Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam 🙂
dzieki Mixi, ta wygrana to duze zaskoczenie 🙂

Patinka moja je o 6.30 kaszke herbatnikowa z rosmanna (tylko ich kaszki jej smakuja), taka mala miseczke i pije do tego kakao...
w żłobku o 9 dostaje chlebek i kakao, a na wieczor przewaznie chlebek je, ale czasem nie chce calego, no wiec daje jej troche chlebka i troche kaszki - tym razem ryzowo-kukurydziana z rosmanna 😉 no i po tym spi mi całą nocke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Patinka moja je na sniadanie i kolacje mleko i tak wytrzymuje od 21 do po 8 bez pobudki ale ona ma tak od urodzenia wiec nie pomoge... moze powinnas na ta kolacje dac cos tresciwszego np mleko z kleikiem?
W ogole chcialam przestawic Ole na jedzenie pozniej obiadku a w sumie to nie musialam bo sama sie przesunela porobila sobie dluzsze przerwy miedzy posilkami kosztem jednego karmienia. Aha i ma jedna drzemke w ciagu dnia ala za to kolo 2-3 godzin wiec mi taki uklad bardzo odpowiada 🙂

Mixi ale ci zazdroszcze tego jeziorka mmm

A propo kaszek czy jak moje dziecko ich nie toleruje to mam to jej jakos zastepowac w inny sposob. bo np staram sie jej w zamian podawac kasze makaronik chleb czy ostatnio np kupilam tych deserkow z hippa z serii owoce i zboza. Ale musze Karolka sprobowac tej z rosmanna skoro tak Ulci smakuje moze i Oli przypadnie do gustu . Ostatnio kupilam jej te do picia i chcialam dac przez butelke czego nie jestem zwolennikiem no ale coz ale jak zrobila lyka to wyciagnela butle zmarszczyla czolo i sie tak spojrzala jakby mi chciala powiedziec ze nie to jej dalam hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia Uli te z rosmanna smakuja bardzo, bo nie sa owocowe 😉 zauwazylam, ze ona za owocowymi smakami nie przepada - tak samo z jogutcikami, te z nestle sa blee, a te z rosmanna pycha - lubi wszystkie oprocz puddingu czekoladowego 😉 tych pitnych tez nie lubi... nie powiem, mi to na reke, bo produkty z rosmanna sa o polowe tansze od tych z nestle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Tymek pierwsza drzemka.

Ja mam mnostwo kubeczkow dla Tymka a on nie chce z niekapkow pic. Kupilam ten doidy cup to jeszcze z niego sie napije ale zadko a tak to albo trzepie tym kubkiem i wszystko rozlewa albo przechyla mocno. Eh nie wiem juz co mam z nim robic. No i daje butle. To ze jestem malo wytrwala to wiem. Myslalam ze to tylko moje dziecko nie bedzie pic z niczego innego tylko butla a jednak ostatnio widze duzo jeszcze większych dzieci z butelka co nie jest oczywiście przykładem ale moze w koncu sie nauczy. Inne rzeczy potrafi pojąć a ze ma pic z czegoś innego ...
Ostatnia szansa to ten lovi 360 zamowie przed wyjazdem do polski na allegro przyjade to będzie juz czekal.

Moj je roznie dosyc i rozne rzeczy. Czasem pomeczymy sie i zje kaszke, czaem buleczke z maselkiem, duzo roznych dla dzieci tutaj mu kupuje ryzowy pudding, czekoladowy pudding choc nie lubi tego, te właśnie sniadanka z hipp ze zbozami i owocami, czasem mleko, kaszki w sloiczkach np owsiankA, serek-a'la danonek, jogurcik

Ja powiem szczerze daje zadko zoltko, czy to źle?
Od kiedy mozna zrobic jajecznice taka na maselku albo cale gotowwane jajo?

Pojawil sie u nas problem, bo Tymek nie chce myc zebow! Jeszcze dolne jakos a gorne wogole nie i jest szal, bola go, sa 4 zeby ale jedna dwojka malutko przebita ipewnie dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra a dlaczego Titi nie moze? 🤔

Latka ja niestety tez zadko daje żółtko Uli, w tyg prawie wszystkie pokarmy je w zlobku, czasem jak zrobie paste jajeczna to dostanie z nia chlebek na kolacje...na weekend jak mi sie przypomni to dostaje zoltko do obiadku... aaa no i wit D juz z miesiac nie daje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha a no to nie jestemy sami.
Ja witaminę tez ostatnio nie daje, czasem jak sobie przypomnę.
Ale pediatra w Polsce mowila ze do roku, albo ze jak wszystkie zeby wyjda , cos tak kojarze. Wiadomo teraz jest lato, no i u nas pogoda ladna o dziwo juz tak dlugo ale zazwyczaj to tu jest calkiem inaczej wiec mam podawać caly czas.... 🤨

A taki kupczy kisiel mozna podawac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja podawalam kisie i swoj robiony z maki ziemniaczanej i taki kupny, raz, bo porobilam i nie bylo chetnych do jedzenia, to Titi zjadla z checia ogromna.

Jajko tez juz podawalam, w postaci jajecznicy, ale bez masla i bez oleju. Tylko bach na patelnie.

Witaminy D, tez nie podaje juz sporo czasu. Jesli sloneczko swieci naprawde nie ma potrzeby suplementacji. Ja sie tylko zastanawiam czy jeszcze po roczku nie bede jej podawac, bo mloda ma dosc spore ciemiaczko, jak na 10miesieczne dziecko. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Jeszcze przez ten brak wlosow, jej mega pulsuje i babcia dostaje szalu 🙂) haha 🙂)

Titi, nie moze ani tych ani takich z bobovity, bo nie moze zrobic po nich kupy.. Przedwczoraj po dwoch miesiacach dalam jej kilka lyzek bobovity, to na drugi dzien taki twardzioch kupa, ze koniec. Wiec ja daje manna na krowim mleczku, ale tylko tak raz w tygodniu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wlasnie Sandra wczoraj tez jej ciemieczko sprawdzalam, to ma dosc spore - w taki razie zaczynam jej wit d podawac... Ulka podczas jedzenia kaszek juz kupe dusi - przy porannej kaszce nie ma opcji, zeby nie zrobila 😉 wiec od rana juz oczyszczona i zadowolona idzie do zlobka, gdzie w miedzyczasie jeszcze 2-3 kupy robi 😜 plus wieczorem czasem jeszcze z jedną 😉 po bananach ma loty z zatwardzeniem i kazdy banan konczyl sie czopkiem w pupie, wiec jej nie daje juz...

Dziewczyny ale jajecznice z samego zółtka czy z calego jaja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy na spacerku kupiłam sobie sukienkę za 29zł nowa bo sklep likwidują :-) także na roczek jestem już ubrana:-)
Majka na kolację i śniadanie je kaszke z butelki,wczoraj zjadła 300ml i do tego 50ml soku :-) Karola a probowalaś ta kaszke? Mała uwielbia te z kartonika do picia czekoladowa i z miodem:-) tylko że one nawet w rosmanie kosztują 4,29. właśnie chce zrobić zapasy jak na wakacje pojedziemy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie wszelkie czekoladowe rzeczy odpychaja, a jeszcze polaczenie miod i czekolada to juz zupelnie.
Karolka jak sie spotkamy przekaze Ci te kaszki, skoro Ulcia lubi 🙂)

Na opakowaniu jest instrukcja, jak robic kupczy kisiel..
A zwykly to podgotowujemy owocki, pozniej blenderem mozna ( niektorzy owoce wyciagaja i robia z tej wody po gotowaniu) i do tego zagescic maczka ziemniaczana.

Ja bede D podawac tak jak slonko ewentualnie zaniknie.Na roczek i tak do pediatry szczepic, wiec sie podpytam czy jest koniecznosc.

Ale jestem wkurzona!!! Zrobilam zakupy wtachalam sie z wozkiem do domku.. i nie mam ani cebuli ani pieprzu do mizerii.. wiec pierdziele, mizeria bez tego. Czyli jemy ogorki z jogurtem 🙂)

Mezowaty sobie najutro urlop wzial, bo kuzyn core przywozi do nas dzisiaj, wiec planujemy jutro na termy z nia pojechac, jesi bedzie miala chec..

Ja to mega zdziwiona jestem. Wrocilam z nocki, zrobilam dwa prania, posprzatalam cala chate, ubralam laski i poszlysmy na 3h spacer 😮Gratki dla Nadii, ze tyle chodzila, choc spowrotem nogi juz ciagnela 🙂)
Jestem mniej zmeczona takim systemem pracy anizeli jak pracowalam od pon-pt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...