Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
W imieniu Wojtka dziękuję za życzonka 😁

Akurat dziś miał marudny dzień... Cały dzień M się nim zajmował i pod koniec widać było, ze ma dość 😮 Ja sobie porobiłam swoje, ugotowałam obiad, poćwiczyłam z Ewą Chodakowską 🙃 a M bawił Wojtka, mały mu dał popalić 🥴

Teraz zasnął ale zasypiał chyba z godziną. Uparcie wyjmuje smoczka, obgryza plastik, potem mu smoczek wypada i płacz. Nawet na całkowitym śpiku wyjmuje smoczek 😮 Chyba sobie drapie plastikiem dziąsełko. Generalnie mam nadzieje, ze jak zęby wyjdą to się trochę uspokoi.

Dziś zaczął nam skrzypieć 🙂 Tak fajnie popiskuje. Nie za dużo, ale zawsze jakaś nowa umiejętność. Dostał dziś ziemniaczka z moim mleczkiem, takie puree, smakowało 😁

A jutro jestem umówiona do fryzjera 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, współczuję... U nas było to samo dwa dni temu i wczoraj wieczorem też się tak zapowiadało, więc dałam małemu nurofen na noc... Spał zdecydowanie lepiej, tylko dwa razy jadł, a co ważniejsze nie budzil się z przerazliwym płaczem...

Doti, musisz koniecznie skontrolować sobie ta grudke w piersi, moze to sprawa hormonalna i wchlonie się, gdy przestaniesz całkiem karmić... Ale lepiej sprawdzić na usg...

Marylu, to działa mniej więcej na tej samej zasadzie, co chodzik... Jak dla mnie odpada, Tymka bym w to nie wsadzila, ale to moja opinia 😉 produkują, więc pewnie ludzie kupują 😉

Dzonatalie, odważnie z ta truskawka działasz.. Macie w ang takie deserki po 5 miesiącu? U nas chyba zalecają jakoś po 10 truskawki...

Zauważyłam,że moje dziecię odkąd je te obrazki i później kaszke na deser, tym samym mniej jest przy piersi w ciągu dnia, to potem w nocy odkleic się ode mnie nie może, ciągle się przytula i choćby moja rękę czuć musi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):
Co ja pochrzanilam w tym poście 🙃
Nie obrazki, tylko obiadki i kaszka na kolację, a nie na deser, hehe... To tylko mój tel tak potrafi 🤢

Dobranoc 🙂


A propos obrazkow to dostalam w szpitalu obrazek z matka boska i wlozylam Oli do lozeczka. Ostatnio wracam z pracy a M mnie opierdziela i pokazuje obrazek a tam matka boska z odgryziona glowa. M mowi ze przeszukal cale lozeczko i nie znalazl tej czesci wiec mamy w domu koze ktora wcina papier 😮

A jesli chodzi. o chodziki to ja tez jestem przeciwniczka bo za duzo sie o nich naczytalam... pewnie ze kazdy zrobi tak jak uwaza ale ja juz zapowiedzialam w rodzinie zeby nikt nie wpadl na pomysl i nie kupowal bo i tak oddamy. Jak na chodzenie przyjdzie czas to dziecko zacznie chodzic bez zadnych wspomagaczy 🙂 Ale to moje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my już na nogach.
Mój M wczoraj wieczorem upiekł sernik krakowski na kruchym cieście i właśnie tak się obżarłam ,że zaraz zwymiotuje 🤢
Ja kupiłam sobie wczoraj dżinsy rozmiar 26 (aż jestem w szoku najmniejszy rozmiar jaki był :silly 🙂
Jak się dziś ogarnę to pyknę fote .
Naisha w chodziku super ,widać ,że zdziwiona . 🙂
Kasia ,ale sie uśmiałam z ta Matką Boską bez głowy 😁 😁
Widocznie Oli smakowała tylko ta cześć ciała 😆
Moja starsza dzisiaj ma rekolekcje w kościele 🙂
A moje dziecię leży na brzuchu od 7 i piszczy na cały dom 😜
Uwielbia tak leżeć ,a jak była mała to zaraz był ryk ,jak to się dzieciom odmienia z wiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
U nas weekend minął intensywnie, byliśmy u znajomych na pępkowym 🙂
Kubuś w miarę grzeczny, więc nie dał za bardzo popalić, miał tylko problem ze spaniem bo kilka dni wstawał o 4:40 😮
Dzisiaj się unormowało...Położył się spać po 20, o 24 pobudka na smoka, jedzonko o 3 i wstaliśmy o 6. Teraz ma pierwszą drzemkę 🙂

W sobotę miałam ugotowany rosół, wyjęłam mu z niego marchewkę, pietruszkę i trochę mięska zajadał jak szalony 🙂
Ma tylko problem z kupką, bo jakaś twarda ostatnio, a nic nowego nie je oprócz mleka 2, więc nie wiem od czego?!
:* buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,
mam chwilkę, mąż pojechał ze swoją mamą do Krakowa do jakiegoś specjalisty i popytać co z tym jego paluchem (pewnie wróci wieczorem) ... a ja z Szymonem zaczęłam dzień o 6 i właśnie robi sobie pierwszą drzemkę...
dwa dni z rzędu dostawał ziemniaczki ze szpinakiem i wczoraj zrobił sam kupkę szpinakowatą 😁 codziennie wtrynia po słoiczku jabłuszka i na podwieczorek dostaje w tej siateczce do żywności pół jabłuszka kupnego i sobie cycka, za to mleko je sporadycznie a jak już je to ze startym sucharkiem, no i podaje mu kaszki i uwielbia chrupki kukurdziane... ogólnie jest grzeczniutki czasami ma swoje jazdy, oczywiście jak nie śpi to trzeba się nim ciągle zajmować bo nie lubi sam się bawić... ale to jest do przeżycia.

co do chodzików to my jesteśmy za... oczywiście nie non stop ale kilka razy dziennie po pare minut nie zaszkodzi, tym bardziej że moi bracia byli wychowani na chodziku i wszystkie kuzynki i kuzyni i jakoś nie mają z niczym problemu i zaczęli szybko sami chodzić... więc chodzik już mamy bo dostaliśmy na chrzciny... no ale każdy ma swoje zdanie.

aaa kupiliśmy huśtawkę, i teraz najlepszym zajęciem jest huśtanie... mały w niej zasypia, bawi się itp... przynajmniej nie trzeba go nosić...

dzisiaj koniec ze sprzątaniem, prasowaniem itp... odpoczywam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez zwrocilam uwage na te truskawki 😮 😮

Ehhhh, nic mi sie nie chce. Pomyslu na obiad nie mam wogole 🙂)

Titucha budzi sie po 8 razy w nocy, mzona dostac pierdolca :/ Jak jeszcze mi dojdzie wstawanie do pracy, to juz wogole zwariuje 🙂 Coraz czesciej mysle o tym powrocie.. ona przy mnie bez nuplania cyca nie zasnie ;//
Pozyjemy zobaczymy, jak to bedzie z babcia 🙂

My nie bedziemy uzywac, chocby dlatego, ze kolejny klunkier w domku mi nie potrzebny 🙂) Bo zabawek juz opor 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Ulka kima to mam chwilke czasu dla siebie 🙂 my juz u siebie w domku, Ulka grzeczna, ladnie spala, tylko jedna pobudka o 2 i wstala o 7 🙂
wczoraj na wejsciu do domu zrobilam jazde M, bo nawet sie nie pofatygowal, zeby odkurzyc po tym tyg jak nas nie bylo...syf ze szok, normalnie nic nie ruszyl, mieszkanie zarastalo brudem, a we mnie od razu sie zagotowalo i zrobilam niezla jadke 😮 no kuźwa brak slow, zakasalam rekawy i zacelam sprzatac...to ja siedze caly czas z Ula i mam czas zeby w miedzyczasie posprzatac, ugotowac, a ten mial caly tydzien dla siebie po pracy i nawet nie pomyslal, zeby cos w domu zrobic..jak ja mu nie powiem co ma zrobic, to on sam na to nie wpadnie, no brak slow, mam tego dosyc... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pierwsza drzemka 🙂 Nocka nie za bardzo... Coraz częściej się budzi, zamiast coraz mniej... Ech...

Karolka mój ma to samo 😁 Może się potykać o bambetle, koty w rogach pokoju straszą, a on nic, przecież brudno nie jest 🙂 Pamiętam na studiach, jak mieszkał ze współlokatorem a nie ze mną to chyba ani razu nie sprzątali pokoju przez rok 😮 Ale nie jest jeszcze tak tragicznie, bo jak mu się powie co trzeba zrobić to zrobi 😁 Nie powinnam narzekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 🙂
komunikat od Tymosława: jabłka są bleee 😮 😁 😁 😁

Karola... ja mam to samo za kazdym razem, gdy wracam z "wygnania" 😉 i najlepsze, ze jak pytam, czy posprzatal, to odpowiada, ze sprzątał... tylko nie widzi roznicy miedzy sprzataniem a posprzataniem 😉 niedomyslne te chłopy, ja juz sie nauczylam, ze jasny komunikat musi byc i to z instrukcja obslugi 😉

wracajac do truskawek... jak widac co kraj, to obyczaj... a z tego wynika, ze albo maja inne truskawki w uk 😜 albo nasze maluchy moga jesc raczej wszystko 😜

a co do chodzików: jednemu zaszkodzi, drugiemu nie... podobnie jak z piciem lampki wina w ciazy... ja wole unikac niz pozniej zalowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...