Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć. Jesteśmy po wizycie. Jestem pozytywnie zaskoczona p.dr. Bardzo miła, spokojna i rzeczowa. Lusia przespała badanie. Dowiedziałyśmy się, że taka jej uroda i będziemy obserwować. Kontrola za 3 miesiące.

Deira ona ma takie butki zwykłe póki co, bo miałam ileś par używanych od kuzynki. Dopiero wybieramy się do sklepu po nowe. Póki co i tak buciki ma raz na "ruski rok" zakładane, bo zwykle chodzi boso albo w skarpetkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka dzięki 😘 😘 😘 😘 😘 😘
A ubranka superaśne 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Jak idę na spacer nie wiem, w co Majkę ubrać 😁 😁 😁 😁 😁
I zastanawiam się godzinę, sama natomiast jak kiedyś wydziwiałam z ubraniem siebie to teraz wrzucam co mam pod ręką 😁

Buziaki dla Tymcia
😘 😘 😘

Patinka ja mleko z dodatkiem kaszki podaję w butli, Majka przeważnie po nim zasypia 😁 Jak bym podała z kubeczka to przez cały dzień by nie zjadła 🙃

Marylu buziaki dla śliczego Krzysia 😘 Super, że zaczyna ci ładnie jeść. Wiem, jak stresujący dla matki jest brak apetytu u dziecka 🤨

Deira właśnie zadzwoniłam do M żeby kupił ten pedicetamol. Dzięki 😘

Mixi ja przy 160 cm wzrostu ważę 49 kg i wszyscy mi mówia "Boże, jaka ty chuda jesteś!" A lekarka prowadząca skierowała na szereg badań, tak jak napisała Ci Deira. Tylko muszę się zebrać i porobić, bo krew i usg jamy brzusznej na czczo a ja rano bez kawy nie daje rady 🙃
O, teraz doczytałam, że się pomyliłaś 🤪 Kobietko, nie strasz nas tutaj 😁 😁 Ale i tak badania mogłabyś sobie porobić 😉

A moja Majka w żadnych butach nie chodzi 🙃 Tylko na boso, w domu i w ogrodzie. Okazyjnie na wyjście coś jej tam na stópki ubiorę 😉 Nie wiem, jak ona w butach za miesiąc w żłobku będzie chodzić czy nawet w kapciach 🤔 Zamęczy mi się bidulka. Może poproszę panie, aby na początku nie męczyły jej nóżek i zakładały tylko skarpetki antypoślizgowe 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia co się dzieje?
Mixi to żeś nas tu nastraszyła 😉
Deira musze wyszukać sabsimplex, może on mu pomoże. Kiedyś sporo czytałam o tym BLT ale trochę się bałam dawać małemu takie jedzenie. Ale jak oglądnęłam kilka filmików z tą dziewczynką to się przekonałam;-) na dodatek ta mała próbuje dosłownie wszystkiego co jej dają- nie wybrzydza 😉 podobno dzieci z metody BLT bardzo chętnie próbują nowych smaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Marylu spóźnione buziaki 😘 Krzyś słodki 🤪 może za dużo naraz nowości spróbował a widocznie ma delikatny brzuszek i zaszkodziło? Ale usteczka to on ma przesłodkie 🤪

Mixi tak właśnie czytałam tego Twojego posta i się przeraziłam 😲 ale żeś nas nastraszyła ale poniżej 50 to też trochę mało tym bardziej że w niedługim czasie po ciąży dużo kg straciłaś więc to też może mieć wpływ na ten ból teraz

Doti Lusia chodzi zawodowo 😜 na początku filmiku Ci zazdrościłam ale pod koniec jak sobie pomyślałam czym Ty te spodenki dopierzesz to już mniej 😜 😁

Patinka ja daję mleko z butelki, próbowałam z niekapka i przez słomkę ale nie smakuje Oli 😮

Latka buziaki dla Tymka 😘

Kurcze a my nadal walczymy z tym niby grzybem u Oli ale już tydzień używam tego clotrimazolum i owszem jest poprawa ale pipka nadal czerwona z krostkami, które pękają przy przecieraniu i krwawią (choć robię to najdelikatniej jak się da) więc chyba w piątek pojadę do lekarza jeszcze jutro dam mu czas na eksmisję z dupci mojego dziecka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu po trawie i ziemi mało raczkowała 🙂 Nie oszczędziła placyku zabaw i spodnie były..... w ciężkim stanie hihihi ale puściły bez problemu.

Patinka u nas mleko z butelki, ale moja mleko pije w nocy, rano i na dobranoc kaszkę rzadką z niekapka z miękkim ustnikiem. W ciągu dnia raczej mleka nie chce, chyba że obiadek nie posmakuje.

Teraz Laurka ma trzecią drzemkę, Mati poszedł z dziadkami składać siano a ja mam czas na kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję w imieniu Tymka za buziaki od Ciotek 😘

ja już od jakieś pół godziny jestem wolna. Nie wiem, co się ostatnio ze mną dzieje, ale w dzień z Tymkiem po południu muszę się przespać, ogolnie jestem rozztargniona, m. in. czytam Was a nie wiem później co 😮 moze to przez ten zblizający się wyjazd na ponad miesiąc do Polski trzeba wszystko ogarnąć, super pogoda, to Tymek ani myśli w domu...już sama nie wiem.

a w dodatku to często łapię się na tym, że siedzę i się zastanawiam, czy dobrze ucze i wychowuje swoje dziecko, jak 'organizuje' mu czas, jaką jestem matką i czesto sie nad tym zastanawiam ostatnio, czy moze powinnam juz czegos wiecej go uczyc, czyms zajmowac.... 🤢 😮

Doti, super ze z Lusią wszystko dobrze. Oby juz tak zostało, i jak mowi Pani Doktor - taka Jej uroda. 🙂
a te 'zwykłe' butki jak mówisz, to są takie całkiem mięciutkie z tych 'ozdobnych' ?
bo Tymek ma te z Clarks, ale czasami chciałabym mu też inne założyć i nie wiem czy dobrze, że w takich by chodził, choć w sumie zazwyczaj boso, lub skarpetki, jak u wiekszosci. Jak juz, to ile w tych butach ujdzie, więc może mu tezż te inne nie zaszkodzą 🙂?

Agn, to dokładnie jak u mnie. Teraz sobie pomalowałam paznokcie, to się czuję jak księżniczka 😁 😁 🤪 haha, bo nie często mi się to zdarza ;/,a akurat M to lubi 😜 coż teraz to nie ma czasu na takie rzeczy.

kasia, clotrimazolum chyba nie jest taki skuteczny,ale moze jakas masc z antybiotykiem Oli by bardziej pomogla, cos ciezki ten grzybek wypedzenia. Biedna sie meczy, a skad takie cos sie moglo przyplatac Olci ?

Mixi, kiedy wybywacie?

karolka, Ulcia urocza! jaka zadowolona u dziadków! 🙂

no i dzien dobiega konca...
ja jestem przed okresem wiec humor sredni, czuje sie jak megaaa balon;/
w piątek wybieramy sie na zakupy przedwyjazdowe, wiec cos bede musiala sobie kupic, jakies spodenki itp-nienawidze robic zakupow przed okresem;/ buuu
ciekawe czy z moim brzucholem jakis stroj sobie kupie, pewnie bede w koszulce na szeleczkach cienkiej siedziec nad woda ;/ ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka akurat na tym filmie miała coś w tym rodzaju: http://www.smyk.com/cool-club-baleriny-dziewczece-rozmiar-25,p1063602918,ubranka-dla-dzieci-p na dość twardej podeszwie ale zginającej się w palcach. Są różne podejścia - można kupić za kosmiczne pieniądze buty profilaktyczne, albo pozwalać stopie na swobodny rozwój. Jak Mati zaczynał chodzić to każdy mi mówił że powinien mieć sztywne buty... a teraz że lepiej bez albo miękkie.
Jesteś świetną mamą, jak my wszystkie. Ja też czasem myślę że powinnam bardziej organizować dzieciom czas, ale z drugiej strony daję im swobodę i pozwalam na kreatywność. Jak Lusia nie chce siedzeć ze mną na kocyku i bawić się klockami to jej nie zmuszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ah tam marylu szkoda gadać,Maja w ogole nie akceptuje nowego smoczka,tylko na śpiocha jak zasypia to gryzie a potem jak już jest na pol spiaca to zaciagnie go:-/ a my za tydzien nad morze jedziemy i teraz weekend tez jakies jeziorko,no wiec dzisiaj Maja zjadla tylko 2 razy mleko z kaszką 1 raz 180ml a teraz wieczorem 230ml,nie wiem czy to dobrze,ale za bardzo obiadkow tez nie chce jesc,zjadla tylko dzisiaj jogurta xl danio i pol obiadku duzego sloiczka no i chrupki i biszkopty. Już czasami krzyknę na nią i się poryczę...wyrodna matka,ale jak tu nie robic jak doprowadza mnie do szału
Karola ale Ula cwaniak,jak wyrzuca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ale Ulcia pocieszna jest 😉
Natalko każdy ma gorszy dzień i może Majka dziś nie miała ochoty na jedzenie 😉 a może ten smoczek ją wkurza 🙂 może kupicie jej taki jak miała wcześniej?
Sandros Krzyś przytył ponad 800gram

Krzyś dziękuje Ciocią za komplementy 😜
My jutro wybieramy się do lekarza nie oczekuje nic od tej wizyty. Pewnie to będzie strata czasu,,, Dziś mały miał słaby dzień i znów mniej zjadł. Tzn trochę kaszki na śniadanie i kolację. Myślę że po 50ml. Zobaczymy jak jutro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O to chodzi,że ma ten sam tylko,że nowy jest NUKa lateksowy wczesniej ciagle takie miała też w sumie od urodzenia,ale przeszkadza jej rozmiar bo jest mały nie używany jeszcze innych nie ma wiekszych.
Moja waży 7,350 a miesiac temu 6,820 🙂co miesiąc się ważymy na kontroli 🙂
wlasnie,że jak jest głodna to wtedy je i a cholere robi takie awantury,że koniec świata. histeria na całego.
Idę spać dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To moze Maja teraz po prostu ma mniejszy apetyt, moze ida jej zeby, moze jak cieplo to tez nie ma apetytu, jakis czas będzie jadla mniej a później znow lepiej 🙂.
Tymek często ma takie fazy przez jakis czas je super, po dwoch trzech tygodniach nzow średnio, sle go nie zmuszam juz sie nauczyłam.
Tera właśnie wychodzi do konca gorna druga dwojka i tez tak srednio z jedzeniem ale nie jest zle

Wlasnie wypil 240 ml Mleczka
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakie wy macie kruszynki 😲
Ja Majki nie ważyłam od miesięcy 🙃 Nie chodzimy do lekarza, bo i po co, skoro nie choruje a w domu w wadze wyczerpała się bateria i ciągle zapominaliśmy wymienić. No i w końcu, jak wczoraj weszłam z Majką a póżniej bez niej na wagę wyszło, że waży 10.3 😮

Karolka ja coś nie mogłam otworzyć linka 🤔 Jutro jeszcze popróbuję 🥴

Latka ty się tyle nie zamartwiaj kobietko. jesteś wspaniałą mamą i intuicja będzie ci podpowiadać jak organizować czas synkowi. Nasze maluchy też potrzebują trochę swobody by móc (jak napisała Doti ) rozwijać swoją kreatywność, poznawać świat "po swojemu".
Tutaj masz kilka przykładów w co się bawić z dzieckiem:
http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/w-co-sie-bawic/387-zabawy-dla-niemowlakow-od-10-do-12-miesiaca.html?start=1

Ja czasem korzystam z takich ściągawek, bo również brakuje mi pomysłów 😁

Majka uwielbia "berka" na czworaka wokół kominka i oczywiście "aku-ku" najlepiej ze starszą siostrą, którą nazwała "Ata" 😁 To w języku "majowym" oznacza Sandra 😉 A czas spędzamy na normalnych czynnościach domowych, w których Majka mi "pomaga" i na zabawie w ogrodzie, choć ciężko nazwać zabawą grzebanie w ziemi i zrywanie trawy, co moje dziecko mogłoby robić całymi dniami 🤢

Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło unieść głosu na córcię, choć urwis nie z tej ziemi. Nawet jak mi włosy wyrywa to tłumaczę, nawet nie "syknę" żeby jej nie wystraszyć. Jeśli mówię "nie wolno" to stanowczym tonem ale bez krzyku. No chyba, że coś jej zagraża to wtedy głośno wołam "Majkaaaaaaaa" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...