Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mixi uzywalam rozjasniacza o 4-6 tonow z garniera, ale to 3 lata temu bylo, pewnie teraz jest masa innych mniej niszczacych wlosy 🙂

Wanilka dokladnie 16.03 ten nasz slub 🙂 czasem zastanawiam sie po co nam on, przeciez od 3 lat mamy slub cywilny...chyba tylko dla swietego spokoju, bo kazdy nam dookola marudzi 🤨

Ja tez juz na solar chodze, troche to poprawia mi humor 😁 ale tylko na stojace, bo kiedys od lezacego jakas mega wysypka mi wyszla na plecach i miesiac sie z nia meczylam 😮

Kurde Ula wlasnie kuposza wycisnela 3dniowego 😮 musialam jej nozkami brzuszek cisnac, bo sie biedna meczyla...najdziwniejsze jest to, ze najpierw kawalek plastelinowej kupki jej wychodzi, a jak to juz pojdzie to reszta normalna...mam nadzieje, ze w koncu jej sie to ureguluje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry dziewczyny wybaczcie ale 20 pare stron nie jestem w stanie nadrobić...My weekend spędziliśmy super...tzn w niedziele jechalismy do Gniezna do ciotek i potem do Naszego domku na noc i bylismy caly czas tam wczoraj....W koncu zrobilismy trochę porzeadek z naszymi meblami nowymi u Majki w pokoju i jest mega duży:P:P takze pozytywnie. Z Bartkiem stwierdzilismy ze jeszcze troszeczke z 2-3 tygodnie pobedziemy tu u mamy a potem do Wrześni będziemy sie w koncu przeprowadzac...Maja daje w kosc,że czasami w ogole nie mam czasu na nic...Czy Wasze dzieci tez tak jak Maja w nocy obraca się na bok bo jej nie wygodnie na plecach i śpi tak do rana???? Oczywiscie nocki super...Maja śpi od 21-22 do 6 napije sie mleczka i spi do 8 i tak codziennie już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAM SIĘ
Ja wróciłam już do pracy- a mały zostaje z moja mamą. Jest dobrze 🙂 Jak wracam do domu to Tymuś na mój widok cały się trzęsie i piszczy z radości 😁 Nie miałam już w sumie wyjścia bo i tak codziennie musiałam zaglądać do sklepu- więc stwierdziłam, że to nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Moja dziś znowu spała ponad 7 godzin 🤪 Od rana torchę marudziła, ale teraz zajęła się na szczęście sobą. Wydaje jakieś dziwne dźwięki gadając z karuzelą 😁

Dziewczyny, dzięki za radę, spróbuję ten dentinox. Tym bardziej, że bobodent nam sie skończył.

Agnieszka, jaki słodki różowy misiak na zdjęciu profilowym 😁 Muszę przyznać, że szalenie mi się podobają takie podłogi na wysoki połysk. To robi wrażenie, ale ja nie mam tak dużych salonów, więc nie byłoby takiego efektu 😉 Jedynie na korytarzu mamy gres, ale matowy. Reszta pokoi do parkiet, ale i tak daje zimnem od podłogi, bo mieszkamy na parterze, więc może o tej piance też pomyślę.

Sandra, ja wiem, że takie inwestycje trochę przerażają, zanim zrobi się pierwszy krok, ale zrób sobie bilans na kartce papieru – w starym mieszkaniu nie wykupicie na własność, borykacie się z wilgocią i grzybem, piszesz, z tego co zrozumiałam że remont trzeba by zrobić.
Jak weźmiesz kredyt na nowe, to co prawda będzie własne, ale ciasne. Takie mieszkanie też trzeba wykończyć, urządzić. I od czynszu czy opłaty za media nie uciekniesz.
A tu masz wielkie mieszkanie, w zasadzie od razu do zamieszkania, na własność i za śmieszne tak naprawdę pieniądze jak za taki metraż. A nieruchomość to zawsze lokata kapitału, zwłaszcza, jak nie musicie płacić za nie 100%.
Ja bym jeszcze tylko sprawdziła w księgach wieczystych stan prawny mieszkania, wzięłabym jakiegoś rzeczoznawcę budowlańca, niech sprawdzi stan mieszkania pod względem technicznym i bym brała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki, za pomoc laski..
To ide dzisiaj zlozyc zainteresowanie mieszkaniem, zobaczymy czy sie uda.
Deira rzeczoznawca przychodzi pozniej wycenic lokal do wykupu,, najpierw musimy podjac decyzje o zamianie. Byc moze w miare sie uwniemy, bo Ci panstwo co tam mieskzaja,maja wyrok eksmisyjny i juz im szukaja lokalu.

Sie wzielam za robote, przywiozlam od tesciowej marchewke, wlasnie sie gotuje 🙂 Zaraz do blendera i w pojemniczki.
Zupka ogorkowa sie robi...
Mala spi, a ja sie powoli musze zaczac ogarniac, bo tak 11 30 bym musiala wyjsc jak chce wszystko zrobic po drodze.. a o 13 w przedszkolu trzeba byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Okei, Karolka super 🙂 choc wiadomo ze Miasto wyznaczy swojego ludzia. 🙂
Porobilam sloiczki wyszlo 5 po okolo 100-120ml 🙂 Zupelnie inny smak swojskiej marchewki, choc troszke gorzka 🙂 Ale juz praktycznie na 2 tygodnie z glowy.
Jabuszka bym jeszze chciala zrobic zanim sie zepsuja, ale sloiczkow nie mam do mrozenia 🙂

Lece zaraz do Urzedu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, rzeczoznawca do wyceny mieszkania to jedno. Z tego co piszesz, to jest kamienica, a więc pewnie ma swoje lata, więc jeśli macie jakiegoś fachowca od budowlanki, najlepiej inspektora nadzoru, wzięłabym do oceny stanu technicznego, ale pod kątem budowlanki - czy np. nie usunięto tam jakichś ścian nośnych, jak wygląda stan konstrukcji itd. itp.
Dobrze też wiedzieć, czy kamienica nie jest wpisana do rejestru zabytków, bo jak jest to będziecie mieć problem papierkowy z jakimikolwiek zmianami remontowymi np. wymianą okien, jesli będzie odbiegać od wyglądu reszty. No i jeśli kamienica jest w jakimś newralgicznym miejscu miasta, sprawdź w Urzędzie Miasta w planach zagospodarowania przestrzennego, czy nie ma jakichś planów wyburzenia tych budynków w przyszłości i pociągnięcia tam jakiejś nitki autostrady, albo budowy jakiegoś centrum aqua czy szkoły. Był czas, że prowadziłam taką sprawę jednej koleżance i wiem, że to są rzeczy, które mogą potem trochę życie utrudnić. Ale to już jak uważacie. Część z tych rzeczy może Wam też sprawdzić rzeczoznawca od nieruchomości, który będzie wyceniał. Zresztą ma chyba obowiązek zapoznać się szczegółowo ze stanem prawnym lokalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 😉

odwołuję wszystko, co Tymosław wczoraj "mówił" o jabłuszku... właśnie wtrynił cały słoiczek 😁 i było mało 😮


u nas noc bez zmian, czyli jedna wielka pobudka... no, ale cóż.. do pracy wracam od września, więc może do tej pory się coś unormuje 😉

chciałabym wprowadzić małemu jakiś harmonogram dnia, ale kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać 🤢 co ile powinien jeść i co... jak narazie... rano jest cyc... około 10-11 jabłuszko, do tej pory bylo rano, bo wprowadzałam, ale docelowo ma być podwieczorkiem 🤔 obiadek (puki co marchewka z ziemniakiem) jemy 13-14, pozniej ok. 17 jest cyc i 19 kaszka+cyc przed samym snem...

dziewczyny, które podaja wode... jaka wode dajecie maluchom? i czy przegotowaną?
okazało sie, ze chyba jednak zielona w temacie jestem 😜 hehe...


totalnie nie chce mi sie na spacery chodzc, ale chyba dzis sie zmobilizuje, bo wreszcie nic nie pada 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no dokladnie, trzeba wszystko posprawdzac, bo z kamienicami roznie...moja kolezanka zamieszkuje z rodzina mieszkanie w kamienicy od 1933 i chcieli wykupic, bo strasznie duzy czynsz placa, ale miasto wprowadzilo przepis, ze nie ma takiej mozliwosci 😮 a oni wszystkie remonty porobili, powymieniali co sie da i nie wiadomo czy w ogole dopna swego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):

totalnie nie chce mi sie na spacery chodzc, ale chyba dzis sie zmobilizuje, bo wreszcie nic nie pada 😮


Mam to samo 🤢 Ale dziś się nie zmobilizuję, boli mnie głowa i brzuch od miesiączki. Jutro ma być ładniej, więc się wybiorę, ale dziś kisimy się w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...