Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że tu forum tętni życiem dziś 🙂

My wróciliśmy ze spacerku :P Kubuś całe 3 godzinki spał :P .
Jak ten czas leci 🙂 dziś mija 10 miesiąc Kubusiowi jeszcze niedawno chodziłyśmy z brzuszkami a tu już za 2 miesiące roczki będą mieli 😁 .

Napiszę wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My już po jeziorku Wiki wykapana się bawi.
Było super tylko jutro biorę basen dla małej bo mi się nie chce tyle w wodzie siedzieć ,a ona to non stop za rękę i ciągnie do wody 🙂 🙂
W piasku też się super bawi więc można nad morze jechać. 🙂
Wiki ma już malutkie ciemiączko ,taką dziureczkę . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu ruch dzisiaj... ja zoltkp daje codziennie lub co drugi dzien zalezy jak pamietam rybke raz przewaznie czasami dwa w tygodniu...
Musze kupic ta kaszke z rosmana jeszcze...
A moje dziecko spalo dzisiaj do 10 obudzila sie tylko dlatego ze otwarlam jej drzwi i halasowalam bo musialam ja jakos wygonic z wyrka bo do dentysty jechalam. Sie smialam ze pewnie w nocy swietowala swoj 10 miesiac ukonczony i pewnie musiala odespac hehe a do tego obudzila sie w drugim koncu lozeczka na brzuchu i ze sliwka pod okiem ktora wyglada jak malinka nie wiem co ona w tej nocy robila...

My wit d dajemy caly czas do roczku a pozniej w okresach jesienno zimowych czyli ciaglosc do poltora roku widac co pediatra to inna teoria...

Aha jajeczniczke juz robilam na parze dalam troszke maselka i koperku pycha byla ale ola tylko pol wciagla a mama reszte hehe

Kurde nie moge dodzwonic sie do tego neurologa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Mnie wszelkie czekoladowe rzeczy odpychaja, a jeszcze polaczenie miod i czekolada to juz zupelnie.
Karolka jak sie spotkamy przekaze Ci te kaszki, skoro Ulcia lubi 🙂)

Na opakowaniu jest instrukcja, jak robic kupczy kisiel..
A zwykly to podgotowujemy owocki, pozniej blenderem mozna ( niektorzy owoce wyciagaja i robia z tej wody po gotowaniu) i do tego zagescic maczka ziemniaczana.

Ja bede D podawac tak jak slonko ewentualnie zaniknie.Na roczek i tak do pediatry szczepic, wiec sie podpytam czy jest koniecznosc.

Ale jestem wkurzona!!! Zrobilam zakupy wtachalam sie z wozkiem do domku.. i nie mam ani cebuli ani pieprzu do mizerii.. wiec pierdziele, mizeria bez tego. Czyli jemy ogorki z jogurtem 🙂)

Mezowaty sobie najutro urlop wzial, bo kuzyn core przywozi do nas dzisiaj, wiec planujemy jutro na termy z nia pojechac, jesi bedzie miala chec..

Ja to mega zdziwiona jestem. Wrocilam z nocki, zrobilam dwa prania, posprzatalam cala chate, ubralam laski i poszlysmy na 3h spacer 😮Gratki dla Nadii, ze tyle chodzila, choc spowrotem nogi juz ciagnela 🙂)
Jestem mniej zmeczona takim systemem pracy anizeli jak pracowalam od pon-pt.

To nie jest polączone tylko osobno ona pije 🙂 chyba xle mnie zrozumiałas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa super Szymus sobie radzi 🙂 mega zdolniacha 🙂
Sto lat dla solenizantow 🙂
My z M pokloceni!!!!!!! i to o nie błachą sprawe,bo rano dałam Majce aspargin ktory dostaje raz dziennie,a on nic sie nie zapytal,tylko poszedl do kuchni ja kapalam malą i jej dał jeszcze raz,a wie ze ma sie pytac...cholera jasna!!!!
Więc na wieczor humor zj*****any 😠 😠 😠 zaaraz ide sie wykapac i spac,nawet bulek mu dzisiaj nie szykuje na jutro do pracy.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Latka jak byłam z Majką nad jeziorem to dwie godziny bawiła się na słoneczku, tylko miała na głowie kapelusik i pampersa na pupie 😁 No i posmarowałam ją kremem 50 ale tylko bużkę. Namiot plażowy też mamy ale moje dziecko ani myśli w nim siedzieć 😁 A co do żółtka to ja staram się podawać regularnie co drugi dzień, rzadko zapominam 😉

Maja dziękuje ciociom za komplementy 😘

Mixi Z tym rowerkiem to miałaś przeboje 🤔 Mogli chociaż "czekoladę" w przeprosiny przynieść i winko za wyczyszczenie rowerka 🙃 A gumki na kółka świetna sprawa, Majka śmiga po domku z pchaczem aż miło 😁 Ale ci zazdroszczę, że możesz już włoski obcinać córci 😁 U nas jak na razie włosów brak 😁

Karolka trzymam kciuki za nową pracę 😉

Kasia najlepszego dla Oli i super, że jesteś już spokojniejsza 😘
My mamusie już do końca życia będziemy martwić się o zdrowie naszych dzieciaczków 🙃

Wanilka hehe, mam podobnie 😁 A jak znajdę chwilkę na pomalowanie paznokci wieczorkiem to Majka wyczuwa moment i się budzi 🤢 I jak tu dziekco wziąć na ręce 🤔

Patinka najlepszego dla Kubusia 😘 A próbowałaś zamiast mleczka podać w nocy herbatkę? U mnie podziałało i od dawna ostatni posiłek mamy o 20 a póżniej rano o 8.

Pauleczka nie widzę wiadomości 🤨 Sprawdż proszę czy oby na pewno poszła bo ja nic nie mam 🤨

Isa ale Szymuś zdolniacha 😁 I tyle schodów pokonać z uśmiechem na buzi 😁 My pierwszy dom sprzedaliśmy też dlatego, że były schody, które najpierw strasznie nam się podobały a póżniej do szału doprowadzały, jak trzeba było po nich biegać na górę i na dół 😁 Teraz mamy wszystko na jednym poziomie, nawet taras, trawnik i wejście do domu hehe, nawet progów nie ma 😁

A ja po zabiegu, nawet dobrze się czuję. Tylko na bloku operacyjnym jak dostawałam znieczulenie to trochę im tam nagadałam 😁 No i jak lekarz zaczął już mnie kroić to o mało nie padłam, choć leżałam 😁 Mam bardzo niski próg wytrzymałości na ból 🙃

Do nas przyszedł dziś prezent dla Majki na roczek od teściów - rowerek łabędż 🙂
Jest delikatny, plastikowy ale bardzo uroczy i w sam raz na teraz dla Majki, jestem bardzo zadowolona a jak już ogarnie jazdę rowerkiem to kupimy jej bardziej wypasiony może na trzy latka 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa,jakbym widziala Tituszke z tymi schodami.. i to co uwielbia to wchodzenie na zjezdzalnie od dupy strony, wejdzie na sama gore, tylko czekac kiedy spadnie.
Musze jutro kupic zabezpieczenia na szuflady bo co chwile zamyka je sobie na palcach. Wczoraj sciagnela kawe,dzisiaj herbate.;//Dobrze ze jestesmy nauczeni i nikt wrzatku nie wnosi do pokoju 🙂)
Ogolnie jest nieznosna niesamowicie, wszystkow wpierdziela..;//Kore,kamienie, trawe, kwiaty,male zabawki.. ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
U nas ciąg dalszy super pogody więc sporo na dworze siedzimy.
Krzyś ma już ustaloną wizytę u pediatry. akurat w jego pierwsze imieninki 25lipiec 😉
Wczoraj przeżyłam koszmar, mały zawsze śpi u nas na łóżku, ja gotuje obiad i nagle słyszę taki mega huk. A w pokoju mały leży na plecach wyłożony;( zaczał ryczeć i od razu się zapowietrzył, więc miałam podwójny stres 😞 straszne to było 😞 oglądała go pielęgniarka- tylko rentgena w oczach to ona nie ma- ale wydaje się że jest ok. Dziś zachowwywał się normalnie. A my z moim M próbujemy go odkładać do niego do łóżeczka i ani mi anie M to nie wychodzi. Zawsze się budzi i ryk ryk ryk. jak nie miał obniżonego łóżeczka to nie było problemu, a od kiedy jest na dole to w nim w ogóle nie śpi 😠
madzia to super że Kubuś już taki ruchliwy! co planujesz na roczek? restauracje czy impreze w domu?
agn, patinka dzięki w imieniu Krzysia 😉
Deira biedna Natka! nacierpi się biedulka, oby tylko te wszystkie 6 ząbków szybko się przebiło.
agn jak zabieg? mam nadzieje że wszytko bez problemów. O! już przeczytałam że jest ok. Współczuje przeżyć ale ważne że wszystko poszło zgodnie z planem! A Majka w stroju biedronkowym wygląda bosko 😉
mixi mojej szwagierki synek ma juz prawie 12kg a jest z końca października. Więc myślę że Wiki spokojnie może jeść co chce 😉
latka jest też avent 360. akurat mi go rodzice ślą w paczce, dam znać jak dojdzie...
kasiu całusy dla Olci:*
patinka buziaczki dla Kubusia z okazji miesięcznicy

kurcze aja pierwsze słyszę o mizeri z cebula 😉 chyba z ciekawości raz przyżądze
A Krzyś ma ogromne ciemiączko. z 2-3cm. o czym to świadczy?
Nie pochwaliłam się, ale mamy już obie górne dwójki i jedną dolną dwójkę! jupiii 😉
I wygląda na to że będziemy wracać do polski szybciej niż planowaliśmy. Mój m jest taki wściekły na dyrekcje w pracy, że ma ochotę natychmiast złożyć wypowiedzenie. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale może już w październiku będziemy w pl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Laseczki 🙂
Ja już w pracy dzielnie walczę z papierami na biurku 🙂 Niunia w końcu jest spokojniejsza. Wczoraj wieczorem znalazła sobie nową zabawę - podnosi się w łóżeczku, puszcza barierkę łóżeczka i opada na dupkę i tak w kółko aż do znudzenia 😁 I przy każdym dupkowaniu piszczy z radości 😁

U nas dzisiaj pogoda do d..., ale może jutro będzie ładnie to nad morze zrobimy wypad. Moją na plaży zostawiam w pieluszce i ma strój kąpielowy. Muszę jej brzuszek chronić, bo ma takiego pieprzyka/znamię i pediatra nie pozwoliła tego na słońce wystawiać. Idziemy z tą zmianą do dermatologa we wrześniu, ale ona ma to od kilku miesięcy i nic się nie zmienia, więc myślę, że to po M ma, bo on na brzuchu i plecach ma mnóstwo pieprzyków.


Karolka, trzymam kciuki za nową pracę 🙂
Agn, dobrze, że zabieg się udał i czujesz się w miarę dobrze 🙂
Marylu, a gdzie w Polsce planowalibyście osiąść? W 3M?
Patinka, Kasiu, buziaczki dla Waszych Bobasów 😘
Isa, jaki dzielny łobuziak z Szymusia 😘 U nas nie ma schodów, więc nie wiem, jak moja by sobie poradziła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
Deira dopiero co wspolczulam Wam jazdy z zabkami, a tu u nas sie to samo zaczyna 😮 mala wczoraj co usnela to sie budzila z placzem, nawet na spiaco najstrowala smoczkiem po dziasłach i stekala przy tym, zel pomagal na krotko, no wiec skonczylo sie czopkiem przeciwbolowym i eksmisja M z sypialni, bo Ula chciala sie tulic zasypiajac, a ze byla juz 23 to i ja nieprzytomna juz sie robilam...w nocy bylo juz ok, ale mala za to dziwne pozy zaczela przybierac na lozku, budzilam sie z jej syrkami na nosie, albo na glowie 😁 jutro jedziemy do moich rodzicow i jak ladna pogoda sie utrzyma to bedziemy mieli rodzinna sesje zdjeciowa w plenerze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ,hej.
My już wstałyśmy .
Wiki już podziębiona ,ale na razie nie wszczynam alarmu ,dzisiaj jest gorsza pogoda to akurat dzień bez jeziorka więc może będzie dobrze.
Ja od wczoraj mam mega problem z plecami ,nic nie mogę nosić ,a podniesienie Wiki z podłogi to niewykonalna czynność. 😞
Zarejestrowałam się do lekarza na 16 bo tak się nie da jak ja z małą sama w domku.
Jak stoje jest ok ,jak usiade i chce wstac to zgieta w pół i ból jak cholera ,nawet promieniuje na prawe udo . 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Za życzonka Dla Kubusia :*:*

Dzień Dobry 🙂

Kubuś ma pierwszą drzemkę już he . Bo wstał dziś już po 5:15 . SZOK !!
dziś przespał całą noc 😁 Oj to było piękne 🙂 Ale usnął dopiero o 22:00 .

Dziś jedziemy do Moich rodziców i wrócimy dopiero kolo 20:00 🙂 .

Kubuś od 2 dni w ciagu dnia nie chce prawie mleka rano w ogóle nie ! be jedynie co to wieczorem . Może tak być ?

My na roczek od Chrzestnego dostaniemy wózek spacerowy taki lepszy większy ale lżejszy . 🙂

Miłego Dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejj 🙂

Tymek drzemka teraz, a ja zabieram się za sprzątanie i mycie podłog - nienawidzę 😜

Isa, mam tak samo ze schodami, fajnie wygląda, ale jest męczące ciągłe pilnowanie Go, czy na schody nie włazi 😁
Zresztą teraz to ja i tak za Nim muszę wszedzie chodzić 😁

Agn, dobrze, że czujesz się w miarę i możesz funkcjonować z Majeczką. 🙂

Sandra, mój tak wszystko pcha do buźki od kilku miesięcy;/ odkąd załapał, że można;/.

marylu, czekam w takim razie na recenzję 😜. On powinien być dobry, bo dziubka nie ma, ale też się nie wylewa 🙂.
kurcze mój też tak wcześniej spadł z łóżka, eh..
gratulacje ząbków 🙂
a co do łóżeczka to myślę, że jeśli trochę się pomęczycie to Krzyś polubi łóżeczko.
Mój też miał fazy, że łóżeczko jest złe, ale to taki okres był, może dwa, a teraz śpi całe noce. A teraz szczególnie dobrze, może przez tą nową kołderke haha 😁
No i macie perypetie ostatnio - wielkie decyzje Was czekają 😘

Karolka, zazdroszę sesji. My mielismy mieć w Polsce w Bieszczadzkich plenerach między innymi, jak byliśmy w kwietniu, ale czasu brak;/.

mixi, czyżby Wiki sie podziębiła nad wodą. Ja to właśnie się tego boję nad jeziorami itd, że zawieje jak mokry itp 😁
współczuję bólu pleców. Ja mam często w okolicach kości ogonowej, na dole pleców. jak siedzę to później wstać nie mogę ...

Tymek zazwyczaj chodzi spać 18-19 jakoś. i tak śpi do 5-6, zje i śpi dalej, lub juz pobawi sięi za 1-2h dalej spanie.
w nocy je zazwyczaj raz, lub dopiero nad ranem, 4, 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, jak promieniuje na udo to wcale się nie zdziwię jak Ci się nerw kulszowy odezwał, czyli rwa kulszowa Cię dopadła... 😮 Ja to mam od wielu lat i raz na jakiś czas jak przeciążę kręgosłup to mi się to cholerstwo odzywa i jedyne co pomaga to leki przeciwbólowe i fizykoterapia - prądy diadynamiczne, masaż wodny i magnetron. Kiedyś tak mnie chwyciło, że chodzić nie mogłam, bo ból promieniował aż do pięty. Z łóżka to na czworaka wstawałam. Na razie uważaj na siebie i nie przeciążaj kręgosłupa póki lekarz nie zdiagnozuje co Ci dolega.
I dużo zdrówka dla Wiki życzę 😘

Dziewczyny, co robicie z resztą jajka jak dajecie dziecku żółtko? Bo ja jajek aż tak dużo nie jem, może raz w tygodniu. A jak mam dawać Małej żółtko co drugi dzień, to mi tyle białka zostanie, że nie wiem co z tym zrobić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 😉
Umęczyłam się dziś z odgrzybianiem spiżarki, do teraz czuję zapach chloru... jak po basenie. Pomyłam wszystkie graty, blachy do pieczenia itd, teraz się wietrzy. Żeby było ciekawiej to wbiłam sobie dwa gwoździe w stopę bo nie zauważyłam i stanęłam na desce z której wystawały.
Podejrzałam dziś Lusi buzię i ma górne dwójki zbielałe i lekko opuchnięte. Zobaczymy co będzie.

Mixi współczuję bólu pleców. Mam nadzieję że szybko przejdzie. Zdrówka dla Was :*

Sandra u nas też wszystko w buzi ląduje. A jak nie pozwolę to płacz i czarna rozpacz. Najlepsze są rzeczy wielkości nakrętki od butelki...

Agn cieszę się że po zabiegu ok 😉

Marylu próbowałaś Krzysia odkładać na różne sposoby? Moja Lusia odłożona na plecy budzi się od razu, ale jak położe ją na boczek to śpi ładnie. A może jak usypiasz to w kocyku albo na pieluszce żeby nie czuł zmiany temperatury?
Współczuję przeżyć z upadkiem z łóżka. Będzie dobrze, już kilka z nas miało takie emocje...

Patinka jak Kubuś nie chce mleka to go nie zmusisz. Możesz zastąpić kaszką smakową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy za życzenia dla Olci 🙂

Mixi mi równo tydzień temu to samo się stało. Identyczny ból.Smarowałam końską maścią i Voltaren w żelu no i na szczęście M był w domu i mama przyszła do pomocy żebym Oli nie dźwigała, bo z resztą i tak nie byłam w stanie...Zdrówka życzę 😘

Isa Szymuś schody pokonuje zawodowo 🤪 ja bym szybciej nie dała rady po takich schodach hehe 😜 😜
Deira ja też białko zjadam a jak robię jajecznicę to wiadomo z całego...

Też kupiłam ten kubek 360 stopni z lovi ale jeszcze go nie próbowałam u mnie wodę Ola pije przez słomkę od początku nie uznaje żadnych niekapków ani butelki lub z kubeczka po porstu tylko że muszę jej trzymać

Dzisiaj byłyśmy u mojej koleżnki która ma córeczkę z grudnia ale się dziewczynki bawiły może nie razem ale koło siebie 😁 jedna drugą naśladowała a jak pytałam Oli gdzie jest dziidzia to tak fajnie pokazywała paluszkiem no i był też piesek więc ogólnie Ola mega zachwycona 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...