Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Sandra trzymamy mocno kciuki za mieszkanie.
Dobrze wyniuchałaś, ale Mati wcale nie taki biedny 🤔 W niedzielę ryk i czerwony mocz a w poniedziałek ani śladu infekcji... W zachowaniu Mateusza oczywiście. Strach przed oddawaniem moczu jest, owszem, bo przecież może zaboleć, więc dziecko trzyma ile może a ja-wredna matka wlewam w niego litry mineralki niegazowanej. Ale jak już się zdecyduje to nie boli wcale ani czerwieni nie widać. Jednak wyniki jednoznacznie dały odpowiedź, że stan zapalny jest i koniec.
Widzę, że walczysz z samodzielnym zasypianiem Tituchny... Ja póki co nie mam serca żeby tak Małą uczyć, ale chyba najwyższa pora. Moje dzieci to mają non-stop dzień dziecka.....
A jeszcze odnośnie nocnika i sadzania na niego 😉 Lusi ostatnio zdarzyło sie przytaszczyć nocnik do mnie i powiedzieć "si" jak ją posadziłam to efekt był natychmiastowy 😉 W ogóle jak tylko zapytam czy idziemy siku to od razu pędzi do nocnika i próbuje siadać włażąc do niego nogami i powtarza "si, si, si" 😁 A jak już wstaje to zawsze odwraca się i sprawdza czy się udało. Niestety nie zawsze się udaje 😉

Moi juz śpią. Lusia od 18 chyba a Mati zasnął w aucie jak jechaliśmy drugie odebrać z naprawy. Brudni i bez kolacji. A co tam... Małej dam flachę z rzadką kaszką na śpiocha a ten niech śpi, tylko jakoś furaginę muszę mu podać jeszcze. Może go zapach podsmażanych ziemniaczków i kotlecika na tatowym talerzu obudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Latka z nocnikowaniem nie ma co się spieszyć. Dopóki dziecko nie zacznie mówić i kojarzyć co sie dzieje z jego ciałem.
Ja sadzam co jakiś czas żeby uchronić pupę przed odparzeniami.

A tu moja uciekinierka:

http://www.youtube.com/watch?v=Rhd4abhPK8A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Deira ale masz cudną modelkę 😁
Ja panicznie bałam się podawać większe kawałki Majce, bo wszystkim się dławiła. Na szczęście co raz lepiej idzie jej gryzienie, choć ma tylko jednego zęba 😁

Isa moje kondolencje 😞

Doti ale Laurka już pięknie chodzi 🤪 Majka chyba nie prędko pójdzie, bo wciąż chodzi na palcach 🤢

Latka ja też nie sadzam jeszcze małej na nocnik, nawet jeszcze nie kupiłam 🤔

Co do usypiania Mai to zawsze na rękach a póżniej odkładam ją do łóżeczka i pięknie śpi. Tylko martwię się, bo we wrześniu do żłobka i muszę ją nauczyć samej zasypiać no chyba, że będzie tak tam zmęczona, że sama padnie 🤔

Majce wychodzi drugi ząbek. Co się nacierpi biedna, chodzi i jęczy non stop. Ja natomiast jestem wykończona. Dzisiaj nawet musiała mieć gorączkę ale nie dała sobie zmierzyć temperatury a ten termometr do czoła raz pokazywał 38,5 a za chwilę 36,4 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, ja też właśnie nie. 🙂
Buziaki dla Mai 😘 sie nacierpi bidulka
Jak ubranka wszystko ok ? Bo nie dalas znac 😉

A ja zapomnialam powiedzieć ze moj Tymek uwielbia koktajl truskawkowy, z mlekiem sklepowym, ale nic mu nie jest, pije sobie z kubeczka doidy oczywiście nie duzo ;p

Ostatnio mial zatwierdzenie lekkie, pewnie po bananach. Ale kupy sam robil tylko bobkowe, więc dalam suszone sliwki z gerbera wczoraj i zrobił kupe a dzis to chyba ze 4-5 🤢 oszalal tak mu sliweczki niezawodne pomogly heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, ja też właśnie nie. 🙂
Buziaki dla Mai 😘 sie nacierpi bidulka
Jak ubranka wszystko ok ? Bo nie dalas znac 😉

A ja zapomnialam powiedzieć ze moj Tymek uwielbia koktajl truskawkowy, z mlekiem sklepowym, ale nic mu nie jest, pije sobie z kubeczka doidy oczywiście nie duzo ;p

Ostatnio mial zatwierdzenie lekkie, pewnie po bananach. Ale kupy sam robil tylko bobkowe, więc dalam suszone sliwki z gerbera wczoraj i zrobił kupe a dzis to chyba ze 4-5 🤢 oszalal tak mu sliweczki niezawodne pomogly heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😉
Krzysiu nie oszczędził Mamy w dzień urodzin. Już wczoraj w nocy obudził się na dwie godziny i chodził po domu... Dziś cały dzień tylko na rękach i ledwo co pospał.
Dzięki dziewczyny za wszystkie życzenia:*
Muszę się pochwalić. Od wczoraj Krzyś zaczął normalnie jeść. Bardzo małe ilości ale zjada śniadanie, deser, obiad, kolacje. Jestem wniebowzięta. Tak samo jadł kiedyś jak zaczynałam wprowadzać posiłki i sama mu gotowałam. Dlatego stresowało mnie że ostatnio nic nie jadł bo wiedziałam, że jeść potrafi i lubi. No i wreszcie po tak długim czasie coś tam zaczął jeść. Wprawdzie po obiadku zarzygał mnie, tatę i pół kuchni- ale zwalam to na fakt, że dawno nie miał do czynienia z mięskiem. 🤢Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień ale mam nadzieje, że mu się nie odwidzi! aha i wciąż męczymy się z prawą dolną dwójka.

Buziole dla Tymcia!!!:*
Doti daj znać co gin powiedziała! Ale Lusia szybka jest 😉
mixi jak trzydniówka to wysypka pewnie zaraz zniknie i Wiki będzie jak nowo narodzona 😉 oby tylko nie męczyła Cie za bardzo bo nie wiem jak dasz radę z tymi plecami 😞 a masz kogoś do pomocy na co dzień?
Sandros nie dziwie się, że nie masz sił odkładać małej i się męczyć. Ja za to nie znoszę słuchac płaczu małego, głowa pęka, a jak się położy u nas to tak jakoś łatwiej;-) jednym słowem idę na łatwiznę i narzekm 😞 3mam kciuki za mieszkanie!
Isa bardzo mi przykro 😞 współczuję siostrze trudnej decyzji 😞
Deira, ja Baby led weaning starałam się stosować równolegle z podawaniem papek. Ale długo nie jadł nic, a dziś dawałam mu tylko papki. Ale jeśli kiedyś zdecyduje się na kolejne maleństwo to od razu zastosuje BLW. Ja na spacer z przyjemnością 🙂 szkoda że już do pracy wróciłaś bo w tyg było by dużo czasu 😉
W ogóle na youtube jest taka laska z córeczką której zawsze podaje posiłki wg BLW i ta mała od 6msc życia zawsze wcina wszystko jak dorośli 🤔 niesamowite to jest dla mnie, ale jednak dzieci sobie radzą 😉 a tu jeden z filmików:
http://www.youtube.com/watch?v=VgNvKUoSHds

I jeszcze dla fotka dla Ciotek z nową fryzurką. Dał sobie pojechać całą główkę maszynką. Mi teraz wygląda na takiego dużego chłopca;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka Buziaczki dla Maluszka :*

Witam 🙂

Kubuś ma już pierwszą drzemkę :P . Wstał o 6:00
Wczoraj był dzień pełen wrażeń cały dzień po za domem . 🙂 Kubuś był u kolegi który ma 2 miesiące cały czas chciał go dotykać za włoski ciągnąć i w ogóle zaczepiać ha . Potem poszliśmy do Moich Rodziców tam cieszył się jak bawił się z Babcia . Potem został z Małym Mój Brat 😁 a Ja z Mamą poszłam zobaczyć wózki spacerowe . I był taki jedyny fajny niebieski 🙂 . patrze a Moja Mama sie pyta czy mi się ten podoba to powiedziałam że tak i zapłaciła i go wzięła i powiedziała że to na roczek od Moich Rodziców . haha i pozbyłam się tego ciężkiego wózka 😁 .
Dziś na spacer :P może wyskoczymy nad wodę :P . ale popołudniu jak zrobi sie troszkę chłodniej bo za duszno jest 🙂

Miłego spokojnego ciepłego Dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka buzka dla Tymka 😘 😘 😘
Marylu Krzyś cudowny ,mały pomocnik 😉
Doti super Lusia zasuwa ,powodzenia u lekarza i dobrze ,że z Matim lepiej .
Co do moich pleców to masakra ,wszyscy w rodzinie się na mnie uwzięli i każą mi tyć bo nie mam siły nawet swojego dziecka nosić .A ważę 37,5 więc może i mają racje ,ale ja widzę ,że im więcej jem to wcale nie tyje. 😮
Mała w kropkach na maksa ,dzisiaj mega wysyp. 🤪
Ale niestety na zakupy trzeba jechać ,dobrze ,że już żadnych gorączek nie ma . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dzziewczyny.a my mamy wielki problem z Mają,bo pękl nam smoczek używamy lateksowych i teraz Maję uczymy do nowego jest troche mniejszy,od tego "starego" ale trudno przyzwyczaic uzywalismy troche,bo Maja mało z niego pila tylko 3 razy dziennie,ale teraz jak sie przyzwyczai bede juz zmieniac co 4 tygodnie tak jak powinno byc i nie wazne czy bedzie wielki czy caly czas taki sam! No masakra
teraz wypila na spiku 180ml takze jest dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Moje dziecko w nocy oszalało. Budzi się i nie może zasnąć. Nawet cyc mu nie pomaga. Musiałam bujać go przez 10 min nim usnął. I za chwilę to samo 😞 wydaje mi się że jednak brzuszek go męczy 🤨
latka Na deser utarłam mu gruszkę. a na obiad zrobiłam kleik kukurydziany i dodałam trochę kupnego z kurczaczkiem. Dziś zrobię tak samo bo normalnie boje się z czymś innym eksperymentować
Mixi 37,5kg?! to Ty naprawdę musisz zacząć tyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Dziś znowu zaspałam… Ale tym razem z własnej winy – wczoraj byłam tak zmęczona, że zapomniałam, że telefon mi się rozładował a budzik mam w telefonie 😉 Dziś o 6.15 M mnie obudził jak sam wstawał do pracy. Ja normalnie wstaję o 5. A Natala miała wszystko w nosie i spała do 7 😉

Dziewczyny, czy używacie czegoś przeciw owadom dla dzieci i coś łagodzącego ukąszenia? Bo uzupełniam apteczkę na podróż i nie wiem, czy mogę używać jakich takich preparatów na Natalce.

Ja moją na nocniku sadzam od czasu do czasu, aby ją przyzwyczaić. Nie oczekuję, że coś zrobi. Koleżanka z pracy swojego synka też sadzała od mniej więcej 10 miesiąca i jak skończył rok i 2 miesiące, to w zasadzie bez problemu już robił na nocniku. Może i nam uda się ta sztuczka 😁

Latka, buziaczki dla Tymka 😘 😘 😘 Muszę mojej podać picie z doidy cup, bo przypomniałam sobie, że kupiłam jakiś czas temu, ale nawet z opakowania nie wyciągnęłam 😁 Na razie próbujemy pić z Lovi 360, ale tak średnio nam idzie.
Mixi, zrób sobie badania, bo ty gubisz wagę w zastraszającym tempie 😮 Zrób sobie badanie krwi, kału i moczu, zrób usg jamy brzusznej. Tak na wszelki wypadek, żeby wykluczyć wszystko co może mieć wpływ na taką utratę wagi. Bo ile Ty masz wzrostu?
Marylu, ale Krzysiu cudowny 😁 Jaką ma poważną minę w tym wózeczku 😁 A jakie ma oczęta – cud, miód i orzeszki 😁 Fajnie, że zaczyna jeść 🙂 Być może jedzenie zaczyna mu sprawiać przyjemność. A ten brzuszek, to pewnie boli, bo musi się teraz przyzwyczaić do większych ilości jedzenia 🙂 Może podaj mu jakiś preparat na wzdęcia?
Natala też się męczy z dolna prawą dwójką. Od trzech dni widać zarys, ale jeszcze się nie przebiła.
A ta dziewczyna z filmiku to też wrześniówka jak my 🙂
Wczoraj mojej zapodałam podwieczorek zgodnie z metodą BLW 🙂 Upaprała się niemiłosiernie, bo na blacie stolika miała nektarynkę, banana, jabłko, brzoskwinię i poziomki 😁 Fajnie było ją obserwować, jak sobie nieporadnie radziła ze śliskim bananem i nektarynkami i jak brała czasem wszystko naraz i wpychała do buzi 😁 I coś tam w końcu samodzielnie zjadła 🙂
Doti, haha, ale się uśmiałam oglądając filmik 🙂 Lusia jest boska 😁 Kapitalnie przebierała nóżkami 😁
Sandra, trzymam kciuki za informacje o mieszkaniu. Daj znać, na czym w końcu stoicie 🙂
Agn, no ja też się panicznie bałam podawać Natalii większych kawałków. Przy jabłku to ona potrafiła sobie ugryźć wielki kęs i potem miałam wrażenie, że zaraz zacznie mi się dławić. Zdarzało się, że pod wpływem strachu, wyciągałam jej szybko palcem większe kawałki z buzi. Ale wczoraj dałam jej się jedzeniem pobawić. Parę razy kaszlała jak wzięła większy kęs, ale poradziła sobie jakoś z tym zadaniem. Będę jej teraz raz dzienne serwować jedzenie metodą BLW 🙂
Jeśli Maja cierpi przez ząbka, podaj jej pedicetamol. Mojej przy jednym zębie bardzo pomagał. Potem jak już 6 sztuk wychodziło, niestety nawet leki doustne nie działały… 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam 160 wzrostu i na BMI wychodzi niedowaga .
Jak pojadę na wczasy nad morze to będę miała przechlapane bo mój M powiedział ,że będzie mnie pasł goframi 😜 😉 nie ,żeby mi to przeszkadzało 😁 😁
Ale panicznie boje się przytyć ,chyba to już kwalifikuje się do lekarza .
Jak patrze w lustro to nie widzę ,że jestem chuda ,dopiero na ulicy pytam M czy ja wyglądam jak ta dziewczyna czy tamta i jestem przerażona . Kurcze nie wiem co sie ze mną dzieje ,a z ciuchów to mam 1 spodenki krótkie ,3 bluzki i 2 pary długich spodni ,a reszta to 4 torby podróżne za dużych ciuchów 😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, masz dużą niedowagę 🤢 Tak sobie przeliczyłam, to mi wychodzi, że Twoje BMI to trochę powyżej 14, a to może oznaczać z tego co widziałam w skali "wyniszczenie organizmu" 😮 Ty naprawdę potraktuj sprawę poważnie i idź do lekarza, albo sama zrób sobie już teraz kompleksowe badania.

Doti, jakie macie buciki do chodzenia dla Lusi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...