Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anula mówisz ze od 1 do 10 ruchu ma minąć 12 godz? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam? A tez musze liczyć i kontrolować.
Mi połozna mówiła ze co najmniej 5 ruchów w ciagu godziny po posiłku. Lub w porach aktywności.
Wiec juz sama nie wiem . Olka rusza sie sporo , kreci sie głównie, albo przeskakuje z jednego kata w drugi na prawo i na lewo ale faktycznie ma swoje pory. Czasem spokojniej czasem ostro daje. Ale napewno jest wiecej niz 10 ruchów przez 12 godzin. A rano i wieczorem ma czkawke zawsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczka - Maciuś daje Ci pospać troszke? I mów jak już po porodzie? Karmisz piersią? Już sie oswoiłaś z dzieciątkiem? Czy od pierwszego wejrzenia była nić porozumienia ze tak powiem i rozumienie czego potrzebuje akurat? Ja tego sie obawiam bardzo że nie bede wiedziała co z malutką robić jak sie urodzi i dostane juz w ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecie dzis tak mniej buszuje po brzuchu:/

gosiaczek-ja tez tak myslalam przy pierwszym dziecku brak doswiadczenia jak sobie poradze ale po porodzie to wszystko samo wyszlo mialam wrazenie ze to kolejne dziecko bo tak dobrze mi szlo z wszystkim 🙂
takze nie ma co sie stresowac wszystkie damy sobie rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂 no juz po malu na Was przychodzi pora 😁 😁 😁 trzymam kciuki za kazda z osobna 🙂

Nasz instynkt macierzynski podpowiada juz od pierwszej chwili jak sie z dzieckiem obchodzic, chociaz czasem nie jest latwo...ja jeszcze miewam chwile zalamania i rycze jak dziecko, czasem czuje sie w niektorych sytuacjach bezradna i mam wszystkiego dosc, ale jak sie na ta mala kruszynke spojrzy, jak sie usmiechnie lub jak slodko spi, to od razu ma sie wiecej sily na wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie wrocilam z wizyty. Maly rozwija sie prawidlowo i juz sie szykuje do wyjscia Glowka juz w kanale rodnym tak wiec moge sie spodziewac ze juz niedlugo bedzie z nami 🙂. Polozna mowi ze od przyszlego tyg to mam siedziec na walizce. Mocz mam czysciutki, cisnienie idealne a na bezsennosc to conajwyrzej moge sobie parzyc jakies ziolka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Kasia-pochodz,wypij zimnej wody i sie poloz i licz ruchy(czkawka sie nie liczy)od 1 do 10 ruchy ma minac 12 godz jesli jednego dnia nie bedzie i drugiego bedzie to samo no to jedz niech sprawdza ja w sukie w nuedziele nie czekalam i od 9 do 17 jak przez 8 godz byly tyljo 4 wymuszone przeze mnie ruchy pojechalam bo do mojej to nie bylo podobne-teraz jest juz jak wczesniej i jestem spokojniejsza
Już wczoraj mało co się ruszała,raz tylko poruszyła się jak potrząsnełam brzuszkiem(ale to taki ruch od niechcenia był) do mojej też taki bezruch nie jest podobny bo zawsze była aktywna 😮 idę z psiunią na podwórko bo biedna siedzi patrzy w oczy i prosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia40322 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Kasia-pochodz,wypij zimnej wody i sie poloz i licz ruchy(czkawka sie nie liczy)od 1 do 10 ruchy ma minac 12 godz jesli jednego dnia nie bedzie i drugiego bedzie to samo no to jedz niech sprawdza ja w sukie w nuedziele nie czekalam i od 9 do 17 jak przez 8 godz byly tyljo 4 wymuszone przeze mnie ruchy pojechalam bo do mojej to nie bylo podobne-teraz jest juz jak wczesniej i jestem spokojniejsza
Już wczoraj mało co się ruszała,raz tylko poruszyła się jak potrząsnełam brzuszkiem(ale to taki ruch od niechcenia był) do mojej też taki bezruch nie jest podobny bo zawsze była aktywna 😮 idę z psiunią na podwórko bo biedna siedzi patrzy w oczy i prosi 🙂

No to ja nie chce cie zbednie straszyc sprobuj o godzinie w jakiej jest najbardziej aktywna a jak nic to jedz lepiej sprawdzic i byc spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
czesc dziewczyny 🙂 no juz po malu na Was przychodzi pora 😁 😁 😁 trzymam kciuki za kazda z osobna 🙂

Nasz instynkt macierzynski podpowiada juz od pierwszej chwili jak sie z dzieckiem obchodzic, chociaz czasem nie jest latwo...ja jeszcze miewam chwile zalamania i rycze jak dziecko, czasem czuje sie w niektorych sytuacjach bezradna i mam wszystkiego dosc, ale jak sie na ta mala kruszynke spojrzy, jak sie usmiechnie lub jak slodko spi, to od razu ma sie wiecej sily na wszystko 🙂

Karolka-no kiedys na kazda przyjdzie czas-dobrze ze juz blizej niz dalej i ze za troszke tez bedziemy cieszyly sie swoimi pocieszkami tak jak Ty i reszta wrzesniowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
czesto dzieciaczki sie robia mniej aktywne przed porodem 😁 😁 😁

No moja mnie w niedziele nastraszyla ostro zostawili na noc na obserwacje i teraz jestem spokojna a zawsze tez wiercipietek i na szczescie odkad wrocilysmy do domu znow mi molestuje zeberka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek super,że wszystko ok. Mała rośnie jak na drożdzach!!
Edith to nie głupi pomysł,ale troszke by to było nie gościnne...
pokroiłam i podsmażyłam pieczarki, zapiekę je potem w cieście francuskim,
do tego kiełbaska ze świniobicia, pomidorek i serek i tyle. Jak kolacja nie będzie smakowac
to wynocha!!! Na jutro na śniadanie jajecznica,a na obiad tortilla i tyle.
Elmirka super,że wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rzeczywiscie dzisiaj jakis do dupy ten dzien.ja tez sie kiepsko czuje...poza tym nie w calym domu i nie tak jak powinno dziala nam ogrzewanie..wlasnie hydraulik sobie poszedl i nic nie naprawil a sam to montowal...szef od budowy jest kawal sk..... nie bede sie bardzo zle wyraaazac...i naprawde mam go po dziurki w nosie, mala urodzi sie w ciagu najblizych tyg. a tu ogrzewania brak w listopadzie! porostu porazka! i jak tu sie nie denerwowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
anulka, crp to bada stan zapalny w organizmie, moze ci to zlecił z powodu tego kaszlu, czy sie cos nie przywinęło powaznego....
ja nie miałam crp, ale robiłam na własną ręę jak byłam taka mega zaziębiona

No nie spojrzalam co tam nabazgral ale pewnie masz racje ze przez ten kaszel woli sprawdzic-gdzies tam czytalam o crp u dzieciaczkow jak sie rodza ze dostaja antybiotyk ale myslalam ze to tylko noworodkow sie tyczy ale jak kaze to zrobie wizyte mam 7.11 chce do niej dotrwac a pozniej niech sie dzieje co chce na wczesniejsze rozwiazanie juz nie licze skoro pozatykana jestem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
rzeczywiscie dzisiaj jakis do dupy ten dzien.ja tez sie kiepsko czuje...poza tym nie w calym domu i nie tak jak powinno dziala nam ogrzewanie..wlasnie hydraulik sobie poszedl i nic nie naprawil a sam to montowal...szef od budowy jest kawal sk..... nie bede sie bardzo zle wyraaazac...i naprawde mam go po dziurki w nosie, mala urodzi sie w ciagu najblizych tyg. a tu ogrzewania brak w listopadzie! porostu porazka! i jak tu sie nie denerwowac?

U mnie piecowy to tata 😉 ale w miare pali w piecu bo jak mama sie dosadzi to umrzec mozna u nas na gorze-u nich zawsze chlodniej a u nas na gorze okna trzeba otwierac a sypialnie mamy na poddaszu i nie dosc ze jest niski sufit(jak to na poddaszu) to10zeberek na 22m pokoj dla mnie bylo zaduzo wszyscy mnie skrzyczeli i zostalo 10 i jest koszmarnie czasami cieplo wiec drzwi caly czas otwarte i rozchodzi sie cieplo po calej gorze ale mala pewnie bedzie w pampersiaku tylko spala i spiworku bo nie chce jej rozparzac w jej pokoiku jest ok temp ale na poczatek z nami wiec nie wiem jak to bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
Wlasnie wrocilam z wizyty. Maly rozwija sie prawidlowo i juz sie szykuje do wyjscia Glowka juz w kanale rodnym tak wiec moge sie spodziewac ze juz niedlugo bedzie z nami 🙂. Polozna mowi ze od przyszlego tyg to mam siedziec na walizce. Mocz mam czysciutki, cisnienie idealne a na bezsennosc to conajwyrzej moge sobie parzyc jakies ziolka.


To super Elmirka że z małym wszystko dobrze i już gotowy 🙂 Widze że już każda pomału sie szykuje 🙂 Jak te nasze dzieci szybko urosły i już chca wychodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Dziewczyny a mialyscie robione crp wyniki?bo ja sie dojrzalam ze oprocz morfo i moczu na dowidzenia gin mi dopisal crp


Anulka ja miałam robione CRP tylko w szpitalu jak byłam. To jest na ogólne zakazenia organizmu. Czy nie ma jakiejś infekcji itp. Dobrze że lekarz ci to zlecił. Zawsze lepiej mieć pewność że wszystko ok. I nic nie grozi dziecku tym bardziej blisko porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Dziewczyny a mialyscie robione crp wyniki?bo ja sie dojrzalam ze oprocz morfo i moczu na dowidzenia gin mi dopisal crp


Anulka ja miałam robione CRP tylko w szpitalu jak byłam. To jest na ogólne zakazenia organizmu. Czy nie ma jakiejś infekcji itp. Dobrze że lekarz ci to zlecił. Zawsze lepiej mieć pewność że wszystko ok. I nic nie grozi dziecku tym bardziej blisko porodu.

Dokladnie tymbardziej ze przyplatal mi sie ten wstretny kaszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Elmirka napisał(a):
Wlasnie wrocilam z wizyty. Maly rozwija sie prawidlowo i juz sie szykuje do wyjscia Glowka juz w kanale rodnym tak wiec moge sie spodziewac ze juz niedlugo bedzie z nami 🙂. Polozna mowi ze od przyszlego tyg to mam siedziec na walizce. Mocz mam czysciutki, cisnienie idealne a na bezsennosc to conajwyrzej moge sobie parzyc jakies ziolka.


To super Elmirka że z małym wszystko dobrze i już gotowy 🙂 Widze że już każda pomału sie szykuje 🙂 Jak te nasze dzieci szybko urosły i już chca wychodzić 🙂

Lada chwila listopad wiec i na nas pora przeciez jak slonice nie bedziemy 2 lata sie turlac-te dopiero maja przesrana 2 ata czekac na swoje malenstwa-ja bym zwariowala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg100 napisał(a):
Gosiaczek super,że wszystko ok. Mała rośnie jak na drożdzach!!
Edith to nie głupi pomysł,ale troszke by to było nie gościnne...
pokroiłam i podsmażyłam pieczarki, zapiekę je potem w cieście francuskim,
do tego kiełbaska ze świniobicia, pomidorek i serek i tyle. Jak kolacja nie będzie smakowac
to wynocha!!! Na jutro na śniadanie jajecznica,a na obiad tortilla i tyle.
Elmirka super,że wszystko ok.


Megan spokojnie - nikt nie bedzie marudził. Kobieta w ciązy w 9 miesiacu powinna byc wogole zwolniona z obsługiwania kogokolwiek 🙂 I tak na bogato zastawisz stół 🙂 Ja az tak nie szaleje z gotowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...