Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
łeee to Ulka juz od dawna klaszcze 😁 😜 chociaz cos 😉 i w koncu papa robi 😉 i umie pokazac ze jej smakuje klepiac sie w brzuszek jak sie za pytam "jakie dobre?" 😉 a gada jak najeta 🙂 dzis mnie panie w zlobku zalamaly, bo powiedzialy, ze Ulka lubi disco polo 😮 jak leci dziecieca muza to ja nie rusza, ale jak puscily disco hity to malazaciesz na maksa tanczyla i klaskala 😁 musze z m nad nia popracowac, bo to zupelnie nie nasze klimaty 😁

Kasia moja tez nalezy do tych leniwcow - tylko siedzi i posuwa sie na pupie, nie raczkuje, nie podnosi pupy, nie wstaje, tym bardziej nie chodzi...no ale kazde dziecko jest inne i na nasze córy przyjdzie pora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti gratulujemy ząbka 😉 niech wyjdą jak najszybciej i będzie spokój! U nas ledwo górne dwójki wyszły a już męczymy się z dolnymi :/ i myśle że z dwa tyg miną nim wyjdą- a mały marudny i ślini się strasznie!

U nas jest brawo i takie dziwne papa, wciąż tylko podnosi rękę do góry. Może dlatego że też tak pione przybija 😉 raczkuje ładnie ale jak mu się zachce. A najczęściej to wstaje i się puszcza. W ogóle od początku bardziej do stania go ciągnęło ale do chodzenia to jeszcze długa droga przed nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,a w zasadzie dobry wieczór 😉
Melduje się znad morza, gdzie pogoda od ponad tygodnia przepiekna!! 🙂 trochę was ostatnio czytałam,ale generalnie słabo net mi działa, a poza tym od dłuższego czasu nie mogłam pisać postow z tel... U nas ogólnie ok, dalej się namiotujemy 🙂 Tym świetnie się zaklimatyowal,choć zaraz po przyjeździe rozwinęło mu się zapalenie oskrzeli,myślę,że od klimy w aucie... Leczymy się inhalacjami,bez antybiotyku i w zasadzie po 4 dniach nie było śladu ani po kaszlu ani po gorączce czy katarze, a inhalacje jeszcze 3 tyg...młody jest dzielny, choć serce mi pęka,gdy nieraz przy tym płacze...
Codziennie mnie zaskakuje,jeszcze nie chodzi sam, ale kombinuje, generalnie jest strasznie ciekawski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie jestem w stanie nadrobić, ale mam nadzieję, że u wszystkich wszystko w jak najlepszym porządku 😉
Gratuluję wszystkich nowych zabkow i umiejętności maluszkom, a Sandrze dodatkowo nowej pracy no i mam nadzieję, że już jesteście w nowym M 😉

Nie wiem, kiedy uda mi się coś znów napisać, zatem gorąco buziam wszystkie małe nóżki i ich właścicieli/ki a mamuskom życzę pięknej letniej pogody za oknem i w sercu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

Dzięki kochane za życzenia :*

Szybko Was nadrobilam i zapomnialam w sumie o czym pisalyscie 🙂 muszę jutro na spokojnie nadrobić jak sie da 🙂

Dzisiaj M zrobil mi niepsodzianke i wziął sobie wolne, po spacerowalismy, później zabrał mnie na obiad, wieczorem spacer , generalnie dzień spędzony milo 🙂.
Tymcio spi, dzis miał duzi sil 😁
Ja sobie wypilam drinka z Malibu i cola. ...mniam 😁uwielbiam kokosy 🙂.
Ale juz jestem tak padnieta ze prysznic i spanieee bo moj krolewicz robi sobie ostatnio pobudki o 5 mniej więcej, na godzinę, półtorej zalezy i kładzie sie dalej.
Czesto M do Niego wstaje a ja sobie drzemie dalej az mi źle z tym ostatnio 😁 ale tak mnie nauczyl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
A no właśnie ja widzę ,że Wasze dzieci już coś robią i gadulkują ,a moja zajęła się chodzeniem i o bożym świecie zapomniała. 😁 😁
Pa pa to robi od dawna ,ale brawo sama z siebie zrobiła wczoraj ,ja jej zawsze bije brawo jak zrobi na nocnik i tak pewnie jej się przypomniało.Jak ja mówię wszystko jest zakodowane w główce tylko moment musi nadejść odpowiedni ,żeby pokazać rodzica co się umie 🙂 🙂 🙂
Jeszcze krzyczy "am" jak chce jeść ,zwłaszcza na cyca 🙂
A tak po za tym pogoda dalej nie za bardzo ,ale już dzisiaj ma nie padać i ma być cieplej wiec spacerek murowany.
Fajne te nasze szkrabiki ,że ho ho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Rozłożyłam dzieciom zestaw namiot+tunel+tipi i pierwszy raz ładnie się razem bawią. Łażą tam i z powrotem, bawią się klockami, kładą razem na poduszkach... Super po prostu. No i Lusia coraz więcej na nogach bez trzymanki.

Mixi buziolki dla Wikusi!

Isa gratulacje za ząbalka 🙂 A tancerza masz pierwsza klasa 😁

Gratulacje dla wszystkich dzieciaczków za nowe zdolności! Uczcie się dmuchania hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Mixi duzo buziakow dla Wiki ;*

Doti super ze dzieciaczki sie tak fajnie razem bawia 😉

Ehh właśnie te nasze maluchy juz takie fajne. Ja co dzien sie nie moge na dziwić sama skad to moje dziecko umie takie rzeczy...a ono przeciez wszystko papuguje od nas tez. Tymek jak cos znajdzie np długopis weźmie ze stołu czy cos czego mu nie wolno to od razu szybko chowa za siebie zebym nie widziala , albo caly czas chodzi i zdziwiony oooo ooo i pokazuje palcem na wszystko szczególnie po drzemce taki zdziwiony sie budzi hehe. Ja juz nie nadazam co on umie ale cieszę sie bo ostatnio taki śmieszny się zrobił 😉 jak mial maly przestuj na ten skok rozwojowy to teraz go nie poznaje. Maly cwaniak mi rosnie az sie boje co będzie później 😁 mama powtarza ze to moja istna kopia 😁
Zlecialo strasznie teskni mi sie za takim maleństwem hehe 😁
Mysle ze niedlugo zzaczniesam stawiać odwazniejzze kroki. Bo jest silny i umie ale odważyc sie nie moze puścić na dalsze odleglosci 😉

Kolejny dzien super pogody 🙂. Szybkie ogarnięcie domu, ide myc podlogi i ruszamy na miasto pewnir jakis spacer, mleko kupie w kartonikach mojemu ksieciowi 😉

Aaa dziewczyny tak zapytam bo mi sie przypomniał 🙂 kolejne mleko to od roczku rowniez powinno sie wprowadzać stopniowi jak to ktore teraz pije od 6mc ? Czy mozna juz dac od razu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia się wzięła za porządki w szufladzie z rajstopkami i skarpetkami... i dobrze, bo darła się niemiłosiernie!
Byliśmy na spacerku ale krótkim bo nagle zaczęło lać... Taką mamy pogodę od wczoraj byle jaką, że jak świeci to gorąco jak w piekle a za chwile wiatr i deszcz. Teraz robimy piknik z Matim. On ma truskawki, arbuza i placek orzechowy a ja do tego jeszcze kawusię 🙂
Laurka też dużo umie a najfajniejsze jest jak jej daję mokrą chusteczkę i wyciera sobie rączki, nóżki albo to co akurat jest pod ręką. Ostatnio czworakowała i podłogę myła 😁

Latka nie wiem jak się wprowadza nastepne mleko, też pewnie po troszku. My chyba będziemy sie przestawiać na mleko krowie albo sklepowe. A MM raz dziennie będzie. Jeszcze nie wiem...

Szlag mnie zaraz trafi!!!! Czemu 2 minuty jest spokój a potem znów awantura ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂


My z rana z Kubusiem byliśmy na morfologi krwi . Pobrała z paluszka w poniedziałek po wyniki . Jak wracaliśmy złapał Nas niestety deszcz Kubuś zakryty ale gorzej ze Mna tak lało że w ciągu 2 minut byłam cała mokra ;/ .. Ale trudno .
Śpi od 19:00 . Padł biedny bo w ciągu Dnia w ogóle prawie nie spał .

CZY WASZE DZIECI W CIĄGU DNIA TEZ NIE ŚPIĄ ? A JAK ŚPIĄ TO ILE RAZY DZIENNIE I PO ILE ??


latka Jakie kupujesz mleczko w kartoniku Dla Dziecka ? 😉 jeśli mogę wiedzieć ? 😉

DOTI Gratulacje dla Dzieciątka 😁 jak top fajnie wyglądało :P . Nie mogę się doczekać kiedy Mój tak pójdzie 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja spi, tak zazwyczaj dwa razy dziennie. Zdarza sie, ze raz, tak wiiec wile snu jej nie potrzeba..zreszta starsza tez tak sypiala.

Hmmm, kasia zrobisz jak uwazasz i sie nie obraz czasem, ale 10mies to wiek, ze maluch zdecydowanie powinien siedziec sam. Pokazalabym sie pediatrze, byc moze mala ma obnizone napiecie miesniowe i trzebaby je ciut wzmocnic cwiczeniami.
Dwa lata temu, zwracalam dokladnie o to samo kumpeli uwage, ale poszla do pediatry i jej zaczela gadac, ze xpok ze to normalne itpitd.. A pozniej poszla do innego i wyszly takie kwiatki, ze dziecko zaczelo chodzic majac dwa latka.
Wiadomo,e u mlodej tak bc nie musi, ale tak jako przyklad podalam,

Inirtam dzieki za gratk. Niestety na nowym mieszkaniu nie jestesmy. Heh, ale dluga to historia,
Mam nadzieje ze do wrzesnia sie wyrobimy, bo kumpela dostala prace w poznaniu i z checia by wynajela od nas pokoj, a mi bylo by mega latwiej jesli chodzi o czynsz, bo zostalb mi na tym samym pozioie :-) ale zobaczymy

Hehe wlasnie usypiam mloda i siedze na tablecie,a ona skubana sobie wstala i sciagnela mi ksizki na glowe z polk :-):-) dzis po pracy myslalam, ze umre takie mialam cyce ciezkie, ale przynajmniej pewnosc ze titi najedzona :-) bo az jej sie ulalo jka oba oproznila...

Sie mega ciesze, bo martwilam sie ze zadnego urlou nie bede miec, a tu mi z dyzurow wychodzi 6 dni wolnego w sierpniu :-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, aleee super, tez sie juz nie mogę doczekać kiedy Tymon tak odważnie wyruszy

Patinka u nas w UK każdej firmy mleka jakie sa, maja również opcje kupienia oprocz mleka w puszce -w proszku, sa tez w kartonikach, ak soczek-gotowe do podania. Ja akurat podaje bebilon-u nas nazywa sie aptamil.
Poza tym tez jeszcze jest opcja gotowych do podania, w litrowych butelkach, takie kupowalam na początku, pozniej dlugo w proszku, czasami w kartoniku w razie "w" a teraz juz tylko w kartoniku. Bo innego nie wypije, mimo, ze mleko to samo, to to w kartoniku jest smaczniejsze-sama z ciekawości probowalam. 🙂 wychodzi to na pewno drozej, ale nic nie poradze wazne ze pije

Wlasnie juz sobie spi od 19 umeczony ze hoho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti Sandra ale mnie nastraszylyscie...
Ale Ola siedzi sama tak gdzies jak miala 6-7 miesiecy no i sam tez sie podciagnie za raczku zeby usiasc ale np tak zeby w lozeczky kombinowac ze szczebelkami siadanie czy stanie no to niekoniecznie... ale tak dzisiaj nakupilam jej ksiazeczek ze zwierzatkami porozrzucalam na lozku to Ola zaczela kombiniwac i sie troche przemieszczac tylko np obrocic na brzuszku potrafi sie w kazda strone odpychajac sie raczkami kulac tez sie kula na wszystkie strony. no i tylek tak podnosi ale jakby nie miala sily reszty podciagnac pod gore . aha potrafi sie tez przemieszczac na plecach odpychajac nogami i glowa to dosc smiesznie wyglada no ale taj jak czytam p waszych dzieciaczkach ze juz tak dawno raczkuja czy tuptaja za raczki. to jestem daleka w tyle z Ola i przez to sie stresuje a teraz to juz w oggole sie zdenerwowalam

A do tego cos mi w krzyzu dzusiaj przeskoczylo i nie moge sue schylic. ani wstac koszmar jakis a dopoki M z pracy nie wrocil to Ole podnosilam jak juz naprawde musialam ze lzami w oczach a jak ja kladlam to praktycznie rzucalam ja na lozko tak z kilku cm bo nir moglam sie schylic a Ola oczywiscie zacieszala bo jej sie podobalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tego wszystkiego zapomnialam pochwalic postepy Lusi i jak tu sie nie czuc daleko w tyle...
Aha Isa Szymus to krol parkietu hehe niezle wymiata

No i duzo buziakow dla Wikusi w jej okragla miesiecznice:*

Aha moja Ola ma jedna lub dwie drzemki w ciagu dnia. jeszcze z dwa tygodnie temu miewala trzy ale te czady juz minely...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Ale tu cisza od rana...
A ja od 3 nie moglam spac tak mnie plecy bolaly i kolana az sie w koncu poryczalam z bezsilnosci i zasnelam... A kolana to jakis koszmar ciagle mi w nich strzela i tak jakby kosci przeskakiwaly a bol przy zginaniu i prostowaniu okropny ze az skreca nie wiem co tomoze byc przed ciaza tak nie mialam nawwet nie wiem do jakiego lekarza sie z tym wybrac bo w dzien jeszcze jest w miare ale w nocy jak sie kolana zastoja to ruszyc sie nie moge...

Kurcze musze dzisiaj porobic zdjecia wozka bo jakas chetna laska mi pisala zebym jesj wyslala bo jesy z wrocka i chcialaby dokladniejsze zdjecia zanim przyjedzie a wozek schowany w piwnicy wiec skladanie ho mnie czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...