Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Już wiem jak będę na wychowawczym płatnym to podatku mi nie odtrącają więc nie będę miała z czego odliczyć dzieci,ale że jeszcze w tym roku macierzyński , wypoczynkowy to się troche nazbiera. 😉
Więc na następne wakacje jeszcze jakas kasa wpadnie.
A za tamten rok to tak jak piszesz .Ja już mam kase na koncie i mój M też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisałam wiadomość no i wszystko poszło się paść bo brat coś majnował przy ruterze 😠

Agn jak znajdziesz coś tańszego daj znać...

co do pitów to ja już dostałam , ale czekam na pit mężula bo rozliczmy się razem... najchętniej to już bym się rozliczyła bo im wcześniej tym szybciej kasiurka... no ale znając męża firmę to dostanie na ostatni dzwonek... więc lipa...

Szymol zjadł 40ml kaszki jabłkowej, troszkę ziemniaczka, troszkę jabłuszka no i wypił 50ml herbatki na trawienie... a to wszystko dlatego bo wsadziłam mu czopka (wiem wiem że źle zrobiłam, ale już nie mogłam patrzeć jak się dziecko męczy, stękał i przeraźliwie płakał, a w szczególności od nocy nic nie zjadł bo wrzeszczał na widok jedzenia..) zrobił mega twardziocha... jak dorosły! no i pomimo czopka i tak musiałam mu pomóc i trzymałam nóżki przyciśnięte do brzuszka 😞 oczywiście zrobił - przepraszam za szczegóły: zielono-czarną kupkę i na końcu żółta 😮 po 4 dniach nie robienia tak zaczadził pokój że wytrzymać się nie dało...
teraz grzecznie śpi od 20min... a ja mam czas na kawkę!

aaa i temat kup jest u mnie w domu na pierwszym miejscu... każdy codziennie pyta czy zrobił a jak zrobił to jaką itp... M jak przychodzi z pracy zawsze w progu pyta : 'była kupka?' oszaleć można!! 🤢

ale teraz podejrzewam że jego niejadkowanie jest spowodowane tym, że nie może się wypróżnić... bo jak zrobi kupkę to jakoś to jedzenie mu idzie... tylko dlaczego on nie może zrobić kupki? boje się że faktycznie ma coś nie tak z jelitami 😞

a jeśli chodzi o walentynki to nawet nie mam ochoty ich obchodzić i już poinformowałam mężowatego żeby nic nie szykował... dla mnie to święto zawsze było głupie a teraz w szczególności bo ciągle mam nerwe na M i nawet 'kolacja' nic nie zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas ciocie byly i wlasnie poszly 🙂 Ulcia sie ladnie do nich cieszyla 🙂
my jeszcze pitow nie dostalismy, ale tez neta i Ulcie bedziemy rozliczac , zawsze cos skapnie sianka 🙂
Kurcze cos sie malej pozamienialo i nie chciala samego jabluszka zjesc (a zawsze sie zajadala) i musialam jej troszke z bananem zmieszac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dopiero teraz 😉

Tymon właśnie usnal w hustawce , ja gonie powiesic pranie i chyba sie poloze, cos sie nie moge doleczyc;/


Ale sie dziś wystraszylam. ..usypiam Tymka , a tu nagle zauwazylam na jego klatce piersiowej taka plama czerwona rozlana brzydka, sobie mysle ciekawe co sie przyplatalo juz 😞 uczulenie, jakies inne g.... a to tatus sie z Nim tak wyglupial i broda go tak obtarl 😮 przemylam od razu woda przegotowana i pytam sie moze go obtarles a On zdziwony 🤔 na szczescie zeszlo....czyli na pewno obtarcie od razu pomyslalan bo widziałam jak sie wyglupiali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Mój synek ostatnie dni był marudny w dzień i budził sie kilka razy w nocy 🤢 a tu dzisiejsza noc jak marzenie - zasnął o 21:30 po jedzeniu, obudził się o 22:30 na cyca i jak zasnął to wstał dopiero o 7:50 - jak co dzień. 🙂 Szaleństwo 🤪
A Wasze dzieci przed snem też tyle jedzą? Mój zjada ok 21 z obu piersi i jeszcze budzi się 22-23 na jeszcze jedno karmienie i dopiero zasypia na noc. Żarłok mój kochany 😁
Isa co Ty się bidulo masz z tym Szymkiem. Z całego serca współczuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
biedny Szymuś się namęczy 😞 oby jak najszybciej go zdiagnozowali i oczywiście mam nadzieję, że to nie są jakieś poważne dolegliwości i że szybko wszystko sie unormuje...

u nas dziś zeszła marcheweczka z ryżem Gerbera, pół słoiczka mu dałam i tak zasmakowało, że aż śmiał się do łyżeczki i tak śmiesznie machal rączkami i nóżkami jakby się nie mógł nadziwić, że takie dobre... ale faktycznie całkiem nieźle smakuje 🙂 popił mleczkiem i teraz śpi już jakieś 30min, trochę kimnęłam razem z nim i czuję jakby czołg po mnie przejechał, chyba kawka będzie grana...

nie che mi się robić obiadów... M je w pracy, a dla samej siebie, to mi się nie chce i tak od powrotu z Zakopca na kanapkach lecę całe dnie...
zauważyłam, że trochę jakby mniej włosów tracę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaczki dla Szymusia :* jak on ma biedak jeść jak miejsca nie ma 😞

A moją Lusię wysypało w czerwone kropki od szyi do pachwin... z przodu i z tyłu. Obstawiam że się piżamka nie dopłukała z proszku.
Pitów też nie mamy jeszcze. Ciekawa jestem kiedy mi ZUS przyśle 🤢
Jak rozliczacie internet? Czy to nie musi być czasem na osobę starszą? U nas trochę lipa bo umowa na siostrę M. więc nie odliczymy.
Na Walentynki szykuję czekoladowy torcik z masą śmietankowo-malinową, polany czekoladowym ganache 🙂 Do tego może jakieś winko i dobry film. O ile mój M nie zaśnie wcześniej niż dzieci hihihi
Fajne te gryzaczki są... silikonowy zdecydowanie lepszy, ze względu na utrzymanie w czystości.

My byliśmy na zakupach. Kupiłam dla Małej w pepco śliczne legginsy 😁 czarne w białe kropeczki, marszczone na nogawkach, z kokardkami białymi na wysokości kolanek, wykończone na dole koronką. Piękne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa to chyba są najtańsze:
http://allegro.pl/kidsme-silikonowy-gryzak-do-podawania-pokarmu-hit-i3022944145.html

http://allegro.pl/nuby-gryzak-do-podawania-pokarmu-owocow-5360-i2964436374.html

Maja lubi memłać siateczkę od gryzaczka ale jednak silikonowy praktycznieszy myślę 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niesamowita jest, 🤪

a jesli chodzi o te gryzaki do pokarmu widzialam tylko te z siateczka 🤔
u nas dzien minal spoko-zabawa, zabawa,zabawa , jestem spiaca ze hoho 😮
mala spi, ja robie cebularze i czekam na "Na Wspolnej" i na meza ktory mial skonczyc prace pol godziny temu a ciagle w niej siedzi, zapewne skonczy godzine pozniej...norma 🤢

Walentynki , spedze z Naisha bo moj M. pracuje caly dzien, jak wyjdzie o 7 to wraca o 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow Doti jeszcze chwila i Ci zacznie chodzić 🤪 🤪 🤪 a mój leniuch od czasu do czasu łaskawie głowę zechce podnieść 😁

Isa biedny Szymuś 😞 😞 moja Ola jak 2 razy zjadła cały słoiczek deserku jabłko z brzoskwinią to ją w godzinę tak przeczyściło że cały deserek w pieluszce wylądował 😁 a temat kup to u nas na porządku dziennym. Pierwsze co pytam jak dzwonię z pracy to czy kupa była i jaka 😁 zdrówka dla Szymka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti Lusia niesamowita 😁

Ja na walentynki nic nie robie, za to czekam na cos ze strony M 😉 wiem tylko na pewno, ze jedzonko sobie zamowimy jakies dobre 😉

niedawno wrocilismy ze szczepienia - KOSZMAR!!!! nie dosc, ze czekalismy z mała w poczekalni ponad godzine i mala padla mi na rekach glodna, to jak weszlismy do gabinetu, to Ulka od razu sie wydarla 😮 i tak juz bylo do konca - cale badanie, ważenie szczepienie byl jeden wielki lament 😮 nie dziwie sie jej, kto to widzial, zeby za kazdym razem byl taki poslizg czasowy 😠 ile taki maluszek moze wytrzymac??? w domu musialam jej czopa wsadzic i teraz bidulka sie w koncu usmiecha i gada 🙂 a wazy dopiero 5940 😉

aaa no i pediatra kazala mi wprowadzac gluten dopiero kolo 8 miesiaca 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 🙂 Ja jestem w szoku co to moje dziecko wyprawia 😮

Karolka czemu Ulę głodną trzymałaś? Taki nakaz że dziecko ma być bez jedzenia do szczepienia? Ja bym dała jeść dziecku to by spokojniejsze było.
A z glutenem to ja tak miałam ze Starszym że dopiero po 7. miesiącu kazali wprowadzać....

Natalie ja nie wiem czy takie skoczki są bezpieczne dla bioder maluszka. Do jakiego wieku się biodra rozwijają? Bo pamiętam jak mnie kiedyś na targach jakichś ortopeda "ochrzaniła" za noszenie dziecka (Starszego) w nosidełku w którym nogi tak zwisają jak w takim skoczku...
Narobiłaś mi smaka na cebulaki!! Jak Ty robisz swoje?

Kasiu nie strasz mnie tym chodzeniem bo jakoś mnie to przeraża 🤪

Sandra nie przejmuj się tymi chipsami 🙂 Zrzuciłaś już tyle że kilka gramów na plusie Ci nie zaszkodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti Luśka niesamowita 🤪

A ja naczytałam się dzisiaj przepowiedni 😮 I jakoś zaczęłam w to wszystko wierzyć, jak zaczęłam opowiadać mojemu M to powiedział, że zwariowałam 😮 A ja się tak wkręciłam, że aż zaczęłam się bać 🤢
Póżniej, jak siedzieliśmy w salonie mówię mu, że słyszę syreny, dawno tak nie wyły- no to on, że w głowie mi się poprzewracało od siedzenia w domu, aż sama zwątpiłam czy to nie moja wyobrażnia. Za chwilę wyjące koguty 😮 Pomyślałam, że to koniec świata 😁 Mówię do M, że słyszę, jak wyją a on chyba jakiś głuchy 🤢
Zostawiłam go z Mają i wyszłam przed dom. O mało nie zemdlałam, bo nad sąsiadki domem ogromna jasna łuna 😮 W krótkiej chwili pomyślałam, że coś może mi się objawia 😮
Ale ja głupia jestem 🤢 Za chwilę zobaczyłam wielkie płomienie - trzeci dom w naszej linii zabudowy stał w płomieniach !!! No i oczywiście pełno straży, ludzi.... Kurczę, nie znam ich bo mieszkamy tu krótko ale szkoda mi sąsiadów, cała góra spłonęła no i to już kilka godzin jak gaszą i sprzątają 😞 Wróciłam do domu, mój M nie mógł uwierzyć no i przeprosił, on nic nie słyszał 😮 Ech, mam nadzieję, że są ubezpieczeni... Obok ich domu mieszka dostawca internetu i musiał chyba na jakiś czas wszystko wyłączyć 🤔

Maja dopiero zasnęła, co do niej nie podobne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...