Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Natalia wszystkiego najlepszego 😘

Dzięki dziewczyny za info nt paracetamolu 😘

U nas upał masakryczny, strach wyjść z domu 🤢

Dziewczyny, jak wygląda wysypka po 3-dniówce?
Majka miala dwa dni podwyższoną temperaturę ale nic jej nie dawałam, kupy robiła jedna po drugiej a dzisiaj cała oprócz rączek i nóżek wysypana w lekko czerwonych malutkich plamkach 🤔 I teraz nie wiem, czy to nie np. potówki 🤔 A może alergia, bo jadła pomarańcze 🤔 I bądż tu człowieku mądry 🤨
Ząb idzie ale wyjść nie może a Majka jęczy całą dobę, aż zachrypła 🙃 I nie wiem jak jej pomóc 🤨 Bo nie wiem, co jej jest. No i odparzyła sobie pupę i to dość mocno, chyba przez te częste kupy a pampersy zmieniam jej dość często, bo idzie mi ok. 10 dziennie a używam tylko Pampers Premium 🤔 No i często biega po podwórku bez pieluchy 🙃 Maść Bepanten od urodzenia, może czymś innym ją posmarować, np. Sudocremem? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sprobuj moze zwykla maka ziemniaczana, mozesz tez pomoczyc pupe w KMno4. Pogoda nie sprzyja szybkiemu gojeniu sie odparzen ;// niestety!!

Dlaczego strach Tymbardziej, ze macie ogrod, to pewnie i parasol 😉)
Kurcze ja chce na dzialeczke jechac, a Darka wrobilam w przeprowadzke kolezanki i juz 14 a jego jak nie bylo tak nie ma ehh.. wiec zaraz wyjdzie mega lipa z tego wszystkiego.. ;//

Nadia jutro jedzie chyba do tesciowki na 4 dni.. hmmm..

A ja musze isc dolekarza,od czasu jak zmieniam prace, tak mi zaczely naczynia na nogach pekac, ze mam same pajaczki.. i same siniaki ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i nawet dużą sosnę co daje cień ale jest taki ukrop, że nie ma czym oddychać 🤢

Mój M całe dnie spędza w basenie a ja na razie nie wchodzę, bo czekam, aż rana po zabiegu się zagoi.
Dzisiaj M gotuje obiad, bo ja mam dość stania przy garach 🤢 Moja mama wpadła w odwiedzinki ale zaraz jedzie nad morze.
Idę nalać Majce wody do baseniku, niech trocęe się pomoczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂)

Nie było Mnie kilka dni ale czytałam Was na bieżąco ale nawet nie miałam czasu spokojnie usiąść i napisać bo od razu miałam chwilę to szłam spać bo M w pracy chodził na 18:00 to usypianie kąpanie Małego było w Moim interesie .
A od kilku dni tak dawał popalić że to szok .. Zaczyna sie puszczać ostatnio zrobił 3 kroczki Sam 😁 , nauczył sie klaskać , Mówić "TATA" i cały czas tylko "TATA i TATA"
jak widzi że ktoś otwiera wodę niegazowaną albo coś innego w butelce to od razu przychodzi na czworakach i mówi "AM" i pije z butelki ha jak to wygląda . Nauczył się też pić ze słomki 🙂 chodź czasem mu to nie wychodzi i co nabierze do buźki to wszystko mu wyleci ha .

Ostatnio spotkałam Kumpele Ona ma dziecko które ma 8 miesięcy a jak je zobaczyłam to się przeraziłam było tak duże i grubiutkie .. Pytam się co je a Ona wszystko mu daje .. powiedziała ze lizaki wcina codziennie soki normalne takie jak dla dorosłych no "TYMBARK" mówi że Daje mu normalnie pizze frytki wszystko co Ona je .
Oki Ja rozumie że dziecko ma próbować ale nie tak na raz wszystkiego !

Wy też dajecie już słodkie Dzieciom ?


Przeraziło Mnie to trochę co mi powiedziała dlatego chciałam Wam też to napisać ...
Ona była w szoku jak powiedziałam jej że Kubuś nie lubi słodkiego bo tak jest .. Jakoś go nie ciągnie jak czekolada leży albo jak Ja jem .. woli flipsa albo oblata . I się z tego cieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Tymek za smoczkiem jest. Wiec dosc często go uzywamy.

Agn ja tez najbardziej polecam make ziemniaczana do pupy. Mam alantan, bepanthen, sudocrem i nie wiem co jeszcze, ale mąka naj !!

Patinka mi dosłownie galy wyszly jak to przeczytałam! Ja tez często daje cos Tymkowi spróbować ale bez przesady, cos co nie moze nie dostaje. Moja mama właśnie często daj dziecku spróbować ! ;/ bo sie drze i chce. .;/.

A dzis znalazlam mu paroweczki z morliny z indyka , dla dzieci. Więc będą na kolacje bo juz nie eiem co mi dawać. A on sie do wszystkiego pcha.
Obiadku zjadl dzis 250, z rybką sa numer 1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga my jesteśmy dopiero co po 3 dniówce.
Najpierw gorączka trzy dni na czwawrty wysypka takie czerwone, delikatne, malutkie kropeczki , wyglądają jak potówki i są na brzuszku ,plecach i szyjce.
Na piąty dzień były mega czerwone i zaczęły się zlewać w duże kropy . Takie nawet lekko nabrzmiałe .
Na szósty dzień już schodziły w dół na nóżki ,ręce i były bledsze ,na siódmy były już tylko na stópkach i potem już przeszło. 🙂
Kupki rzadkie były ,ale nie tak często jak u Was . 🙂
Zdrówka dla Majuni 😘

Patinka jestem w szoku jakie niektóre mamy są nieodpowiedzialne .Potem takie dzieci się borykają z nadwagą . 😠
U nas też tylko biszkopty chociaż już bardzo rzadko ,bo się przejadły . 😉
My w domku cały czas bo upał niemiłosierny strach gdziekolwiek wyjść . 🤔
Boiska ,place zabaw puste ,każdy czeka ,aż się ochłodzi wieczorkiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Natala ale co z zasypianiem? U nas smoczek jest tylko do zasypiania. Jak już się wybudzi to smoczka sama wypluwa i nie szuka w ciągu dnia. Musimy spróbować usypiania bez smoczka....Choć może lepiej ze smoczkiem a w łóżeczku?. 🤔

Lusia ma drugą drzemkę. Ja idę po kawę i coś przeciwbólowego bo przez tą pogodę mam non-stop ból głowy...

Przeważnie zasypia juz przy butelce i to jej starczy,kiedys jeszcze jak jej wyjelam butelke to byl ryk i musialam dac smoka a teraz nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bylysmy na dworze, ale wrocilysmy bo nie dalo sie wyrobic :/
Ula na swoje 10. miesiecy dostala lubisia, ale tylko brzegi, bez tego dziwnego srodka 😉 a tak to jako przekąske dostaje przewaznie chrupka a ostatnio kupilam jej takie malutkie chrupeczki z gerbera (na necie zamowilam od laski z usa) o roznych smakach, to to wcina tez...nie powiem, bo czasem dam jej dziubnac kawalek z jakiegos ciacha, no ale co zrobic jak sie biedna na sam widok trzesie i patrzy z zazdroscia jak jem...aaa i ten dmuchamy ryz tez czasem pożuje...
A pije tylko soczki dla dzieci, mocno rozcienczone woda lub sama wode ostatnio... moi rodzice probili tez sami soki z truskawek to mam kilka sloiczkow dla malej i je tez mocno rozcienczam i jej daje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamcie 😉
U nas duchota ale niebo osłonięte chmurkami więc jakoś można wytrzymać. Dzieciaki pochlapały się w basenie, powariowali i teraz ja z Małą już w domu bo sprzątałam a Starszy pomaga babci w trzepaniu dywaników.
Dalej boli mnie głowa i bez leków się nie obejdzie. Apap zawiódł, pomaga Eucerin migrastop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja właśnie przymierzam się do odstawienia młodego od piersi...mieliśmy zacząć po powrocie,ale m w pon znów wyjeżdża na dwa tyg,więc sama nie będę się w to bawić... A że słodyczy, to u nas jest kaszka słodka, smakowa i musi wystarczyć 😉

Mieliśmy wypadek... Na szczęście nic nam się nie stało, bo mała prędkość była i nasza i sprawcy, ale auto chyba pójdzie do kasacji... A dopiero co w październiku go kupiliśmy :/
Gość kurna skrecal w lewo na stacje benzynową i nie widział nas jadących na prostej drodze z naprzeciwka :/// masakra... Pół nocy spędzilismy na stacji benzynowej w jakiejś dziurze czekając na lawete i teścia, który zgarnął mnie i młodego...

Nic nie spalam, jestem strzepkiem nerwów ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas trzydniowke wygladala tak, ze trzy dni goraczki, na czwarty wysypalo tulow tylko duzo mial na szyji i za uszami. Po południu sie nasilila wysypka a pozniej juz tylko schodzila 🙂.

Tymek zjadl parowki, bardzo smakowały, azz bułeczki nie chcial tylko parowke 😁.
Ciesze sie ze w koncu znalazlam polskie parowki dzieciece z indyka, dla mojego wybrednegoo smakosza 🙂.

U Nas po miesiącu takiej pogody, zaczęła sie u Was-jak zawsze 😉
Mam nadzieję, ze w sierpniu jak będziemy to w Polsce sie jeszcze powczasujemy nad wodą w upale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inirtam Dobrze że Wam się nic nie stało ! . To chyba najważniejsze ..
Doti Buziaczki dla Laury :*:*

Nie mogę po prostu co w tej Polsce się dzieje ;/ Te niektóre Matki są jakieś bez mózgowe ;/ Jak można w taki upał zostawić dziecko w aucie i iść załatwiać Sobie spawy !! No nie wytrzymam ... Dziś bylo o tym we wiadomościach ..

A co do tej znajomej to uwierzcie że Ja byłam w takim szoku !! ale co będę odzywać .. Jak to nie Moje dziecko ..!
A Ona taka zdziwiona ze Ja Małemu nic nie podaje słodkiego ..

Też raz dałam Lubisia Kubusiowi ale wypluwał

Kubuś śpi 🙂 . teraz Mamy trochę luzu i chwile by odpocząć przy TV 😁 zaraz chipsy :P i kabarety 🙂

A Jutro grill 🙂 na działeczce z Małym i Znajomymi a tam jest basen 😁 to się wykąpiemy . Oby nie było tak ciepło bo się nie da wytrzymać ...Tym bardziej że mieszkamy na 3 piętrze ..

Kubuś ma kolejnego ząbka 😁 już 8 dolą lewą dwójkę 🙂

Troszkę się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do pojęcia jest to co się dzieje ;/ .. Ledwo dorośli potrafią wytrzymać w taki upał co mają dzieci ... :| Irytuje Mnie to i dobija po prostu musiałam ten temat poruszyć musiałam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...