Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja juz wrocilam, pogadalam z chlopakami, juz mi ich brakuje, w ogole to nie moglismy sie nagadac. Jak jestem w pracy to moglabym wracac tam juz, a jak jestem w domu to kombinuje zeby jak najdluzej zostac z malym. Ostatatnio znalazlam rozporzadzenie, ze moge napisac wniosek do dowodcy o 50 dni opieki, pewnie sie nie zgodzi, bo za mna nie przepada, ale sprobuje.
U nas dzis nie bylo spacerku, pada, sa mega roztopy.
Sofcia to blondasek, ma wloski. Widze, ze chyba tylko moj T i Macius Edyty to takie lyse palki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
edithd napisał(a):
hahahah łyse pałki, rozbawiło mnie to niemożliwie...

magda, a czemu Cie nie lubi???? bo jesteś babką????


Trudno powiedziec, nie wiem czy jest jakas osoba u nas, ktora lubi... a na pewno to ,ze jestem baba nie dziala na moja korzysc w jego oczach - ale to juz tylko jego problem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po rehabilitacji i ciężkim dniu. Mała albo spi ale jest tak rozdrażniona ze drze się w niebogłosy.
Dziewczyny a przede wszystkim Edytka (bo Maciuś to ma tyle co Sofcia) czy Wasze dzieciaki trzymane za rączki podciągając je trzymają głowę na wysokości ciała , czy im jeszcze zwisa i opada ?? Chodzi mi o podciaganie za rączki jak maluch leży na plechach... Bo jedni mówią, ze dziecko musi już to umieć jak ma skończone 3 m-ce i ja już po prostu zaraz chyba oszaleje od tych wszystkich wskazówek i wytycznych co powinno umieć dziecko, bo jak nie umie to znaczy, ze coś z nim nie tak :/

Ale śliczny Wiktorek 🙂 ! Piekne ma oczka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to mój cudaczek 🙂 zdjecie słabe bo z telefonu a poza tym ona ciagle w ruchu 🙂 minuty w miejscu nie ulezy spokojnie, ciagle fika nogami, rekami, podskakuje wspina sie po mnie jak ja nosze itp.

[IMG]http://i47.tinypic.com/9hkfow.jpg[/IMG]

Kamila moja Ola młodsza od Waszych bobasów ale powiem Ci ze czasem ciagnie glowe do góry jak sie ja chwyta za rączki a czasem chyba jej sie nie chce.U mnie połozna to sprawdzała. Głowe trzyma bardzo sztywno jak sie ją nosi - praktycznie nie trzeba jej asekurowac juz bo sie nie kiwa 🙂 ale np na brzuchu tez nie chce dzwigac. Czasami uda jej sie nawet na sekunde podniesc lekko głowe jak lezy na lezaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser, pamietaj, ze kazdy maluch sie rozwija swoim tempem, wazne zeby szedl do przodu!!
Nie sluchaj wszystkich na okolo, ze ich maluch umie to i to a jest mlodszy...

U nas niektore maluchy smieja sie w glos, inne rwa sie do siadania, przewracaja sie.. a sa takie co dopiero niedawno zaczely te rzeczy robic, wiec spokojnie!!!
Wiadomo, ze warto na takie rzeczy zwracac uwage i sygnaizowac, ale na razie nie ma powodu do niepokoju!!!
Nie ma wytycznych ze dziecko MUSI umiec i koniec Moja dwa dni temu sie nei przewracala, udalo jej sie raz.. zalapala o co chodzi i kula sie w jedna i druga 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zgadzam sie z poprzedniczkami-kazde dziecko rozwija sie po swojemu. Wiktor juz od dluzszego probuje sie pdciagam gdy chwytam jego dlonie,lub on chwyci moje kciuki.Jak odkladam go na przewijak to glowke trzyma przez chwike wyzej nie chce jej polozyc. Za to na brzuszku nielubi lezec,a jak juz lezy to jest leniwy i glowki nie podnosi. Wkoncu zacznie to robic. Basier nie denerwuj sie na zapas.
Sliczne te Wasze dzieciatka:-) udaly sie nam forumkowe Skarby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Kurcze polozylam sie na chwilke jak Lenka zasnela o 20 mialam obejrzec "Na dobre i na złe" i zasnelam i maz mnie teraz obudzil zebym poszla sie kapac kurcze pewnie bym tak spala az do 24 na karmienie malej 😉 hihih wogole teraz to nie mam problemow z zasypianiem 😉

Na bilansiku ok Lenka wazy 4630g wiec wychodzi ze tygodniowo przybiera 100g wiec jest ok-i jak to stwierdzila pielegniarka taka jej natura ze przybiera tyle jedzac tak duzo (po tatusiu) ale akurat to bym chciala aby jej pozostalo do konca bo nie bedzie miala problemow z tyciem dietami itp a u dziewczynki to zawsze cos bedzie obrzerac siei bedzie extra laska.
Tak samo z ciemieniucha lekarz stwierdzil ze skoro wrocila to moze po zaleczeniu znow wrocic bo ma delikatna skore bo byle co i np juz na brodzie ma potowke jak nie od cycusia to butelki i tak wkolko
Gosia-Wiktorek ma przesliczny usmieszek taka mala smieszka
Gosiaczek-Ola ma nie dosc ze bujna czuprynke to taka kluseczka do zakochania
Baiser-daj nr do swojego meza podpowiem mu ze jednak ma dobry pomysl odciac cie od neta(musi tylko wymyslec zeby od nas nie odcial) 😉 nie czytaj tych glupot bo zwariujesz Sofka to zdrowa dziewczynka nie przejmuj sie ja wiem ze kazda z nas obserwuje swoje dziecko ale kazde ma swoj indywidualny rytm rozwoju
Ok zmykam ide sie kapac i spac dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Macie rację . Po prostu za dużo już się naczytałam i naoglądałam na tych rehabilitacjach dzieciaczków i sama już wszystko przypisuje Sofci.
Mamy masę cwiczeń do domu w serii 5 razy dziennie, więc mam nadzieję, że szybko zażegnamy Asymetrię ułożeniową . A jutro kolejna rehabilitacją z Naszą świetna Panią Patrycją ! KObieta ma wielkie serce i podejście do takich maluszków.
W pon jestem z nią umówiona do domu już prywatnie żeby dokładnie opanowac sztukę ćwiczeń codziennych 🙂

Aaa Gosia jakie Olcia ma piekne włoski 🙂 ! Cudowne !!! Jak ślicznie patrzy, taka laleczka do zacałowania !!! Ale włosy to mistrz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda Anulka - kluseczka z niej 🙂 Wdała sie w mamusie 🙂 Przewiduje ze około 6 kg moze juz wazyć 🙂 to dosc dziwne bo karmie tylko piersia. Za to ma cycusia na kazde ządanie. Ale ruchliwa z niej dziewczynka wiec nie przejmuje sie ze bedzie miała nadwage 🙂 Narazie jest w normach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe Gosiu mój mąż to się już ze mnie śmieje, że studiowałam finanse i audyt a w dziedzinie zarówno ginekologii i położnictwa jestem juz wykształcona po ciągłych komplikacjach w ciąży, a teraz przyszedł czas na fach rehabilitacyjny 😁

Mojego L oczywiście nie ma, standardowo w pracy . Czytam książkę i zaraz zmykam spać

dobrej nocki dziewczyny

ps. moja laleczka pięknie śpi z główką po lewej stronie !!! 🙂))) (ma asymetrie prawostronną)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!
Olka jest śliczną dziewczynką. A jaką ma gęstą czuprynkę!! 🙂 Super.
Młody już drugi dzień od 6 nie śpi. Wierci się. No i robi kupę. A potem idzie spać dalej. Ale zanim
tę kupę zrobi trzeba się z nim troszkę pobawić.
Ale dziś wieje, masakra. Nici ze spacerku. Chcemy popołudniem pójść do naszej pediatry, by
zobaczyć jak tam Młody przybiera i czy wszystko ok. Mam nadzieję,że będzie przyjmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry.Super z rana czytac ze Sofka robi postepy.U nas nocka standard teraz Lenka w lezaczku slucha melodyjek a ja sie krzatam.Zabraklo nam kartonik kamienia w Castorami i dostawa bedzie dopiero 6 lutego i jesyem wsciekla bo przez tydzien bedzie wszystko stalo aj wiec dzis w planach sprzatniecie sokladniejsze skoro tata nic przez tydzien nie ruszy aj kurcze mega zla jestem zeby w takim sklepie duzym nie bylo glupiego kartonika kamienia.Chyba z naszych dzieciaczkow to moja Lenka jest najdrobbniejsza bo jeszcze 5kg nie przekroczyla.Ale waga w normie wiec sie nie przejmuje.Pogoda super pojdziemy na spacer ale okolo dopiero 13 chyba ze deszcz sie rozpada ale bylam na zewnatrz i tak mi ladnie wiosna zalecialo-wiem dopiero ostatni dzien stycznia a mi juz sie wiosny chce 🙂 i zaczelam sie zastanawiac w co tu Lenke bede ubierac na wiosne w kombinezon czy kurteczke bedzie trzeba zakupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nass wiosna w pełni. ok poludnia ruszamy na spacer

ale mialam od wcz od 19tej nadrabiania.... 3 str!!!!!!

ola super sliczna! my tez goska tylko na cycusiu i macio ponad 6kg ma. na cycku to mogą tyć ile chcą. kari była mega spślak, zawsze u góry siatek centylowych, jak jej wprowadiłam zupki to fuj... jogurciki fuj... tylko cycus!!!! a potem mi sie wyciagnęła, był moment ze niejadek max i chuda była jak szkieletor. teraz juz ok z jedzeniem

baiser - czasem głowe M trzyma przy podciąganiu a czasem nie..nie ma reguły. n brzuchu jak jest to dźwiga ale na krótko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze musze uzupelnic zapas tamponow itp z wiadomej przyczyny..a tak liczylam na jeszcze conajmniej dwa miechy spokoju...
gosiaczek sliczna Olcia 🙂 i jaki smieczek 🙂
Wiktorek tez cudny 🙂
Anula moja Ada ma 4800 i pomiedzy Lenka a Ada sa 3 dni roznicy wiec mysle ze nie ma co sie obawiac...lekarka mowila ze jest wszystko w normie.
baiser nie swiruj! masz zakaz otwierania google!!! nie ma standardow i tyle. Sofka da rade zobaczysz na wszystko przyjdzie pora 🙂
Ada podciagana d gory za raczki trzyma glowe i siedzi jak kilkumiesieczna- lekarka stwierdzila ze dobrze utrzymuje rownowage- ale to moze wyniki moich stymulacji i cwiczen poprzez zabawe...dobrze ze zostawilam notatki ze studiow z pediatri w domu. ale co moge wam polecic na przyszlosc to zakup pilki do cwiczen takiej duzej i cwiczenie z dziecmi wlasnie poprzez bawienie sie 🙂 cwiczenia moge wam podeslac ale to jeszcze nie teraz mamy jeszcze czas na to...maluchy sa jeszcze troche za male w tym momencie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
anulka ja juz tez sie na wiosne napaliłam!!!!!!!!!

Zaszalalam-Lenka poszla spac a ja odkurzacz szmata i co najlepsze umylam wszystkie okna 😉 spocilam sie jak swinka skromnie mowiac i gdzies to mam ze zaraz bedzie padal deszcz i okna beda takie same ale juz nie moglam przepatrzec na nie po tych mrozach jak mi sie chce wiosny normalnie szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek 🙂 u nas pogoda paskudna, deszcz i silny wiatr. Ze spaceru niestety nici. Choc wczoraj miałam nie isc a jednak poszłysmy mimo padajacego deszczyku.
Musze wysoczyc dzis do rossmana uzupełnić braki dla siebie. Wiec mała zostaje znów z babcią a ja smigam na zakupy.
Ja tez czekam juz na wiosne - narazie sie nie zastanawiałam w co mała bede ubierała. Narazie pewnie cały luty pochodzi w kombinezonie misiowym. Mam tez kurteczke taka na misiu grubą ,ciepłą, wiekszą i kombinezonik "cienki" ale z grubego polaru.Zobaczymy jak nas pogoda zaskoczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
edithd napisał(a):
anulka ja juz tez sie na wiosne napaliłam!!!!!!!!!

Zaszalalam-Lenka poszla spac a ja odkurzacz szmata i co najlepsze umylam wszystkie okna 😉 spocilam sie jak swinka skromnie mowiac i gdzies to mam ze zaraz bedzie padal deszcz i okna beda takie same ale juz nie moglam przepatrzec na nie po tych mrozach jak mi sie chce wiosny normalnie szok


Ania dobra jestes - tez masz chyba nadmiar energii 🙂... hehehe ja o myciu okien owszem juz myslałam ale jakos w marcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...