Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
O też będę musiała spróbować z mleczkiem krowim ,może akurat jej podpasuje bo te MM to nie za bardzo ,a kaszek mam dużo do rozrabiania w mleku. 🙂
A ja robię kompocik z wisienek ,ale chyba Wiki nie dam ,nie wiem czy może ,a zresztą już dałam cukier . 🙂
Muszę pokupować owoce i porobić jakieś kompociki do picia na zimę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam najlepszego dla Tymka 😘

U nas dziś pogoda nijaka, może wykorzystamy ją na zakupy 🤨 Wieczorem mam wizytę u neurologa.
Majka ostatnio bardzo lubi bawić się balonem z helem i ostatni balon przetrwał 2 tygodnie. Wczoraj wybralismy się specjalnie do centrum Szczecina po kolejny balon, niestety wytrzymał tylko 4 minuty, bo Majka w szale radości go rozerwała 😁 No i 25 zł poszło.... Kolejnego nie kupilismy, chyba zainwestujemy w taki zestaw:

http://allegro.pl/butla-z-helem-balony-hel-zestaw-na-30-balonow-i3371431723.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 a skąd bierzecie krowie mleko ? chyba nie to z kartonu? 😮

ja jestem wymemlana, bo wczoraj w koncu wyszlam na miasto z dziewczynami popilysmy sobie, wrocilam do domu po 1. w nocy a o 6 Ula urzadzila nam pobudke... 😮 no wiec chodze snieta z bolem glowy i nie mam ochoty na nic! ale warto bylo, takiego rozerwania sie potrzebowalam 😉 😜 Sandra czy czwartek aktualny? 😉 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spoko, aktualny.

Tak z kartonu. Przy Nadii za zgoda pediatry powoli wprowadzalam po 8 miesiacu, Titi ma zaraz 10, wiec mozna sprobowac po troszku.

Karolka nie chce Cie martwic, nie wiem jak bedzie w Twoim zlobku, ale w naszym dzieciaki powyzej 12 miesiaca maja, juz normalnie zupy mleczne z krowiego mleka, zupy do obiadu zabielane smietana, smazone na tluszczu itp...
W sumie zle powiedzialam, nie po roku, tylko te chodzace, bo wtedy ida do starszej grupy. Wiadomo,ze jedno chodzi jak ma 11 miechow, a inne jak 16...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas w żłobku dzieci mogą być karmione indywidualnie. My na początku tylko swoje jedzonko (mleko, obiadki, deserki) ale oczywiście powolutku będziemy ją przyzwyczajać do "żłobkowego" jedzenia. Nawet taniej mi to wyjdzie 😁
Majka pospała podczas pierwszej drzemki do 11 ale coś zmęczona, bo już znowu odpłynęła 🤔 Jak się roześpi to o 16 muszę ją obudzić, bo jedziemy na zakupy i do lekarza 🤔
Teraz ja zaczynam znowu się martwić, czy moje dziecko nie za dużo śpi 🤢
Sandra a ty co o tym myślisz? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sie bardzo ciesze, ze Ula bedzie jadla jedzenie zlobkowe, bo ile mozna jechac na tych sloikach 😮 teraz dostarczamy co tydzien jedzonko, ale strasznie to meczace i drogie, a tak bedzie z glowy i nauczy sie jesc normalne potrawy 😉 chodzilo mi tylko o to, ze mleko uht z kartonu to takie sztuczne mleko jak dla mnie i boje sie dawac je Uli, no chyba, ze jakies swieze bede jej kupowac 🙂bo to prawdziwe z mlekomatow to tez nie wiem z jakiego zrodla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉

Inirtam buziaki dla Tymeczka !!! 😘

U nas dwa tygodnie juz upalow ! Suuuuuper !!! Tylko Tymka mi szkoda ale coz 🙂 wlansie spi tylko w pampku

My dzis oczywiście obskoczylismy car boot znow nakupilam rzeczy dla Tymoslawa nie wiem wogole czy on to obchodzi wątpię 😁 ale za takie ceny takie rzeczy to biore, ubierze raz lub nie a szkoda nie będzie :P
No a sobie dziś dwie bluzki tylko :P jak zwykle wszystko dls mojego malego mężczyzny 🙂)))

A tymek ciągle wczoraj i dzis mama niań (daj ) am , tata brm (ze chce isc do auta) moj maly rzadsiciel 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂


Kubuś śpi już od 17:00 🙂 i będzie spał do rana :P Dzień pełen wrażeń 🙂
W ogóle Kubuś nauczył się robić osi kosi łapki 🙂 i fajnie klaska 😁 fajnie to wygląda z dnia na dzień coraz dłużej staje dłużej i się puszcza i stroju juz dosyć długo ale boi sie iść za jedną rączką kupiłyście już jakieś budziki do chodzenia dla Dzieci ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję dziewczyny w imieniu mojego odważnego małego mężczyzny,który właśnie dziś postawił swój pierwszy samodzielny kroczek 🙂 może to jeszcze nie pora na fanfary,ale już krok na przód 😉

Dziś u nas marna pogoda,całym namiotem miota na wszystkie strony, a na morzu sztorm... Przyjemnie się śpi przy takim szumie, mały właśnie zasnął 🙂 dobrze, że mamy farel, to przynajmniej ciepło jest 🙂

Jutro kontrola u lekarza, więc mamy wyprawę do słupska, ciekawe, ile jeszcze mamy się inhalowac..

Agn...cudnie Majunia wygląda, taka wystrojona

Latka zazdroszczę możliwości tanich zakupów... Ale też podziwiam,że tak masz siłę co chwila tam chodzić,mnie ostatnio zakupy męczą i tylko szukam on-line, a pomyśleć, że jeszcze w ciąży byłam zakupoholiczka 😜 ile przesyłka do pl wychodzi?bo może też się do Ciebie usmiechne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iniratam, ten car boot jest na wielkiej łące. Czyli poranny spacer na powietrze a przy okazji zakupy, w zyciu bym co tydzień nie jezdzila na jakies sklepy !!! To jest jedyna przyjemność jaka mam 🙂 pochodzic, wylapac okazje wszelkiego typu hehe. Lubie to 🙂
Mozna powiedzieć ze to jest hobby anglikow taks zabawa w sprzedaz:P. Nienjest dla nich zarobek tylko spędzenie czasu 🙂
Przesylka to zalezy wiadomo, ale tak w sumie jak wysylalam to okolo 10 do 15 funtow czyli ×5zl w sumie jakos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor...

A mi sie ryczec chce caly czas mysle o tym ze Ola nie raczkuje i nie wstaje a co dopiero chodzenie i mam najczarniejsze mysli jeszcze w necie sie naczytalam i juz mam dosyc tego dnia do tego Ola nic za bardzo nie chce jesc oprocz mleka nie wiem co jej sie poprzestawialo zawsze bylo odwrotnie a do tego pogoda trzeci dzien jak w listopadzie a nie w lipcu jednym slowem mam dosc ide ryczec dalej dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nie mam jeszcze wizyty umowionej jutro zadzwonie do rodzinnego i pojade zobacze co mi powie... przy okazji niech zobaczy te moje kolana ale mam takie poczucie winy ze jestem zla mama bo nic z tym nie robilam wczesniej uznalam ze moje dziecko jest leniwe i ma jeszcze czas i teraz jak czytam jak wasze dzieciaczki stawiaja pierwsze kroczki to rycze jak glupia bo moze moje dziecko potrzebowalo wczesniej pomocy a ja to olalam. dobra nie bede juz tu marudzic bo nic lepszego juz dzisiaj nie napissze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ale myślę, że nie masz się co obwiniac tym, że wcześniej niz z tym nie robiłaś, bo wcześniej to jeszcze więcej dzieciaczkow nie raczkowalo czy nie stawialo kroków. Oczywiście pójdziesz sprawdzisz , bo wiadomo, ze jesli Cie to niepokoi to trzeba, tez bym sprawdziła.
A to, ze obwiniasz sie ze jesteś zla mama to juz sobie z glowy wybij !!! Jesteś dla Oli najlepsza mama i koniec! !! A chwile zwatpienia w swoja role mamy chyba ma chwilami kazda matka !
Nie czytaj juz nic !!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Latka byłabym pierwsza gdybym przed czytaniem napisala,a tak musialam czytac 7 stron... 🙂
A więc wczoraj bylismy nad jeziorkiem i mamy juz zamowione wakacje i domek 🙂 od 7 sierpnia do 11 PRZYJEZIERZE 🙂 A od soboty lub piątku nie wiem ktory to bedzie sami nad morze 🙂
Sandra jesteś rozrywana,ale to jeszcze miesiac to sie umowimy na jakąs kawke 🙂 akurat będziemy 19 na kontroli w Poz 🙂
U nas pada pada i pada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂
kurna no wezcie mnie nie stresujcie, ze cos z moim dzieckiem jest nie tak 😮 Ula nie staje, ale to chyba nie znaczy, ze jest jakas lewa?? 😮 ostatnio do zlobka przychodzi mama z malutką Ulą i ta ma 13 miesiecy i dopiero zabiera sie za chodzenie...no wiec chyba jeszcze nie mamy co panikowac???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Kasia idź do lekarza niech zobaczy ,na pewno to nic groźnego .Może jedynie trzeba z małą troszeczkę popracować ,żeby wzmocniła mięśnie.
Siostry mojego M, córka też nie siedziała ,nie chodziła do 2 roku życia tylko raczkowała. Potrzebowała małej rehabilitacji w domu i teraz lata jak szalona. 🙂
Nie mówiąc o gadaniu to dopiero koło 3 roku życia zaczęła i też się martwili i co ,zdrowa dziewczyna normalnie rozwijająca się . 🙂
To samo Karolka ,to że Lusia i Wiki poszły tak szybko ,to zrobiły to nadprogramowo 😁 😁 Ulcia jeszcze ma czas na stawanie i chodzenie .
Ostatnio czytałam ,że w 10 m-cu życia dopiero dziecko pewnie staje trzymając się więc spokojnie. Przyjdzie dzień ,że pójdzie 🙂
Moja za to nie gada ,ale jakoś mnie to nie stresuje ,bynajmniej na razie 😉 😉
U mnie pogoda znowu nijaka ,dałam ogłoszenie na FB ,że oddam łóżeczko za czekoladę to ludzie jacyś dziwni myślą ,że sprzedaje jakieś straszne dziadostwo.Dac za darmo to też źle. 😁 😁 Ach nie rozumiem chyba lepiej zawołać 50 zł i będą zadowoleni 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi panie w zlobku tez mowia, ze z nia wszystko ok, a przeciez znaja sie na rzeczy, no ale co tu wchodze i czytam to sie stresuje...no wiec chyba wejde dopiero na nasze forum jak Ulcia zrobi jakis wielki postep...
Mixi to zawolaj 50 zl 😉 ja na poznanskiej grupie chcialam oddac zupelnie za darmo obiadki po 4. miesiacu - 12 sztuk, bo Ula juz tego nie chce jesc, a szkoda, zeby sie zmarnowalo, to dopiero po 2 tyg jedna laska napisala, ze moze wziac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dokladnie, Wasze dzieciaki nie leza jak kolki, wiec nie ma sie co martwic, tylko wspomniaam, ze byc moze potrzebuja malej rehaboilitacji ruchowej, bo maja zbyt poobnizane napiecie miesniowe..co nie znacze ze sa opznione, czy jakies lewe 🙂 ( hehe Karolka ) 🙂

Niektore naluchy chodza majac 1,5roku i tez to nie jest zaden problem, ale byc moze niektore to leniwce , a niektore trzeba wspomoc.
Tak wiec luzna guma laski!!!!!

Kasia kazda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. To co miala powiedziec ta moja kumpela, kiedy jje zwrocilam uwage, ze maly ma 10 miechow i jest strasznie wiotki, a ona poszla do jednego pediatry ktory jej powiedzial, ze to normalne, a za dwa miechy jak nadal sam nie siedzial poszla do innego, ktory ja opierdolil, ze dopiero teraz przyszla itd itp.,
A przeciez poszla skontrolowac, pediatra powiedzial, ze ok, to ja uspokoil.. ta sie dopiero obwiniala/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...