Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej 🙂

ostatnio jakoś nie mam czasu na forum, dzień ucieka dość szybko, szczególnie jak M ma wolne, czyli ostatnie trzy dni minęły jak jeden,no i ta wspaniała pogoda 🙃 🙂 🙂 🙂
Teraz właśnie ogarnęłam dom, M zabrał Tymka na spacer, żebym mogła porobić wszystko spokojnie (bo On musi przy wszystkim pomagać szczególnie mamie:lol 🙂 wyszykowałam się i jak Tymek się zdrzemnie jedziemy na zakupy, bo sie porobiły lekkie pustki.

Buziaki dla wszystkich solenizantów ostatnich dni !!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Doti, współczuję jednym słowem 😞...

Mixi, super, że Wiki tak szybko sie polepszyło !! 🙂
fajnie ze trafił Wam się taki rowerek 🙂

Kasia, udanego urlopu 🙂. Wspominałaś o zmianie menu dla Oli jak będziesz miala chwile , podsuń jakies pomysły-zawsze się przyda, co wymyśliłaś 🙂
Moj tez jest wymuszać klasy pierwszej-nie jest lekko hehe 🙂

Agn, Tymek też uwielbia wszystko smakowac co napotka na swojej drodze, nawet stolik od krzesełka do karmienia i nie wiem, co jeszcze, ale wyobraź sobie, że w weekend bylismy na wielllkiej piaskownicy w centum, to pisaku nie jadł 😮 😮 🤪 nie mogłam się nadziwić, oczywiście grabki itp tak ale samego piasku nie. hehe 🙂
ja bym mojego M udusiła za taką przygodę z dzieckiem, ja jestem terrorystka 🤪

marylu, szkoda, że nie udało CI się wyciągnąć M na car boot. Ja bardzo lubię tam jeździć, przeecież to jedyna rozrywka dla mnie teraz tutaj 😮 😮 🤢. U nas jest co tydzień , oczywiście jak pogoda dopisuje, tzn nie ma ulewy i burz, bo jak wiadomo deszczyk im niestraszny 🙂 ten car boot to ich hobby! :P. Zaczyna się na początku maja i co niedziele jest. W tym roku, co tydzien są bo pogoda ok. Zawsze coś fajnego wyszukam, nie wiem jak Ty, ale ja lubię kupować cos fajnego za takie pieniądze jakie się tam wydaje 🙂nie przeszkadza mi , że to uzywane, oczywiscie w dobrym stanie kupuje 🙂. Jakaś zabawkę czy ciuszek. Od razu zabawki wyszoruje, ciuszki do pralki i elegancko 🙂. Bardziej cieszy niz ze sklepu 🙂 hehe. Udało mi się juz zrobić ładne zapasy ubranek dla Tymka, ciesze się bo teraz tak wszystko brudzi i plami, że nie jest tak szkoda;p. Mnóstwo ciuszków Next, H&M itd itd :P za 50p, lub 1funta, to przewazające ceny 😁 😁.
Sobie ostanio znalazłam NOWĄ kurtkę skórzaną z Zary, za 3funty;p. w dodatku chciałam taką kupić 🙃 takze ja sądzę , że warto, czasem coś M znajdzie sobie choć najżadziej 😜
kupiłam też drugi podgrzewacz do Polski z tommee tippie za 2funty nowy, a nie za 22 jak w sklepie.oj dużo by pisać 🙂

Deira, ale Wam ząbki dają popalić 🤨.
natalia podobna do taty!! 🙂 wg mnie jak dwie krople wody 🙃

uciekam dalej działać 🙂 miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Deira pięknie wyglądałaś 😉 a mała rzeczywiście b.podobna do taty. I jaka długa już jest!!!
latka u nas chyba też jest co tydzień ale kawałek trzeba podjechać. A w weekend to prawie pod domem mieliśmy a dla mojego M to nic ciekaewgo... eh.

właśnie słonko u na wyszło więc jak mały się zbudzi idziemy na dwór 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂

Moje dziecko zrobiło sobie ze mną wakacje i wstała o 9,00 a co niech też ma 😁 po obiadku nalałam jej wody do basenu bo na spacer to narazie za ciepło i postawiłam ją na balkonie ale oczywiście ona każdy hałas to musiała iść na rączki bo była ciekawa co się dzieje a nie będę jej przecież mokrej tak trzymać jak powiewa... no to pokazała mi charakterek 🤢 tak długo marudziła i płakała dopóki nie padła spać...od razu sobie przypomniałam jak to było jak cały dzień sama z nią w domu siedziałam brrr. Kocham to moje dziecko i jak chodzę pracy to strasznie mi przykro że tak mało czasu mi dla niej zostaje ale ja mnie jestem jednak typem człowieka, który siedzi z dzieckiem w domu... także podziwiam was mamusie 😘

Latka ja to przede wszystkim planuję Oli zmienić godzinę obiadku na późniejszy bo teraz je o 11,00 ale nie wiem czy mi się narazie to uda bo już się tak przyzwyczaiła chyba. Chciałam jej o tej 11,00 robić takie drugie śniadanko-spróbować podać znienawidzoną przez Olę ostatnio kaszkę jakiś owoc do tego ale kaszki nie chce i już... Przypomniałam sobie że miałam Ci się pytać czy robiłaś kolejne podejście z cielęcinką, bo mojej Oli chyba już minęła alergia bo w maju jak jej podałam to ją wysypało a teraz jej od czasu do czasu podam to nic nie jest więc może Tymkowi też przeszło 🙂

W ogóle to Oli tak od kilku dni leci krewka z pupy, tzn. koło odbytu ma takie jakby krostki i jak ją myję chusteczkami to zawsze krewka z tego poleci i chyba ją boli bo popłakuje i nie wiem co z tym zrobić dzisiaj smaruję Bepantenem i widzę że trochę lepiej jest bo wcześniej używałam Sudocremu to efektów nie widziałam...

Dziewczyny czy mogę już gotować warzywka razem z mięsem bo gdzieś miałam taką broszurkę od którego m-ca można i zgubiłam 😞 a trochę chciałam teraz Oli pogotować sama bo chyba się przekonała znowu do mojej kuchni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia ma poobiednią drzemkę a Mati przerzuca piasek z kupki na kupkę. Chwila luzu...

Marylu pomyślałam i Mati od września idzie do przedszkola. Mam nadzieję że mu się tam spodoba i będzie chętnie chodził.

Deira piękna z Was rodzinka 🙂

Agn mam nadzieję, że miejsce w pracy będziesz mieć...

Kasiu myślę że spokojnie możesz już gotować razem 😉

No i jeszcze info: od poniedziałku w Lidl-u mają być Pampersy za 30zł paczka. http://promobaby.pl/promocja-14654.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Mam chwilkę dla Siebie 🙂 .Kubuś z Teściami poszedł na spacerek :P
Więc mam chwilkę dla Siebie :P

Mam pytanko Napiszcie mi Mamuśki wasz plan dnia jeżeli chodzi o jedzenia jak często i co podajecie Swoim Maluchą ? 🙂

Doti Dzięki za info jężeli chodzi o Pampersy trza jecheć po nie 🙂 .


Kasia26 Jak ja bym chciała aby Mój Kubus tak posał do 9:00 a nie zawsze pobudka o 6:00 / 7:00 i już buszuje

latka Wiadomo że czas szybko leci tym bardziej jak Twój M jest w domu 🙂 . A Mój Kubuś chciał bardzo spróbowac piasku
ale mu nie pozwoliłam :P

agn36 To jest chwila i dziekcu może sie coś stac . Tak samo jak dziś Kubusiowi powtarzam żeby nie wstawał to ten nic
nadal Swoje i zaraz slysze ryk podbiegłam do Niego a ten Po okiem całe czerwone taka krecha tak sie wystraszyłam że to szok
Ale bardziej ja byłam w szoku niż On za chwilę znów szalał ... i teraz wygląda jak nie wiem co .. cały poobijany . Oby tylko sinego
tego nie miał .


Miłego Dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka.
My dzis tez caly dzien na dzialce i dzieciaki w basenie poszalaly praktycznie dzien caly.
Jutro chyba powtoreczka 🙂

Doti, ja bym nie wytrzymala i ciagle chyba sie nadzieralal, az w koncu nkt by ze mna nie gadal. Ja nie pozwalam i koniec. Juz kilka razy bylo ze czekolada byla wzieta Nadii i na oczach prababci, badz tesciowej leciala do smietnika.
Teraz na szczesci juz tak nie ma i zazwyczaj mnie pytaja o slodycze itp. , a i nie ukomentuja jaak wychowuj Nadie, wic dziekowac im ze dotarlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Deira pięknie wyglądałaś 😉 a mała rzeczywiście b.podobna do taty. I jaka długa już jest!!!
latka u nas chyba też jest co tydzień ale kawałek trzeba podjechać. A w weekend to prawie pod domem mieliśmy a dla mojego M to nic ciekaewgo... eh.

właśnie słonko u na wyszło więc jak mały się zbudzi idziemy na dwór 😉

No my jedziemy jakies 15 minut najdłużej, więc tez niedaleko, ale praktycznie pod domem to juz w ogóle wypas;p.
Dla Twojego M, to nic ciekawego, ale sama nie miałaś ochoty iść?
Nie wiem czy Ty akceptujesz uzywane ubranka-jesli mozna je nazwac używanymi heh bo one wogole nie wyglądają tak, przynajmniej ja wybieram sobie z metkami lub w idealnym stanie 😉 i bardzo mnie to cieszy, bo do tej pory kupowalam wszystko nowe 😉. Na początek malam kilka z tamtego roku z car boot jak sie kulalam tam;p.
Teraz tez ma jeszcze mnostwo nowych na ta rozmiarowke ktora zaczynamy 9-12 nie mam gdzie tych ciuszkow mu pomieścić 🤢
Ty trzymasz ciuszki i inne rzeczy po Krzysiu na zas czy sprzedajesz,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Doti to jeden gar mniej do zmywania bedzie hehe

Ola wymeczona zasnela przed 9 teraz juz jest taka fajna kontaktowa pokazuje np ze chce isc spac kladac sie na podusi albo przytula sie do nas lub misia no i piciu pokaze ze chce albo jak nie to kiwa glowka za sze sie zastanawialam skad te matki wiedza o co chodzi dzieciom ale teraz juz wiem ze to chyba taka niewidzialna wiez bo przeciez spedzam z nia tyle samo czasu co M a niejednokrotnie lepiej wiem o co Oli chodzi lub jak zareaguje na dana sytuacje 🙂

Jutro jade na kawke do cioci bo wieki u niej nie bylam a w poludnue to i tak upal wiec na dwor nie wyjdzziemy dzisiaj wyszlismy dopiero przed 18 a smazylo jak na patelni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My bylismy na spacerze tzn w cieniu nad stawkiem 4 godziny,dzisiaj sobie odpuscilam silke,bo jakos ochoty nie mialam i mała taka jakaś byla. Jutro muszę iść. No i mam tą diete i do tego dochodzą odżywki które już na allegro zamówilam tzw.spalacze tłuszczu tylko 2 bo mam je 4 ale jeden z nich kosztuje 99zł a mnie narazie na to nie stać,bo wyjezdzamy na wakacje prawie na 2 tygodnie i nie uśmiecha mi się teraz.
Dieta rozpisana nie najgorsza 🙂 także luzik!
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko Napiszcie mi Mamuśki wasz plan dnia jeżeli chodzi o jedzenia jak często i co podajecie Swoim Maluchą ?


My dziś jedziemy na cały dzień do Moich Rodziców z Kubusiem . Bo M w pracy na rano .

Tak więc miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry...No to owsianka i jogurt już zjedzone i 300ml wody:P
patinka u nas to wygląda tak:
7-8 po obudzeniu kaszka na MM
10-11 kaszka czekoladowa lub zbożowa z miodem z nestle (gotowe w kartonikach)
13-14 obiadek
16.30-17 deserek lub mleczko
19.30-20 kąpiel i kaszka
no i czasami w nocy jak się mała obudzi to tez kaszka,no i oczywiście Majka zaczeła pić Kubusie,bo innych soków nie pija a Kubusia wypija po 120ml dziennie
ten plan juz mamy ponad 2 tygodnie 🙂 wiec jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂 ale mi sie spac chce...ostatnio nie moge sie wyspac...

A Ula je tak:
6.30 kubek kakao + jogurcik albo troche kaszki z łyzeczki
9 chlebek z serkiem lub masełkiem + kubek kakao ok 160 ml
12 obiadek 190 ml
14.30-15 deserek duzy sloik
17 jakies ciastko lub chrupka
18 chlebek + kakao
i to bylo na tyle 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Ula zje caly duzy sloik 🙂 te obiadki po 9 miesiacu to tez nie papki, maja kawalki warzyw, makaron, wszystko trzeba gryzc 😉
a co do banana, to wczoraj jej dalam...kurcze co ona po nim miala, brzuch twardy jak skala a giela sie biedna i ryczala 😮 musiala czopa w pupe przyjac, to dopiero sie uspokoila jak kupe wydusila 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
My wstajemy ok.7-8-cycek + chlebek z masełkiem
10-11-kaszka 150-180 ml
14-obiadek duży 190 ml
15-16- owoc banan,brzoskwinia
17-danonek mały
no i cały czas cycek po i przed każdym posiłkiem ,popija też zwykłą wodę .
W nocy też cycek parę razy.
Także cycek wygrywa .
Pogoda dzisiaj super wiec znowu jakiś dłuższy wypad się szykuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się,
nie mam siły... A Natala wciąż cierpi przez zęby. Już nie wiem co mam robić, bo nie mogę jej non stop faszerować przeciwbólowymi. Jedyny plus w tym wszystkim, że wczoraj tak była wymęczona tym bólem, że jak wieczorem podałam jej paracetamol, to jak przestało ją boleć, to przy podawaniu kolacji dziecku dosłownie urwał się film 🤪 Zjadła którąś z kolei łyżeczkę kaszki i nagle po prostu oczka wywrócone białkami, główka opadła i "zgasło światło" 🤪
Nie zdążyłam ani jej ząbków umyć ani opaski zdjąć z głowy po kąpieli a dziecko mi po prostu odjechało 😁


A moja jak nie marudzi przez zęby to je w tej chwili tak:
6.30 cyc
8.00 kaszka pszenna 150 ml
11.00 jogurcik
14.00 obiadek ok. 200 ml
15.30 cyc
17.00 owoc albo kilka chrupek albo sucha bułeczka do pogryzienia
19.30 kleik kukurydziany albo ryżowy, lub kaszka ryżowa 150 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...