Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam,

Bo mój mały zawsze zasypia na poduszce ale zabieram mu bo wydaje mi się że śpi jakiś taki wykrzywiony... właśnie ma drzemkę i śpi z podusią, może faktycznie on w nocy jej potrzebuje i dlatego się budzi?!
mój M twierdzi że się budzi bo ma za płasko i za twardo 😮

zmierzyłam i zważyłam dzisiaj mojego synka - ma 82cm i 11kg 🤪

Doti szczerze - też mam ten problem 😁 bo nie chcemy obcinać włosów małemu tylko zostawić troszkę dłuższe tzn. takie jak ma teraz... i muszę podcinać mu grzywkę i boczki praktycznie co tydzień 😮 tak mu zgęstniały i rosną strasznie szybko.
Mixi fajnie że się odezwałaś - zaglądaj częściej.
latka co do ćwiczeń i uczucia dyskomfortu mialam podobnie... ale już jest ok. poćwicz mięśnie Kegla. i pierwsze kilka dni jak zaczynałam intensywniej ćwiczyć to oblewały mnie zimne poty i robiło się bardzoo słabo...

aaaa muszę się wam pochwalić już 2 dzień wytrzymałam z Chodakowską 45min 🤪
najgorsze są początki jak ledwo 10min wytrzymywałam...
bo żeby wyglądać jak kotka, najpierw trzeba napocić się jak świnia 🤪 🤪




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa dzięki 🙂 niestety się nie zgubi... Mojej kuzynki córka ma tak właśnie na boku i z jednej stronny ma przez to mniej włosów bo nie dzielą się na równo. Na pewno później będą bardziej poddatne na uczesania (ma dopiero 2 latka) ale teraz to wyzwanie.

Tak w ogóle to jak między Tobą i Mężem? Przeszły Wam trochę złości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pomiędzy mną a mężem ?! dziwnie...
niby ok bo gadaliśmy i nawet wieczorem była lampka wina i szarlotka ale co z tego jak i tak się kłócimy i tak?! ale jakoś przestałam się tym denerwować i przejmować... mam największy Skarb o którego muszę teraz zadbać i wychować na porządnego człowieka reszta mnie nie obchodzi 😉

Szymon i jego szaleństwa... :

http://www.youtube.com/watch?v=HMYE_JOuvjI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was mamusie

Ja jak zwykle wpadam na chwilkę ostatnio mam taki kocioł w pracy i do tego dom że na nic nie mam czasu. Kurcze ostatnio całą sobotę spędziłam w pracy i jutro podobny dzień się zapowiada 🤢 a już ostatnio po całym dniu siedzenia przed kompem to ledwo na oczy widziałam...

My wczoraj na szczepieniu i rehabilitacji. Pani stwierdziła że 1-2 miesiące i Olcia będzie śmigać z resztą za rączki już chodzi po domu ale na niewielkie dystanse z reguły chociaż czasami całe mieszkanie przejdzie. A na szczepieniu Ola się zaniosła aż ale jak ją wzięłam na ręce to się uspokoiła ale po raz pierwszy komuś buziaka na do widzenia nie wysłała i papa nie zrobiła takiego focha miała na pielęgniarkę 😁 waży 9100 i mierzy 81 cm

Aha lekarka przy badaniu wyczuła delikatny szmer w serduszku i dała nam skierowanie do kardiologa do którego oczywiście dodzwonić się nie mogę 🤢 już mam dosyć tych lekarzy... mama nadzieję że to nic poważnego bo nigdy nie mieliśmy żadnych szmerów. Ale lekarka mówi że jest ledwo słyszalny musiało Ola być cicho a ona nie oddychała to wtedy usłyszała a mówi że jak coś się dzieje to nawet specjalnie nie trzeba się wsłuchiwać żeby usłyszeć...może być on np wynikiem anemii ale nawet wolę nie myśleć że coś jest nie tak 😮

W ogóle moja lekarka nie widzi w tym że Ola nie chodzi nic dziwnego i niepokojącego mówi że dobrze się rozwija, stoi raczkuje więc jest ok 😮 nie wiem wkurza mnie ta kobieta coraz częściej ale chodzę już tak do nie z przyzwyczajenia bo ja też do niej d dziecka należę i generalnie o co ją nie poproszę to zawsze pomoże ...

Isa widziałam tylko filmik ale Szymuś wymiata kurcze ale ona ma w sobie energii czym ty go karmisz hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Kasia Maja ma takie szmery,że oni - lekarze tylko dwa razy przyloza sluchawke i nic wiecej bo takie szmery,ja tez slyszalam jest masakra,gorzej niz u starszej osoby ze zdrowym sercem.
Maja mierzy 72cm i waży 8800 🙂
Doti ja obcinam małej co 2-3 tyg grzywke no niestety bo trzeba,teraz jej obetnę wloski troszkę z tyłu by ładnie rosły bo ma takie mechowate ale to trzeba obciac.
Ja dzisiaj zostawiam moje skarby i wieczorem sie wybieram z kumpela na imprezke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 my od 5.50 na nogach...nie wiem, co sie Uli stalo, ale od 2 byla niespokojna 3 razy ryczala na maksa, nie moglam jej uspokoic...czy to mozliwe, ze to przez zyrtec na alergie jej sie cos pozamienialo?
Ja tez jestem na dzis wieczor umowiona z dziewczynami na miasto i mialysmy zahaczyc o jakas impreze, ale od rana gardlo i glowa mnie bola...miesnie tez, wszystko jak na grype 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dzis Tymek niby o 5-tej wstal, slyszalam, ale nie mialam sil normalnie sie podnieść nawet oka...
Pozniej jak juz ryczał i się po mnie tlukl zeby sie przytulać to byla 7 🤢 nic nie slyszalam...
Wiec szybko zasnął sle nie na dlugo bo na 5 minut, zdążył troche mleka zjeść i sie obudzil bo mu sie bekac bardzo chciało 😮
Ja zaraz zmykam pod prysznic i sie ogarnąć, bo wybieramy sie na caly dzien do centrum.
Najbardziej to primark nnie przraza jak wpadniesz tam to jak do innego świata bo czas leci nawet nie wiem kiedy 2h mijają jak 5 minut :/.
Musze Nas spakować na ten cały dzień, tzn Tymka.
Teraz zajął sie pudelkiem ze skarpetkami swoimi , czapkamk, razjuzkami itp i siedzi uklada 😉.
Mowie Wam nie poznaje własnego dziecka jest taki grzeczny odkad wróciliśmy z Polski i odkąd chodzi, a kiedyś minute nie mógł byc sam, nie zajal się dluzej jak 5 minut czyms...

Karola moze i leki jakoś wpływają na Ule ostatnio duzo sie dzieje w jej organizmie a moze taki dzień, moze ząbki wszystko moze byc. Tak jak My raz śpimy tak raz tak 😉 dzis miala gorszą nocke 🙂.
Oby grypa Cię nie zlapala i wieczór udał się jak najlepiej 😉 😉

Natalia baw sie dobrze !!! 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Masakra jakby Wiki wstała o 5 to chyba ja bym dalej spała jak zabita 😁
Widze Karola ,że też grupa na fb działa .
U nas od rana padało ,zastanawiam sie kiedy na cmentarz jechac ? 🤔
Za tydzień przyjeżdża teść z Niemiec .

Mam pytanie :
czy ktoś jeszcze karmi piersią ?


Bo Wiki szaleje jak mały dzidziuś ,cyc i cyc 🙂 A waga już 12 kg . 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

mixi chyba tylko Ty karmisz piersią... szczerze chyba bym nie chciała tak długo karmić jak Ty, oczywiście bardzo Cię podziwiam itp ... ale nie wyobrażam sobie żeby mój Szymek domagał się cyca w wieku 13 miesięcy 😮 a ostatnio jak ubierałam piżamę w sypialni ściągłam stanik i mały wbiegł do pokoju, patrzył na mnie dłuższą chwilę i strasznie się zawstydził. on jest strasznie kumaty. dlatego sobie tego nie wyobrażam że przychodzi i ciągnie za bluzkę bo chce cyca 😮 w szczególności że moja ciotka karmiła swoją córkę 1,5 roku i jakoś niesmacznie to wyglądało jak chodziła i ciągła mamę za bluzkę i mówiła mlecio mlecio. a jej ciężko było córkę od tego odzwyczaić.

karolka, latka współczuje tak szybkich pobudek... mój Szymek ostatnio ma spanie do 9 a dzisiaj obudził się o 9:30. ale za to nocki są koszmarne... najlepszy sen bez pobudki ma od 5 do 9 rano. chyba wolałabym żeby przespał całą noc i obudził się raniutko.

Szymon ogląda Reksia zajada bułeczkę maślaną i popija kakałkiem. jestem bardzo zadowolona bo już praktycznie sam wszystko je... pomagam mu tylko w posiłkach bardziej wodnistych 😁
i wszystko pięknie naśladuje, dzisiaj ścierałam szafki i oczywiście on też chciał, więc dałam mu ściereczkę i poprawiał po mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki.
Właśnie usiadłam chwilę. Powinnam jeszcze posprzątać pokój ale tak mnie brzuch boli że muszę odpuścić. Wcześniej byłam na zakupach, zrobiłam pranie i posprzątałam porządnie wybieg psiakowi... Trochę się zmęczyłam. W pokoju taki syf że głowa boli ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamuśki 🙂
ja wczoraj miałam masakre-mdłości i wymioty gorsze jak w na początku-przeleżałam cały dzień i noc bo na szczęście mąż był w domu - ale i tak masakra... jeszcze brzuch mnie do tego bolał... no ale na szczęście dziś trochę lepiej.

Marcinek się 3 razy w nocy budził z mega płaczem... chyba te wychodzące 3 tak mu dokuczają, ale za bardzo nie da sobie zajrzeć-widać, że mega spuchnięte i prawie na wierzchu już są.

Kasia nam lekarze mówili, że bardzo dużo dzieciaczków ma szmery i to nic strasznego-same przechodzą...ale zawsze lepiej się upewnić...

uciekam dalej sprzątać.

miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem.
Pierwszy raz od stu lat zrobiłam sobie paznokcie.. ciekawe jak długo się utrzymają.... Zdąrzą wyschnąć czy zaraz będę zmywać? Któro dziecko sie obudzi w najmniej odpowiedniej chwili? 😉
Poza tym dziś potwornie sie przeciążyłam pracą. Brzuch dał o sobie znać i chyba Fasolka się wściekła że tak się męczę. Muszę trochę odpuścić. Jutro dzień odpoczynku.
Dobrej nocki! Czy mogę zgasić światło? hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja jak Ola jest na swiecie to chyba tylko raz pomalowalam paznokcie i to na jej roczek ale zasnelam z mokrymi i posciel mi sie odbila ... a kiedys to caly czas mialam zadbane pazurki i pomalowane ech kiedy to bylo... a ty kobietko na siebie uwazaj !!

Latka ja wlasnie dzisiaj mowilam do M ze Ola zrobila sie taka spokojniejsza tzn taki nerwus juz nie jest i o wiele czesciej sie smieje. tzn kwiczy ... mimo ze sama jeszcze nie chodzi to za dwie raczki calkiem calkiem zaczela dzisiaj nawet przy pchaczu ruszyla no i mam wrazenie ze przedtem meczylo ja to ze nie potrafila isc i wstac sama bi miala slabe te nozki naprawde po miesiacu nie calym jeszcze widze duze postepy i jestem bardzo dumna z Olci 🙂

Aha ale za to od dwoch dni Ola zasypia ze mna w lozku i pozniej przenoszr ja do lozeczka w ogole nie lubi ostatnio jak znikam jej z oczu to od razu wola mama i mnie szuka. no ale od urodzenia nie zasypiala tak u nas a teraz ma taka potrzebe chyba bo dzisiaj. jak rzucilam haslo ze idziemy fo sypialni to w 5 sekund stala w lozeczku z kolderka pod pacha no bo oczywiscie jakzeby bez sxla az sie usmialam hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorem 🙂

u mnie jak to u mnie - Pola robi sie zlosnica i krzykaczka. Chodzi juz sama wiec biegania, a biegania za Nia 🙂 Ale jak juz zacznie sie smiac, to nie ma konca.
Z M jak najbardziej na plus. Ta rozlaka mysle, ze dobrze Nam zrobila 🙂 prawie wcale sie nie klocimy i pomaga mi przy Poli bardziej w weekendy jak ma wolne od pracy.
Zareczylismy sie i planujemy cywilny w przyszlym roku 😉
wiec mysle, ze nie jest tak zle.
Poli wyszlo juz 14 zabkow i mam nadzieje, ze poki co na tym koniec... Ale wcale juz nie placze na zabkowanie 🙂
Za to budzi sie w nocy po 3/4 razy na herbatke. zasypia roznie 19:30 m czasem i ok 22. Budzi sie ok 9, a jak M chodzi do pracy, to teraz ok 6:40 zeby sie pozegnac z tata 🙂
A wazy lekko ponad 9 kg.

GRATULUJE przyszlym Mamusiom!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza tymek chodzi spac o18-19 budiz się o 6-7:30.
Czas ma tak ze wstanie o 6 i pogada sobie i zasypia ostatnio nawet do 9:30.
Czasmi ma jakiś wybryk właśnie taki jak ostatnio jak to dziecko :p. Ale generalnie ladnie mi spi od początku.
Nie mogę na nic narzekać odpukac z tym moim maluchem tfu tfu
Fajnie ze Szymek juz taki samodzielny, moj uwielbia jesc widelcem choc łyżka też.

Ja dzisiaj kupilam sobie kurtke dresy buty do biegania 😁 i kilka innych rzeczy zakupy jak najbardziej udane, kilka prezentów juz jest. Ehh ale zakupu mnie męczą to bardzo. A z tym moim małym urwisem to juz s ogóle ale pomagal mi wybierać wszystko tzn sam decydowal co mu się podobalo bral i ciagnal do mnie , biegal po całym sklepie.

Tusia super ze sie wam ulozyl. Oby tak dalej 🙂
Pisz częściej buziaki!

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendobry

A moje dziecko wczoraj zastrajkowalo. Na kolacje nie chciala mleka zjadla trzy plasterki szynki i pol bulki maslanej no i poszla spac. po czym za godzine obudzila sie z rykiem dalam jej mleko wypila i zasneela od razu mija godzina znowu ryk myslalam juz ze jakies chorobsko a ta wierci sie poplakuje no to zrpbilam mleko i znowu wypila i poszla spac ...


Ale chyba nie zauwazyla zmiany czasu bo jeszcze spi hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...