Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karola z tego co pamietam to jestes odemnie wyzsza o 20 cm wiec wiesz ☺️
Ja kojarzac ze w sierpniu wazylam 75 to do porodu na bank 5 przytylam . Teraz to codzinnie na wage wchodze az chora jestem wtedy tez mogłam bym wiedziala na 100procent ile wazylam bo pewnie nie uniknela bym kilogramow 🤨

I tez sie mieszcze w ciuchy z przed ciazyi tak jak Karola u Ciebie brzuch pozostawia wiele do zyczenia.

Dzis sie zmachalam na skalance po weekendowym mega chorowaniu ale fajnie sie zmeczylam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka brzuszek się ukształtuje 😁
Ja już drugie dziecko urodziłam i skóra już też nie jak u dwudziestolatki ale widzę, że latem nie będzie wstydu go pokazać, tylko muszę się trochę opalić 😁 No i jeszcze troszkę go ujędrnić 😁
Ale pupę będę musiała zakrywać, bo mi się rozstępy porobiły 😮 Nie są jakieś mega widoczne ale są 😠
Ech, leżę w łóżku i chciałam za chilkę spać a tu Majka zaczyna się wiercić w łóżeczku 😮
Wiercipięta mała, mogłaby dać mamie przespać tę noc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja niestety mimo iż karmię to słabo zrzucam wagę. Myślałam, że to będzie prostsze! znów zaczęłam jeść słodycze i to jest najgorsze 😠 Jak bym zgubiła jakieś 3 kg i do tego popracowała nad ciałem to by już fajnie było 😉
agn fajny misiaczek w wózeczku ;>
sandros, bo mój też się budzi co godzinę ( a jak ma zły dzien to co 15min) i to z strasznym rykiem. Lekarka mi sugerowała że to raczej od wzdęcia itp bo zakłada się że dzieci złych snów nie mają. Ale ja sama nie wiem, nie widzę żeby go bolał brzuszek. Ma miękki, kupa codziennie jest. To co tym naszym maleństwom może dolegać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
Karolka, podaj szybko przepis na nia 😁


hehe nie ma przepisu, sama sobie ustalam, ze nie jem pieczywa i slodkiego, zamiast chleba sucharki waza 🙂 np takie cos: sniadanie owoc + 2 sucharki z bialym serkiem lub wedlina/ zamiast tego moze byc musli z jogurtem/, pozniej owoc, pozniej obiad (ze jem go w pracy to jest niewielki; ) ) i przed 17 jakies male żarelko na zapchanie brzuszka, przewaznie chlebki waza z jakas salatka niskokaloryczna. Po 17 juz nic, tylko picie 😜 do tego duuuzo wody do picia i zielonej herbaty...w 3 miesiace mialam 9 kg mniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no ja tak jem wlansie mniej wiecej tyle ze mam pieczywo chrupkie ale gdzieś ostatnio wyczytałam ze jest ono bardziej tuczace czy kaloryczne w sensie od ciemnego normalnego, ja jem ciemne , bialego jakos nie przelkne od porodu.

Ale cos czuję ze teraz to juz kolorowo nie bedzie ze zrzucenie m mimo ze duzo nie zostalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te sucharki maja bardzo malo kalorii, ale za to piecywo razowe jest bardziej wartosciowe 🙂 ja tak potrafie caly czas sie odzywiac, czasem jak mam schize z chudnieciem to nawet glod zaczyna sprawiac mi przyjemnosc 😮 (troche to chore, wiem 😜 ) ciekawe czy bede umiala sie przestawic na taki tok odzywiania na nowo, teraz to doslownie wszystko wciagam, w ciazy tez mialam napady glodu i pochlanialam bardzo duzo, wiec chyba bedzie ciezko 😮 😁 😁

no nic ide przystawic mojego malego ssaka na spiocha do cyca i sama tez sie klade bo ledwo widze na oczy...Dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przyzywyczaisz sie na bank 🙂 ja od samego poczatku tego sie stsram trzymac 😉. Teraz to juz normalka a nawet dnis brakuje na wiecej jedzenia 🙂. No ja tez jak nienczuje glodu to cos nie tak bo jak to mam chudnac a glodu nie czuje:P. Ale teraz akurat czuje hehe 😁

Ja tez uciekam, Dobranoc; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dietoholiczki. 😜
Ja się boje ,że jak przestanę karmić to zacznę jeść wszystko co do tej pory zabronione i będzie po diecie. 😉
Agn to my jesteśmy tej samej postury ja też mam 159-160 i 50 kg. 😁
A u nas nocka rewelacja Wiki zasnęła o 21 na dobre ,obudziła się o 4 na cyca i już spała do 7 -szok 🤪
Tylko że cycki mi pękają od mleka chyba laktator wyjmę 🤔

Ja jeszcze bym chciała zmienić kolor włosów ,ale to już większy problem .
Bo mam farbowane na ciemno ,a chciałabym mieć końce blond taki słoneczny jak plaster miodu. 🙂Ach i już by mi więcej do szczęścia nic nie brakowało. 😜
Dzisiaj Wam wrzucę zdjęcie Wiki jak szczerzy ząbki bo wczoraj pyknęłam jej . 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
u nas nocka nwet nawet pobudka o 12.30 o 3.30 no i 6.30 a teraz sobie śpi znowu 🙂
Strasznie maruda sie zrobil przez te ząbki czasami nawet wrzeszczy 🤢

Mixi tez bym chciała zmienic kolor włosków zawsze miałam ciemne a teraz mi sie marzy takie właśnie ombre ale też rozważam rudy 😜 , wiadomo cięzko będzie przejśc na jaśniejszy najlepiej sciągnąć kolor. Narazie to mi włosy wypadają garścimi więc o farbowaniu mowy nie ma. 😞

A ja sobie u mamy posiedze do konca tygodnia w czwartek Gabryś kończy pięć miesięcy a mój Michał 30 lat 🤪 chciałam mu upiec torta ale nie umiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki.
U nas nocka beznadziejna, byłam u mamy na noc i mimo tego ,że Kubaś spał ze mną w łóżku, to budził się chyba z 10 razy 😮
I od 1 ma cały czas temperaturę 37,3, nie wiem od czego... Dałam mu czopek, bo działa też przeciwzapalnie i zobaczę co się tam kryje?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MADZIA TEMPERATURA U NIEMOWLAKA DO 37,5 TO NORMA WIĘC NIE MASZ SIĘ CO MARTWIĆ.

Temperatura ciała niemowlęcia wynosi zwykle od 36,6 do 37,5 stopni C i może zmieniać się wielokrotnie w ciągu całego dnia. Takie wahania są całkiem naturalne - to niedojrzały jeszcze u dziecka układ termoregulacji nie radzi sobie z odpowiednim schładzaniem organizmu. To dlatego niemowlę może mieć nieco niższą temperaturę rano, gdy jest wypoczęte, a wyższą wieczorem albo po kilku godzinach wyczerpującego płaczu. Temperatura ciała przekraczająca 37,5 stopnia C oznacza stan podgorączkowy, ale nie musi wcale świadczyć o chorobie dziecka. Gdy zaś przekroczy 38 stopni C, niemowlę koniecznie powinien zbadać lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Pauleczka badz dobrej mysli musi byc dobrze trzymamy kciuki:*

Tak piszecie o tej wadze ze az mi sie zachcialo odchudzac... chociaz ja od porodu jem mniej niz przed ciaza ale pewnie niekoniecznie zdrowo.... i tak waze 5kg mniej niz przed ciaza ale przydaloby sie jeszcze troche zrzucic na wiosne. u mnie przydaloby sie pocwiczyc i ujedrnic zwlaszcza brzuch ale nie mam ani czasu ani sily moze jak wyjdzie sloneczko bede miala wiecej energii

A moja Ola jak odkryla pozycje siedzaca to wczoraj byl ryk ze ma lezec bo juz nie jest tak fajnie jak na siedzaco... kiwa sie na boki ale siedzi dumna jak paw 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
u nas noc super - ostatnie karmienie bylo o 23, a pozniej Ula obudzila sie dopiero o 6.50 😁
Ja to juz chyba wszystkie kolory mialam na glowie, najlepiej czulam sie w rudych, ale niestety ten kolor bardzo wyniszczyl mi wlosy, bo swoje mam cienme i za kazdym razem jak farbowalam odrosty na rudo musialam najpierw potraktowac je dekoloryzatorem 😮 2 lata dalam rade, ale pozniej wrocilam do ciemnych i mam spokoj 😉 przed slubem sobie farbne na jakis braz, zeby odrostow nie bylo i juz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooo odrotach to ja nie pomyślalam 😁 no faktycznie trzena farbować ciuemne odrosty 😮

Karolka a kiedy wy ten ślub macie?? ja juz myślalam że przegapiłam bo mnie troche na forum nie było 🙃

Madzia może to być też przez ząbkowanie teraz taki okres nasze dzieciaczkim mają


Ale mam katar i gardło mnie boli 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas znow noc do dupy... Jeszcze Nadia sie wtarabanila dwa razy do lozka 🙂 No ale przezyc trzeba i to.. Ja juz nie wiem podswiadomie zwalam na zeby , ale czy to one cholera wie...Wieczorem zdarza sie, ze boli ja brzuszek.. a juz okolo 4 w nocy zaczyna kupsko robic, i to ja chyba tez tak meczy do ranca...
A moze ona juz je ma, a matka jej nie chce przewinac?? 😮 Moze dzis sprawdze 😜

Ja pol nocy noralnie przez sen myslalam o tym mieszkaniu 🙂 Ehhh. wzyscy chetni tylko ja jakos tak ciezko nastawiona...boje sie i tyle 😞
Ale kto ryzykuje ten nie ma 🙂
Bede dzieciakow na rowerach gonic po takiej chalupie 🙂

Ostatnio mimo, ze waga mi nie spada. Dobrze sie czuje z soba. Opalilam sie, wloski inaczej zrobione, basenik w niedziele.
Od wczoraj cwicze tego skalpela, ale nie daje rady wszystkich cwiczen ;// Ale moze z czasem sie uda...
A co do ombre, nie podoba mi sie to niesamowicie!!!

Wanilka, Karola jakos za 3 tygodnie slubuje.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaa.... 🙂 to juz niedługooo 🙂 fajnie 🙂 Tak sobie myślę ...ciekawe czy my kiedyssie pobierzemy z Michałem...ciekawe w ogole jak to będzie...ehh

A co do włosów mam ochotę na zmianę !! ale sama do końca nie wiem co chce...a może tak być ze sie zafarbuję i bedfe sie zle czuć i znów wróce do ciemnych 😜

Coś mnie wziezło i słucham sobie starych piosenek Celine Dion 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...