w gacie 😁 za przeproszeniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tu jeszcze znalazłam fajny artykuł, jak rozlużnić dziecięce kupki 😁

http://hipp.pl/zywienie-0-1/poradnik-zywieniowy/trawienie-u-niemowlat/moje-dziecko-ma-zaparcia/

Ja podawałam sok jabłkowy a widzę, że są jeszcze inne produkty.
Isa może jak znajdziesz chwilkę, to zajrzyj sobie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ser i papryka 😮 dla mnie też dziwne 😮

Tu jeszcze jest fajnie napisane, jak rozszerzać dietę:
http://hipp.pl/zywienie-0-1/poradnik-zywieniowy/schemat-zywienia/4-6-miesiac/

Właśnie sobie przypomniałam przy tym artykule, że kupiłam jakiś czas temu kaszkę na dobranoc od 5 m-ca i czekałam, aż Maja będzie w odpowiednim wieku 😁 No i jutro będziemy próbować 😁

Bateria mi siada, życzę spokojnej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam o poranku.
U nas nocka o dziwo fajna ,były tylko dwie pobudki na jedzonko.
Wiki zawsze ma problem z zasnięciem ,zaśnie o 20 strasznie płytko i co ją coś wybudzi to woła cyca i tak o 20 ,21 ,22 i dopiero zasypia mocno nie wiem o co jej chodzi ,ale pewnie dzieci co ssą smoka też tak mają . 🙂
Wczoraj byłam w smyku outled i kupiłam fajne rajstopki disneya za 10 zł na pupie wielka minnie i słodkie rózowe kokardki na stópkach. Było bardzo dużo do wyboru nawet po 7 zł.
My w outledzie mamy duzo sklepow oryginalnych ,nie mogłam oderwać wzroku od adidasów dla Wiki i nawet dresy są słodkie 😁
W smyku też były śliczne buciki lakierki i takie pantofelki za 10 zł kupiłabym na chrzciny ,ale nie mam pojęcia jaką stópke będzie miała pod koniec kwietnia 🤔
No i zaliczyliśmy lokal na chrzciny ,zakochałam się w okolicy przepięknie i z M stwierdziliśmy ,że warto dać te 140 od osoby .
Dzisiaj napisze do faceta meila z moim menu i zobymy jak mi wyceni 🙂
Najgorszy w lokalach jest alkohol bo jednak jakieś winko do obiadu i torta chciałabym mieć ,ale koszt jednego od 25 zł no i te cholerne napoje 1 litr 15 zł. 😮 😮 Oszaleli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
u nas wręcz tragicznie... noc beznadziejna i teraz wróciliśmy z pobierania krwi... Szymon tak się zachodził że i mi łezka poleciała... oczywiście szanowne panie pobierały z rączki w której wierciły mu igłą i szukały żyły aż 2 babki przy nim stały i pobieranie krwi strasznie się dłużyło bo nie mogły tej żyły znaleźć 😠 a mały był w amoku płaczu... na szczęście jesteśmy po... Szymi śpi ale w śnie co chwile zachodzi się płaczem więc co chwile do niego latam i go głaskam... biedaczek...

Agn dziękuje za stronkę... jak będe miała chwile obczaje 🙂

co do jedzenia to ja wszystkiego już próbowałam i większy przepływ w smoczku i daje do smaku troszkę kaszki... i na śpiocha... to ten nie i koniec 😞
w nocy zjadł mi raz 60ml o 2:30 i tyle jego jedzenia... poczekam aż się obudzi to spróbuje mu dać kaszki z łyżeczki...
21.02 usg brzuszka, wizyta u pediatry i będą już wyniki badań... wszystko się okaże, co jest przyczyną jego zachowania..

jestem zmęczona tym wszystkim... nie umiem pomoc synkowi... dwoje się i troje a i tak nie wychodzi... przepraszam z góry za marudzenie i żalenie ale nie mam komu się wygadać... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti dzisiaj mija 4 dzień bez kupki... a ostatnie jakie były to strasznie plastelinowe i zielono-czarne... niestety ale pediatra zakazała nam pomagać Szymkowi, jedyne co możemy to ćwiczyć z nim nóżkami itp... ćwiczymy ale to nic nie daje...
daje mu jabłuszko, soczki rozluźniające, herbatki (oczywiście po troszku i z musu bo on inaczej nie zje i nie wypije) no i efektów nie widać... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nocka średnia, wydaje mi się, że młodego zęby męczą, chociaż nic nie widzę na dziąsełkach...
Cały czas marudny, najlepiej żeby do nosić na rączkach, to jest zadowolony.
Mixi, my za chrzciny będziemy płacić 120 zł już z napojami, półmiski z 3 rodzajami mięs i z 2 rodzajami ryb, sałatki, ryba w galarecie, mięsa pieczone, galaretka i ryba po grecku, ciasto 2 rodzaje, kawa i herbata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Isa biedny Szymonek , wyobrażam sobie jak cierpiał przy pobieraniu krwi a ty razem z nim 😞

Sandros no babcia udana 😮 Ja bym powiedziała, że jak nie przestanie mnie wku.... od rana to wyrwę jej włosy ale z głowy 😠

Ja nakarmiłam wczoraj Maję po 22 przez sen, zjadła całą butlę (150 ml) i spała do rana (7) bez pobudki 😁 Mój kochany aniołek 😁 Nawet tata i siostra, którzy wrócili po godz.24 nie byli w stanie wyrwać jej ze snu 😁

Teraz budzi się z pierwszej drzemki, zobaczymy jaki będzie miała dzień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Isa 😞 Strasznie przykre, że Szymuś się tak męczy 😞 Byle do USG, wszystko się powinno wyjaśnić...
Sandra 😮 ale pomysły 😮 Niezły dzień Ci się szykuje...

A u nas nocka super i w ogóle mały ostatnio jest fajniutki 🙂
Szczerzy papulkę do wszystkiego i wszystkich, mniej marudzi 🙂 Albo jakiś skok rozwojowy mu odpuścił, albo moze ja się nauczyłam do jego humoru... Teraz leży na kanapie obok mnie, kopie mnie po udzie i marudzi, bo już zmęczony i pora na drzemkę, a matka na laptopie siedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

strasznie mi szkoda Twojego Szymka 🤨 niech juz w reszcie jakis lekarz mu pomoze 😠

A Ulka jest niemozliwa, nie dosc, ze humor jej sie znacznie poprawil, to jeszcze od wczoraj przekreca sie ciagle z plecow na brzuch i pozniej steka, bo reki nie potrafi spod brzuszka wyciagnac 😁 cieszy sie ciagle, gada, pluje, krzyczy z radosci - cudownie 🙂 no ale dzis po 17 idziemy na szczepienie, to na pewno humor jej sie popsuje 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Ja też ponarzekam. Noc tragiczna. Mały zasnąło 20.30, obudził się o 22, 23, 24 ,1.30 i zrobił sobie przerwę w spaniu do 4, potem obudził się o 5 i wstał o 7 😠
Dodatkowo pokłóciłam się z mężem w poniedziałęk, wczoraj pokłocilismy się jeszcze bardziej a dziś pewnie go zabije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...