Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
W takim razie skoro mowa o pepkach - to jak to jest z moczeniem pepucha? kiedys wiem ze nie pozwalali podczas kapieli moczyc. Teraz ogladałam połozna w tv jak sie kapie dzidziusia i mówila ze mozna moczyc spokojnie, nalewac duzo wody dziecku bo wtedy lepiej bezpieczniej sie czuje - ale wysuszyc dokładnie po kapieli. Wiec jak to jest?

ja staralam sie mu go nie moczyc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja ostatnio kupowałam wino w prezencie dla znajomej i dla siebie piwko bez alko 🙂 i tez sie dziwnie patrzyli 🙂
Anula ja uzywam od poczatku ciazy i przed laktacydu - teraz zaczełam laktacyd płyn ginekologiczny troche silniej chroniacy własnie w ciazy polecany i po zabiegach gin itp. I jestem zadowolona. Nie zlapałam zadnej infekcji całą ciąze. Ja narazie kupiłam 2 paki duzych belli mama ale pewnie to bedzie za mało i dokupie jeszcze ze 2. później juz zwykle podpaski bede uzywała bez siateczek tych bawełnianych. Ja lubie np naturelle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela_89 napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Ja tez wybieram sie do fryzjera jeszcze przed porodem. Wiec na wszelki wypadek zrobie sobie włoski juz teraz w paźdz. Do listopada beda jeszcze dobrze wygladały. Kolor nie wyblaknie i odrosty nie bede duze. Później pójde dopiero w grudniu przed swietami. Teraz miałam jeden kolor bardziej naturalny zrobiony teraz chyba wróce do pasemek... jakos mam wrazenie ze mezowi bardziej sie podobało w jasniejszych 🙂 choc wiem ze juz dawno odchodzi sie od balejazy itp... to co zrobić. pewnie ze 2 lata juz nie robiłam blond balejazu 🙂 Ale skoro mąż woli mnie w jasnych to nie ma wyjscia 🙂

nie ma co patrzec na mode ja sie jednak lubie w jasniejszych kolorach wiec stwierdzilam ze machne pasemka 🙂
bo juz ten ala rudy mnie sie znudzil 😁 😁a tych kolorow to na glowie mialam juz troche 🙂
tez jeszcze musze wybrac sie na obciecie zeby jakos wygladac bo potem ciezko bedzie sie wybrac gdzie kolwiek jak bedzie trzeba sie zajmowac brzdacami 🙂

Ja walnelam sobie kolor w czartek ale pewnie przed samym porodem sobie bede musiala poprawic-moze zdarze 😉 naturalne mam blond a od 9 lat mam ciemne rude jakie sobie zamarze 😉 i jakos mi w jasnych sie nie widzi ale ostatnio chce mi sie jakies pasemeczko ale to pewnie jak juz mala sie urodzi-wtedy mamusia zrobi sobie chwile dla siebie i tatus bedzie sie meczyl z malenstwem a mama u fryzjera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Angela_89 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Hhihihi alez sie forum rozruszalo zapodalam tematy i az milo jaka dyskusja.No ja mam spirytus rozrobiony tak jak Angela ale pisza ze ten specyfik tez mozna siostra w sumie stosowala spirytus i pewnie i ja bede skoro on ma takie szybkie dzialanie bo sie nie poslucham na bank ze niby sama woda najlepiej bo juz sie nasluchalam ze to sciema i nie ma to jak spirytus-a co do tego kupowalam spirytus w monopolowym i sprzedawal akurat facet jak sie spojrzal na mnie babka w ciazy i spiryt kupuje-kobietka by wiedziala po co mi on a ten wywalil galy sprzedal i nie skomentowal 😉))

No to bylo smiesznie 😁 😁 😁
trzeba bylo powiedziec temu panu ze musisz sie znieczulic przed porodem 😁 😁

nie ma to jak te specyfiki naszych mam i babc skoro one tak stosowaly z tym spirytusem to jednak to jest lepsze niz jakies inne wynalazki 🙂

O to malo w zeszly czwartek wpadam do sklepu wyciagam 4 piwka dla taty i mezulka bo robili korytarz-zbijali stary tynk gladza zeby polozyc nowy i polecialam samochodem po piwko stawiam na ladzie 4 piwa stoi facet i z tekstem-oczywiscie scial od gory do dolu i oj nie ladnie nie ladnie i nie zdrowo w ciazy pic piwo (a ja tylko kupowalam a nie pilam) spojrzalam a ze na jezyk nie choruje odwalilam mu a niech pan swojej dupy pilnuje a od mojej sie odczepi-walnal buraka i juz sie nie odezwal a ekspednientka myslalam ze sie zadlawi ze smiechu 😉)))))))))))))))

tak bo ludzie obok mysla ze jak kobieta w ciazy cos kupuje co nie wskazane do ze zaraz bedzie pic z reszta to jest sprawa kazdej co robi co pije i co je a innym gowno za przeproszeniem do tego!
chodz mi gin powiedzial ze lampke czerwonego wina wolno raz na jakis czas albo szklanke piwa tylko malo procentowego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam jakies na A z allegro kupowane podklady takie gigantyczne ze odleciec mozna nazwy nie powiem bo juz nie chce grzebac w torbie bo spakowane ja mam do mycia teraz jakis tam fem cos tam lekarz mi polecil i cala ciaze stosuje ale zaczelam sie zastanawiac co pozniej czy tantum rosa wlasnie czy lactacyd a sie zobaczy co mi w rece wpadnie w aptece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela_89 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Angela_89 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Hhihihi alez sie forum rozruszalo zapodalam tematy i az milo jaka dyskusja.No ja mam spirytus rozrobiony tak jak Angela ale pisza ze ten specyfik tez mozna siostra w sumie stosowala spirytus i pewnie i ja bede skoro on ma takie szybkie dzialanie bo sie nie poslucham na bank ze niby sama woda najlepiej bo juz sie nasluchalam ze to sciema i nie ma to jak spirytus-a co do tego kupowalam spirytus w monopolowym i sprzedawal akurat facet jak sie spojrzal na mnie babka w ciazy i spiryt kupuje-kobietka by wiedziala po co mi on a ten wywalil galy sprzedal i nie skomentowal 😉))

No to bylo smiesznie 😁 😁 😁
trzeba bylo powiedziec temu panu ze musisz sie znieczulic przed porodem 😁 😁

nie ma to jak te specyfiki naszych mam i babc skoro one tak stosowaly z tym spirytusem to jednak to jest lepsze niz jakies inne wynalazki 🙂

O to malo w zeszly czwartek wpadam do sklepu wyciagam 4 piwka dla taty i mezulka bo robili korytarz-zbijali stary tynk gladza zeby polozyc nowy i polecialam samochodem po piwko stawiam na ladzie 4 piwa stoi facet i z tekstem-oczywiscie scial od gory do dolu i oj nie ladnie nie ladnie i nie zdrowo w ciazy pic piwo (a ja tylko kupowalam a nie pilam) spojrzalam a ze na jezyk nie choruje odwalilam mu a niech pan swojej dupy pilnuje a od mojej sie odczepi-walnal buraka i juz sie nie odezwal a ekspednientka myslalam ze sie zadlawi ze smiechu 😉)))))))))))))))

tak bo ludzie obok mysla ze jak kobieta w ciazy cos kupuje co nie wskazane do ze zaraz bedzie pic z reszta to jest sprawa kazdej co robi co pije i co je a innym gowno za przeproszeniem do tego!
chodz mi gin powiedzial ze lampke czerwonego wina wolno raz na jakis czas albo szklanke piwa tylko malo procentowego!

Ja w ciazy od poczatku chyba wypilam ze 3 karmi niby bezalkoholowe ale cos tam jest i jakos dziecku nie zaszkodzilo przeciez normalne ze wody sie kobiety nie opijaja-no nie ujmujac patologii ale nawet dymu papierosow nie wdychalam bo wszyscy sie odsuwali ode mnie a jak nie to sama odchodzilam na bok no ale kazda kobieta inna a malo to sie widzi palace ciazarowki aj szkoda gadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Ja mam jakies na A z allegro kupowane podklady takie gigantyczne ze odleciec mozna nazwy nie powiem bo juz nie chce grzebac w torbie bo spakowane ja mam do mycia teraz jakis tam fem cos tam lekarz mi polecil i cala ciaze stosuje ale zaczelam sie zastanawiac co pozniej czy tantum rosa wlasnie czy lactacyd a sie zobaczy co mi w rece wpadnie w aptece

ten TANTUM ROSA nie jest tani ale naprawde bardzo skuteczne bo jak polozna spojrzala mi miedzy nogi to sie wystraszyla tak kiepsko to wygladalo i bala sie ze wroce sama do szpitala zeby to leczyc ale kupilam szybko to TANTUM i az ona byla w szoku jak szybko wszystko sie wygoilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
O a skoro mamy wsparcie wrzesnioweczke-dziewczyny co najlepiej wam sie akurat sprawdza do higieny Lactacyd?czy co?bo tego jeszczen ie mam i nie wiem co kupic no i ile paczek poporodowych wystarczy bo sie wiem ze leje jak diabli a ja mam 3 paczki takie duze i nie wiem czy wystarczy-po zabegu lyzeczkowania jedna mi poszla a pozniej duze podpaski pozniej mniejsze az przestalo ale to byl pikus w porownaniu do tego co teraz mnie czeka 😉



no a tych podkladkow poporodowych dosc duzo poszlo u mnie moze z 4 paczki a potem podpasek zaczelam uzywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
anula4ever napisał(a):
O a skoro mamy wsparcie wrzesnioweczke-dziewczyny co najlepiej wam sie akurat sprawdza do higieny Lactacyd?czy co?bo tego jeszczen ie mam i nie wiem co kupic no i ile paczek poporodowych wystarczy bo sie wiem ze leje jak diabli a ja mam 3 paczki takie duze i nie wiem czy wystarczy-po zabegu lyzeczkowania jedna mi poszla a pozniej duze podpaski pozniej mniejsze az przestalo ale to byl pikus w porownaniu do tego co teraz mnie czeka 😉

No to moze mi wystarczy na biazaco najwyzej bede ganiac meza po samoloty bo sa gigantyczne 😉


no a tych podkladkow poporodowych dosc duzo poszlo u mnie moze z 4 paczki a potem podpasek zaczelam uzywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to troche juz wiem do tego co wiedzialam ale pewnie i tak jeszcze milon pytan sie nasunie do glowy a no i jak to jeszcze jest z brzuszkiem po porodzie?bo ja mam zamiar az sie wchlonie wszystko nadal sie smarowac bo od rozciagania i odwrotnie tez moga byc rozstepy-narazie sukces ani jednego ale faktycznie wisi taka skora?bo nigdy nie widzialam jak to wyglada po mam majty sciskajace ale bede uzywac tylko na wieksze wyjscie bo slyszlaam ze moga doprowadzic do nietrzymania moczu no ale do ludzi jakos wyjsc to trzeba pozniej wygladac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
No to troche juz wiem do tego co wiedzialam ale pewnie i tak jeszcze milon pytan sie nasunie do glowy a no i jak to jeszcze jest z brzuszkiem po porodzie?bo ja mam zamiar az sie wchlonie wszystko nadal sie smarowac bo od rozciagania i odwrotnie tez moga byc rozstepy-narazie sukces ani jednego ale faktycznie wisi taka skora?bo nigdy nie widzialam jak to wyglada po mam majty sciskajace ale bede uzywac tylko na wieksze wyjscie bo slyszlaam ze moga doprowadzic do nietrzymania moczu no ale do ludzi jakos wyjsc to trzeba pozniej wygladac



mi sie w ciazy porobily mega rozstepy na obu stronach brzucha i bokach czerwone wrecz bordowe i ciagle je mam ;/ i brzuch mam jak jakis zwis , cwicze sobie jak znajde na to czas chociaz teraz z tym trudniej bo mala juz wiecej marudzi niz spi w ciagu dnia 😉 😜 mysle nad kupnem tego pasa poporodowego czy jak na to mowia ale nie wiem gdzie taki w uk dostac 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Są gorsety poporodowe - takie obciskające własnie brzucho - zeby sie skóra lepiej i szybciej obkurczała. Ale nie wiem czy wskazane tak odrazu po porodzie...
Aha ja widziałam spory wybór i dziewczyna tez mi polecała w bieliznianym - sklep internetowy mitex. Maja tam rózne modele. Ja akurat szukałam sobie na slub gorsetu wyszczuplającego i kupowałam tam. Wiec mam go jeszcze i bede pewnie sie nim opakowywac po ciązy. Generalnie zadowolona byłam z zakupu w tym sklepie. nawet wymieniałam na mniejszy i bez problemu zadnego, szybko wysyłali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela te doswiadczone mamusie to wiedza z czym to sie je 🙂 maja jakis poglad na wiele spraw zwiazanych z takim malenstwem. Jak pielegnowac, kapac itp A my poczatkujace to wiesz strach nas bierze 🙂
Wszystko co nowe przeraza 🙂 Przy drugim dziecku bedziemy pewnie ekspertkami 🙂 i nie bedziemy zadawały głupich pytań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 zobaczysz jak dostaniesz malenstwo do rak to nie bedzie wyjscia - bedziesz musiala cos zrobic, pomimo ze bedziesz sie bala bo nigdy wczesniej tego nie robilas 🙂 ale to przychodzi naturalnie.. mimo tego wielkiego strachu.. ja tez sie bardzo balam o kazda jedna rzecz, urodzila sie Naisha i wszystko przyszlo tak o, po prostu.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Angela te doswiadczone mamusie to wiedza z czym to sie je 🙂 maja jakis poglad na wiele spraw zwiazanych z takim malenstwem. Jak pielegnowac, kapac itp A my poczatkujace to wiesz strach nas bierze 🙂
Wszystko co nowe przeraza 🙂 Przy drugim dziecku bedziemy pewnie ekspertkami 🙂 i nie bedziemy zadawały głupich pytań 🙂

ja bede miec 2 dziecko ale boje sie tego wszystkiego jak przy pierwszym dziecku ☺️

uciekam dac jesc synkowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
gosiaczek83 zobaczysz jak dostaniesz malenstwo do rak to nie bedzie wyjscia - bedziesz musiala cos zrobic, pomimo ze bedziesz sie bala bo nigdy wczesniej tego nie robilas 🙂 ale to przychodzi naturalnie.. mimo tego wielkiego strachu.. ja tez sie bardzo balam o kazda jedna rzecz, urodzila sie Naisha i wszystko przyszlo tak o, po prostu.. 🙂

tak zgadzam sie z tym mimo braku doswiadczenia przy pierwszym dziecku wszystko tak jakos wychodzilo samo z siebie to juz nasza natura zeby sie w tym odnalesc szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiesz ze musisz to zrobic , wiec idziesz i robisz, nie wazne jakbys sie bala to masz to przekonanie ze jednak trzeba 🙂 zreszta pewnie po porodzie bedziesz miala kogos do pomocy 😉
ja np. dzks po raz pierwszy zostalam z mala sama na 5 dni bo maz dzis wyjechal do pracy.. jak sobie mysle ze do piatku tylko ja i mala to ogarnia mnie stres , a glowe mam pelna mysli ze co zrobie gdy cos sie stanie.. ale nie warto sie zamartwiac na zapas.. co ma byc to bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aallicee napisał(a):
anula4ever napisał(a):
No i tylko sie zastanawiam czy nie kupic takiego specyfiku gotowego do przemywania pepuszka jakos na o sie zwie bo ja nastawilam sie narazie tylko na spirytus a no i musze kupic poduszke do siadania po bo podobno nie szkodzi a pomaga usiedziec na tylku zanim wszystko sie zagoi


ja miałam taką poduszke i teraz na pewno tez kupie bo sprawdze się rewelacyjnie 🙂 a koszt ie taki duzy u nas29 zł


doczytuję was na bieżąco u nas tez spirytus i patyczek. a mnie nic po porodzie TAM nie bolało, choc poszyta byłam na zewn i w srodku, ale kosc ogonowa mi napierd...ze szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...