Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mixi masz przecież jeszcze dwa dni 😉
Ja chyba zdecydowałam jaki fotelik kupimy następny dla Lusi. Nie stać nas niestety na foteliki za 1000zł. Znalazłam jednak fotelik do 25kg który można montować tyłem do kierunku jazdy. Na pewno jest to bezpieczniejsze dla dziecka....
http://allegro.pl/bolero-coto-baby-montaz-przodem-i-tylem-2gratisy-i3198986562.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Każda praca ma swoje plusy i minusy 😉 Np. już niedługo będę musiała siedzieć w pracy albo 8-16, albo 15-22. Pracuję w soboty, czasem jest mocno nerwowo, no i szefostwo czasem niefajnie się zachowa... Ale w sumie lubię tą pracę i strasznie się cieszę, że wracam 🙂 Chociaż dziś pierwszy raz od kiedy Wojtek się urodził zostawiam go na dłużej niż 3 godzinki. No i M będzie go musiał położyć spać bez cycania na dobranoc... Dadzą chłopaki radę 😎

Doti fajny ten fotelik. Jeśli się zdecydujesz to napisz jakiej jakości tapicerka i ogólnie fotelik 🙂 My jeszcze jeździmy w starym... Ale też już by był czas, żeby pomyśleć o zmianie, szczególnie, że Wojtek taki duży chłopak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti fajny fotelik, nikt nie mowi, ze trzeba wydawac na niego 1000 zł 🙂 Ula dostala od chrzestnej fotelik, ktory tez kosztowal w tych granicach.

Efek, dokladnie tak, nie wszystko jest idealne w naszej pracy, dla mnie najwazniejszy jest spokoj i brak nerwówki 9 o ile to w ogole mozliwe 😉 ), bo ja sie bardzo szybko irytuje niestety... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😁WITAM SIĘ
Ja też jestem na etapie poszukiwania fotelika dla Tymoteuszka- jak narazie to ceny mnie przerażają 🤢
Wekend majowy zaliczam do udanych pomimo, że nigdzie nie wyjeżdzaliśmy ( nie licząc grila u mojej mamy).
Ja pracuję już od lutego i zarówno ja jak i Tymol przyzwyczailiśmy się do tej sytuacji.
Latka mój starszy synuś we wrześniu skończy 5 lat 😉
Tak a propo to Oskar jest z 10 września, Tym z 25 września a ja z 30 września 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek z tego co czytałam opinie to bardzo fajny jesli chodzi o tapicerke. Podobno dziecko sie nie poci. Bede próbowała znaleźć taki w sklepie zeby zobaczyc sposób montowania w aucie...
Dla Mateusza też kupowalismy za podobne pieniądze i jest OK. Póki co nie testowaliśmy go w wypadku i niech tak zostanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się z pracy 🙂
Mam chwilkę, więc na szybko zaglądam i widzę, że tu spokojnie i leniwie 😁 Mamuśki albo pracują albo na spacerkach 🙂
My jakoś wczorajszy dzień przeżyliśmy, dziś też nie jest źle. Dziadzia chyba daje radę z Małą, dziś nawet na długi spacerek Małą zabrał 🙂
U mnie w pracy niestety nerwówka jest i to często, ale zauważyłam, że moja Niunia nauczyła mnie cierpliwości. Nawet nie wiedziałam, że mam jeszcze takie pokłady w sobie, więc jak narazie w pracy do wszystkiego podchodzę z dystansem, choć już od wczorajszego poranka boss nie dał mi chwili na wytchnienie 😉

Karolka, super wózek 😁 😁 Mam taki sam 😁 Jedyna jego wada to ciężar, ale prowadzi się super i Natka uwielbia w nim siedzieć 🙂 Ulci chyba tez przypasował.

Dobra, kończę, bo muszę jeszcze jedno pismo wysmarować i spadam do domciu 🙂
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgosia, to sie Wam zlozylo Wrzesniowia rodzinka 🙂 tylko Twoj M sie wyruszył 😜

Efek super praca, zawsze za dziecka chciałam pracować w aptece no ale plany się pokrecily 🙂

U nas grzeje! Czekam az Tymon sie obudzi i pedzimy na spacer. chyba bede musiala poczekać bo sie rozespal, ale niech sie porządnie wyspi, bo znow bedzie marudzil, bo z pierwszej drzemki tatuś go obudzil niechcacy. pobawil sie godzine tzn pomarudzil godzine i zasnal , spi w pampku i okryty tylko cieniusim kocykiem, a to dlatego, Ze tak marudzil ze juz sie nie dał ubrać.

Ja w końcu ide przegryzc sniadanie 😮

Pasuje poukladac w szafie ale przekladam to z dnia na dzien 😜 wazne ze juz porzadek zrobilam z apteczka...cos leniwa jestem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy. Leje jak cholera. A mnie głowa boli jak cholera...
Mati dostał skierowanie do chirurga dziecięcego w związku ze zwężeniem napletka i podejrzeniem stulejki. I mamy zrobić badanie moczu.
Poza tym przyczepiła się do wymowy, bo Mati zamiast szczur mówi szicziur, takie zmiękczone trochę. Ale że gada pełnymi zdaniami to już nie zauważyła hahaha W każdym razie mam go poprawiać...
Lusia dostała skierowanie do ginekologa dziecięcego w związku z tymi "frędzelkami" wystającymi z pochwy. To są jakieś fałdy śluzuwkowe czy coś tam. Prawie jak polipy.
Poza tym pocenie najprawdopodobniej jest od tego że jest ciepło, ale mam przeliczyć ile wit. D dostaje z mlekiem. Dawka dobowa wynosi 400j (10ug). W mleku na 100ml jest 1.1ug, Lusia zjada ok. 840ml mleka na dobę więc dostaje 9.24ug wit. D. Wychodzi na to że powinnam jej podawać jeszcze tą kapsułkową. Ale bywają dni takie że zamiast obiadu albo deseru też ma mleko więc wtedy normę ma. Ehh sama nie wiem.
No i przy jej wrażliwej skórze mam ją zacząć sadzać na nocnik żeby się nie odparzała przy tych upałach...
Ahh no i Lusia waży 8.1kg a Mati dwa razy tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czyli już wszystko wiesz 🙂
Ja mam niestety problem jeżeli chodzi o wymowę u starszej ma 11 lat ,a tak wszystko zmiękcza 😞
Od przedszkola chodziła do logopedy i nic nie pomogło ,od ponad roku przestałyśmy chodzić i sama próbuje się pilnować ,ale jest to dla niej mega krepujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi powiem tak - ja poprawiam Mateusza jak coś źle wymawia, czasem powtarzamy wierszyki tupu "chrząszcz brzmi w trzcinie.".. itd ale jak ja go porównuje do innych 3-latków które nawet zdania nie składają..... poza tym ja nie słysze takich niuansów w jego wymowie... od dłuższego czasu próbuje go nauczyć mówić lwa (jest lew, nie ma lwa) i wychodzi mu jest lew, nie ma lelwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti na odmiane to on ma jeszcze sporo czasu.
Nadia mowi od 2rz, ma bardzo bogate slownictwo, a teraz zaczela mi odmieniac typu: wezmila, wezmiete itp. wiec tak naprawe na poprawna wymowe ma jeszcze troszke czasu.
Dobrze, ze z tymi fredzelkami sie wyjasnilo. 😉
Ja bym dodatkowej wit D nie podawala, slonce juz wyszlo, wiec sama sie produkuje.
Ja Titi skoncze opakowanie i odstawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, przynajmniej masz jasność... a do wymowy trzylatka to można by się czepnąć, gdyby nie dało się kompletnie zrozumieć, co mówi... to na tej samej zasadzie, jakby stwierdziła płaskostopie u 3latka... które na tym etapie jest naturalnie fizjologiczne 😉

a Tym poci się przy piersi, ale ponoć normalne, że przy jedzeniu maluchy mogą się pocić, więc się nie przejmuję 🙂
wsadziłam go dziś na wagę w ubraniu i pieluszce... waga pokazała 7500, a miesiąc temu było 7300 na golasa, więc tak jakby nie przybrał albo przybrał mało... za trzy tyg mamy wizytę i jak pediatra nie skomentuje, to też nie będę się przejmować... prawda taka, że je tyle, ile chce +plus mleko na zawołanie, więc głodny na pewno nie jest, a rusza się non stop, nawet jak śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam to tak dokladnie jak u nas Tymek je mysle dobrze, glodny nie jest ale tez tak chyba teraz malo przybrał tez z moich obliczeń ale dokładnie on nawet we snie sie rusza 🙂 troche mnie to martwi ze wzgledu na ten gluten niby ale nie widze raczej zeby cos pozs tym bylo nie tak
Jak juz wspominałam.na kupy juz odpuscilam 😁

Szlak ! A mnie znow choroba bierze no ja juz nie moge nie wiem co sie ze mna dzieje przeciez ja co Chwile chora jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wrocilam do Zlobka i oczywiscie juz zatoki.. zapierdzielone... masakra.. Te dzieciaki to maja taki misz masz bakteryjny, ze idz 😁

Na jedna zmiane, bede sobie chodzic o pol godz pozniej, bo jednak kumpela nie ogarnia sama. Wczoraj od 15 sama zostala z 14 dzieciakow, to jest sie co ogarniac jakby nie patrzec :d wiec bede przycodzic na 8 30 😁 a nie 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze jakbyś od tej 8.30 mogła wychodzic o 15, to byłoby super 😜 no ale sama wiem,jak to. Jest zostać z gromada sam na sam i jak tak miałam w zeszłym roku, to klelam na kierowniczke, bo zmienić nie chciala, a rano, gdy było pusto to 4 na zmianie ścianę podpierały...,

A ja jak nigdy zdrowa,zaczynam wierzyć,że 5 tyg nad morzem, jod itp... Działa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...